1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. "Dün MHP'nin içişlerine karışıyordun bugün CHP'nin"

"Dün MHP'nin içişlerine karışıyordun bugün CHP'nin"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, AKP'li Mahir Ünal'ın partisini eleştirmesine sert tepki gösterdi. Tezcan, "Dün MHP'nin içişlerine karışıyordun, bugün CHP'nin bu ne meşguliyet?" ifadelerini kullandı.

A+A-

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan,AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın CHP'ye ilişkin eleştirilerini değerlendirdi. "Dün MHP bugün CHP’nin içişleriyle meşguliyet! Bu ne meraktır Sayın Mahir Ünal?" diyen Tezcan, "İktidarın işi memleket işleriyle uğraşmaktır, başka partilerin içişleriyle değil" ifadesini kullandı.

Kişisel Twitter hesabından paylaşımda bulunan Tezcan'ın açıklamaları şöyle:

"Dün MHP bugün CHP’nin içişleriyle meşguliyet! Bu ne meraktır Sayın Mahir Ünal? İktidarın işi memleket işleriyle uğraşmaktır, başka partilerin içişleriyle değil. Hani ne oldu 3600 ek gösterge?"

screenshot_5-011.png

MAHİR ÜNAL NE DEMİŞTİ?

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP’ye yönelik en somut eleştirilerin CHP'lilerden geldiğini belirterek, "Kendi krizlerini çözemeyenler, şiddetli türbülansların yaşandığı bir dünyada Türkiye'yi yönetebilirler mi?" dedi.

Ünal, CHP'nin sözde savunduğu tüm değerleri kaybettiğini, geçmişte Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AKP hükümetlerine ettiği iftiraları içselleştirip, uyguladığını belirten Ünal, "İçinde bulundukları hazin durum o kadar ayyuka çıkmış vaziyette ki CHP’ye yönelik en somut eleştiriler CHP'lilerden geliyor." değerlendirmesinde bulundu.

Mızrağın çuvala sığmadığını vurgulayan Ünal, şunları belirtti:

"Türkiye'nin seçim sistemini tartışmaya açanlar, 24 Haziran'da partilerinde en basit seçim sistemini bile işletmekten aciz kaldılar. Kampanyasını sözde 'adil seçim' söylemi üzerine kuran cumhurbaşkanı adaylarına veri akışı bile sağlayamadılar.

'Mühürsüz oy' iftirası üzerinden birçok vatandaşımızı manipüle etmeye kalkanlar, bugün kendi delegelerinin imzasının ıslak olup olmadığı noktasında bile uzlaşamıyorlar. Toplumun tüm kesimlerinden oy aldığımız ve eşit hizmet sunduğumuz halde, Cumhurbaşkanımızın aldığı yüzde 52’lik oyu tanımayıp, yüzde 48 oy oranı kendine aitmiş gibi meşruiyet krizi çıkaranlar şimdi en kötü ihtimalle toplam delegelerinin yüzde 48’inin kurultay talebini dikkate almıyorlar."

"Bu akıl, ne Atatürk'ü ne de milletimizi anlayabilir"

Ünal, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın meşruiyetini, sadece milletten aldığı destek ve kazandığı demokratik seçimlerden sağladığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Liderimiz Erdoğan'a diktatörlük ithamında bulunanlar, bugün kaybettikleri 9. seçime rağmen koltuklarında kalmak uğruna tabanlarından gelen her türlü çağrıya kulak tıkıyorlar. Çoğulculuktan, adaletten, demokrasiden bahsedip, bu kavramları bırakın Türkiye sathında temsil etmeyi, daha kendi partisi içinde uygulayamayanlar, kendi krizlerini çözemeyenler, şiddetli türbülansların yaşandığı bir dünyada Türkiye'yi yönetebilirler mi?

Söz konusu Türkiye karşıtı, Erdoğan düşmanı yapılarla söylem birliği olduğunda en sert söylemleri, hakaret ve iftira düzeyinde dile getirmekten çekinmiyorlar. Tıpkı Cumhurbaşkanımıza yönelik darbe çağrısı yapan Newsweek örneğinde olduğu gibi ne zaman Türkiye ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan aleyhinde bir söylem ortaya atılsa Türkiye'deki taşıyıcılığını ve sözcülüğünü üstlenip alkış tutuyorlar. Dolar 5 lira olunca sevinen, ekonomi batsın diye heveslenen, Anayasa değişikliği ve seçimleri gayrimeşru ilan eden bu akıl, ne düşman Anadolu'ya dayandığında Tekalifi Milliye emirlerini çıkaran Atatürk'ü ne de bu emirler doğrultusunda varını yoğunu feda eden milletimizi anlayabilir." 

Bu haber toplam 1051 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.