• BIST 79.945
 • Altın 125,040
 • Dolar 3,0730
 • Euro 3,3444
 • Gaziantep : 26 °C
 • Adana : 27 °C
 • Ankara : 16 °C
 • İstanbul : 17 °C
 • İzmir : 23 °C

Dumanlı, Türköne ve Karaca'dan bomba açıklamalar

Dumanlı, Türköne ve Karaca'dan bomba açıklamalar
Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı Zaman yazarı Prof. Dr. Mümtazer Türköne ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca Çağlayan'daki Adliye binası önünde bomba açıklamalar yaptı.

Fuat Avni'nin operasyon iddiasında ismi geçen Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı Cağlayan Adliyesine giriş yaptı.  Dumanlı, hakkında bir soruşturma varmı diye İstanbul Başsavcısı Hadi Salihoğlu'na başvuru yaptı.

Ekrem Dumanlı'yı Zaman gazetesi yazarlarından Mümtazer Türköne de yalnız bırakmadı. Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil ile Samanyolu Grup Başkanı Hidayet Karaca da Adliye binası önünde operasyon iddilarına tepki için hazır bulundu.

Ekrem Dumanlı İstanbul Başsavcısı Hadi Salihoğlu ile görüştükten sonra "Hadi Bey bize dedi ki benim böyle bir dosyadan haberim yok oldu. Başsavcının haberi olmadan başkaları bir şey çeviriyor mu bilmiyoruz. Dilekçemizi verdik. Dedik ki bizimle ilgili bir soruşturma var mıdır? Evet ise biz bunu görmek istiyoruz." şeklinde konuştu.

Ekrem Dumanlı Adliyede yaptığı başvurunun ardından açıklama yaptı.

 

İşte Dumanlı'nın açıklamalarından satırbaşları:

Dünya basınından akın akın insanlar Türkiye'de neler oluyor basın özgürlüğü nereye gidiyor diye sorular soruyor yayınlar yapıyor. Biz dün gerekli tepkimizi verdik. Dünden beri devam ettiğimiz şeyi tekrar söylüyorum, bu ülke anayasayla yasalarla öyle ya da böyle az ya da çok işleyen kanunlarla demorkatik hukuk devletidir kimsenin baba çiftliği değildir. keyfi uygulamalara vatandaşlar boyun eğmeyecektir. Zaman gazetesi olarak temel hak ve özgürlükler konusunda öncü bir gazete olarak dün bugün ve yarın hiçbir başkı rejimine boyun eğmeyeceğimizi beyan ettik. Ama maalesef ülkenin gidişatı belli. Bu insanların dikkati duyarlılığı inşallah buna gengel olacaktır. Ama görüldüğü gibi büyük bir şımarıklık taşkınlık ve azgınlık içinde olan Havuz diye yad edilen ama havuz bile onlar için çok derin, oralarda bazı insanlar bunları yazıyor. Onlardan bir tanesi işte, çapsız desem çapa hakaret olur. Zamana da el konacak diyor. Bu vesileyle söylemek isterim zamana el koyacak eli kader kırar vicdan kırar halk kırar. Birileri bir kaç kişi fazla çıktı diye kendini vampir zannedebilir. Ama Zaman büyük lokmadır yutulamaz. Zamanı durdurumak sözkonusu olmaz. Zaman susmaz Zaman durmaz.

 

SAVCI BENİM BÖYLE BİR OLAYDAN HABERİM YOK DEDİ

Dün akşam söylemiştim. Adliyeye gideceğiz, hakimlere savcılara her kimse bunlara bizim hakkımızda bir soruşturma var mıdır, somut bir soruşturma var mıdır diye soracağız dedik. Bu sabah avukatlarımız başsavcımız Hadi beyle bir araya geldiler ve sordular. Hadi bey de benim şahsen tanıdığım bir kaç savcıdan bir tanesidir. Kendisini hep mert dürüst biri olarak tanıdığım için avukatlarımız görüştü. O bize dedi ki benim böyle bir dosyadan haberim yok oldu. Başsavcının haberi olmadan başkaları bir şey çeviriyor mu bilmiyoruz. Dilekçemizi verdik. Dedik ki bizimle ilgili bir soruşturma var mıdır? Evet ise biz bunu görmek istiyoruz.

DOSYAMIZI GÖRMEK İSTİYORUZ BU BİZİM YASAL HAKKIMIZ

Dosyamızı görmek istiyoruz. Bu bizim yasal hakkımızdır. Ama bize şu an için söylenen böyle bir şey yok şeklinde. Peki bu hazırlık neden? Neden yüzlerce polis operasyon için bekletilmektedir. Neden insanlar fısıldayarak evet böyle bir şey var diyor. Bütün bunları zaman içinde yaşayacağız göreceğiz. Biz dilekçemizi verdik. Alnımız açık kalbimiz rahat, bu memlekette en küçük bir suç işlemeyen topluluk diye sorsanız herhalde bizi gösterirler. 25 yıllık bir gazeteyi temsilen buradayım. Biz bunlar bir operasyon mudur, yoksa hukuki bir yanı var mıdır, bunu öğrenmek için dilekçe verdik. Yetkililerden net açık ve şeffaf bir şey bekliyoruz.

BÜLENT ARINÇ'IN AÇIKLAMALARI...

Ben Bülent Arınç'ın açıklamasında iki şey gördüm. Çok vahim diyor. Eğer bu iddia aynen böyle doğruysa neden vahim? Türkiye için vahimdir. Türkiye askeri darbeler gördü. 1980 darbesi dört dörtlük bir darbedir. Ama generallerin bile aklından geçmedi beş gazeteye el koyalım, medyayı susturalım diye.. Bu kadar ağır cinnet diyebileceğim çılgınlık diyebileceğim tımarhanelik bir medya baskısı akıllarından geçmedi. 28 Şubat'ta da böyle olmadı. Baskı vardı ama bir gecede 150 gazeteciyi toplayalım ardından Sözcü ve Doğan grubunu dahil edelim... Ya kardeşim zaten memleketin yüzde 70'ine el koydunuz. Geriye bir tek parlamento kalıyor. Yakında parlamentoya da el koyacaklar. Bu bir cemaat- Ak Parti mücadelesi değildir. Bu Türkiye açısından bir tehlikedir.

HANGİ TIMARHANEDE YAZILMIŞ BU SENARYO BİLMİYORUM

Sayın Arınç yılların politikacısıdır. Anlamıştır ki bu Türkiye'ye zarar verecek vahim bir olaydır. Siyaseti kof kabadayılığa dayanmış, siyaseti insanlar üzerinde bir sopa kırma vesilesi sayan insanlar Türkiye'nin nasıl zarar göreceğini anlamamış olabilirler. Onu da biz söylüyoruz. Bunu yapmayın bize zarar veremezsiniz. Biz bu ülkenin has ve has evlatlarıyız. Bize zarar veremezsiniz. Kime zarar verirsiniz? Türkiye'ye verirsiniz. Kİmsenin Türkiye'ye zarar vermeye hakkı yok. Hangi tımarhanede yazılmış bu senaryo bilmiyorum. Bu hadise bir twitter fenomeninden ortaya çıktı. Saatlerce bekledik ki bakanlıktan bir açıklama gelsin. İçişlerinden açıklama bekledik. Diyebilirlerdi ki evet bir soruşturma var ama detayını açıklayamayız. Ama büyük bir derin sessizlik halkta bir infiale yol açtığı gibi bizde de kuşkuyu arttırdı. Üstelik sağdan soldan kontrol edince maalesef bir internet dedikodusundan ibaret değil. Bir plan yapılmış. Biz bu planı yapanlara geldik dedik ki hodri meydan adliye önündeyiz dilekçe veriyoruz eğer bir suçumuz varsa, 20 senedir gazetecilik yapıyoruz, hiç mi farkedilmemiş bu suçumuz, şimdi mi farkedildi? Biz suçlu olmamanın getirdiği cesaretle hakkımızı savunuyoruz ve diyoruz ki biz Türk halkıyız, Türk medyasıyız. Dünya Türkiye'ye bakıyor. Türkiye'nin despotizme mi doğru gittiğini yoksa demokrasiye mi gittiğini bu olay belirleyecek.

 

MÜMTAZER TÜRKÖNE DE KONUŞTU

Zaman gazetesinin usta isimlerinden Mümtazer Türköne'de Çağlayan adliyesi önünde yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Hukukta bir tabir vardır, olayın gerçek olup olmadığını anlamak için hayatın akışına uygunluğuna bakılır. Hırsızlıklar ve yolsuzluklar var, bu hırsızlıkları kapatmak için oluşmuş bir harami düzeni var. Sabrımız tüketildi fakat hayatın akışı şunu gösteriyor, özgür basının da susturulması gerekiyormuş. O yüzden iddialar gerçekten inandırıcı görünüyor. Medyaya yönelik basına yönelik bir harami düzeninden gelen, onlara her Allah'ın günü hırsızlık yaptınız diyenleri cezalandırmaya yönelik bir taarruz var.

BİZİM KALEMLERİMİZ SATILIK DEĞİL

Medya kendi başına bir güç değil. Bu toplumda demokrasiyi insanca yaşamayı savunan en son savunma hattıdır. Bu savunma hattını ortadan kaldırmaya yönelik bir saldırı var. Ne teslim olacak ne geri adım atacak bir kalemimiz bir gazetemiz yok. Bizler buradayız. Kalemlerimiz satılık değil. Ölümüzü çiğnerler gerekirse. Bu memleketi bu ülkeyi hırsızlıkla düzen tutturmaya çalışanlara teslim etmeyiz. Bizler buradayız. Varsa soracakları gelsinler sorsunlar. Karşılarındayız. Sabrımızı tükettik. Hukukla birlikte Türkiye herşeyi tüketti. Son savunma hattı burada. Medya ayakta. Demek ki bu ülke hırsıza uğursuza teslim olacak bir ülke değil.

 

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'da adliye önünde yaptığı konuşmada şu açıklamaları yaptı:

Dünden itibaren sosyal medyada başta medya mensubu olmak üzere geniş kapsamlı bir operasyondan bahsediliyordu. Dün akşam da buraya geldik. Bu yağmurda demokrasiye insan haklarına evrensel değerlere sahip çıkan halkımıza teşekkür ediyorum. Başsavcı bey benim haberim yok araştıracağım dedi. Biz hukukçu kimliğine güveniyoruz. Ama asıl başsavcı vekili Orhan beye baktık o bugün buraya gelmemiş. Dilekçemizi verdik alnımız açık. Hiç kimseye veremeyecek hesabımız yok.

BİRİLERİ ALGI OPERASYONLARI İLE BİZİ DAĞITACAĞINI SANDI

Birileri zannettiler ki algı operasyonlarıyla, özellikle 17-25 Aralık'ta soruşturmayı engelleyerek yargıya yapılan darbelerle insanları ürküterek bu hareketi de dağıtacakları zannediyorlar. Onlar zavallılar. Bu insanlar gördüğünüz gibi karda kışta her türlü zor şartta demokrasiye ve memlekete bağımlılıklarını göstermişler. Dünyada evrensel değerlere vurgu yaparak bugün 160 ülkede bayrağımızı anlı şanlı bir şekilde temsil ediyorlar. Halkımız dua ediyor dualarını esirgemesinler. İşimizin başında olarak da dün olduğu gibi bugün ve yarın da millete hizmet etmek ve insanlığın emrinde olmaya devam edeceğiz. Hiçbir zaman gayri resmi hesaplarımız olmadı. Onlar zannediyor ki, Balyozlarla korkutmalarla algılarla insanları dağıtacaklar.

ONLARIN ZULMÜ BU İNSANLARI KENETLİYOR

Onlar bu zulmü işledikçe insanlar kenetleniyor. Hazırlanan listelerle insanları ürküteceklerdi, milyonlarca insan bu listede yer almak için dua ediyor. Tarihe şanlı bir sayfa olarak geçecek o listede ismimiz olsun istiyorlar. Allah sizleri bizleri ülkemizi korusun yolumuzdan döndürmesin

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 667 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Tüm Medya Haberleri Anında Elinizin Altında19 Ağustos 2016 Cuma 15:13
 • Erhan Çelik Erdoğan'a içini döktü! Eşim üzerinden...05 Ağustos 2016 Cuma 18:48
 • Erkek Sokak Modası - Modayı Tıkla29 Temmuz 2016 Cuma 17:08
 • Kitabında darbecileri isim isim yazan komutan konuştu29 Temmuz 2016 Cuma 01:12
 • 42 gazeteciye gözaltı kararı26 Temmuz 2016 Salı 04:06
 • Kaçak elektrikliğin helalliği zor olur02 Temmuz 2016 Cumartesi 23:29
 • Teknoloji haberleri teknokenar da takip edin23 Mayıs 2016 Pazartesi 01:35
 • Mızrak gibi haberler23 Mayıs 2016 Pazartesi 01:33
 • Sadece bir haber sitesi değiliz23 Mayıs 2016 Pazartesi 01:30
 • Adnan Oktar03 Mayıs 2016 Salı 04:11
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Haber 27 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : Türkiye Reklam Ajansı Telefonu:0 553 586 14 77
  türk porno anal seks porno izle ankara escort porno Joy Istanbul Escorts
  | Faks : Mail Adresi: ucarhaber@yahoo.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim