• BIST 78.333
 • Altın 127,738
 • Dolar 3,1054
 • Euro 3,3990
 • Gaziantep : 15 °C
 • Adana : 21 °C
 • Ankara : 12 °C
 • İstanbul : 14 °C
 • İzmir : 17 °C

Erdoğan açtığı merkezin adına kızdı!..

Erdoğan açtığı merkezin adına kızdı!..
Allah işkence altında inleyen tüm Müslümanlara dayanma gücü nasip eylesin. Mısır’daki zor günler geçiren kardeşleriniz için bu mübarek gecede dualarınızı esirgemeyin.

Başbakan Erdoğan, Küçükçekmece Belediyesi'nin "Arenamega" adlı gösteri ve sanat merkezinin açılış töreninde yaptığı konuşmada Türkçe isim vurgusu yaptı. Başbakan, Arenemega isminin değiştirilmesini ve Türkçe bir isim konmasını istedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bir çocuğa ya da bir çocuk kadar değerli olan bir büyük esere isim koyarken, başka dillere, başka simge ve sembollere hiç ihtiyaç duymadan, kendi dilimizi ve kendi medeniyetimizi yaşatacak bir anlayışı sürdürmemiz gerektiğine inanıyorum" dedi.

Erdoğan, Küçükçekmece Belediyesi tarafından Halkalı'da yaptırılan "Arenamega" adlı gösteri ve sanat merkezinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Küçükçekmece Belediyesi'nin başkan ve yöneticileri başta olmak üzere, tesisin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.


 

KADİR GECESİ MESAJI

Allah işkence altında inleyen tüm Müslümanlara dayanma gücü nasip eylesin. Mısır’daki zor günler geçiren kardeşleriniz için bu mübarek gecede dualarınızı esirgemeyin.

Buruk bir Ramazan yaşadık. Kadir Gecesi’ne mahsun duygularla giriyoruz. Şunu da biliyoruz ki her karanlık gecenin mutlaka aydınlık bir sabahı vardır.

Sabrın sonu mutlaka zaferdir. Asla karamsar olmayacağız.

Hicret sırasında o kutlu mağarada Hz. Ebu Bekir peygamberimize o sıkıntının olduğu anda ‘’Allah’ın yardımı ne zaman?’’ diye sorduğunda peygamberimiz ‘’Korkma. Muhakkak ki Allah’ın yardımı yakındır’’ demiştir. Allah bize bir Musa zaferini müjdeleyecektir.

BU ESERİN BENZERİ YOK

Küçükçekmece bir çamur deryasıydı. Belediye Başkanı olduğum zamanda burada mesafe alınamıyordu. Mesafe almak için dertli olmak gerekiyordu. O zaman biz üzerimize düşeni yapıyorduk ama ilçe belediyelerinde sıkıntılar yaşıyorduk. Bugün burada muhteşem bir eserin açılışını hep beraber yapıyoruz. Şu anda şu eserin benzeri yok.

Tüm Türkiye’ye hitap edecek bir yatırımı resmi olarak herkesle buluşturuyoruz.

30 dönüm arazi üzerinde muhteşem sahnesi, mimarisi, dünyaya örnek teşkil edecek ışıklandırma ve ses sistemiyle bu güzel eser İstanbul ve Türkiye’nin önemli bir sanat merkezi olacak.

6 bin koltuk artı 2 bin ayakta olmak üzere 8 bini kapalı, 27 bini de ayakta olmak üzere 35 bin kapasiteli bir salonun içindeyiz.

Burası Avrupa’nın en büyük sahnesi.

TÜRKÇE HASSASİYETİNİ KAYBETTİK

Açılışını yaptığımız kamu ya da özel sektör yatırımlarında maalesef her şey birbirine karıştığı için zorlanıyoruz. Türkçe hassasiyetini kaybettik. Burada böyle bir sıkıntı yaşıyoruz. Bizim son derece zengin bir dilimiz olmasına rağmen niçin? Eserlerimize isim koyarken yokluğunu ve yoksulluğunu hissetmeyeceğimiz bir tarihimiz var. Kültür diyoruz o da Türkçe değil. Hadi onu da Türkçeleşmiş kabul ediyoruz. İthal kelimelerle Türkçemiz mahvedildi.

Açılışını yaptıkları kamu ya da özel sektör yatırımlarında, Türkçe isimler verilmesi konusundaki hassasiyeti her fırsatta dile getirdiğini hatırlatan ve Türkçe'nin son derece zengin bir dil olduğunu belirten Erdoğan, şunları söyledi: 

"Türkçe hassasiyetini kaybettik. Burada böyle bir sıkıntı yaşıyoruz. Gittiğimiz yerlerde hep bunu ifade ediyoruz. Ne yazık ki bizim son derece zengin bir dilimiz olmasına rağmen niçin? Türkçe bir bilim dili, bir medeniyet dili olduğu kadar, çok geniş bir coğrafyada, yüz milyonlarca insan tarafından konuşulması hasebiyle, uluslararası boyutu da olan bir dildir. Dilimizin bu vasıflarının ötesinde, bizim tarihimizde, isminin yaşatılması, anılması, hafızalarda hiç unutulmaması gereken çok sayıda bilim, sanat insanımız, gönül insanımız, kahramanlarımız, devlet adamlarımız var. Eserlerimize isim koyarken, asla yokluğunu ve yoksunluğunu hissetmeyeceğimiz bir tarihimiz, kültürümüz, medeniyetimiz var. Tabi her şey birbirine karıştı diyorum ya... 'Kültür' diyoruz o da Türkçe değil ama hani onu da 'Türkçeleşmiş Türkçe' olarak kabul ediyoruz. 'Türkçe'nin Sırları'nda', Nihat Sami Banarlı'nın güzel bir tespiti var; 'Ketebe, yektübü Arab'ındır; kitap, katip benimdir' der. Son zamanlara kadar hala daha geçerlidir Dışişleri Bakanlığımızda, bugün sekreter olarak ifadesini bulan katiplik vardır. Sekreter Türkçe mi? O da değil. Hep bu tür ithal kelimelerle maalesef Türkçemiz mahvedildi. Çok büyük darbe yedi. Biz şimdi bunu mümkün olduğunca hassasiyetle ele almak suretiyle; tabi Kültür ve Turizm Bakanımıza da parantez içinde hatırlatıyoruz, gereği neyse yapması lazım. Milli Eğitim Bakanlığımız, aynı şekilde bunu yapması lazım. El ele bir dayanışmayla bunun adımlarını atmamız lazım. Bir çocuğa ya da bir çocuk kadar değerli olan bir büyük esere isim koyarken, başka dillere, başka simge ve sembollere hiç ihtiyaç duymadan, kendi dilimizi ve kendi medeniyetimizi yaşatacak bir anlayışı sürdürmemiz gerektiğine inanıyorum. Dolayısıyla, bugün açılışını yaptığımız, Türkiye'nin ve Avrupa'nın her açıdan bu büyük eserine -Aziz kardeşim, iki anlamda aziz kardeşim, ismiyle müsemma olsun- ve inşallah 'Arenamega' yerine, daha bizden, daha bir bizim kültürümüzden isim düşünülmesini de sizlerin takdirlerine ve fikirlerine sunuyorum."


ARENA MEGA YERİNE BAŞKA BİR İSİM DÜŞÜNÜN

Bir büyük esere isim koyarken başka dillere ihtiyaç duymadan kendi dilimizi yansıtacak bir anlayışı sürdürmemiz lazım. Bugün açılışını yaptığımız eserine ismiyle müsamma olsun Arenamega yerine daha bizden bir isim düşünülmesini de sizlerin takdirine sunuyorum.

BİZİ DAHA GÜÇLÜ KILACAK BİR SIR VEREYİM Mİ

Türkiye’nin kutlu yürüyüşünü akamete uğratmak için çaba sarf edildiğini görüyoruz Türkiye 2002 sonunda başlattığı yürüyüşünü sürdürüyor. Hiç kimse Türkiye’nin büyümesini durduramaz. Bundan 10 yıl önce bir anayasa kitapçığı fırlatıldığı için Türkiye tarihinin en büyük krizlerinden birini yaşamıştı. Türkiye’yi o zamanki gibi zayıf olduğunu düşünen varsa yanılgı içindedir.

Bizi daha güçlü kılacak bir sır söyleyeyim mi? Bir olacağız, beraber olacağız, kardeş olacağız ve büyük Türkiye’yi hep beraber inşa edeceğiz

O TUZAKLARA DÜŞMEYECEĞİZ

Hedeflerimizden uzaklaştırmak için her türlü senaryoyu uygulamaya çalışıyorlar. 2023 hedeflerine ulaşmamamızı için her türlü tuzağı kuruyorlar. Biz bunlara aldanmayacağız. Bütün tuzakları alt üst edeceğiz. Biz partimizi kurarken bir şey söyledik: Yeter söz de karar da milletindir dedik

10,5 yıllık iktidarımız süresince demokrasiyi yüceltmek için sürekli gayret gösterdik. Türkiye’de artık buradan geriye gidiş yok

TÜRKİYE’NİN ROTASINI SOSYAL MEDYA BELİRLEMEZ

Türkiye’nin istikametini milli irade belirler. Türkiye’nin rotasını ne medya, ne sosyal medya, ne sermaye ne de terörize edilen sokaklar değil Türkiye’nin geleceğini sadece sandık belirler

KİRLİ MEKTUPLARIN ALTINA İMZA ATMIYOR DİYE KİMSE MİLLETİ YOK SAYMASIN

Şiddete başvurmuyor diye polise taş atmıyor diye kimse milleti yok saymasın. Manşetlere çıkmıyor diye uluslararası gazetelerde kirli mektupların altına imza atmıyor diye kimse milleti yok saymasın. Bu millet manşetini sandıkta kendisi atmıştır

MİLLET GİT DERSE GİDERİZ

Millet git derse boynumuz kıldan ince gideriz. Millet kal derse milletin emanetini de namus bilir o emaneti son nefesimize kadar koruruz. Birileri bizi Mısır yapmak istiyor diye eyvallah mı diyelim. Asla

Mısır’da şu anda gasp edilmiş bir millet hakkı var.

SİZİ PARANIZ İÇİN DEĞİL ALLAH İÇİN SEVİYORUM

Kardeşlerim ben sizleri paranız pulunuz için değil sadece Allah için seviyorum. Efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik dediğimde bu anlayışla söylüyoruz.

YAŞAM TARZLARIMIZA SAYGI DUYACAĞIZ

Birbirimizin yaşam tarzlarımıza saygı duyacağız, birbirimize hoşgörü göstereceğiz. Güzel günler bizi bekliyor. 76 milyon bundan çok daha iyisini hakkediyor.

Çalışacağız, gayret göstereceğiz. Hakettiğimiz o günlere hep birlikte erişeceğiz.


AĞUSTOS AYINA HEYECANLI BİR BAŞLANGIÇ YAPTIK

Ramazan-ı Şerif'in bereketiyle, temmuzu, çok önemli açılışlar, çok önemli eser ve hizmetleri Türkiye'ye kazandırdıkları bir ay olarak geride bıraktıklarını kaydeden Erdoğan, temmuz ayı içinde, biri Bingöl'de, biri Kastamonu'da, biri de Şırnak’ta olmak üzere 3 yeni havalimanını açtıklarını ve milletin hizmetine sunduklarını söyledi.

"10 yıl önce Bingöl'e, Kastamonu'ya, Şırnak'a ve (yapımı süren) Hakkari'ye havalimanı yapılacak desem kim inanırdı?" diye soran Erdoğan, şöyle dedi:

"Ama bakın şu an bunlar yapıldı, Hakkari'ye de bitmek üzere inşallah. Ağustos ayına, yine aynı bereketle, yine aynı heyecan ve coşku ile çok güzel bir başlangıç yaptık. Ağustos ayının ilk 3 gününde, Yüksek Askeri Şura toplantılarımızı yaparak, bugün imzalarımızı attık, Cumhurbaşkanımızın onamasından sonra yayımlandı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yeni komuta kademesini belirledik. Ardından bugün, Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın en büyüklerinden olacak bir gösteri merkezinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Yarın, inşallah, Marmaray'da incelemelerde bulunacak, test sürüşlerini yapacağız. Test sürüşlerinin tamamlanmasıyla, inşallah 29 Ekim'de, dünyanın sayılı şaheserlerinden biri olan Marmaray'ı hizmete açacak ve Pekin'i Londra'ya bağlayacağız. Yine aynı tarihte, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattını, Eskişehir-İstanbul etabını da bitirmek suretiyle, böylece İstanbul'u Ankara'ya dur durak bilmeden -istasyonlar hariç- bitirmiş olacağız."

Başbakan Erdoğan, nisandan beri Türkiye'nin Cumhuriyet tarihindeki en parlak dönemlerini yaşadığını kaydederek, ekonomide, yatırımlarda ve reformlarda Türkiye'ye çok büyük eserler, başarılar ve düzenlemeler kazandırdıklarını ifade etti.

Türkiye'nin el ele, omuz omuza aydınlık yarınlara yürüdüğünü vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bakın nisan ayında, Türkiye ekonomisinin 2012 büyüme rakamları açıklandı. Dünyanın birçok ülkesi, gelişmiş ekonomiler, Avrupa ülkeleri, Avrupa Birliği ekonomide daralırken ya da çok cüzi büyümeler kaydederken, biz yüzde 2,2 büyüme oranıyla çok farklı bir yerde durduk. Mayıs ayı, hatırlayacağınız gibi, gerek ekonomik başarılar, gerek yatırımlar noktasında çok parlak bir ay oldu. Biliyorsunuz en önemli adım da Türkiye'nin değil dünyanın ilk üç, en büyük havalimanından bir tanesi, yılda 100 milyon yolcu kapasiteli havalimanının 'yap işlet devret' sistemiyle ihalesini yaptık, 25 yıllığına ve oradan da 30 milyar avro kira alacağız. Biz para vermeyeceğiz. Bu 5 firma kendisi yapacak ayrıca bize bu kirayı ödeyecek ve Türkiye böylece en önemli atılımını da gerçekleştirmiş olacak. Bitmedi; nükleer enerji santralının birincisi için Rusya ile anlaşmıştık, bu Akkuyu'da. İkincisine Samsun'da başlıyoruz. Şu anda Samsun'la ilgili olarak, -Japon, Fransız ve Türkiye- üçlü olarak; onun da hamdolsun adımını attık. İlk imzaları attık ve böylece ikinci nükleer enerji santralına da en kısa zamanda kavuşuyoruz."

- "Biz hiç durmuyoruz"

"Tek bir ay içinde Merkez Bankası rezervlerinde, borsada, ihracatta, işsizlikte, enflasyonda ve faiz oranlarında rekor seviyeleri gördük" diyen Erdoğan, şöyle dedi:

"IMF borcunu, 14 Mayıs'ta sıfırladık, bitti o iş ve o defteri kapattık. Peki hangi borçla almıştık? 23.5 milyar dolar borçla aldık. Şu anda sıfırlandı. Bizden önceki iktidar malum, MHP, DSP, ANAP iktidarıydı. Onlardan devraldık. Onlar borçlandı biz ödedik. AK Parti iktidarı bu. Yine mayıs ayı içinde, bu atılan adımların yanında, üçüncü köprünün de temellerini attık. Üçüncü köprüde de yap-işlet-devret anlayışıyla temeli attık. Burada da 4 gidiş, 4 geliş ortasından da raylı sistem inşallah yapılıyor ve 2015'te burayı da bitireceğiz. Yine aynı şekilde Marmaray'ın biraz daha güneyinden iki katlı tüp geçit. Oradan otomobiller gelip geçecek ve Ahırkapı tarafından Haydarpaşa'nın hemen arka kısmından çıkacak ve burada da otomobili yine denizin altından geçirmiş oluyoruz. Bu da 2015'te açılacak. Bütün bunları yaparken, gece gündüz demeden parlamentomuzla çalıştık. Çünkü 'Durmak yok yola devam' dedik. 'Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağız' dedik. 'Bizim azmimiz var, bizim bu ülkeye, bu millete sevdamız var ve bunları gerçekleştireceğiz' dedik ve gerçekleştiriyoruz. Son aylar içinde, Meclisimiz büyük fedakarlıklarla gece gündüz çalıştı, çok önemli yasal düzenlemeleri gerçekleştirdi. Bununla da kalmadık. Bakın herkes 'Şöyle oldu, böyle oldu battık gidiyoruz' derken temmuz ayında ihracatımız yüzde 17 artarak 12,6 milyar dolara ulaştı. İhracatımız hız kesmeden rekorlar kırmaya devam ediyor. Biz hiç durmuyoruz. Yatırımlarımıza, hizmetlerimize, reformlarımıza hiç durmadan, duraklamadan, hiç ara vermeden devam ediyoruz. Sanal gündemlere takılmadan, yapay gündemlere aldanmadan, Türkiye'nin gerçek gündemiyle ilgileniyor, Türkiye'yi belirlediğimiz hedeflere ulaştırmak için çok yoğun şekilde çalışmaya devam ediyoruz.

BURUK BİR RAMZAN YAŞIYORUZ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Ramazan Bayramı'nı da hüzünle karşılıyoruz. Ancak şunu da biliyoruz ki, her karanlık gecenin mutlaka aydınlık bir sabahı vardır. Sabrın, tahammülün sonu, mutlaka ve mutlaka zaferdir. Asla karamsar olmayacağız, kötümser olmayacağız, umutsuz olmayacağız" dedi.

Küçükçekmece Belediyesi tarafından Halkalı'da yaptırılan "Arenamega" adlı gösteri ve sanat merkezinin açılış töreninde konuşan Erdoğan, bu gece idrak edilecek, bin aydan daha hayırlı olduğu Hazreti Kur’an vasıtasıyla bildirilen Kadir Gecesi'nin, buradaki vatandaşlar, tüm İstanbullular, ülke, millet ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ettiğini söyledi.

"Rabbim, bu mübarek gecede bütün Müslümanların dualarını, taat ve ibadetlerini makbul eylesin" diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Allah Celle Celalühü, özellikle zulüm altında, tehdit altında, işkence, baskı altında inim inim inleyen tüm Müslümanlara, tüm insanlara dayanma gücü, tahammül gücü, sabır nasip eylesin. Bu mübarek gecede, Mısır'da çok zor bir ramazan geçiren kardeşleriniz için dualarınızı eksik etmeyin. Bu mübarek gecede, Suriye'de bölgenin en kanlı katliamlarına maruz kalan kardeşlerinizden dualarınızı esirgemeyin. Somali'de, Myanmar'da, Afganistan, Irak, Filistin'de; yeryüzünde haksızlığa, yokluğa, yoksulluğa maruz kalan kardeşlerinizi, dostlarınızı lütfen dualarınızda hatırlayın."

 

Başbakan Erdoğan, buruk bir ramazan yaşandığını ve Kadir Gecesi'ne çok mahzun duygularla girdiklerini anlatarak, şöyle devam etti:

"Ramazan Bayramı'nı da hüzünle karşılıyoruz. Ancak şunu da biliyoruz ki, her karanlık gecenin mutlaka aydınlık bir sabahı vardır. Sabrın, tahammülün sonu, mutlaka ve mutlaka zaferdir. Asla karamsar olmayacağız, kötümser olmayacağız, umutsuz olmayacağız. Unutmayın hicret sırasında, o kutlu mağarada, Hazreti Ebu Bekir radiyallahu anh, Peygamberimize o sıkıntının olduğu anda, müşriklerin geldiği anda 'Allah'ın yardımı ne zaman?' diye sorduğunda, sevgili Peygamberimiz o anda Hazreti Ebu Bekir Sıddık'a 'Korkma ya Ebu Bekir, muhakkak ki Allah'ın yardımı yakındır' demişti. Ve 'Allah bizimle beraberdir' demişti. Biz sabrettiğimizde, tahammül gösterdiğimizde, samimiyetle dua edip, samimiyetle mücadele ettiğimizde, inanıyorum ki Rabbim, gönüllerimize bir Hızır ferahı verecek, Kızıldeniz'i asasıyla yarıp kavmini felaha ulaştıran bir Musa zaferini bizlere müjdeleyecektir. Bir kez daha, Kadir Gecenizin, Ramazan-ı Şerif'in ve inşallah 4 gün sonra idrak edeceğimiz Ramazan Bayramı'nın, ülkemiz, milletimiz ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Rabbim bizi hep birlikte nice ramazanlara, nice Kadir Gecelerine, nice bayramlara, birlik, dirlik ve kardeşlik içinde eriştirsin diyorum."

Erdoğan, Küçükçekmece'nin 20 sene öncesiyle ilgili bir şey söylemeyeceğini belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Az önce değerli başkanım onları söyledi. Hakikaten Küçükçekmece, 20 yıl öncesiyle buralar bir felaketti, buralar adeta çamur deryasıydı ve 1994'te biz İstanbul'a büyükşehir belediye başkanı olduğumuzda burada mesafe alamıyorduk. Zira mesafe alınması için dertli olmak gerekiyordu ama o zamanlar buralarda dertli başkanlar yoktu. Sevdalı olanlar yoktu ve bizler büyükşehir olarak yapmamız gerekeni hamdolsun yaptık, yapıyorduk ama ilçe belediyelerinde sıkıntılar yaşıyorduk. Bugün İstanbul'da Küçükçekmece ilçemizde, gerçekten muhteşem bir eserin açılışını hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Şu eserin şu anda Türkiye'de benzeri yok, Balkanlar'da benzeri yok, Avrupa'da benzeri yok. Tüm Türkiye'ye hitap edecek, tüm Türkiye'nin gurur kaynağı olacak çok büyük bir yatırımı bugün resmi olarak İstanbullularla, Türkiye ile ve uluslararası toplantılar ile buluşturuyoruz, hayırlı olsun."

 

- Erdoğan'dan "alkışlı" karşılık

 

Bu sırada salonda bulunan bir grup çocuk tarafından açılan "Küçükçekmece sevgi evleri Başbakanımızın eseri" yazılı dövizlerin kaldırılması üzerine Başbakan Erdoğan, alkışla karşılık verdi ve "Sağ olasınız, sizlere de başarılar diliyorum, başkanımıza, başkanınıza da başarılar diliyorum" dedi. Salondakiler ayrıca "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganları attı.

Erdoğan, 30 dönüm arazi üzerinde, bu muhteşem sahnesi, kendine has mimarisi, dünyaya örnek olacak ışıklandırma ve ses sistemiyle, kapalı spor salonuyla bu güzel eserin inşallah hem İstanbul'un hem Türkiye'nin önemli bir sanat merkezi olacağını kaydederek, "Evet, 6 bin koltuk artı 2 bin ayakta olmak üzere 8 bini kapalı fakat bunun dışında ayrıca da 27 bini ayakta almak üzere 35 bin kapasiteli bir salonun, Türkiye'nin en büyük gösteri merkezinin içindeyiz. Burası Avrupa'nın en büyük sahnesi. Avrupa'nın en gelişmiş ses ve ışıklandırma sistemine sahip yapısındayız. Küçükçekmece Belediyemizi, Sayın Başkan ve ekibini bu muhteşem eserden dolayı şahsım, partim, milletim adına tebrik ediyorum" diye konuştu.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 360 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Kılıçdaroğlu: Atatürk Osmanlı paşasıydı22 Ekim 2016 Cumartesi 06:27
 • Baykal'dan 'başkanlık' değerlendirmesi22 Ekim 2016 Cumartesi 06:21
 • Vekillerin Maaşına Müthiş zam21 Ekim 2016 Cuma 16:55
 • Gökçek'e FETÖ'den suç duyurusu21 Ekim 2016 Cuma 16:38
 • Oğan'dan Ümit Özdağ'a Ülkücü desteği21 Ekim 2016 Cuma 14:46
 • ihraç girişimine Akşener’den sert tepki21 Ekim 2016 Cuma 14:23
 • CHP'li Eren Erdem'den Bahçeli'ye olay öneri20 Ekim 2016 Perşembe 17:50
 • Kurtulmuş'un sözleri dünyayı korkuttu!20 Ekim 2016 Perşembe 17:45
 • CHP'den 29 Ekim kararı20 Ekim 2016 Perşembe 17:35
 • 14 yıllım hayalim gerçekleşti!20 Ekim 2016 Perşembe 14:58
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Haber 27 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : Türkiye Reklam Ajansı Telefonu:0 553 586 14 77
  türk porno anal seks porno izle ankara escort porno Joy Istanbul Escorts
  | Faks : Mail Adresi: ucarhaber@yahoo.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim