1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bahçeli 'Başbakan nefsinin kurbanı oldu'

Bahçeli 'Başbakan nefsinin kurbanı oldu'

MUĞLA'nın Seydikemer İlçesi'ne gelen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yargıyı siyasallaştırmaya çalışmakla suçladığı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elindeki gücü milletin lehine değerlendireceği yerde nefsinin kurbanı olduğ

A+A-

Partisinin seçim çalışmaları kapsamında Seydikemer'e gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ilçe girişinde partililer tarafından karşılandı. Konvoy eşliğinde ilçeye giren Bahçeli'yi, Seydikemer Belediyesi önünde kalabalık bir topluluk karşıladı. Ellerinde MHP bayraklarıyla alanı dolduran kalabalığa seslenen MHP Lideri Bahçeli, 30 Mart seçimlerinde sandık başına gidip oy kullanmalarını istedi.
Konuşmasında iktidar partisine yüklenen Devlet Bahçeli, Ak Parti hükümetinin yargıyı siyasallaştırmaya çalıştığını söyledi. Kuvvetler ayrılığı ilkesine vurgu yapan Bahçeli, şöyle konuştu: "Yargı bağımsız ve tarafsız olmalıdır. Yasamadaki çoğunluğu ve yürütmedeki iktidar gücüyle bunlar, yargıya da hakim olmak istiyor. Ayağı yerden kesilen, 'ne oldum' diye şaşırmış Başbakan, 'madem yasama ve yürütmede ben varım, yargı da benim kontrolümde olsun' diyerek, yargıyı siyasallaştıracak birçok çalışmanın içine girmiştir. Yargıyı kontrol altına alarak kendi yandaşlarıyla doldurma ve istediğini yaptırma hevesi, Başbakanı başka yöne yönlendirmiştir. Başbakan, gücünü milletin lehine değerlendireceği yerde nefsinin kurbanı olmuş, kim kendisine karşıysa ona hasımlık yapan bir anlayışla, otoriter bir rejim yani diktatorya olmaya heveslenmiş ve onu adım adım gerçekleştirmek durumunda kaldığını herkese hissettirmiştir."

'HALK BANKASI GENEL MÜDÜRÜ NASIL TAHLİYE OLUR'

Konuşmasının devamında 17 Aralık operasyonu kapsamında tutuklanan ve dün serbest bırakılan eski Halk Bank Genel Müdürü Süleyman Aslan ile ilgili olarak da Devlet Bahçeli, tahliyeyi eleştirdi. MHP Genel Başkanı Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü: "17 Aralık'ta bir savcıyla kolluk kuvvetlerinin Fatih Belediyesi'nden başlayan ve 4 bakanın oğluna kadar uzanan rüşvet soruşturması su yüzüne çıkmış ve 41 kişi tutuklanmıştır. Başbakan, panik içinde 'bana komplo kuruyorlar, paralel devlet kuruyorlar, bana darbe yapıyorlar' diyerek, ortalığı karıştırmıştır. Savcı kıymıştır, polis teşkilatını darmadağın etmiştir. Büyük bir gürültü kopartılarak, Halk Bankası Genel Müdürü dün tahliye olmuş ortalıkta serbestçe dolaşıyor."
Evde ayakkabı kutusundan çıkan paraları anımsatan Bahçeli, "Siz bu adamı tahliye ediyorsunuz. Hala tahliyeler devam ettirilmek isteniyor. Soygunun üstünü örtmeye, iktidarı masum hale getirmeye çalışıyorlar" dedi.


"BİLAL OĞLANI, KENDİN GÖTÜR BAŞKOMİSERE TESLİM ET. O'DA SAVCILARA GÖTÜRSÜN MİLLET GÖRSÜN"

 

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın korku salıp, kendisi hakkında konuşan ve karşısında olan herkesi hain ilan ettiğini ileri sürüp, "Başbakan bu gücü, milleti lehine değil nefsine kurban olarak kendisini eleştirenlere hasım besleyerek otoriter bir rejim, diktatörya olmaya adım adım herkese hissettirmiştir" dedi.

Partisinin seçim çalışmaları kapsamında Muğla’nın Dalaman İlçesi’nde gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ilçe girişinde partililer tarafından karşılandı. Konvoy eşliğinde ilçeye giren Bahçeli’yi, Dalaman Belediyesi önünde Belediye Başkanı Sedat Yılmaz, MHP Muğla Milletvekili ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan ve kalabalık bir topluluk karşıladı. Önce Belediye binasına çıkan Bahçeli daha sonra seçim bürosu önünde kurulan platformda halk hitap etti. MHP lideri Bahçeli, buradaki konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın nasıl milletvekili ve başbakan olduğuna değinip, "Acaba bunu bir güç mü başbakan yaptı. 11 yıllık iktidarı döneminde bütün güçler elinde istediğini yapabilecek güce sahip ama ülkenin durumuna bakın. 17 Aralık’ta sabah 06.00 da yapılan baskınlarla 4 bakan oğlu ne nerden geldiği ne idiğü belli olmayan İranlı bir çocuk ve belediye başkanı gözaltına alındı. Ama her nedense bunlar şimdi sırasıyla dışarı çıkartılıyor. Banka genel müdürünün evinde ayakkabı kutularında bulunan paralar, şimdi nasıl olacak? Ardından bir havuz oluşturmuşlar. Bu havuzda, 600 milyon dolar birikmiş iş adamları bunu kendi aralarında konuşuyor. Başbakan istedi, verdik. Yok böyle bir şey. Bu adamlar bu paraları neden veriyorlar. Soran var mı?" dedi.

Konuşmasının devamında iktidar partisine yüklenen Bahçeli, "Basından duyduk, 'Başbakanın oğlu savcıya ifade vermiş.' Kim görmüş. Sen tut Bilal oğlanı, kendin götür karakolda başkomisere teslim et. O'da savcılara götürsün millet görsün. Gören var mı yok? Başbakan korku salmış kendisi hakkında konuşan ve karşısında olan herkesi hain ilan ediyor. Başbakan bu gücü milleti lehine değil nefsine kurban olarak kendisini eleştirenlere hasım besleyerek otoriter bir rejim diktatörya olmaya adım adım herkese hissettirmiştir" dedi.

Konuşmasının sonunda, Şehit Er Hamza Atakul’un annesi Cennet Atakul, kendisinin dokuduğu bir kilimi Bahçeli’ye hediye etti. MHP lideri Bahçeli, daha sonra Ortaca’ya hareket etti.

 

ORTACA VE KÖYCEĞİZ'DE VATANDAŞLARA SESLENDİ

Muğla'nın Dalaman İlçesi'ne yaptığı ziyaretin ardından Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ortaca ve Köyceğiz ilçelerine gitti. Ortaca'da vatandaşlara kısa bir konuşma yapan Bahçeli, hükümete eleştirilerini sürdürdü. MHP Genel Başkanı Bahçeli buradan Köyceğiz'e hareket etti. Köyceğiz İlçesi'nde MHP İlçe Başkanlığı'na gelen ve balkon konuşması yapan Devlet Bahçeli şunları söyledi: "Bilal ne yapıyor. Bir vakıf kurmuş vakıfa herkes milyon dolarlar akıtıyor. Her taraftan dolar akıyor. 11-12 işadamı göndermişler 100 milyon dolar. Diğeri öbürüne diyor. Sonra babası çıkıyor 'bunlar havuzdaymış ama bunlar ıslanmıyor' diyor. Dolarla dolu havuzda kim ıslanır. Dolar dolu havuz varken. Hangisi haram yiyor siz karar verin. Bunu da AKP'li kardeşlerimize anlatmamız lazım. Erdoğan'ı, bir medyada bir havada görünüyorsun zaten. Gezdiğin yerlerde hesap sorulursa gidebileceğin bir yer var mı ona mı bakıyorsun. Eğer bu olacaksa bunu kim yapar. Darbeye gerek yok. Erdoğan'ı bu kadar korkutmaya da gerek yok. 40 gün sonra hepimiz sandığa gideceğiz. Hep beraber sandığa gidelim Başbakan yüzde 51 oy oranına sahip bir siyasal iktidarın 36 etnik grubu ortaya koyuyor. Sürekli olarak bu konu üzerinde duruyor. 51 ile geldin, 51 ile gideceksin Recep ağa diyelim, gitsin."

Balkon konuşmasının ardından Bahçeli, partililerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından Devlet Bahçeli, Marmaris'e hareket ett

Bu haber toplam 300 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.