• BIST 78.333
 • Altın 127,421
 • Dolar 3,1054
 • Euro 3,3990
 • Gaziantep : 12 °C
 • Adana : 17 °C
 • Ankara : 10 °C
 • İstanbul : 13 °C
 • İzmir : 16 °C

Başbakan Kayseri'de çok sert çıktı

Başbakan Kayseri'de çok sert çıktı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri Anadolu Harikalar Diyarı'ndaki toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri'de halka hitap ederken, "Biliyorum sizler de şimdi yüksek hızlı tren istiyorsunuz. Kayseri-Yerköy hızlı tren projesiyle, Kayseri'yi şu anda yapımı devam eden Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattına bağlama kararını aldık" dedi. 

"Toplamda 72 farklı projeyi, 598 trilyonluk yatırımı bugün Kayseri'ye kazandırıyoruz"

"Biliyorum sizler de şimdi yüksek hızlı tren istiyorsunuz. Kayseri-Yerköy hızlı tren projesiyle, Kayseri'yi şu anda yapımı devam eden Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattına bağlama kararını aldık."

"Meclis açılırken bir gayesi vardı; Meclis milli iradenin merkezi olacak. Ülke ile ilgili her mesele Meclis'te karara bağlanacak. Hiç kimse, hiçbir kurum, kendisini Türkiye Büyük Millet Meclisinin üzerinde görmeyecekti. İşte 94 yıl boyunca zaman zaman Meclis'in bu gücü kırılmak, yok sayılmak, Meclis'in yetkilieri gasp edilmek istendi. Meclis milletten oluştur, cumhurdan oluşur. Meclis seçimle gelmiş milletvekillerinden oluşur ve milli iradenin tecelli ettiği yerdir."

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerde devrim niteliğinde değişim kararı aldık. Artık cumhurbaşkanını asiller belirlemeyecek. İşte şimdi 10 Ağustos'ta bu ülkede, cumhur kendi başkanını seçecek. Ben inanıyorum ki AK Parti adayını benim halkım, benim milletim, ilk turda seçecektir" dedi. En geniş anlamda istişarelerini yaptıklarını söyleyen Erdoğan, "CHP şimdi çıldırmaya başladı. MHP çıldırmaya başladı. Kendi aralarında birşeyler yapıyorlarmış. Onlar da adaylarını gösterecek. Partimiz de gösterecek. Birinci turda milletimiz gümbür gümbür kararını verir ve cumhurbaşkanını seçer. Bundan rahatsız oldular. Tabii olacaklar. Meclisin yetkisini gasp edeceklere, en güzel cevabı milletim meydanlarda veriyor ve verecek" diye konuştu.

30 Mart'taki yerel seçim öncesinde, sesindeki rahatsızlık sebebiyle Kayseri mitingine katılamayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin yeniden Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazandığı Kayseri’de 'Teşekkür mitingi' yaptı. İstanbul’dan uçakla Kayseri Erkilet Havalimanı'na gelen Başbakan Erdoğan’ı burada Vali Orhan Düzgün, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, TBMM Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Sadık Yakut, AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri milletvekili Mustafa Elitaş, milletvekilleri Pelin Gündeş Bakır, İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz, il protokolü ve çok sayıda partili karşıladı.

Erdoğan, havalimanından merkez Kocasinan İlçesi Kumarlı mevkiinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı, Türkiye'nin en büyük tematik parkı Anadolu Harikalar Diyarı'na otobüsle geçti. Erdoğan'ın geçeceği güzergahtaki park halindeki otomobiller ve çöp konteynerleri güvenlik görevlileri tarafından tek tek kontrol edildi. Miting alanına girenlerin üzerleri, gazeteciler dahil olmak üzeri arandı. Aşırı sıcak nedeniyle bazı kişiler kalabalıkta baygınlık geçirdi. 112 acil yardım ekipleri bayılanlara müdahale etti.

Miting alanında binlerce su dağıtıldı. Başbakan Erdoğan, 20'si Büyükşehir'e ait olmak üzere 598 milyon 62 bin TL tutarındaki 72 kamu ve özel yatırımın toplu açılışını yaptı. Erdoğan, daha sonra Harikalar Diyarı'nda toplanan, Emniyet yetkililerin verdiği bilgiye göre yaklaşık 180 bin kişiye hitap etti.

"Sizleri yürekten, gönülden kucaklıyorum Kayseri. Dualarınız için, sarsılmaz duruşunuz, dimdik duruşunuz, ahde vefanız için sizlere teşekkür ediyorum" diyerek sözlerine başlayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"30 Mart seçimleri öncesi son mitingi Kayseri’de yapmak istedik. Ama bedenen burada olmasak da televizyon ekranı başında buradaki heyacanı bütün kalbimle paylaştım. Allah razı olsun. Enerji Bakanımız, Kayseri teşkilatımız Kayseri’de muhteşem bir miting gerçekleştirdi. 30 Mart'ın mesajını verdiniz o yağmurda aslında. Türkiye’de oynanan oyunu görüp, sandıkta bozduğunuz için, itimadınız, sevdanız, aşkınız için hepinize gönülden tek tek teşekkür ediyorum. 12 yıldır, yaptığımız gibi gece gündüz çalışıp, sizlere hizmet edeceğiz, yanınızda olacağız. Sizlere hem teşekkür etmek hem de yatırımları resmi olarak açmak için buradayız."

Yatırımları durmaksızın sürdüreceklerini söyleyen Erdoğan, "Biliyorum sizler de yüksek hızlı tren istiyorsunuz. Etüt projesi, yatırıma alındı" dedi.

'MİLLİ İRADENİN MERKEZİ MECLİSTİR'

Daha sonra 'milli irade' vurgusu yapan Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

"Geçtiğimiz hafta içinde 23 Nisan’dı, TBMM’nin kuruluşunun 94. yıldönümünüydü. Hem 94 yıl önce hem de bir cuma günü, dualarla, zikirlerle tesbihlerle Ankara Ulus’daki eski meclise gidildi. Camiden meclis binasına kadar o coşku ve o heyecan bambaşkaydı. Peygamberimizin sancağı şerifi taşındı. Kurbanlar kesildi ve dualar edildi. Ve meclis 23 Nisan 1920’de açıldı. Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşları, meclisi tarif ettiler, yasalar ve kararlar mecliste alındı. Cumhuriyet mecliste ilan edildi. Meclis açılırken bir gayesi ve amacı vardı. Meclis milli iradenin merkezi olacak, ülke ile her türlü mesele TBMM’de karara bağlanacak. Hiçkimse hiçbir kuruluş kendini meclisten üste görmedi. Zaman zaman meclisin yetkileri gasp edilmek ve yok sayılmak istendi. Meclis Cumhurdan oluşur. Seçimle gelmiş milletvekillerinden oluşur. Milli iradenin tecelli ettiği yerdir. 27 Mayıs 1960 da derbe yaptılar, milletin iradesini gasp ettiler. Başbakan Menderes’i ve iki arkadaşını idam ettiler. Bunun şakşakçısı kimlerdi? CHP zihniyetiydi. 12 Eylül’de yine müdahale ettiler. 28 Şubat’ta bu kez post modern darbe ile teşebbüs ettiler. 27 Nisan’da meclis dışı çevreler bildiri yayınlayıp, meclisi tehdit etmek, korkutmak, sindirmek istediler. Biz buna izin vermedik. Geçmişte yaşanan acıları bildiğimiz için, yola çıkarken kefenimizi giydiğimiz için bunlara müsade etmedik. Biz kararlıydık bu oyunu tersine çevirdik. Susmadık, meclis iradesini bozmak isteyenler bu kez de cumhurbaşkanı seçimlerine müdahale ettiler. Meclisin cumhurbaşkanını seçmesini engellemek istediler. '367' diyerek, örneği olmayan hukukta yeri olmayan bir kararı TBMM’nin yetkisini gasp etmek istediler. Milletin iradesini, emanetini, kendini meclisin üstünde görenlere teslim etmedik. Ardından millete gittik. Siz de bu anayasa değişikliğini onayladınız. 367 garabetini ortadan kaldırıp, Kayserili bir kardeşimizi cumhurbaşkanı yaptık. TBMM genel kurulunda seçtik. O bu makama bu oyla geldi ve engelleyemediler."

HALKIM, İLK TURDA ADAYIMIZI SEÇECEKTİR

Cumhurbaşkanlığı seçiminde devrim niteliğinde karar aldıklarını söyleyen Erdoğan, "Cumhurbaşkanını meclisteki vekiller belirlemeyecek. 'Artık cumhurbaşkanını asiller belirlemeyecek, halk belirleyecek' dedik. İşte şimdi 10 Ağustos'ta bu ülkede, cumhur, yani halk kendi başkanını seçecek. Ben inanıyorum ki AK Parti adayını benim halkım, benim milletim ilk turda seçecektir" diye konuştu. Erdoğan, şöyle konuştu:

"CHP şimdi çıldırmaya başladı. MHP çıldırmaya başladı. Biz istişare yapan bir partiyiz. En geniş anlamda istişarelerimizi yapıyoruz. MHP’liler, CHP’liler de kendi aralarında birşeyler yapıyorlarmış. Değerli kardeşlerim inşallah onlar da adaylarını gösterecek. Partimiz de gösterecek . Ağustos 10’da birinci turda milletimiz gümbür gümbür kararını verir ve cumhurbaşkanını seçer. Bundan rahatsız oldular. Tabii olacaklar. Meclisin yetkisini gasp edeceklere en güzel cevabı milletim meydanlarda veriyor ve verecek ben buna inanırım."

UTANMADAN YOLSUZLUKLA SUÇLADILAR

Yolsuzluk iddialarına değinen, muhaletfeti ve Fethullah Gülen cemaatine yüklenen Erdoğan, şunları söyledi:

"Utanmadan sıkılmadan iktidarımızı, yolsuzlukla suçladılar. Biz CHP ile MHP’nin koalisyon yapacağını biliyorduk. Bunlara BBP ve Pensilvanya da eklendi. Biz bunlara iyi niyetle davrandık ama suistimal ettiler, arkadan vurdular. Cumhurbaşkanı'nı, beni, Genelkurmay Başkanımı, Meclis Başkanımı dinlediler. Anayasa Mahkemesi ve üyelerini dinlediler. Herhalde birileri ne demek isteğimi anlamışlardır. Gezi olayları boşa çıkmadı. AK Parti iktidarını köşeye sıkıştıracaklarını sandılar ama cevabını aldılar. 25 Aralık’ta da en güzel cevabı aldılar. Tüm bunlar yaparken, milletten aldığı güçle dimdik duran duran bir AK Parti iktidarı vardı, istediklerini yapamadılar. Şu Bahçeli hala konuşuyor, sen ne konuşuyorsun ya. Bu ülkede millet sana 'Gel iktidar ol' dedi, 3.5 sene kaldın hükümette sonra kaçtın gittin. Kalsaydın ya, Bunlar Sakarya, Kocaeli depreminin altında kaldılar. O bölgeleri öyle bıraktılar. Biz oraları inşa ve imar ettik. Bingöl, Simav ve Van depremi yaşadık, buraları bir yılda imar ettik. Biz buyuz. İş bilenin, kılıç kuşananın. MHP IMF’ye borçlandı. Biz borcu bitirdik, artık IMF’ye borç yok. Hani milliyetçiydiniz. Sevsinler sizin milliyetçiliğinizi. Bunlar samimi ve dürüst değil. Bunlar vatansever değil. Bizim izimizi Moğolistan’da Balkanlarda görürsünüz. Ecdadımız nereye gitmişse oralara gittik. Oraları ihya ettik. Çünkü biz geçmişini inkar edenlerden olmadık. Onu sahiplenenlerden olduk. Kızlarımız başörtülü olarak üniversiteyle gidebiliyor muydu? İmam hatiplerin orta kısmını kapattılar. Açtık. Artık imam hatiplerde başörtüsü sorunu var mı? Yok. Üniversitelerimizde böyle bir şey kaldı mı? Bu kardeşlerimize yapılan zulüm neydi? İşte bak burada başı açık da var kapalı olan da var. Birleştiren bütünleşen parti biziz biz."

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Erdoğan, "Eskiden SSK genel müdürüydün şimdi CHP genel müdürüsün. Sende ufuk yok, çırak bile olamazsın. Sadece bağırsın Kılıçdaroğlu da Bahçeli de öyle. Al birini , vur öbürüne" dedi.

BÖYLE HOCA EFENDİ Mİ OLUR

Daha sonra 'Pensilvanya'daki zat' dediği Fethillan Gülen'e seslenen Erdoğan, "Çağrı yapıyorum, ülkeni seviyorsan, Kayseri’den daha iyi inzivaya çekilecek yer var mı? Gel Kayseri'ye, Konya’ya gel. Erzurum’a, Ankara’ya Hacı Bayram Veli’ye gel, İstanbul’a gel. Pensilvanya inziva yeri olabilir mi? Bir Müslüman bir Müslüman kardeşini arkadan hançerleyemez, bırakın Müslümanı, Müslüman olmayanın bile haramine giremez, onu gözetleyemez. 'Hoca efendiymiş , böyle hoca efendi mi olur ya? Bunların hepsine 'Gidip aynaya bakın' diyorum. CHP bak birbirine düştü. 'Neden biz bunlarla işbirliği yaptık' diye. Kardeşlerim, 40 çürük yumurtadan bir sağlam yumurta çıkmaz. Bunların durumu bu" diye konuştu.

DİNLEMENİN BELGESİ

Ülkenin ulusal güvenliğini tehdit eden kim olursa olsun acımayacaklarını söyleyen Erdoğan, "İnlerine gireceğiz inlerine" dedi. Erdoğan, "Yolsuzluk noktasında da kim olursa olsun acımayız. Babamız dahi olsa acımayız, asla affetmeyiz" diye konuştu.

"Nerede bu paralel yapı, belgesi var mı?" diye soranlar olduğunu söyleyen Erdoğan, "Bu dinlemeler belge değil mi? Bu soruyu soranlar paralel yapıyı gizlemeye çalışanların kendileridir. Ya paralel yapı kendileri oldukları için gizliyorlar, başka beklentileri oldukları için bu örgütle kendilerinin dayanışması olduğu için bunu muhafaza edenler var" dedi.

Erdoğan, "Bir olalım, iri olalım, diri olalım, kardeş olalım, hep birlikte Türkiye olalım. Ben size inanıyor ve güveniyorum" diyerek konuşmasını tamamladı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN, BOĞAZLIYAN'DA

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri'deki programını tamamladıktan sonra, partisinin ilk kez Belediye Başkanlığını kazandığı Yozgat'ın Boğazlıyan İlçesi'ne geçti. Erdoğan, ilçe meydanında yaklaşık 10 bin kişiye hitap etti.

HEPSİNDEN ÖNCE PENSİLVANYA RAHATSIZ OLUYOR

Boğazlıyan'a doğalgaz getirip, hava kirliliğinin önüne geçtiklerini belirten Erdoğan, 10 Ağustos'ta Türkiye'de bir Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacağını, AK Parti olarak adaylarını açıklayacaklarını hatırlattı. Erdoğan, "Bundan CHP, MHP, diğerleri rahatsız oluyor. Ama hepsinden öne Pensilvanya rahatsız oluyor. Eğer suçlu değilsen çık gel Türkiye'ye. Madem Türkiyeyi seviyorsun, madem vatanseversin, çık gel Türkiye'ye. Ne diyorlar? 'Efendim Pensilvanya'da inzivaya çekildi.' Allah Allah. Ya inzivaya çekilmek için Yozgat, Kayseri, Konya, Erzurum, Bursa, İstanbul yetmez mi? İnzivanın yeri Pensilvanya mı? Ya böyle bir şey olabilir mi? 10 Ağustos aynı zamanda bunun cevabı olacak. Ben inanıyorum ki daha birinci turda bu millet onlara gereken cevabı verecek" dedi.

'MAHREMİMİZE GİRDİLER'

Başbakan Erdoğan, konuşmasının devamında şunları söyledi:

"Bunlar bizim mahremimize girdiler, telefonlarımızı dinlediler. Benim Enerji Bakanımla yaptığım görüşmeyi dinlediler, Bekir beyi dinlediler, Sadullah beyle yaptığım görüşmelerimi dinlediler. Cumhurbaşkanımızı dinlediler, Genelkurmay Başkanımızı dinliyorlar. Anayasa Mahkemesi'ni de dinlediler. Şimdi diyecekler ki 'İspat et.' Neyi ispat edeceğim yahu? Hepsi ortada. Çünkü bunlar şantajcı, montajcı bunlar dublajcı. Önce dinliyorlar, ondan sonra arşive koyup, istediği yere istediği adamı yerleştirecek. Neyle? Şantajla. 'Buraya koydun koydun, koymadığında açıklarım ha.' Yapılan bu. Fakat çekirge bir sıçrar iki sıçrar. İnlerine gireceğiz inlerine. Bu millet ulusal güvenliğini tehdit edenlere karşı her türlü tedbiri alacak."

OKULLARINDA ÇOCUKLARINIZ VARSA ALIN

30 Mart öncesi bütün gittiği illerde 68 miting yaptığını ve halkın heyecanını, coşkusunu, bunlara karşı direncini gördüğünü belirten Erdoğan, "Sakın ha bunların okullarında çocuklarınız varsa alın, dershanelerinde çocuklarınız varsa alın. Bunların yayın organlarını alıyorsanız, bundan böyle almayın. Çünkü bunlarda yalan, takiyye, bunlarda riyakarlık var, bunlarda iftira var. Bu millete iftira, riya yakışmaz. İnşallah bu dönemi sizlerle beraber, çünkü biz gücümüzü halktan ve Hakktan alıyoruz" dedi.

KARDEŞ KARDEŞİ HANÇERLEMEZ

Erdoğan, "Bu toplulukla gurur duyulmaz mı? Bir olalım, iri olalım, diri olalım, kardeş olalım. Kardeş kardeşi hancerlemez. Hep birlikte Türkiye olalım. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. İşte biz bunun için varız. İnşallah hamdi kardeşimiz burda çok çalışacak, çok gayret edecek. Biz de bakanımız, milletvekillerimizle bütün destekleri inşallah kendilerine vereceğiz. Daha güzel bir Boğazlıyan'ı özlüyoruz. Bunu yapacağız" dedi.

Bu arada alandaki, 'Cübbesine güvenip sana kılıcını çekenler bu milletin gönlünde şimdiden mahkum olmuştur', '21. Yüzyılın Türk ve İslam dünyasının büyük lideri Boğazlıyan'a hoşgeldin', 'Cumhurbaşkanı olarak ziyaret edeceğiniz ilk ilçe olmak istiyoruz', 'Tek bir sözünle kale yıkıldı, 30 Mart'ta Boğazlıyan'da tarih yeniden yazıldı', 'Boğazlıyan için Kılıçdaroğlu da Bahçeli de geldi ama senin tek bir sözün bizler için yetti Büyük Usta', 'Biz seni çok sevdik uzun adam', 'İlçemize hoşgeldin gadasını aldığım' yazılı pankartlar dikkat çekti.

BABAMIZ DAHİ OLMASA ACIMAYIZ
Bir Mülsülan Müslaman kardeşini arkadan hançerlemez. Bir Müslüman, Müslüman kardeşini bırak, Müslüman olmayanı da dinleyemez, onun haremine giremez, onu gözetleyemez. Bizim dinimizde böyle bir şey yok. Hocaefendi, ne hocaefendisi yav. Böyle hocafendi mi olur, böyle örnek insan mı olur Sen Başbakanı nasıl dinlersin, Enerji Bakanımı nasıl dinlersin, Adalet Bakanımı nasıl dinlersin Bakanların aralarındaki konuşmayı yasal olarak dinlemek de yasaktır ama bunlar bunu yaptı. Dedim ya inlerine gireceğiz ama akşamdan sabaha olmuyor ama olacak. Sabırla yavaş yavaş bunu da yapacağız. Ülkem için ulusal güvenliğimizi tehdit eden kim olursa olsun babamız dahi olsa acımayız.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 744 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Kılıçdaroğlu: Atatürk Osmanlı paşasıydı22 Ekim 2016 Cumartesi 06:27
 • Baykal'dan 'başkanlık' değerlendirmesi22 Ekim 2016 Cumartesi 06:21
 • Vekillerin Maaşına Müthiş zam21 Ekim 2016 Cuma 16:55
 • Gökçek'e FETÖ'den suç duyurusu21 Ekim 2016 Cuma 16:38
 • Oğan'dan Ümit Özdağ'a Ülkücü desteği21 Ekim 2016 Cuma 14:46
 • ihraç girişimine Akşener’den sert tepki21 Ekim 2016 Cuma 14:23
 • CHP'li Eren Erdem'den Bahçeli'ye olay öneri20 Ekim 2016 Perşembe 17:50
 • Kurtulmuş'un sözleri dünyayı korkuttu!20 Ekim 2016 Perşembe 17:45
 • CHP'den 29 Ekim kararı20 Ekim 2016 Perşembe 17:35
 • 14 yıllım hayalim gerçekleşti!20 Ekim 2016 Perşembe 14:58
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Haber 27 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : Türkiye Reklam Ajansı Telefonu:0 553 586 14 77
  türk porno anal seks porno izle ankara escort porno Joy Istanbul Escorts
  | Faks : Mail Adresi: ucarhaber@yahoo.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim