• BIST 79.268
 • Altın 126,113
 • Dolar 3,0791
 • Euro 3,3637
 • Gaziantep : 21 °C
 • Adana : 26 °C
 • Ankara : 9 °C
 • İstanbul : 16 °C
 • İzmir : 18 °C

Başbakan Yalova'da CHP ve Pensilvanya'ya çattı

Başbakan Yalova'da CHP ve Pensilvanya'ya çattı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 1 Haziran'da gerçekleşecek olan yerel seçim öncesi Yalova'ya geldi.

Yalova’da halka hitap eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Köln’de yapılan eylemlere tepki göstererek, “Bu CHP’den bir şey olmaz. Bunu biliriz. Laf laf. Kardeşlerim, biz dertliyiz dertli. Daha Almanya’ya gitmeden bu CHP’nin oradaki uzantıları her türlü provakatif eylemlere hazırlandılar. Her türlü. İşte bizim oraya gitmemizi engellemek için buradaki yandaş medyasıyla, oradaki uzantılarla müşterek kampanyalar düzenlediler. Düşünebiliyor musunuz? Kendi ülkesinin başbakanını oradaki yandaş medyalarıyla farklı bir şekilde lanse etmeye çalışanlardan ne bekleyebilirsiniz ki. Fakat Köln’ün en büyük salonunda değerli kardeşlerim 20 bin Türk en büyük cevabı verdi” dedi.
Cumhuriyet Meydanı’nda halka hitap eden Başbakan Erdoğan, 1 Haziran’da yapılacak olan Yalova’daki yerel seçimlerin Türkiye ve Yalova için hayırlı olmasını diledi. Tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni kutlayarak konuşmasına başlayan Başbakan Erdoğan, Soma’da yaşanan olayda hayatını kaybedenlere de başsağlığı dileyerek, iş sağlığı ve güvenliği konusunda neler yapılması konusunda mücadeleyi sürdürdüklerini ifade etti.

“KENDİ ÜLKESİNİN BAŞBAKANINI FARKLI LANSE ETMEYE ÇALIŞTILAR”
Köln’ün en büyük salonunda dün yapılan miting ile ilgili konuşan Başbakan Erdoğan, “Bu CHP’den bir şey olmaz. Bunu biliriz. Laf laf. Kardeşlerim, biz dertliyiz dertli. Daha Almanya’ya gitmeden bu CHP’nin oradaki uzantıları her türlü provakatif eylemlere hazırlandılar. Her türlü. İşte bizim oraya gitmemizi engellemek için buradaki yandaş medyasıyla oradaki uzantılarla müşterek kampanyalar düzenlediler. Düşünebiliyor musunuz? Kendi ülkesinin başbakanını oradaki yandaş medyalarıyla farklı bir şekilde lanse etmeye çalışanlardan ne bekleyebilirsiniz ki. Fakat Köln’ün en büyük salonunda değerli kardeşlerim 20 bin Türk en büyük cevabı verdi. Dün televizyonlarda izlediniz. Bir olduk, beraber olduk, diri olduk. Hep beraber Türkiye olduk. Mesele bu kardeşlerim. Vatanımızın üzerinde asla operasyona müsaade etmeyiz. AK Parti iktidarı operasyona müsaade etmez. Kimse başka hayaller içine girmesin. Bu hayallerin içine girenler, çok büyük hüsrana uğrarlar” dedi.
Yalova’da AK Parti ile sandıkta baş edemeyeceklerini anlayanların hemen ittifak kurup, hileye başvurduğunu ifade eden Erdoğan, “Bu işin peşini bırakmadık. Yalova’yı hileye terk etmedik. Haklı mücadelemizi, hukuk mücadelemizi yaptık. Seçimlerin tekrarlanmasını bu vesileyle sağladık. İnşallah önümüzdeki hafta bugün sandığa gidiyoruz. Bir kez daha tercih yapacağız. Yalova’yı geleceği hakkında çok önemli bir karar vereceğiz. 30 Mart’ta Yalova’da AK Parti’ye büyük destek verdiniz. 1 Haziran’da bu desteği daha da artırmak suretiyle vermeye hazır mısınız? Hazır mıyız Yalova? Sadece bu eller yeterli değil, inşallah bugün buradan ayrıldıktan sonra eş, dost, ahbap her yeri ziyaret etmek suretiyle inanıyorum ki durgun suya atılan bir taş dalga dalga nasıl oluyorsa, bir olduk iki olacak diyeceksiniz, iki idik dört olacak diyeceksiniz. İnşallah 30 Mart’ın üzerine daha fazlasını koyuyoruz. Açık ara farkla, hiç tartışmaya mahal bırakmadan Yalova’da AK Parti’nin hizmet siyasetine evet diyoruz” diye konuştu.

 

“MUHALEFET BİRBİRLERİ İLE İTTAFAK OLDU AMA İŞE YARAMADI”AK Parti karşısında muhalefet partilerin arayışlara gittiğini, kendi kimliklerini, politikalarını, ilkelerini ayaklar altına alarak kendilerini inkar ettiklerini söyleyen Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:
“AK Parti’nin Yalova’da kazanacağını anlayanlar AK Parti karşısında ittifak olmaya çalışıyorlar. Ben Yalova’nın saygın insanlarının bu kirli ittifaklara itibar etmeyeceklerini biliyorum. Yalova’da MHP ve diğer partilere oy veren kardeşlerim, önümüzdeki hafta CHP’ye destek vermeyecektir. Bunu birçok ilde denediler. Ortak aday çıkardılar. Ankara’da eskiden MHP’li olan bir kişiyi CHP’den büyükşehir belediye başkan adayı olarak gösterdiler. O eski MHP’li CHP’li olurken, CHP Genel Başkanı da Ankara sokaklarında bozkurt işareti yapıp dolaştı. Gördünüz değil mi? Ankara bu numarayı yutmadı. Ankara büyükşehir belediyesini CHP’ye teslim etmedi. Büyükşehir adayımız, önce 15 bin oy farkla Ankara’yı kazandı. İtirazların ardında aradaki oy farkı 40 binere yaklaştı. Şimdi o CHP adayı ortalarda yok. Seçimlerde saat başı çıkıp basın toplantısı yapıyordu. Kazandığın iddia ediyordu. İl ve ilçe seçim kurumlarına gidip ‘kazandık’ diye açıklama yaptılar. Ama mahcup oldular. YSK’dan da reddedildi. Şimdi Anayasa Mahkemesi gittiler. Bu Anayasa mahkemesinin bu işle ne alakası var. YSK’nın kararı nihai karardır. Bununla kamuoyu meşgul etmenin gereği var mı? Nereye giderse gitsin mahcup olmaya devam ediyor.”

TEKNİK NAKAVT TEPKİSİ
Başbakan Erdoğan, “CHP’nin İstanbul ve Ankara adaylarını örtülü olarak MHP ve diğer bazı partiler destekledi, biliyorsunuz. Pensilvanya destekledi. Hatta CHP’nin İstanbul adayını, CHP değil Pensilvanya belirledi. İttifakları İstanbul’da da boşa çıktı. 600 binden oy farkla AK Parti İstanbul’da bir kere daha açık ara farkla birinci parti oldu. Diğer tüm illerde ciddi ittifaklar yaptılar. Başarılı olamadılar. Bu ittifak, sadece bir CHP ve MHP ittifakı değil. Bunların kimlerle irtibat yaptığını sizler gördünüz. 17 Aralık sürecinde, 30 Mart sürecinde bunların kimlerle el ele, kol kola yürüdüklerini gördünüz. Pensilvanya bunlara lojistik destek sağladı. 30 Mart’ta millet gereken cevabı verdi. Pensilvanya ne diyor, ‘teknik nakavt’ yapacaksınız diyor. Kimi yapıyorsun. Benim milletimi mi? Buna benzer yollarla insanları, seslerini gayri meşru yollarla dinlediler. İnsanların yatak odalarını izlediler. Utanmadan sıkılmadan montajlar imal etiler. Oradaki zat ne diyor, ‘hakim ve savcı kiralayacaksınız’ diyor. Maalesef onu da yaptılar. Yolsuzluk maskesi altında AK Parti’yi töhmet altında bırakmak istediler. Ama millet bu oyunu da gördü. Bu kirli ittifakı gördü. Millet 30 Mart’ta yüzde 45,5 oy oranıyla partisine sahip çıktı. Milli iradeye güçlü şekilde sahip çıktı” şeklinde konuştu.

“BÖYLE BELEDİYE BAŞKANLIĞI OLUR MU?”
CHP’nin Yalova Belediye Başkan adayının vaatlerini eleştiren Başbakan Erdoğan, “Yalova’da CHP adayı söz verdi. Ne demiş, 2 bin, 3 bin kişiye iş vaat ediyormuş. Bunlara 3 koyun verin onları kaybeder gelirler. Zaten belediyede kaç kişi çalışıyor. 700-750 kişi. 700 kişinin çalıştığı yere o kadar insan alınır mı? Belediyecilikte bizim bir hükmümüz vardı. Kılıçdaroğlu’nun işi gücü nedir, doğru olmayan ifadeler kullanmak. Durmadan. Bu dilin kemiği yok. Atıp tutar. Bu yapılır mı yapılmaz mı anlamaz bu işlerden. Onun için biz bu yalanı haftaya pazar günü bozmamız lazım. Birilerine de büfe ve çay bahçesi vaat ediyormuş. Böyle belediye başkanlığı olur mu? Bunu vermek suretiyle herhalde kendisini kendine göre ürettiği mafya ile iş yapacak. Bu tehlikeli bir şey. Yalova Belediyesi’ne ait büfe ve çay bahçeleri varsa, bunları ya ihaleyle ya uygun şartlarla yapılması lazım. Bu seçim vaadi olarak satılmaz. Aynı zamanda hava ambulansı sözü veriyor. Yalova Belediyesi hava ambulansını ne yapacak? Taşımacılık için mi kullanacak. Hava ambulansı ile taşımacılık yapacaksan, bu belediye batar ve biter anlamına gelir. 17 tane helikopter ambulans sistemimiz var. 3 tane de jet ambulans sistemimiz var. Yalana oy verilmez, doğruya, hakikate ve dürüstlüğe oy verilir. Biz aldatan olmayacağız. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatı olacak” diye konuştu.

"SEN NASIL POLİSSİN"
Yalova’da halka hitap eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 17 Aralık sonrası için hazırlanan iddianamelerin eline geçtiğini belirterek, "Benim için 'dönemin başbakanı' geçen iddianameleri hazırlamış polis. Bu iddianame hazırlayan o güvenlik mensuplarına, o polis mensuplarına sesleniyorum. Siz bunu 17 Aralık sürecinde önce hazırladınız. Aralık bitti, ocak, şubat, mart ve nisan, mayıs. Mayısta bitiyor. Sen dönemin başbakanı dediğin Başbakan Erdoğan, bak hala burada. Bu ne terbiyedir? Sen nasıl bir polissin. Nasıl böyle bir şey yapıyorsun. Çünkü Pensilvanya bunlara böyle talimat verdi. Tayyip Erdoğan'a beddua ediyorlarmış. Bumerang gibi onlara döndü. Ama bizim böyle bir derdimiz yok, biz rahmetle mükellefiz, gazapla değil. İnşallah biz merhametle yürüyeceğiz, çok çalışacağız" dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 1 Haziran'da gerçekleşecek olan yerel seçim öncesi Yalova'ya geldi. Başbakan Erdoğan, 27 Mayıs tarihinde merhum Başbakan Menderes'e yapılan saldırının 54. yıldönümü olduğunu ifade ederek, "Halkın oylarıyla seçilen halkın sevgilisi olan Menderes ve hükümetini işte tam böyle bize yaptıkları gibi hilelerle, tahriklerle, çok alçakça iftiralarla yıpratmak istediler. Böyle olmayınca, daha sonra sonra silah zoruyla indirdiler. Yassıada’da yargılanırken mahkeme sonucu belli değilken İmralı'da darağaçlarını kurdular. Mahkeme sonucu belli değil, ama darağaçları kurulu. Aynı tezgahı bize de kurmaya çalıştılar. Aynı oyunu bize de oynamak istediler. Her türlü iftira ve kirli tahriklerle üzerimize geldiler" dedi.17 Aralık sonrası için hazırlanan iddianamelerle ilgili polis fezlekelerinin eline geçtiğini dile getiren Başbakan Erdoğan, "Bakın bu fezlekelerde ne yazıyor biliyor musunuz, Menderes’i Yassıada’da başbakanken, daha henüz başbakanlığı bitmemiş sanık ifadesi kullanmışlar. Bir defa hukukta 'beraatı zimmet asıldır' diye bir kaide vardır. Suç sabit olmadıkça bir kişiyle suçlu olarak bakamazsınız. Onu suçsuz olarak yargılayacaksın, benim içinde bu tutanaklara ne vardı ? Benim için 'dönemin başbakanı' geçen iddianameleri hazırlamış polis. Bu iddianame hazırlayan o güvenlik mensuplarına, o polis mensuplarına sesleniyorum. Siz bunu 17 Aralık sürecinde önce hazırladınız. Aralık bitti, ocak, şubat, mart ve nisan, mayıs. Mayısta bitiyor. Sen dönemin başbakanı dediğin Başbakan Erdoğan, bak hala burada. Bu ne terbiyedir? Sen nasıl bir polissin. Nasıl böyle bir şey yapıyorsun. Çünkü Pensilvanya bunlara böyle talimat verdi. Bunlar zannediyordu ki 17 Aralık darbesiyle, 25 Aralık darbesiyle başarılı olacağız, hukuk darbesiyle bunu tamamlayıp başbakanı indireceğiz. Başbakanı ve kabinesini indireceğiz. Ardından da hükümeti kuracağız. Buna inanıyorlardı. İşte şimdi 45.5 oy oranıyla millet bunlara nasıl cevap vermişse, Yalova'da da bu dersi burada tekrar edelim" diye konuştu.

"PENSİLVANYA'NIN PEŞİNE TAKILDIN"
"Milletimizin birliğini, beraberliğini ve bütünlüğünü görmeleri lazım ki bu millet parçalanmasın, bölünmesin. CHP bu tezgahın içinde. MHP bu tezgahın içinde" diyen Başbakan Erdoğan, "Pensilvanya bu tezgahın taşeronu. Biz bu darbe girişimi karşısında dik durduk. Biz Rabbimize güvendik halkımıza güvendik. Milletimiz de kendi hükümetine ve partisine, iradesine sımsıkı sahip çıktı. İradesini, bu şer ittifaka teslim etmedi. CHP ve MHP’de Pensilvanya'a uyduğu için pişmanlar. Kendi seçmenlerine bunları izah edemiyorlar. Kendi partileri içinde bunları izah edemiyorlar. Hem böyle bir kirli ittifak içine giriyor, hem de seçimi kaybediyorsun. Bunu nasıl izah edeceksin ey CHP. Pensilvanya'nın peşine takıldın, birilerin dizinin üzerine oturdun ve onların izinden gittin ve üstelik başarısız oldu" dedi.

"BİZ RAHMETLE MÜKELLEFİZ, GAZAPLA DEĞİL"
Fethullah Gülen cemaatine tepki gösteren Başbakan Erdoğan, "Şu anda mayıs bitiriyoruz. Bunların okulunda çocuklarınız okuyorsa alın, devletin okulları bize yeter. Bu kardeşiniz, bu ülkenin Başbakanı değil mi? Ben devletin okullarında okudum. İmam hatip okulunu bitirdim, ardından bizim zamanımızda direkt imam hatiplere almıyorlardı. Kardeşlerim. Hem para vereceksin hem de saygısızlık göreceksin. Bunların yurtlarında yavrularınızı bırakmayın. O yurtlarda ne yapmadılar ki, gece seansları yaptılar, beddua seansları yaptılar. Tayyip Erdoğan'a beddua ediyorlarmış. Bumerang gibi onlara döndü. Ama bizim böyle bir derdimiz yok, biz rahmetle mükellefiz, gazapla değil. İnşallah biz merhametle yürüyeceğiz, çok çalışacağız" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 501 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Kılıçdaroğlu: Atatürk Osmanlı paşasıydı22 Ekim 2016 Cumartesi 06:27
 • Baykal'dan 'başkanlık' değerlendirmesi22 Ekim 2016 Cumartesi 06:21
 • Vekillerin Maaşına Müthiş zam21 Ekim 2016 Cuma 16:55
 • Gökçek'e FETÖ'den suç duyurusu21 Ekim 2016 Cuma 16:38
 • Oğan'dan Ümit Özdağ'a Ülkücü desteği21 Ekim 2016 Cuma 14:46
 • ihraç girişimine Akşener’den sert tepki21 Ekim 2016 Cuma 14:23
 • CHP'li Eren Erdem'den Bahçeli'ye olay öneri20 Ekim 2016 Perşembe 17:50
 • Kurtulmuş'un sözleri dünyayı korkuttu!20 Ekim 2016 Perşembe 17:45
 • CHP'den 29 Ekim kararı20 Ekim 2016 Perşembe 17:35
 • 14 yıllım hayalim gerçekleşti!20 Ekim 2016 Perşembe 14:58
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Haber 27 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : Türkiye Reklam Ajansı Telefonu:0 553 586 14 77
  türk porno anal seks porno izle ankara escort porno Joy Istanbul Escorts
  | Faks : Mail Adresi: ucarhaber@yahoo.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim