1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bahçeli'den İYİ Parti'ye birleşme çağrısı

Bahçeli'den İYİ Parti'ye birleşme çağrısı

İYİ Parti'nin kurultay kararı almasının ardından sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklamada bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti'ye birleşme çağrısında bulundu. Kaynak: Bahçeli'den İYİ Parti'ye birleşme çağrısı

A+A-

İYİ Parti'nin kurultay kararı almasının ardından bir açıklamada bulunan Bahçeli, "3-4 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti’nin 4.Olağanüstü Kurultayı yapılacaktır. Çağrım şudur: Fiziken orada,fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Twitter hesabından yaptığı açıklamalar şöyle:

Milliyetçi Hareket Partisi yarım asırlık varlığıyla, ahlaki tutarlılığıyla, anıtlaşan ilke ve ülküleriyle Türkiye’nin en köklü siyasi müesseselerinden birisidir. Aynı zamanda Türk milletine mensubiyet şuurunu müstesna bir onurla özümsemiş büyük bir davanın bayraklaşmış halidir.

Tarih boyunca üç hilal kardeşliğin adı, kaynaşmanın adresi, kucaklaşmanın adaleti olmuştur. Nitekim üç hilal varsa huzur vardır, umut vardır, birlik ve dayanışma ruhu vakarını mahfuz tutmuştur. Bu gerçekler şerefli mazimizin iftihar vesikasıdır.

Özellikle siyasi müesseselerin gelişmesi bazen onlarca, bazen de nesiller boyunca sürmüştür. Milliyetçi Hareket Partisi bu gelişmeyi pek çok badireyi atlatarak, pek çok sorun ve sıkıntıyı aşarak başarmıştır. Yarım asrın her sayfası buna müşahit, hatta bunun mübeşşiridir.

Zaman olmuş kırgınlıklar, kızgınlıklar ve küslükler vasat bulmuştur. Zaman olmuş kopuşlar, kırılışlar ve kayışlar yaşanmıştır. Ana gövde sağlam olduğundan, fazilet ve fikriyat derinlere tutunduğundan dönem dönem şiddeti artan fırtınalar hamd olsun tesirsiz kalmıştır.

Zaman olmuş kırgınlıklar, kızgınlıklar ve küslükler vasat bulmuştur. Zaman olmuş kopuşlar, kırılışlar ve kayışlar yaşanmıştır. Ana gövde sağlam olduğundan, fazilet ve fikriyat derinlere tutunduğundan dönem dönem şiddeti artan fırtınalar hamd olsun tesirsiz kalmıştır.

Elbette dalından kopan yaprağın akıbetini her zaman rüzgâr tayin etmiştir. Bu durum şaşmaz bir hayat ve siyaset gerçeğidir. Milliyetçi Hareket Partisi düştüğü her yerden kalkmasını başarmış, adeta küllerinden yeniden doğmasını bilmiştir.

Çünkü davamız hak davasıdır, hakikat davasıdır, Allah davasıdır. Millete adanmış ömürlerin, mahkûmiyet ve mağduriyetlere direnmiş asalet ve ahlakın tarihi haklarından vazgeçmesi, tertemiz davasından taviz vermesi akla ve hayale bile getirilemeyecektir.

1 Kasım 2015’ten sonra ağır ve sancılı parti içi meselelerle biteviye meşgul edildiğimiz inkar edilemeyecek bir vakıadır. Bu vahim sürecin travmalarına ve makus sonuçlarına her dava arkadaşımız farklı dozajda muhatap kalmıştır. Yaşananlar üzücüdür, hüzünlüdür, ibret vericidir.

MHP’den kopan dava arkadaşlarımız 25 Ekim 2017’de İYİ Parti’yi kurmuşlardır. Ancak geçmişte birlikte yürüyüp, beraberce mücadele ettiğimiz arkadaşlarımızın önemli bir kısmı aradıklarını bulamamışlar veya kenara itilmişlerdir. Yola çıkılanlar yolda bulunanlara değişilmiştir.

CHP ve HDP ile ittifak hiçbir vicdan sahibi ülküdaşımın kabullenemeyeceği bir gaflet olarak hafızalara kazınmıştır. Bir inat ve öfke uğruna aklı çelinen, makam ve mevki vaatleriyle davasından koparılan kardeşlerimin hüsranları şahsımı her zaman kaygılandırmış ve düşündürmüştür.

Her ne yaşandıysa geride kalmış, herkes için ders niteliğinde olmuştur. Hadiseleri film şeridi gibi gözümüzün önüne getirdiğimizde bundan hiçbir şahsiyet ve karakter sahibi dava arkadaşımın memnuniyet duymayacağı açıktır, bu kapsamdaki kanaatim de çok güçlüdür.

3-4 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti’nin 4.Olağanüstü Kurultayı yapılacaktır.Çağrım şudur: Fiziken orada,fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir.

Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İYİ Parti’nin Olağanüstü Kurultay’ında MHP’yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır.

Çağrım birliğe, beraberliğe, barışmaya ve heyecanla tokalaşmayadır.

ERDOĞAN BAHÇELİ'Yİ EVİNDE ZİYARET ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, dün Devlet Bahçeli'yi evinde ziyaret etmiş, Uzun sürenin ardından bir araya gelen ikilinin dış politika ve güncel siyasete ilişkin değerlendirmelerde bulunduğu bildirilmişti.

Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti'ye yaptığı çağrının, Erdoğan'ın gerçekleştirdiği ev ziyaretin ardından gelmesi dikkat çekti.

BAHÇELİ BU DEFA 'İYİ PARTİ' DEDİ

Yaptığı sosyal medya paylaşımlarında ve konuşmalarında İYİ Parti için 'İP' kısaltmasını kullanan Devlet Bahçeli, sosyal medyadan İYİ Parti'ye yaptığı birleşme çağrısında partiye "İYİ Parti" diyerek ilk kez tam adıyla hitap etmesi dikkatlerden kaçmadı.

İYİ PARTİ'DEN İLK TEPKİ 

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Bir gün herkes iYi olacak...." ifadelerini kullandı.

c1.jpg

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Devlet Bahçeli'inn paylaşımını alıntılayarak birleşme çağrısına tepki gösterdi. Dikbayır, "Bilge (!) Liderin İYİ Partimize olan platonik (karşılıksız) aşkı devam etmektedir. Ancak Genel Baskanımızın dedigi gibi “Her başarısız iktidarın arkasında bir Bahçeli vardır.” düşüncesiyle kendisine bu aşktan vazgecmesini tavsiye ediyoruz." açıklamasında bulundu.

c2.jpg

İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanı Burak Öztürk ise Genel Başkan Meral Akşener ile olan fotoğrafını paylaşarak "Genel Başkanımız ve Liderimiz Sayın @meral_aksener Hanımefendinin dimdik yanında ve emrindeyiz. Hak bildiğimiz davadan dönersek namus bize ar olsun!" dedi.

c3.jpg

Bu haber toplam 610 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.