• BIST 78.844
  • Altın 125,483
  • Dolar 3,0876
  • Euro 3,3575
  • Gaziantep : 14 °C
  • Adana : 19 °C
  • Ankara : 8 °C
  • İstanbul : 18 °C
  • İzmir : 16 °C

AKIL ADAMLAR, PKK'NIN SÖZCÜSÜDÜR

AKIL ADAMLAR, PKKNIN SÖZCÜSÜDÜR
MHP Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir, ''Akil adamların misyonu terörü, teröristi, vatan hainini meşrulaştırmak için tüm mukaddesatlarımızı hiçe saymaktır. İçlerinde yirmiye yakın PKK sempatizanını, PKK propagandacısını Apo seçmiştir'' dedi.

Demir, ''Vatansever Elazığ halkı ''PKK açılımı'' dedikleri safsatanın, AKP hükümetinin Türk milletine karşı kurduğu sinsi planının ve ihanetin farkındadır. Ve bunun cevabını sandıkta verecektir'' diye konuştu.

''Doğu ve Güneydoğu MHP İl Başkanları konuşuyor'' yazı dizisinin bugünkü konuğu ise MHP Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir..

Demir, ORTADOĞU'ya önemli açıklamalar yaptı.

İşte sorular işte cevaplar:

*Sayın Başkan öncelikle yoğun parti çalışmaları içinde söyleşimiz için ayırdığınız vakit için teşekkürlerimi sunuyorum. Diğer MHP İl Başkanlarına sorduğumuz gibi size de ilk sorumuz AKP'nin hayata geçirmeye çalıştığı PKK Açılımı hakkında olacaktır. Elazığ halkı ve sizler bu PKK Açılımına nasıl bakıyorsunuz?

AKP'YE CEVAP SANDIKTA VERİLECEK

Öncelikle ülkücü Hareketin, Türk milliyetçilerinin güvenerek okuduğu Ortadoğu gazetesine sayfalarını bize açtığı için teşekkür ederiz. Birçok gazetenin gerçekleri yazmaktansa menfaatleri gereği iktidar şakşakçılığı yaptığı, gerçekleri karattığı ve görmezden geldiği bu günlerde Türk milletine gerçekleri anlatmak için ilkeli basın ahlakından taviz vermeyen dünyevi korkuları ve endişeleri hiçe sayan başta şahsınız olmak üzere Ortadoğu gazetesinin tüm çalışanlarına da teşekkür ediyor sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

AKP hükümeti 10 yılı geçen iktidarı döneminde PKK terörüne karşı gereken mücadeleyi hiçbir zaman gösterememiştir. İktidarlarının ilk icraatları Apo'yu idam korkusundan kurtarmak olmuştur. İdam edilme ihtimali ortadan kalkan cani başının hükümete talimatlarıyla vatan evlatlarımızın şehit olmasına da neden olmuşlardır. AKP hükümeti teröristten hesap soracağına, mücadele edeceğine, müzakere etmiş muhatap kabul etmiş, açılım safsatasıyla da teröre ve teröriste diz çökmüş boyun eğmiştir. Habur da davul zurnayla karşılanan teröristler Oslo da pazarlık yapılan terörist başlarının talepleri kabul görmüş ve AKP hükümeti tarafından uygulamaya konulmuştur. Vatansever Elazığ halkıda PKK açılımı dedikleri safsatanın AKP hükümetinin Türk milletine karşı kurduğu sinsi planının ve ihanetin farkındadır. Ve bunun cevabını sandıkta verecektir.

*Yıllardır teröre karşı büyük mücadele vermiş ve bu uğurda büyük bedeller ödemiş TSK "PKK'nın geri çekildiğine dair elimizde belge ve görüntü yok " şeklinde açıklama yaptı. Siz PKK'nın geri çekilmesi adı altında yapılan AKP'nin propagandalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

HESABI SORULUR

Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarında zaferini ilan etmiş, PKK paçavralarını, cani başının posterlerini rahatlıkla açmış ve AKP hükümeti o olaylardan dolayı herhangi bir soruşturma başlatmamıştır. Savaşı kazandığını ilan eden, masada istediklerini AKP hükümetinden alabileceğine inanan PKK'nın çekileceğine inanmıyorum. PKK tarafından servis edilmiş ne zaman ve nerede çekildiği belli olmayan görüntüler haricinde bir çekilme emaresi de yok zaten. Sonra çekileceklerini söyledikleri yer Kandil değil mi? Birçok karakolumuzu basan, yüzlerce vatan evladımızı şehit eden, kan emici PKK militanlarının geldiği yerde Kandil değil mi? Silahlarıyla sınırda ellerini kollarını geçmelerine göz yumulur, gereken mücadele yapılmazsa, yüce Türk milleti ve adaleti eninde sonunda AKP hükümetinden de göz yuman kamu görevlilerinden de hesabını soracaktır.

*AKP'nin Apo'nun talimatıyla kurduğu "Akil Adamlar" MHP'nin öncülüğünde Elazığ'da da büyük protestolarla karşılaştılar. Akil Adamların misyonu sizce nedir?

Akil Adamların misyonu terörü, teröristi, vatan hainini meşrulaştırmak için tüm mukaddesatlarımızı hiçe saymaktır. İçlerinde yirmiye yakın PKK sempatizanını, PKK propagandacısını Apo seçmiştir. Vah ki vah Türkiyem.. Cani başı bu millete akıl vermek için adam seçiyor, aklı olmayan AKP hükümeti de rıza gösteriyor. Bu akılsızlar ülkeyi bölmenin alt yapısı için aldıkları talimatları yerine getirmekten, PKK, Ermeni, Rum propagandası yapmaktan başka bir şeyde yapmıyorlar. Elazığ'ın ve Elazığlının tepkisi de bu ihanete ve işbirlikçilerinedir. Sorduğumuz sorulara da verecek cevapları olmayan, gittikleri her ilimizde tepkilerle karşılanan bu akılsızlar 75 milyonu ikna etmek yerine 5000 teröristi ikna etmeyi akıl edemeyecek kadar da akılsızlar zaten. Biz Türk milliyetçileri olarak ne onların olmayan akıllarına uyarız ne de onların ihanetlerine uyarız.

*AKP'nin PKK ve Apo'yu Kürt kökenli vatandaşlarımızın temsilcisi ve önderi yapma projesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Kundak'taki Kürt bebeklerini dahi gözünü kırpmadan kurşunlayan PKK terör örgütünün bu noktaya getirilmesinin asıl gayesi nedir?

ERDOĞAN'A VERİLEN TALİMAT

Başbakan kendisinin BOB Eş Başkanı olduğunu ilan etmiş ve bu proje kapsamında 22 Müslüman ülkenin yönetiminin ve haritasının değişeceğini ABD Dış İşleri Bakanı Condoleezza Rice da dünyaya duyurmuştur. Büyük Ortadoğu projesine göre büyük Kürdistan devleti Irak, İran, Suriye ve Türkiye'den koparılacak topraklarla kurulacak. ABD'nin Başbakan Erdoğan'a talimatı Apo'yu PKK'yı meşrulaştırması Apo'yu terörist başlığından Kürt halkının liderliğine terfi ettirilmesidir. Ama Kürt kardeşlerimiz; kundaktaki bebeğini katlettiren canına kıydıran malına namusuna tecavüz ettiren, kan emici bölücü başını da kendine lider olarak kabul etmeyecektir.

*MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin PKK Açılımı karşısındaki duruşu Elazığ halkı nazarında nasıl değerlendirilmektedir?

'' BAHÇELİ'NİN BAŞBAKAN OLDUĞU MHP İKTİDARINA İHTİYAÇ VARDIR''

Elazığ'lı hemşerilerimizin Bilge liderimiz Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'ye olan sevgi ve muhabbeti ziyadesiyle artmış durumdadır. Elazığlı artık biliyor ki Türkiye'nin büyümesi, bölgesel güç olması için bilge liderimiz Devlet Bahçeli'nin başbakan olduğu MHP iktidarına ihtiyaç vardır. Teröriste karşı Türk milletinin yanında olması, teröre karşı her türlü mücadeleyi vermiş ve her türlü mücadeleyi desteklemiş olması Elazığ'lı hemşerilerimizin de takdirini kazanmış, MHP 'ye verilen desteğin artmasını da sağlamıştır. Genel başkanımızın teröre karşı tavizsiz ve tutarlı politikaları sadece Elazığ'lı hemşerilerimizin değil tüm Türk milletinin de takdirini kazanmıştır. Elazığ halkı da MHP'nin iktidar, bilge liderimiz Devlet Bahçeli'nin başbakan olması gayretindedir.

*Elazığ halkının gerçek meseleleri nelerdir ve bunlara ne gibi çözüm önerileriniz olmaktadır?

''ELAZIĞ'IN İMARI BİRKAÇ AİLEYE PEŞKEŞ ÇEKİLMİŞTİR''

AKP hükümetleri döneminde Elazığ sahipsiz bırakılmış gelişebilmesi için gerekli yatırımlar yapılmamıştır. Ticarette, sanayide, tarım da önceki dönemlerde bölgesinde söz sahibi olan Elazığ, AKP hükümetleri döneminde geriye gitmiş ve şehrimizin gelişmesi ve kalkınması engellenmiştir. Sanayi ve ticareti geliştirmek için gerekli teşvik grubuna alınmamış, rekabet şansı ortadan kaldırılmış gelebilecek büyük yatırımlar engellenmiştir. Otuz altı köyün tarım ve hayvancılığını ilgilendiren bölgenin su ihtiyacını gideren sulama birlikleri kapatılmış, köylü susuz bırakılmış ve göç etmeye zorlanmıştır. Bu göçlerle beraber Elazığ'ın demografik yapısının değişmesi amaçlanmıştır.

AKP belediyesiyle Elazığlı belediyeden yeterince hizmet alamamış olmasına rağmen belediye çok büyük ölçüde borç batağına saplanmıştır. İmarda usulsüzlükler had safhada olup Elazığ'ın imarı birkaç aileye peşkeş çekilmiştir. Çalışanı aylığını alamamış, alamadığı içindir ki, görevlerini de tam manasıyla da yapmamışlardır.

Yeşil alanlarımız çeteler tarafından gasp edilmiş belediye yetkilileri de göz yummuştur. Elazığ Belediye Başkanı görevi kötüye kullanmaktan Elazığ 1.Ağır ceza mahkemesinde 20 ay ceza almasına rağmen görevden el çektirilmemiştir. Türkiye'de çetelerin bittiği iddia edilirken Elazığ her alan da çetelere teslim edilmiştir. Elazığ'lı iş, aş ve güvenlik endişesi taşımaktadır. Elazığlının dertleri MHP'li belediye ile ve MHP iktidarıyla çözüleceği günü beklemektedir. Elazığlı MHP'li belediyenin özlemini duymaktadır. Bizim iktidarımızla Elazığ çetelerden kurtulacak, devlet otoritesi tekrar tesis edilecek ve sorunlar ivedilikle çözülecektir. Geçmişte Elazığ'ın MHP'li belediyeleri şimdi de tüm MHP'li belediyeler bizim referansımız ve teminatımızdır.

* Elazığ MHP İl Başkanlığı olarak ne gibi faaliyetleriniz olmaktadır?

9 Aralık 2011 tarihinde saygıdeğer Genel Başkanımızın takdir ve tensipleriyle Elazığ il başkanı olarak atanmıştım. 10 ilçe ve merkez ilçe kongrelerimizi yaptıktan sonra 12 Mayıs 2012 tarihinde MHP Elazığ 9.Olağan kongresinde partililerimizin yoğun bir teveccühüyle il başkanı olarak seçildim. Kongreden sonra tüm ilçe, belde ve mahallelerimizi ziyaret ettik. Esnaf, işçi, köylü ve her kesimden insanımızla görüştük, fikir alışverişinde bulunduk. 23 Eylül 2012 tarihinde Elazığ'da 9 ilin katılımıyla bölge istişare toplantısı düzenledik. 4 Kasım 2012 tarihinde 10. Olağan büyük kongreye kalabalık bir heyetle katıldık. Genel başkanımızın başbakan MHP' nin tek başına iktidar olması için ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım azami gayret göstermekteyiz.

Ulaşımın kısıtlı olduğu kış aylarında televizyon programlarına çıkıp gündemle alakalı parti politikalarımızı anlattık. İlk seçimlerin 30 Mart 2014 yerel seçimler olmasından dolayı ilçeler ve il merkezi için yerel seçimlerle alakalı araştırmalar yaptık. Halkımızın partimizden ve adaylarımızdan beklentilerini tespit etmeye çalıştık, mahalle muhtarlarımızla görüşmelerde bulunduk, dönem dönem parti içi istişare toplantıları düzenledik. Yerel seçimlere yönelik her meslek grubundan verimli olabilecek kişileri komitelerde değerlendirdik. MHP'nin politikalarını her kesime anlatabilmek için görsel ve yazılı medyayı azami derecede değerlendirdik. Seçimlerde kazanmak için tüm gayretimizle belediye seçimlerine hazırlanmaktayız.

14 EYLÜL'DE ELAZIĞ'DA...

*MHP Genel Merkezi'nin düzenlediği ve "Milli Değerleri Koru ve Yaşat" mitinglerinin ilk üçü Bursa, İzmir ve Adana'da gerçekleşti. Bu mitinglerin hepsine katılmış bir İl Başkanı olarak, bu mitinglerde yaşadığınız duygu ve düşünceleri biraz anlatır mısınız? 14 Eylül 2013 Cumartesi günü de Elazığ'da da "Kardeşlik" mitingi düzenlenecektir. Bu mitinge nasıl bir hazırlık yapmayı düşünüyorsunuz?

Türk milletinin birliği ve bekası için düzenlenen açık hava mitinglerine imkânı olan tüm halkımızın katılmasını istiyorum. Çünkü o mitinglerle Türk milletinin ve Türk devletinin milli değerleri korunacak ve yaşaması sağlanacaktır. Hava muhalefeti ve iktidarın tüm engellemelerine rağmen muhteşem geçen bursa "kuruluş" mitingi AKP iktidarının ve BOP işbirlikçilerinin kâbusu olmuştur. İzmir "bayrak" mitingi Türk milliyetçiliğinin yükselişinin ve halkımızın bayrağına sahip çıkışının timsali olmuştur. Adana "vatan" mitingi Başbakanın Reyhanlı ziyaretine iktidarın tüm engellemelerine ve hava sıcaklığının mevsim normallerinin çok üzerinde olmamasına rağmen muhteşem geçmiş ve Türk milleti "VATAN" a da sahip çıkmıştır. 14 Eylül 2013 Cumartesi günü Elazığ'da yapılacak kardeşlik mitingi için ilçe ilçe, mahalle mahalle, köy köy, belde belde, ev ev gezip halkımızı mitingimize davet ediyoruz. Halkımızın daha rahat gelebilmesi için ulaşım imkânı sağlamaya çalışıyoruz. Asıl önemli olan ise bin yıllık kardeşliğimize sahip çıkılmasını tüm halkımızdan ısrarla talep ediyoruz. Şimdiden mitingimize "KARDEŞLİK" bilincine sahip partili ayrımı yapmadan tüm halkımızı davet ediyoruz.

*Sayın Başkan son olarak Türk milletine ve Elazığ halkına bir mesajınız varsa onları da alalım. Bu söyleşi imkânı için tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.

Ülkemizin içinde bulunduğu kaos ortamından kurtulması için MHP iktidarına ihtiyacı olduğuna inanmaktayım. Dürüstlük, doğru sözlülük ve adaletten taviz vermeyen sayın genel başkanımız Devlet Bahçeli'nin başbakanlığı ülkemizin kurtuluş reçetesidir. Kendisiyle sürekli çelişen bir sözü diğerini tutmayan terörist başlarını muhatap kabul eden başbakanın asıl niyetinin anlaşılmasını AKP iktidarına son vermek için MHP'ye destek verilmesini istiyorum.

"Önce devletim ve milletim sonra partim ve ben" diyen Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli'yi örnek aldığımızı ve azgından çıkan her kelimeyi emir telakki edip ne pahasına olursa olsun uygulayacağımızın bilinmesini istiyorum.

Elazığlı hemşerilerimizden kendilerine dert keder ve ızdıraptan başka hiçbir şey vermeyen AKP'li belediyeden de AKP iktidarından da kurtulmak için MHP ye destek vermelerini ve işin ehli olan MHP kadrolarına fırsat vermelerini istiyorum.

Söyleşinizden dolayı tekrar teşekkür ediyorum.. "Ne Mutlu Türkü'm Diyene" diyerek sözlerime son veriyorum. Tüm Türk milletine saygılarımı sunuyorum.

YILDIRAY ÇİÇEK/ ORTADOĞU

Bu haber toplam 450 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Haber 27 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : Türkiye Reklam Ajansı Telefonu:0 553 586 14 77
türk porno anal seks porno izle ankara escort porno
| Faks : Mail Adresi: ucarhaber@yahoo.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim