• BIST 78.844
  • Altın 125,483
  • Dolar 3,0876
  • Euro 3,3575
  • Gaziantep : 25 °C
  • Adana : 28 °C
  • Ankara : 19 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 24 °C

Başbakan'dan bomba Baykal iddiası

Başbakan'dan bomba Baykal iddiası
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Paralel örgüt CHP ile MHP’yi parmağında oynatıyor' dedi

İstanbul Kartal Meydanı’nda 20 kavşak ve yolun toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, 17 Aralık operasyonuna değindi ve paralel yapının CHP ile ittifak halinde olduğunu söyledi. Yolsuzluğa izin vermeyeceklerini, yapana da müsamaha göstermeyeceklerini ifade eden Erdoğan, “Bunlar yolsuzluğu sorgulayamaz. CHP olsa olsa yolsuzluk yapar” diye konuştu.

“Paralel örgüt CHP ile MHP’yi parmağında oynatıyor” diyen Başbakan Erdoğan, “Yolsuzluk klasörünün önünde CHP’nin genel müdürü resim çektiriyor, sonra İstanbul’a belediye başkan adayı yapıyor” diyerek CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun genel müdürlüğü döneminde SSK’yı batırdığını, Rahşan affıyla kurtulduğunu söyledi.

İSTANBUL'U DUMAN ETTİLER

İstanbul'da eski günlere dönme isteğinde olanların bulunduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan, "Bu var ya, bu yenilir yutulur cinsten değil bu. Bu İstanbullulara bir hakarettir. Eski günlerde İSKİ yolsuzluğu vardı, CHP vardı. CHP iktidarları zaten merkezi yönetime gelemez. İşte kenarda köşede bir yerlere geliyorlar. Zamanında da nasıl olduysa İstanbul'u aldılar, duman ettiler" dedi.

İSTANBUL'DA SUSUZLUK YOK

Gazetelerin SHP Belediyesi döneminde maske dağıttıklarını anlatan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "CHP demek susuzluk demek. Küçük yavrular ellerinde bidonlarla su taşıyorlardı. İstanbul şu an susuz değil ki? Su satan yerler var mı? Kapandı gitti hepsi. 2 yılda susuzluğu bitirdik. Trakya'dan, Sapanca'da su getirdik. Boğazın altından 11 metre çapında bir tünelle su geliyor. Niçin? Bir tarafta sıkıntı olursa diğer taraftan katkı sağlasın. Allahtan bunlar deniz altında da görmüyorlar. Onu tıkamak için de kampanya yapar bunlar. Gidiyorlar 3. Köprünün oraya botlarla… Yok efendim burası kanuni değilmiş, sen 1. Köprüyü de istemedin. Bunların cibilliyetinde bu var, bunlar eser ortaya koyamazlar, yıkmak için uğraşırlar" diye konuştu.

ÇÖP DAĞLARINI BİZ KALDIRDIK

İstanbul'u çöp dağlarından kurtardıklarını belirten Erdoğan, "Vahşi depolamadan modern depolamaya geçtik. Yani çöpler bir tarafta gübre üretiyoruz, diğer tarafta elektrik üretmeye çalışıyoruz. Biz bu adımları atarken CHP zihniyetinin bu adımları atamadığını görüyoruz. Bunlar çözüm sorunu yok. Bizler dertliyiz, önce teşhis sonra çözüm üretiyoruz. Yaşanabilir bir şehir bizimle beraber İstanbul'un kaynakları peşkeş çekilmişti" diye konuştu.

YOLSUZLUKTAN ATTIKLARINI ADAY YAPTILAR

Yolsuzlukları bitirdikleri için Marmaray'ı bitirdikleri söyleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan "Yolsuzluklara son verdiğimiz için 3. köprü inşaatına başladık. Yolsuzlukları kestiğimiz için 3. havalimanına başlıyoruz. CHP yolsuzluktan attığı birini aday yapıyor. Yolsuzluk klasörü önünde fotoğraf gösteriyor CHP'nin genel müdürü. Sonra bu adam o kişiyi İBB adayı yapıyor. Bunlar mı yolsuzluğu sorgulayacak? Önce geçmişindeki kara lekeleri temizle" şeklinde konuştu.

BOMBA BAYKAL İDDİASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eline tutuşturulan kağıt parçalarıyla yolsuzluk iddiasında bulunduğunu iddia eden Başbakan Erdoğan, "Grup toplantısında çıkmış yine elinde bir şeyler sallayıp duruyor. Ey Genel Müdür, Unutma senin genel başkanın Baykal'la ilgili o görüntü hazırlıklarını yapanlar şu anda sana o kağıtları verenlerdir. O genel başkanın o görüntülü kaseti dağıtıldığı zaman anayasa görüşmelerini yapıyorduk. O zaman dedim ki 'hemen müdahale edin, bu yayını durdurun', yarım saat içinde durdurduk. Bir durdurduk. O genel müdür o zaman başkan oldu. Yağmur gibi CD'ler geliyordu. Manevi, ahlaki değerlerimize ters olduğu yayınları durdurduk. Bahçeli'nin yanındaki vekillere ait de aynı görüntüler yayınlandı. Biz hemen onları da durdurduk. Ama bunlara iyilik olmadı. Şimdi bakıyorum ellerinde bazı CD'lerle dolaşıyorlar. Neyle dolaşırsanız dolaşın bir netice alamazsınız. Önce siz aynaya bakın aynaya. Bu paralel örgüt sizi parmağında oynatıyor. Paralel örgüt iftiralarını genel müdürün eline veriyorlar" diye konuştu.

ARKASINDA DURACAĞIZ...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 3. köprü ve havalimanı ihalesini alan firmalara yönelik eleştirilerine tepki gösteren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "CHP genel müdürü, bu firmalardan birinin başkanını grup toplantısında eleştiriyor. STK'nın başından ayrılması lazım diyor. Bu zat oraya seçimle geldi, atamayla gelmedi. Ne ben atadım ne sen atadın. İNTEKS'in çalışanları seçti onu. Sen önce git şu görev alanını öğren. Sen nasıl böyle bir şey istersin ya. Bu nasıl bir yanlıştır. Biz bu yatırımcıların yanındayız ve arkasında duracağız. 42 milyonluk yatırımı yapıyorlar, devlet para koymuyor. 20 yıl işletip sonra devlete bırakacaklar o havalimanını. Teşekkür edeceğin yerde saygısızlık yapıyorsun. Bu nasıl siyasettir" diye konuştu.

İNTERNET DÜZENLEMESİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, internet konusundaki düzenlemeye ilişkin olarak, “İnternet yoluyla bir suç işlendiğinde kişi mahkemeye başvuruyor, 5 gün sonra karar çıkıyor ve erişim engelleniyordu. Biz burada iletişim başkanlığımızı devreye sokuyoruz. İletişim başkanlığı mahkeme kararı çıkana kadar geçici olarak erişimi bloke ediyor. Bunu sansür olarak nitelendirmek sadece art niyettir. Bu yasa ile internete asla sansür gelmiyor. Bu yasa ile insanların özel bilgileri asla fişlenmiyor. Bu yasa interneti daha güvenli ve özgür hale getiriyor” dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 20 kavşak ve yolun toplu açılış törenine katıldı.
Törende yaptığı konuşmasında internet konusunda yapılan düzenlemeyi anlatan Başbakan Erdoğan, “Bazı çevreler bu konuyu düşünce özgürlüğünü engellemekmiş gibi gösteriyor. Böyle bir şey yok. İnternet kalkmıyor, internet kontrol altına alınıyor. Günlerdir bakanım bu konu ile ilgili bilgilendirmeler yapıyor” dedi.
İstanbul’da 3. köprü, yeni havalimanı gibi büyük projelerin müteahhitlerinin hedef alındığını söyleyen Başbakan Erdoğan, “Bu tür davalar açıldığında bu insanların piyasadaki itibarları ne olur. Finans kuruluşları nezdinde bunların itibarı ne olur. Bu ülkeye ihanet değil de nedir. Geçenlerde çıkmış maalesef ilginçtir bu CHP genel müdürü bu firmalardan bir tanesinin patronunu parlamentoda grup toplantısında eleştiriyor. ‘Filanca STK’nın başından ayrılması gerekir’ diyor. Bu zat oraya atama ile gelmedi seçimle geldi. Oraya ne ben ne sen atadın. Bu kuruluşa oranın üyeleri seçti. Oradan ayrılmasını isteme talebi sana ait değildir. Sen daha görev alanını bilmiyorsun önce git görev alanını öğren. Bu insanlar bu ülkede milyarlarca yatırıma imza koyan insanlar. Bu nasıl bir yanlıştır. Ne yasalara ne ahlaka uyan yanlış yaklaşımların karşısında biz, bu ülkede taş üstüne taş koyan bu yatırımcıların her zaman arkasında duracağız. Dikkat et bak yurt dışından gelmiyor, yurt içinden 5 firmamız birlikte 42 milyar dolarlık yatırım yapıyor. Kendileri kredileriyle bunu yapıyor. 20 yıl burayı işletecekler sonra da devlete bırakacaklar bu havalimanını. Bu insanlara teşekkür edeceğin yerde saygısızlık yapıyorsun. Bu nasıl siyasettir. CHP başında olan bu zat CHP’yi eritiyor. Bundan dolayı CHP’li kardeşlerime diyorum bu oyunu bozun. Bu zatla bir yere gidilmez” diye konuştu.
Konuşmasının büyük bir bölümünde internet düzenlemesinden söz eden Başbakan Erdoğan, şunları söyledi;
“İnternet olayı dedim. İnternet yoluyla bir suç işlendiğinde kişilik hakkına tecavüz edildiğinde kişi mahkemeye başvuruyor. 5 gün sonra karar çıkıyor ve erişim engelleniyordu. Bu 5 günde zaten o çirkin kayıtlar tüm dünyaya yayılıyor. Engellemek imkansız hale geliyordu. Bizim yaptığımız şu. Birisi mağdur mu oldu. Biz burada iletişim başkanlığımızı devreye sokuyoruz. Hemen buraya başvuruluyor. TİB bunu acilen inceliyor kararını veriyor. Erişimi geçici olarak mahkeme kararına kadar engelliyor. Mahkeme safhası arkadan devam ediyor. Mahkeme TİB’in kararını olumlu bulursa erişim engeli devam ediyor, olumlu bulmazsa engel kalkıyor. Yani iletişim başkanlığı mahkeme kararı çıkana kadar geçici olarak erişimi bloke ediyor. Yapılan bu. Bunu sansür olarak nitelendirmek sadece art niyettir. Bu yasa ile internete asla sansür gelmiyor. Bu yasa ile insanların özel bilgileri asla fişlenmiyor. Bu yasa interneti daha güvenli ve özgür hale getiriyor. Gelişmiş ülkelerde internet nasıl düzenleniyorsa aynısını yapıyoruz. Avrupa ülkelerine ve Amerika’ya bakın aynı uygulamaları göreceksiniz. CHP genel müdürü bir kaset komplosu ile işbaşına geldiği için bu yasaya karşı çıkabilir, Ama vicdanı olan, özel hayata saygısı olan bu yasayı destekler. Türkiye’yi kasetler yoluyla hukuk ihlallerinin yapıldığı bir ülke olmaktan çıkarıyoruz. Türkiye’de şantaja, komploya, kasetler yoluyla siyasete müdahaleye son vererek, milli iradenin gücünü daha da arttıracağız. Özgürlükleri sonuna kadar savunduk ama kişilik haklarına müdahale özgürlük değildir. Meseleyi anlamadan ‘sansür’ diyerek insanları sokağa çıkartmak isteyenler farklı niyetlerin peşindedir”
Türkiye’de 2003 yılında 20 bin kişinin geniş bant internet bağlantısı kullandığına dikkat çeken Erdoğan, “2013 yılında bu sayı 34 milyona ulaştı. Avrupa’da en çok kullanıcıya sahip 5. ülkeyiz. Eğitimin alt yapısını bilgisayar ve internet üzerine kuran hükümet biziz. Okullarımıza 1 milyon bilgisayar gönderdik, okulları fiber internetle biz buluşturduk. Çocuklarımıza şu ana kadar 63 bin tablet bilgisayar verdik. Biz 'güvenli internet' diyoruz 'internete hayır' demiyoruz. Suçun internet yoluyla işlenmesine göz yummayız. Kişilik haklarının, özel hayatın internet yoluyla hedef alınmasına göz yummayız. Bugüne kadar çetelerle mücadele ettik, mafya ile mücadele ettik. Şantaj çeteleriyle, telekulak çeteleriyle, paralel devlet çeteleriyle de kararlılıkla mücadele edeceğiz. Hukuksuz dinleme yapanlardan hesabını soracağız. Devletin imkanlarını kullanarak dinleme yapan, bunları örgütsel amaçları için kullananlardan hesabını soracağız. İnşallah bu şantaj ve komplo çetesini ortadan kaldıracak, Türkiye’de demokrasinin ve özgürlüklerin önünü açacağız” ifadelerini kullandı.

TOPBAŞ'TAN SARIGÜL'E YANIT

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan önce konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül'ün dile getirdiği baraj yapmadılar iddialarına yanıt verdi.
"Bunlara hiç bir şey emanet edilemez" diyen Topbaş, " Muhalefet kalkıp İstanbul'un su sorunu çözeceğiz diyor. Zaten barajlar yapıldı, yapılıyor. 135 metreden Melen suyunu Avrupa yakasına aktaracak bir tünel yaptık. Şimdi onunla ilgili hediyelik eşyalar yapmaya başladık. Biz tespihler yapıyoruz bu tünellerinden çıkardığımız taşlardan, onlar su getirmekten bahsediyor" diye konuştu..

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 375 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Haber 27 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : Türkiye Reklam Ajansı Telefonu:0 553 586 14 77
türk porno anal seks porno izle ankara escort porno
| Faks : Mail Adresi: ucarhaber@yahoo.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim