• BIST 78.739
 • Altın 127,004
 • Dolar 3,1105
 • Euro 3,3880
 • Gaziantep : 18 °C
 • Adana : 18 °C
 • Ankara : 9 °C
 • İstanbul : 14 °C
 • İzmir : 15 °C

Bahçeli, 'Recep Tayyip Erdoğan sen artık bittin'

Bahçeli, 'Recep Tayyip Erdoğan sen artık bittin'
Devlet Bahçeli Eskişehir Odunpazarı Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Eskişehir'de yaptığ4ı konuşmada, "Bazı televizyonlar, bazı araştırmalar sürekli şu sloganı yayınlıyorlar. 'Bu seçimler AKP ile CHP arasında olacak' diye. Kalan 13 gün içerisinde yarın 12'den hedefi vurmak için ne AKP, ne CHP ille de MHP diyeceğiz" dedi.

Devlet Bahçeli Eskişehir Odunpazarı Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu. Yaklaşık 10 bin kişiye hitap eden MHP Lideri Devlet Bahçeli hükümete yüklendi. Oy pusulasının en sonunda MHP'nin ambleminin bulunduğunu belirten Bahçeli, "Sandığa gittiğiniz zaman. Karşınıza bir oy pusulası çıkıyor. Oy pusulasının en sonunda Milliyetçi Hareket Partisi var. Dolayısıyla 3 hilal orada. Sandığa gittiğiniz zaman, şöyle bir baktığınız vakit en sonda MHP var diye başınızı oraya çevirip mührü vuracağınız sırada gönlünüzden bir şey geçeceğinden eminim. O da Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı şu günkü siyasi, sosyal ve ekonomik ortamda en son ümidim sensin demek içindir. Oraya vardığınız zaman kadir bey için aynen 3 hilal gibi bir mühür vuracaksınız. Allah'ın izni ile bundan sonra tüm Türkiye'de MHP olacak" diye konuştu.

MİLLETİMİZİN TEVECCÜNÜNÜ HİSSEDİYORUM

Bazı televizyonların ve bazı araştırma kurumlarının sürekli olarak seçimlerin AK parti ile CHP arasında geçeceği yolunda iddialarda bulunduğunu ifade eden Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Seçimlere 25 siyasi parti giriyor. Onlar, bu aziz milletin evlatları tarafından kurulmamış mıdır? Onların adayı yok mudur? Onların siyasi hareketi devam etmiyor mu? Bunların içerisinde bir de gelenekli ve güçlü milletimizin özünden gelen bir MHP var. Onun hiç mi hakkı yok? O sebepten dolayı kalan 13 gün içerisinde yarın 12'den hedefi vurmak için ne AKP ne CHP ille de MHP diyeceğiz. Bunu başaracağımıza inanıyorum. Ve Allah'ın izni ile de milletimizin yüksek teveccühünü hissediyorum."

Bahçeli, 30 Mart seçimlerinin Türkiye'nin siyasi, sosyal ekonomik yönden önemli krizlerin yaşandığı, kutuplaşmaların, cepheleşmelerin, kamplaşmaların ve kavga ve iç çatışmaya sevk edilmenin büyük kaygısı içerisinde gerçekleştirileceğini söyledi. Bu seçimlerin geleceğimizin belirlenmesinde, siyasetin yeniden şekillenmesinde, bir kaderin değişmesinde bir başlangıç olacağına inandığını belirten Devlet Bahçeli şunları kaydetti:

"30 Martta belediye başkanlarımızı seçelim. Bunu yaparken, yüksek bir katılımla gerçekleştirelim. Meşrutiyeti, tartışılır hale gelmemelidir. O sebepten dolayı 18 yaşında oy kullanmaya başlayan gençlerimiz de yanınıza alarak sandığa gidiniz. Oylarınızı kullanınız. Gönlünüzden geçecek olan hangi siyasi anlayışsa ona iyi değerlendirip, iyi tartışıp ondan sonra vicdanınızın süzgecinden geçerek oylarınızı kullanınız. Oy kullanmak yetmiyor. Oya sahip çıkmak da lazım. Oya sahip çıkabilmek içinde partilerimizin görevlendirdikleri sandık görevlilerine büyük sorumluluk düşüyor. O bakımdan sandık görevlileri sabahın erken saatinde görevli olduğu sandığa ulaşmalı akşama kadar orada görev orucu tutmalı, yok karnım acıktı, bir yemek yiyeyim, sıkıldım bir çay içeyim gibi davranışlarla sandıktan uzaklaşmamalıdır. Sandık görevini sürdürürken gelenleri güler yüzle karşılamalı yaşlılarımıza ellerinden tutarak, yardımcı olup, yol gösterici görevi ile onlara hizmet ederek, onlarında iradesinin sandıkta yansımasına katkıda bulunmalıdırlar. Hepsinden çok daha önemlisi oyların sayımı sırasındadır. Oyların sayımı çok önemlidir. Burada siyasi kültürümüzün değişmesine paralel olarak oy sayımını dürüst adil olması gerekir. Ancak arada sırada bazı illegal oy çalmalarla karşı karşıya kalıyoruz. Düşünelim ki bir okulda 150 sandık bulunuyor. Bunlardan bir tanesi söz gelimi 44'üncü sandıkta a partisi akşamüzeri oy kullanma ile 11 oy almış ama tutanaklara geçirtirken oradaki bir kişi sağına veya soluna bir rakamını koyduğu takdirde 111 oy oluyor. Bu 111 hırsızlıkla hileyle çalıntıyla elde edilmiş oydur. Ve haksızdır. Böyle bir oyun kullananlar bu hileye başvuranlar, oy çalımında maharetli olanlar, bununla da kalmıyorlar, hasbelkader bir de sorumluluk üstlendikleri takdirde bu alışkanlıkları sorumlu mevkilerinde devam ediyor. Çalmaya, çırpmaya hırsızlığa orada da devam ediyorlar. Bunun önlenmesi lazım. Bu böyle gidemez. Bunun için görevli olan arkadaşlarımız. Buna çok dikkatli olmak mecburiyetindedir."

AYAKKABI KUTUSU PARTİSİ DİYELİM

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Eskişehir mitinginde 17 Aralık operasyonuna değinde ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ı eleştirdi. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kısaltılmışının AKP olduğunu ancak Başbakan Erdoğan'ın AKP yirine 'Biz AK partiyiz' dediğini ifade eden Devlet Bahçeli şöyle devam etti:

"17 Aralık'a kadar hepimiz de inanmıştık bunların adı AK Parti diye ama 17 Aralık'tan sonra akı karası kalmadı. Ama hala ısrar ediyor. 'Ben Ak Partiyim' diyor. Bu durum karşısında gençlerimiz şöyle bir geriye bakıyor, kendi beklentilerine bakıyor, ailesinin daha huzurlu ve güven içerisinde yaşayabileceği bir ortamı düşünüyor. Fakat o 2013 yılına kadar bununla ilgili herhangi bir gelişmenin olmadığını fark ediyor. O zaman o yaratıcılık vasfıyla, zekasıyla siz Adalet ve Kalkınma Partisi AKP değilsiniz bundan böyle Aldatma ve Kandırma Partisisiniz diyor. Arada bazı olaylar gelişiyor. Bir takım değerlendirmeleri dikkate aldığınız vakit 17 Aralık 2013 günü geliyor, sabahleyin tapelerden veya başka yerlerden bir görüyor ki, Türkiye'de 187 milyon TL bir yolsuzluk ve rüşvetle ülkemiz karşı karşıya kalmış. 41 kişi tutuklanmış. İçinde belediye başkanları var. 4 bakan ve çocukları var. Bir de İran'dan gelmiş, kim olduğu meçhul bir insan var. 4 tane bakanın çocuklarını avucunun içine almış, rüşvet ve yolsuzluğa alıştırmış, sonra da o alışkanlıklarını devam ettirerek, Türkiye'de kara para aklama, altın kaçakçılığı gibi bir çok yolsuzluk ve hırsızlığa karışmış. Şimdi bu gelişmeleri görünce bir bakmış ki, dün aldanıyorduk, kandırılıyorduk, ama bugün çok farklı bir olayla karşı karşıyayız. Çok küçük yaşlardan bu yana babamız bize ayakkabı alırdı. Ayakkabıyı alır eve gelirdik. Ama ilk gün giymezdik. Yastığın bir kenarına da bu yeni aldığımız ayakkabıyı koyardık. Kutusunu ne yapacağız diye hiç aklımıza gelmezdi. Ama kutusu daha çok makbulmüş. Çünkü 4,5 milyon dolar para konuluyor içine. Bu da bir genel müdür. O zaman bu genç kardeşlerim; özellikle bunlara son yıllarda Y kuşağı diyorlar, şuraya da bakıyorum Y kuşağından çok arkadaşımız var. Aldanma ve kandırmaya tam düşmüşken baktı ki gerçek bu. Türkiye'de Adalet ve Kalkınma Partisi'nin artık bandını değiştirmemiz lazım. Ne diyelim, Ayakkabı kutusu partisi diyelim."

AKLAN PAKLAN MİLETİN HUZURANA ÇIK
Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın 17 Aralık'tan sonra kendisine komplo kurulduğunu söylediğini belirterek "Recep Tayyip Erdoğan, bu partinin adını AK olarak söylenmesini sen istedin. 17 Aralık'tan sonra gelişmeleri dikkate alarak aklan ve paklan, milletin huzuruna 30 Mart'ta bu yönüyle çık. Ama hala siz tam 91 gün olmuş iftira diyorsunuz. 91 günde herkesi hain ilan ediyorsunuz. 91 gün içerisinde herkese alçak diyorsunuz. Herkese Haşhaşi diyorsunuz. Paralel devlet diyorsunuz. Kendiniz masum ama herkes hain ve suçlu. Bu nasıl bir Türkiye. Bunun böyle olacağını biliyorsun da niye savcı kıyımı yapıyorsun. Bu böyleyse niye 8 bin polis kardeşimizi kış günü darmadağın ediyorsun. Bu böyleyse 28 valiyi yerinden niye oynatıyorsun. Bu böyleyse HSYK'nın yasa değişikliğini acilen niye çıkardın, önünü ayıklamak kendini korumak için torba yasalar icat ediyorsun" dedi.


ERDOĞAN İNANDIRICILIĞI VE GÜVENİNİ KAYBETMİŞ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın inandırıcılığını kaybettiğini öne sürdü. Erdoğan'ın Türk seyasetinde kara bir günün başlangıcı olduğunu söyleyen Bahçeli şöyle konuştu:

"Bugünkü iktidar artık ülkeyi yönetemiyor. Recep Tayyip Erdoğan inandırıcılığını kaybetmiş. Recep Tayyip Erdoğan artık güvenini de kaybetmiş. Dolayısıyla Başbakan olarak görevini sürdürmesi imkan dahilinde görünmüyor. Yolsuzluk ve rüşveti komplo veya montaj olmayıp yargı süreci ile her şeyin ortaya çıkmasına fırsat vermez ise Çankaya yokuşunda zaten bu yükü taşıyamaz. Cumhurbaşkanı olma rüyası, hayali ortadan kalkar. Artık Recep Tayyip Erdoğan Türk siyasetinde kara bir günün başlatıcısı olmuştur. Ak Parti kazandibi gibi kararmış şimdi sadece kendisini kurtarırken AKP'yi yakmaya çalışıyor. Dikkatli olmak lazım bunu yaparken. Recep Tayyip Erdoğan'ın artık siyaset ömrü tükenmiştir. Ama bu tükenişi demokrasi içerisinde gerçekleştirmemiz lazım. Demokrasi içerisinde gerçekleştirmenin yolu seçimdir. Seçim ise sandıktır. Öyleyse hep beraber sandığa koşa koşa gitmeliyiz ve Recep Tayyip Erdoğan'ı en geç 2015 12 Haziran'a kadar görevden alabilecek bir milli iradeyi şekillendirmemiz lazım."

'RECEP TAYYİP ERDOĞAN ARTIK SEN BİTTİN'
Başbakan Erdoğan'ın her yerde yüzde 51'le geldiğini söylediğini ifade eden Devlet Bahçeli, "Yüzde 51'ile geldiğini sakız gibi her yerde çiğneyerek söylüyor. Ama şimdi 12 Haziran'a kadar, o güne de kalmaz da o güne kadar kaldığını farz edelim. Bu milli irade diyor ki, özelikle AKP'li kardeşlerim diyorlar ki, 'Artık yeter. 51'le geldin. 51 ile gideceksin.' İşte o gün yaklaşıyor. Bunun başlangıcı 30 Mart'tır. 30 Mart'ta bu görevi yerine getirmeliyiz. Aksi takdirde Türkiye çok karışacak. Türkiye'de sosyal ve siyasi hareketlilik hepimizi ürkütebilecek bir boyuta gelebilir. Bunu yakın çevremizde görüyoruz. İşaretlerini görüyoruz. Bunun provokatörlüğünü ajite edenin de Recep Tayyip Erdoğan olduğunun farkındayız. Yolsuzluk ve rüşveti gündemden düşürmek kendisini tartışmadan uzaklaştırmak için kardeş kavgasını başlatılmasına kadar bir gayretin içerisinde olduğunu artık hissediyoruz. Bu oyuna düşmemeliyiz. O sebepten dolayı sokak değil, sandık çıkış yolumuz olsun. Dizi filmlerde bazen hafif bir gerilim olduğu zaman kullanılan bir ifade var. Bir arkadaşımız diğerine söylüyor 'artık sen bittin' diyor. Hatırlıyor musunuz bu dizi filmleri? Evet, vatandaşlarım 'Recep Tayyip Erdoğan artık sen bittin'" diye konuştu.

Bahçeli, seçmenlerin sandığa gittiğinde karşısına bir oy pusulasının geleceğine değinerek, şunları söyledi:

"O oy pusulası Yüksek Seçim Kurulu'nun kurasıyla partilerin nerede, hangi sırayla yer alacağı belirlenmektedir. Bu son seçimde çekilen kurada oy pusulasının en sonunda Milliyetçi Hareket Partisi var. Dolayısıyla üç hilal orada. Sandığa gittiğimiz zaman şöyle bir baktığımız vakit, en sonda MHP vardır diye başınızı oraya çevirip mührü vuracağınız sırasında gönlünüzden bir şey geçeceğinden eminim. O da Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı şu günkü siyasi, sosyal ve ekonomik ortamda 'en son ümidim sensin MHP' demek içindir. Bahçeli, Eskişehir'de bundan böyle MHP olacak. Her tarafta sanki milli iradeyi iki kafese hapsetmişler gibi bazı televizyonlar, bazı araştırmalar hep bu sloganı söylüyorlar, 'Bu seçimler AKP ile CHP arasından olabilir'. Pekala seçime 25 siyasi parti giriyor. Onlar bu aziz milletin evlatları tarafından kurulmamış mıdır? Onların adayı yok mudur? Onların siyasi varlığı devam etmiyor mu? Bunların içerisinde bir de gelenekli ve güçlü, milletimizin özünden gelen bir Milliyetçi Hareket Partisi var. Onun hiç mi hakkı yok? Kalan 13 gün içerisinde, yarın 12'den hedefi vurmak için 'ne AKP, ne CHP ille de MHP' diyeceğiz."

 

MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye konuşması sonunda bir partili tarafından kara kalemle yapılan ilkokul ve şimdiki halinin çerçeveli fotoğrafı verildi. Bahçeli mitingden sonra Eskişehir'den Kocaeli'ne hareket etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 314 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Kılıçdaroğlu: Atatürk Osmanlı paşasıydı22 Ekim 2016 Cumartesi 06:27
 • Baykal'dan 'başkanlık' değerlendirmesi22 Ekim 2016 Cumartesi 06:21
 • Vekillerin Maaşına Müthiş zam21 Ekim 2016 Cuma 16:55
 • Gökçek'e FETÖ'den suç duyurusu21 Ekim 2016 Cuma 16:38
 • Oğan'dan Ümit Özdağ'a Ülkücü desteği21 Ekim 2016 Cuma 14:46
 • ihraç girişimine Akşener’den sert tepki21 Ekim 2016 Cuma 14:23
 • CHP'li Eren Erdem'den Bahçeli'ye olay öneri20 Ekim 2016 Perşembe 17:50
 • Kurtulmuş'un sözleri dünyayı korkuttu!20 Ekim 2016 Perşembe 17:45
 • CHP'den 29 Ekim kararı20 Ekim 2016 Perşembe 17:35
 • 14 yıllım hayalim gerçekleşti!20 Ekim 2016 Perşembe 14:58
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Haber 27 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : Türkiye Reklam Ajansı Telefonu:0 553 586 14 77
  türk porno anal seks porno izle ankara escort porno Joy Istanbul Escorts
  | Faks : Mail Adresi: ucarhaber@yahoo.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim