1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ben bu kadından korkuyorum' desene

Ben bu kadından korkuyorum' desene

Muğla'da partisinin il başkanlığını açılışını gerçekleştiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, açıklamalarda bulunuyor.

A+A-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Muğla'da partisinin il başkanlığının açılışında yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek, "Çıkıp erkekçe 'ben bu kadından korkuyorum' desene" ifadelerini kullandı.Akşener'in açıklamalarından satır başları şöyle:

İl teşkilatımızın açılışı için geldik. Ve siz bugün burayı bu şekilde doldurarak şereflendirerek bizleri öyle bir vebal altında bıraktınız ki bu vebali taşımayı, bu vebali Hakk'a ulaştırmayı Cenab-ı Hakk bizlere nasip etsin inşallah.

"ERKEN SEÇİM KARARINI İYİ PARTİ KORKUSUNDAN ALDILAR"

OHAL'de, 24 Haziran'da bir seçim kararı alındı. Bu karar İYİ'lerin önünü kesmek için alındı. Ama biz demirden korksaydık trene binmezdik. 

Bu abilerin korktuğunu biliyordum da bu kadar korktuklarından haberim yoktu. Korku dağları sardı ve siyaset istismarcıları her türlü hileyi hurdaları yapmayı göze aldılar ama yapamayacaklarını bildikleri için bir an evvel, paldır küldür seçime gidelim de İYİ Partililer hazırlıksız yakalansın dediler. Ama yine aldandılar.

'EVET ÇIKINCA HANİ ÜLKEDE HER ŞEY İYİ GİDECEKTİ?

Bu tek adam sistemine gidişin ne kadar problemli olduğunu söz gördünüz. 16 Nisan'dan bugüne kadar hani Türkiye uçacaktı, kaçacaktı, aşacaktı. Hani Türkiye'de OHAL kalkacaktı? Hani Türkiye'de her şey yolunda gidecekti?

"DÜRÜSTÇE, ERKEKÇE 'BEN BU KADINDAN, PARTİSİNDEN KORKUYORUM' DESENE"

Pinokyo gibi burunlarınız uzadı hepinizin. Dürüstçe, erkekçe 'Ben bu kadından, partisinden korkuyorum' desene. Korku dağları sardı. Bugün Türkiye'de büyük bir yönetim boşluğu var. 

Şimdi '24 Haziran'dan sonra bu işler bitecek' diyor. Bu ülkede yönetim boşluğu var ki OHAL var. FETÖ mücadelesi yaptıklarını iddia ediyorlar, bir bakıyorsunuz damatlar kaçak. FETÖ ile devleti paylaşmışsın, şimdi yapacağın bir şey yok.

"EKONOMİDEKİ İSTİKRARSIZLIĞIN NEDENİ YÖNETİM EKSİKLİĞİ"

Dolar 4 lirayı, euro 5 lirayı aştı, mazot 5.5 lira, benzin 6 lira ve kur meselesini de küresel güçlere bağladılar. Hani bizim dolarla alakamız yoktu? Dolayısıyla ekonomideki bu bozukluğun sebebi de yönetimdeki eksikliktir. Bugün Muğla'dayız. Muğla tarım ve turizmle geçinen ve hayatını idame ettiren bir şehrimiz. Turizmdeki yanlışlıklar, turizmdeki yandaş kayırmalar, turizmde yeşilin katledilmesi, doğaya sıkan kurşunlar sebebiyle Muğla bugün istediği kadar turist alabiliyor mu? Hayır.

Domuz yemiyle beslenmiş hayvanları ithal edip buradaki vatandaşlarımıza yedirmekten en ufak bir utangaçlık duymuyorlar. Mısır şurubunu ABD'den, soğan ve sarımsağı Çin'den ithal ediyoruz. ABD çiftçisi mazotu Türk parası ile 1.5 liraya kullanıyor, buradaki çiftçi 5.5 liraya. 

Bu düzenin devam etmesi mümkün değil. Bu düzen devam ettiği takdirde bu düzeni yıkarsa garipler yıkar. Bunun önüne geçmek için herbirinizin oyunu, her gencin, her kadının oyunu istiyoruz. Öyle güçlü gelmeliyiz ki, öyle güçlü gelmeliyiz ki tertemiz Türkiye'de gençlerimizin fikirlerine değer vererek, 'ülkemde yaşıyorum, mutluyum' demelerini sağlayarak Türkiye'yi yeniden güçlü ve huzurlu hale getirebiliriz. 

Adam her ağzını açtığında birine sövüyor, birine hakaret ediyor. Bu dilin sona erip neşeli bir dilin yeniden tanzim edilebilmesi için İYİ Parti geliyor. Her önüne gelene söverek olmaz. 

Biz 25 Haziran günü OHAL'in kalktığı, adaletin sağlandığı, hukukun üstünlüğünün tesis edildiği, demokrasinin işlediği, vatandaşından milletinden korkmayan, ona güvenen, ona yaslanan bir yönetim anlayışını yeniden kuracağız. 

"İYİ PARTİ SEÇİME GİRECEK"

İYİ Parti seçime giremez diyorlar. Hele bir cesaret edin de görün bakalım ne oluyor. Biz seçime gireceğiz. En hazırlıklı, en dinamik partiyiz. 5 buçuk ayda bütün teşkilatlarımızı tamamladık, kongrelerimizi yaptık. Sadece ben bugün 53. ildeyim, yarın 54. ili gezmiş olacağım. Yani 81 ili ikinci kere dolaşacağız. 

Bir dedikodu daha var. Parti kuramaz diyorlardı kurduk Allah'ın izniyle. Kongre yapamaz dediler vallahi nasıl bir kongre yaptık, ben 24 yıldır politika yapıyorum AKP de dahil ben böyle kalabalık bir kurultay görmemiştim. Zaten ip o zaman koptu. 1 Nisan korkudan öldürdü abileri. 

Deniliyor ki bunlar sandıkta hile yapar. Ama o hileyi yaptırmayacağım. Gökyüzünü, Türkiye'yi dar edeceğim. Dolayısıyla sizden bir istirhamım var. Partimiz sandığı koruma konusunda hazır. Ama aziz Muğlalılar, özellikle gençler, genç kadınlar. Sizi sandık başlarında müşahit olarak, gözlemci olarak görmek istiyoruz. Aynı zamanda partimizi de kontrol edeceksiniz. 

Söylemeye çalıştığım şey şu; sandıklarda hile yapmaya çalışacaklar ama biz müsaade etmeyeceğiz. Hani YSK'nın mühürsüz oylar hikayesi var ya. Bundan sonraki fasılda gereğini bu kardeşiniz, bu anneniz, bu ablanız, bu kız kardeşiniz yerine getirecek.

1950'lerin o söke söke alınan iktidarı gibi, 1983'ün darbecilerin elinden söke söke alınan iktidarı gibi, 2002'de kimsesizlerin kimi olarak gelen bu muhterem var ya, bu millet karar verirse Cumhurbaşkanı yapıyor. Ama aranızdan çıktı gitti, sizi unuttu. Şimdi indireceksiniz, beraber indireceğiz.

Bu haber toplam 1547 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.