• BIST 79.875
  • Altın 125,277
  • Dolar 3,0766
  • Euro 3,3522
  • Gaziantep : 26 °C
  • Adana : 27 °C
  • Ankara : 16 °C
  • İstanbul : 18 °C
  • İzmir : 24 °C

Benim çocuklarıma kimse 'çapulcular' diyemez

Benim çocuklarıma kimse çapulcular diyemez
"Borsanın 90 binlerin üzerinde olduğunu biliyorduk. Yüzde 10'luk bir düşüş yaşanmış. 'Niye düştü?' diye bize hesap sordular. Ya bu borsa 11 binde iken 'Niye 90 bine çıkardınız?' diye sormadınız da şimdi soruyorsunuz?"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Silivri önemlidir. Buradaki kanunsuzluklara hiçbir zaman izin vermeyeceğiz. O yüzden ayın 5'inde Silivri yoluna düşenleri buradan uyarıyorum; kanunsuzluklara alet olmayın, yasa dışılıkları desteklemeyin. Sonunda siz bunun altında kalırsınız, ülkemiz zarar görür" dedi.

Arınç, AK Parti Bursa İl Başkanlığınca Bursa Uluslararası Tekstil Ticaret ve Alışveriş Merkezi (BUTTİM) bahçesinde verilen iftarda yaptığı konuşmada, Gezi Parkı olaylarıyla Türkiye'nin itibarının zedelenmeye, halkın beraberlik ve bütünlüğünün bozulmaya çalışıldığını söyledi.

Türkiye'nin bu olaylar nedeniyle dışarıya ihbar edildiğine ancak ekonomisi güçlü olduğu için tek hisse bile koparılamadığına dikkati çeken Arınç, şöyle devam etti:

"Borsanın 90 binlerin üzerinde olduğunu biliyorduk. Yüzde 10'luk bir düşüş yaşanmış. 'Niye düştü?' diye bize hesap sordular. Ya bu borsa 11 binde iken 'Niye 90 bine çıkardınız?' diye sormadınız da şimdi soruyorsunuz? Rüyanızda mı gördünüz siz borsadaki endeksin 90 bin küsur olacağını? Borsa inişli çıkışlı bir grafik izleyebilir. Bunların hepsi, iyi yürüyen bir piyasa ekonomisinin gerekleridir. 11'den 90'a çıkardığımız zaman bize teşekkür etmeyenler 90'dan 85'e indi diye felaket tellallığı yapmaya başladı. Her şey kontrolümüz altında. Kimin koynundan ne çıktığını milletimiz en kısa zamanda gördü. Çok şükür bugün her şeyiyle kontrol altında. Huzur ve güvenimizi sarsacak hiçbir şeye izin vermeyecek noktadayız."

- "Planları bozulduğu için ortalığı birbirine katıyorlar"

Birkaç gündür bazı CHP'li milletvekilleri ve marjinal grupların Silivri'yi işgal etme hazırlıkları yaptığını anlatan Arınç, kendisinin, bu planları deşifre ettiğini dile getirdi.

CHP'de 3-5 milletvekilinin hala "Biz oraya gideceğiz" dediğini aktaran Arınç, şunları kaydetti:

"Mahkemeyi işgal etmek ne demek? Mahkemenin kararını açıklamasına engel olmak ne demekmiş? Yargılamayı iptal etmeye çalışmak ne demektir? Bir hukuk devletinde 'işgal' kelimesi hangi anlama gelir, siz bunu biliyor musunuz? Türkiye, bir hukuk devleti. Hukuk devletinde, devletin bir yüzü vardır; o da hukuktur. Hukukun dışına hiç kimse çıkamaz, çıkmasına da izin vermeyeceğiz. Planları bozulduğu için ortalığı birbirine katıyorlar. TGB diye bir örgüt var, 'Biz orada olacağız' diye bildiri yayımlıyormuş. Kendilerini de Türkiye Gençlik Birliği diye takdim ediyorlar, hiç utanmadan sıkılmadan. Bu örgütün adı, Türkiye Gençlik Birliği değildir, Tüm Gençlik Birliğidir. TGB'yi kullandıkları için millet aradaki farkı bilmiyor. 'Türkiye' kelimesini hiçbir dernek, Bakanlar Kurulu izni olmadan kullanamaz. Bakanlar Kurulu izin vermediği halde kendisine 'Türkiye Gençlik Birliği' diyerek 10-15 marjinal insanı Türkiye'nin gençleri gibi takdim etmeye çalışıyorlar."

Ülkede huzuru bozmaya çalışanlara fırsat verilmeyeceğini vurgulayan Arınç, bu konuda hukuku kullanacaklarını ve kimseye karşı ön niyetli, ön yargılı olmadıklarını belirtti.

Arınç, son dönemlerde Silivri konusunun yeniden çok konuşulmaya başlandığını hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Silivri önemlidir. Buradaki kanunsuzluklara hiçbir zaman izin vermeyeceğiz. O yüzden ayın 5'inde Silivri yoluna düşenleri buradan uyarıyorum; kanunsuzluklara alet olmayın, yasa dışılıkları desteklemeyin. Sonunda siz bunun altında kalırsınız, ülkemiz zarar görür. Bağımsız yargıya güveneceksiniz, Yargıtaya güveneceksiniz, bireysel Anayasa Mahkemesine başvuruya güveneceksiniz ama kesinlikle yasa dışı hukuksuz eylemlere katılmayacaksınız. Buna anamuhalefet teşvik etse de siz yapmayacaksınız. Bu ülkenin huzuru bizim için çok önemli, istikrarı bizim için çok önemli."

- "Benim çocuklarıma kimse 'çapulcular' diyemez"

"Son olaylarda Türkiye'yi karıştırarak kamu mallarının zarar görmesine, insanların yaralanmasına, 5 canın hayatını kaybetmesine yol açan anarşistlere bu ülkede prim vermek niyetinde değiliz. Bunu herkes çok iyi bilsin" diyen Arınç, muhalefet partilerine düşenin, yasa dışı hareketleri desteklemek değil, bunları engellemeye çalışmak olduğunu kaydetti.

Ülkenin anamuhalefet partisinin en önce bundan sorumlu olduğuna işaret eden Arınç, "Onların önüne düşerek teşvik etmek, milletvekillerinin dokunulmazlığından istifade ederek arkadaki anarşist grupların tahrip etmesine çalışmak, bir milletvekiline yakışacak şey değildir. Bunu buradan ifade etmek zorunda kaldığım için aslında üzülüyorum" ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'un, "Başbakan Yardımcısı bu istihbaratı nereden aldı?" diye sorduğunu aktaran Arınç, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Nereden alacağım? Ben ülkeyi yönetiyorum, senin gibi laf ebeliği yapmıyorum. Bu soruyu soran kişi, partisinin genel başkanı, yeni evlendirdiği oğlu ve gelinine 'Çapulcular' deyince yüzü kızarmadı. Benim oğlum ve kızım evlenecek ve birisi gelecek düğün salonunda, nikah salonunda, bu yeni evlilere, 'Merhaba çapulcular' diyecek. Ben onu konuşturmam arkadaş. Benim çocuklarıma kimse 'çapulcular' diyemez. Haluk Koç'un midesi geniş olabilir, çok şükür bizim midemiz bunları hazmedecek kadar geniş değil. Bu kadar güzel konuşmanın sonunda bana bunları söyletti ya ona da aşk olsun."

- "Önümüz hep seçim, hep seçim"

Bülent Arınç, Türkiye'nin 10 yıl sonra 25 bin dolarlık milli gelire ve 500 milyar dolarlık ihracata kavuşacağına inandıklarını anlattı.

Gelecek yıl mart ayında yapılacak yerel seçimlerde, AK Parti'nin karşısında pek çok partinin açık veya gizli iş birliği yapacağını söyleyen Arınç, şöyle dedi:

"Önemli değil. Tek başımıza mücadele edeceğiz. Arkasından cumhurbaşkanlığı seçimi gelecek. İnşallah seneye bugünlerde Türk halkı kendi eliyle seçtiği bir cumhurbaşkanına kavuşacak. Bu da bizim tarihimizde ilk defa oluyor. Hep Meclis seçerdi ama siz anketlerde, referandumlarda kabul ettiniz. Şimdi artık ilk defa sizin seçtiğiniz kişi, Türkiye'nin cumhurbaşkanı olacak. Şimdiden hayırlı olsun. Önümüz hep seçim, hep seçim. Kötünün içinden iyiyi seçmek marifet değil, iyinin içinden en iyisini seçmek bizim işimiz. Onun için seçimlerin başarılı olması ve inşallah iyi neticeler almamız gerekiyor."

Demokrasilerde balans ayarı, Sincan'da tank yürütmekle olmaz.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Demokrasilerde balans ayarı, Sincan'da tank yürütmekle olmaz. Demokraside balans ayarı sandıkla olur, seçimle olur, halk iradesiyle olur. Hamdolsun biz bunu bütün dünyaya ilan ettik" dedi.

Arınç, AK Parti Bursa İl Başkanlığınca Bursa Uluslararası Tekstil Ticaret ve Alışveriş Merkezi (BUTTİM) bahçesinde verilen iftarda yaptığı konuşmada, yaklaşık 10 bin kişiyle iftar yapmanın büyük mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Böyle güzel bir iftarın herkese nasip olmadığını, Allah'ın kendilerine bunu nasip ettiğini belirten Arınç, yarın idrak edilecek Kadir Gecesinin tüm İslam alemine hayırlı olmasını diledi.

Türkiye'nin, ramazan ayını çok güzel bir şekilde geçirdiğini belirten Arınç, komşu ülkelerde yaşanan gelişmeleri de büyük bir üzüntüyle takip ettiklerini bildirdi.

Hükümet olarak görevde bulundukları sürede çok fazla sayıda düzenleme yaptıklarını ve demokratikleşme adına bunların sürdüğünü dile getiren Arınç, şöyle devam etti:

"Demokratikleşme konusunda adımlarımız hiçbir zaman kesilmeden devam edecek. Son çıkan kanunlarımızdan birinde de askerlikle ilgili yeni düzenlemeler yaptık. İçinde çok önemli düzenlemelerden biri de geçmişte askeri darbelere dayanak olduğu iddia edilen İç Hizmetler Kanununun 35'inci maddesinin kaldırılmasıdır. Bugüne kadar çok söylenmiş ama kaldırılmamıştı. Ne var ki parlamentodaki görüşmeler sırasında muhalefet partilerinden biri bu maddenin kaldırılmasına karşı çıktı. Güler misiniz, ağlar mısınız? Artık Türkiye, eski Türkiye değil. Sivil-asker ilişkileri en iyi noktasında. Asker, şerefli ordumuz, kendisine düşen görevi biliyor ve o görevi de en büyük başarıyla yapmak için gayret ediyor. Onlar bizim evlatlarımız ve vatanımızın savunması, askerlik görevi onların işi ama Cumhuriyeti korumak ve kollamak benim vazifemdir. 'Cumhuriyet tehlikeye düştü, def olsun bu siviller. Onların yerine ben varım' anlayışına artık 'paydos' dedik ve bu maddeyi tamamen ortadan kaldırdık. Bu sizin başarınızdır."

- "Sandık ne güne duruyor?"

Ülkeyi sivillerin yönettiğini dile getiren Arınç, onlar başarısız olursa bunun karşılığının darbe olmaması gerektiğini vurguladı.

Arınç, demokrasilerde darbelerin kabul edilemeyeceğini söyleyerek, şunları kaydetti:

"Mısır'da olan olaylara, 'Mursi'nin de çok hatası vardı canım' diyerek, 'Askere hoşgeldin' diyenlere yazıklar olsun. Böyle bir anlayış, dünyanın hiçbir demokrasisinde bugüne kadar yer bulmamıştır. Sivil yanlış yapar, halk düzeltir. Sandık ne güne duruyor? Sandığa gidersiniz, bugün yüzde 25 alan yarın yüzde 5'e düşer, yüzde 7 alan 47'ye çıkar. Sandık böyledir. Demokrasilerde balans ayarı, Sincan'da tank yürütmekle olmaz. Demokraside balans ayarı sandıkla olur, seçimle olur, halk iradesiyle olur. Hamdolsun biz bunu bütün dünyaya ilan ettik. 35'inci maddeyi kaldırma iradesini gösteren bu güzel milletvekili kardeşlerime candan teşekkür ediyorum. Onları seçen ve onlara destek olan sizlerin de bu başarıda çok büyük payınız var. Allah sizden razı olsun."

Türkiye'de yönetimler, siviller, seçimler, demokratik ölçülerin ne olduğunun en iyi şekilde yaşandığını belirten Arınç, herkesin kendilerini sevme mecburiyeti olmadığını, kendilerinin de herkese tepeden bakma gibi bir lüksleri bulunmadığını ifade etti.

Millete hizmetkar olan bir anlayışı benimsediklerini ve efendi olmadıklarını açıkça beyan ettiklerini bildiren Arınç, hizmete endeksli siyaseti 11 yıldır başarıyla yaptıklarını dile getirdi.

- "Şimdi ekonomide Avrupa'nın çok önündeyiz"

Bülent Arınç, katrilyonların, yeni okullar, yüksek hızlı trenler, havalimanları, yeni derslikler, çocukların daha iyi bir eğitim alması için olduğunu anlattı.

Türkiye'nin, IMF'ye 23,5 milyar dolarlık borcunu mayıs ayında bitirdiğini anımsatan Arınç, "IMF'ye, 'Sana çok teşekkür ederiz. Artık işin bitti. Bundan sonra senin ihtiyacın varsa ben sana para vereyim. Al sana 5 milyar dolar borç' diyecek noktaya geldik. Çok şükür bununla da gururlandık, iftihar ettik" değerlendirmesinde bulundu.

Siyasette 40 yıldır bulunduğunu ifade eden Arınç, eskiden nice başbakanların, Avrupa'ya kredi bulabilmek için gidip döndüklerinde Türkiye'ye müjde verdiğini kaydetti.

O yıllarda, "Müjde, Lüksemburg'dan 1 milyon dolar kredi buldum" diye Türkiye'ye müjde verildiğini belirten Arınç, "Maaşlar ödenemez hale gelir, hükümet yüzde 139 ile tahvil satar, karşılıksız para basardı. Her karşılıksız para, bir sıfırın daha eklenmesiydi. Biz geldiğimizde 6 tane sıfır bulduk, tekmeyi koyduk, tek başına elif gibi bir kaldı, paramız değer buldu hamdolsun. Şimdi ekonomide Avrupa'nın çok önündeyiz" ifadesini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 320 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Haber 27 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : Türkiye Reklam Ajansı Telefonu:0 553 586 14 77
türk porno anal seks porno izle ankara escort porno Joy Istanbul Escorts
| Faks : Mail Adresi: ucarhaber@yahoo.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim