• BIST 78.844
  • Altın 125,625
  • Dolar 3,0876
  • Euro 3,3575
  • Gaziantep : 15 °C
  • Adana : 17 °C
  • Ankara : 10 °C
  • İstanbul : 17 °C
  • İzmir : 18 °C

Ey hoca bu ülkeyi karıştırma huzurunu bozma

Ey hoca bu ülkeyi karıştırma huzurunu bozma
Başbakan Erdoğan, "Ey hoca, Siyaset yapacaksan çık meydanlarda siyaset yap ama bu ülkeyi karıştırma, huzurunu bozma" dedi.

K Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin, Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinginde halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan, "Ey hoca, eğer bir yanlışın yoksa Pensilvanya'da durma" diyerek, "Senin vatanın Türkiye ise buyur Türkiye'ye, vatanına gel. Siyaset de yapacaksan çık meydanlarda siyaset yap ama bu ülkeyi karıştırma, huzurunu bozma. Ulusal güvenliğimizi tehdide yönelik birçok provakatif eylemelerin içinde bulunma" şeklinde konuştu.

Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Okyanus ötesinden CHP'nin Hocası, bu Genel Müdür'ün eline bir montaj ses kaydı verdi. Önceki rezaletlerden ders almayan Genel Müdür, şimdi de eline tutuşturulan bu montajla işi idare etmeye çalışıyor. Çünkü bu senaryoda Hocası ona bu görevi verdi."

"Cumhuriyet tarihinin en önemli meydan mitinglerinden birini yapıyoruz"

Başbakan Erdoğan, Cumhuriyet tarihinin en önemli meydan mitinglerinden birini yaptıklarını, en hayati seçimlerinden bir tanesine gideceklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin istikametinin belirleneceği, Türkiye'nin rotasının çizileceği son derece kritik bir seçime giriyoruz. 30 Mart seçimlerinde sadece belediye başkanları, sadece meclis üyelerini, sadece muhtarları seçmeyeceğiz. 30 Mart seçimlerinde, 77 milyon, hep birlikte ülkemiz için milletimiz için Türkiye'miz için bir tercihte bulunacağız. Bakın burası son derece önemli; 30 Mart, eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında bir tercih yapacağız. Kardeşlerim, bakın bunu özellikle ifade ediyorum; eski Türkiye demek yeniden koalisyon dönemleri demektir. Eski Türkiye demek yeniden kriz demektir, kaos demektir, yeniden gerilim, bunalım demektir. Eski Türkiye demek, yolsuzluk demektir,  yeniden yasaklara dönüş demektir. Eski Türkiye demek içine kapanmış, iddiası olmayan, hedefleri olmayan, projeleri olmayan, dünyada esamesi okunmayan bir Türkiye demektir. 10 yıl öncesine dönün. 10 yıl önce nasıl Türkiye vardı? Bugün nasıl bir Türkiye var şimdi? Yeni Türkiye onunla sizin karşınızdayız. Yeni Türkiye demek büyük Türkiye demektir. Yeni Türkiye demek istikrar demektir, yeni Türkiye demek güven demektir.”

"Yeni Türkiye inşallah adaletin tecelli ettiği bir Türkiye olacak"

Göreve geldiklerinde, Türkiye'nin milli gelirinin 230 milyar dolar olduğunu, bugün ise 800 milyar dolara ulaştığını belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"Ey Burdur, 79 senede 230 milyar dolar ve 11 senede buyrun 800 milyar dolara çıkan bir Türkiye. Kardeşlerim, başınızı iki elinizin arasına alıp düşünelim. 36 milyar dolar ihracatı olan bir Türkiye, 79 senede ama şu anda 152 milyar dolar ihracatı olan bir Türkiye. Ah benim Burdurlu kardeşlerim, size daha farklı bir örnek vereceğim; Türkiye'nin dış borcu neydi biliyor musunuz? Biz geldiğimizde 100 liranın 73 lirası borçtu. Dış borç. Şimdi 100 lirasının 35 lirası borç. Nereden nereye. Kardeşlerim, adalet denilen bir şey yoktu. Her konuda. Yeni Türkiye, inşallah adaletin tecelli ettiği, bir Türkiye olacak. Kalkınma olacak, ilerleme olacak, kardeşlerim. Büyüme, hamdolsun, bütün dünyadaki ekonomik krizlere rağmen şu anda OECD raporlarına göre, Türkiye ilk 5 içerisinde, büyümede. Yeni Türkiye birlik demek. İşte buyurun, beraberlik demek, kardeşlik demek.”

"Onlar montajcı montajcı"

"Bizim bu birliğimizi, beraberliğimizi kardeşliğimizi kıskananlar var. Bizi bölmek parçalamak isteyenler var" diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İşte bu adı "paralel yapı" olan virüs, bizim birliğimizi, bölmek için ortaya çıktı. Kardeşlerim, ama başaramayacaklar. Sizin bu dirliğinizi, bu beraberliğinizi, sizin bu kardeşliğinizi, sizin yeniden büyük Türkiye anlayışınız buna fırsat vermeyecek. Yeni Türkiye 2023 hedefleri demek. Dünyada itibarı olan, gücü olan, sözü olan Türkiye demek.  30 Mart'ta çok net biçimde bir tercihte bulunacağız. Gençler, hanım kardeşlerim, anneler, ne diyeceğiz, 30 Mart'ta ya eski Türkiye diyeceğiz ya da yeni Türkiye diyeceğiz. Onun için durmak yok. Kapı kapı dolaşmaya var mıyız?

Durmaksızın biz yaptıklarımızı anlatacağız, onlar iftira. Onlar dedikodu üretecekler. Onlar montajcı montajcı. Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış ama bunların ki yatsıya kadar sürmedi. Geldi bir sabah rüzgarı bunu aldı götürdü. Söndü. Sevgili kardeşlerim eski Türkiye'nin aktörlerini görüyorsunuz, değil mi? Bugünlerde yeniden iş başındalar. Yeni provokasyonları, yeni darbe girişimlerinin mücadelesi içindeler. Eski Türkiye'de işleri tıkır tıkır yürüyenler, milleti düşünmeyenler, milletin alın terine, emeğine ekmeğine musallat olanlar, bugünlerde Türkiye'yi bir kez daha paçasından tutuyor, aşağılara doğru çekmeye, geçmişe doğru götürmeye çalışıyorlar."

"Tarihi bir belge göstereceğim"

Tarihi bir belge göstereceğini, belgenin çok önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Bu belge CHP'nin genel müdürünün o sahte montaj belgelerine benzemez. Sizlerin, sizlerle birlikte bizi televizyonlarının başında izleyen aziz milletimin bu tarihi belgeyi dikkatlerine sunuyorum. Zira CHP'nin bu genel müdürünün geçmişi de böyleydi ve zaten onların yayın organlarında bunlar özellikle yayınlanmıştı" dedi.

Erdoğan, Eskişehir Örfi İdare Kumandanlığı'nın tebliği olduğunu söylediği belgenin 27 Mayıs 1960 müdahalesinin hemen ardından Eskişehir'de halka dağıtıldığını bildirdi. Erdoğan, şöyle devam etti:

"Eskişehir Örfi İdare, ne demek, yani Sıkıyönetim Kumandanlığı Tebliği. Diyor ki, 'Ankara'daki bütün hükümet erkanı ve Demokrat Parti başkanları yabancı memlekete kaçarken yakalanmışlardır. Beraberlerinde', şunabakın ya Allah aşkına,'12 uçak dolusu altın mücevherat ve parayı kaçırmakta iken yakalandılar'. Düşünebiliyor musunuz, 12 uçak dolusu altın mücevheratı kaçırmakta iken yakanlışlar. 'Sabık Başbakan Adnan Menderes ve Sabık Reisi Cumhurbaşı, başkanı Celal Bayar, askeri kumandanlık tarafından tevkif edilmiştir. Eskişehir'de matbaası olan herkes bu havadisi, yani bu haberleri basıp yayınlamalıdır, vatanseverliğinize hitap ediyoruz.' Bitmedi, 'Demokrat Parti il, ilçe ve bucak başkanlarının kaçmalarına mahal vermeden tevkif edilmelerini ve askeri kuvvetler gelinceye kadar salınmamalarını rica ederim. Eskişehir Örfi İdare Komutanı Tuğgeneral Bedii Kireçtepe'. Ah sevgili kardeşlerim ah, bu ülke hangi badirelerden geçti, bu Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkede ne menem işler çevirdi. Hep bunların arkasından hep bunlardan istifade ederek Türkiye'de iktidar olmaya çalıştı. Bu millet hiç bir zaman bu CHP'yi iktidar yapmadı. Zaten 1950'ye kadar da yine bunlar tek başına iktidar olamadılar, tek partili dönem olduğu için bunlar dayatmacı iktidardılar."

Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"54 yıl önce 27 Mayıs müdahalesinin öncesinde ve sonrasında her ne yapıldıysa işte bugün de aynı senaryo uygulanmaya, aynı tuzak kurulmaya çalışılıyor. O gün hangi manşetler atıldıysa bugün de tıpa tıp aynı manşetler atılıyor. Hiç fark yok, değişen bir şey yok. O gün merhum Menderes ve arkadaşlarına hangi iftiralar atıldıysa bugün de montaj ses kayıtlarıyla aynı iftiralar atılıyor, o gün nasıl sokaklar hareketlendirildiyse gençler sokaklara döküldüyse vandallık nasıl körüklendiyse bugün de tıpatıp aynısı yapılmak isteniyor. O gün CHP nasıl ülkeyi gerilime sürüklediyse, nasıl ülkeyi tahrik ettiyse, darbeye nasıl zemin hazırladıysa aynı CHP bugün de tıpa tıp aynı rolü oynuyor. Türkiye'ye bir kez daha ağır bir bedel ödettirmek istiyorlar, Türkiye'ye bir kez daha ağır bir fatura ödettirmek istiyorlar. Türkiye ekonomisini bir kez daha uçuruma sürüklemek, Türkiye'yi yoksullaştırmak istiyorlar. Biz bunlara rağmen 230 milyar dolardan, 800 milyar dolara çıkardık."

"Siyaset yapacaksan çık meydanlarda siyaset yap"

Erdoğan, Kayseri Büyükşehir Başkanı'nın, Kılıçdaroğlu'na açtığı davadan para kazandığını, bu paralarla Kayseri'de vatandaşlarla sucuk partisi yaptığını dile getirdi.

Kendisinin de mahkemelerden bir hayli para kazandığını belirten Erdoğan, "Bende düşünüyorum. Ankara'da Kızılay Meydanı'nda vatandaşlarla böyle bir şey mi yapsak, yoksa bazı vakıflara mı buradan kazandıklarımızı göndersek. Onun hesabını yapıyorum. Baya ciddi. Bütün bu mahkemelerden aldığımız rakamlar yüksek. Şimdi bu iftiralarla ilgili de arka arkaya mahkemeler açılacak. Çok mahkemeler açılacak. Yasaların içerisinde. Bu bir defa ayağa kalkamayacak. O mecali dahi kendinde bulamayacak. Bunların hiçbirinden ders almadı. Şimdi de Okyanus ötesinden CHP'nin Hocası bu Genel Müdür'ün eline bir montaj ses kaydı verdi. Evet. Önceki rezaletlerden ders alamayan Genel Müdür şimdi de eline tutuşturulan bu montajla işi idare etmeye çalışıyor. Çünkü bu senaryoda Hocası ona bu görevi verdi. 'Sen belge sallayacaksın' dedi. 'Biz  buradan montaj yapacağız sen gideceksin grup toplantılarında, meydanlarda bizim montajlarımızı anlatacaksın' dedi. 

"Ey hoca, bu ülkeyi karıştırma, huzurunu bozma"

Başbakan Erdoğan, "Ey hoca, eğer bir yanlışın yoksa Pensilvanya'da durma. Senin vatanın Türkiye ise buyur vatanına gel. Siyaset yapacaksan çık meydanlarda siyaset yap. Ama bu ülkeyi karıştırma, bu ülkenin huzurunu bozma. Ulusal güvenliğimizi tehdide yönelik birçok provokatif eylemlerin içerisinde bulunma. Şimdi okyanus ötesindeki hocayla CHP genel müdürü, el ele, kol kola şu anda Türkiye'yi bir kaosa sürüklemenin gayretindeler" şeklinde konuştu. 

"Yasalar çerçevesinde onlara gereğini yapacağız"

Bazı yazarların, Türkçe Olimpiyatları'nda Fettulah Gülen'i övdüğünü yazdıklarını belirten Erdoğan, bunu doğru olduğunu ama o zaman bu tür şeylerini görmediklerini, hep samimi, iyi niyetle davrandıklarını söyledi. 

Erdoğan, "Biz affedersiniz, ülkemin birliğine, beraberliğine saldırı olduğu zaman aynı tavrı devam ettirebilir miyiz? Bitti. Bunun tarihte çok örnekleri var. Şimdi kendileri o çizgiyi saptılar, ülkemizi bölmeye gayret ediyorlar. Şimdi ne geliyorsa bizlerde elimizden hukuk içerisinde yasalar çerçevesinde onlara gereğini yapacağız. Bu işin hiç öyle sağa sola gidecek yanı yok. Bu mücadele artık bir istiklal mücadelesidir, bir milli mücadeledir" değerlendirmesinde bulundu.

Bu haber toplam 560 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Haber 27 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : Türkiye Reklam Ajansı Telefonu:0 553 586 14 77
türk porno anal seks porno izle ankara escort porno
| Faks : Mail Adresi: ucarhaber@yahoo.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim