1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. FETÖ Boydak'ları ve İstikbal Mobilya'yı tekrar ele mi geçirdi?

FETÖ Boydak'ları ve İstikbal Mobilya'yı tekrar ele mi geçirdi?

Savcı belgeleri görünce şok oldu, “Bende bile yok bu belgeler” dedi, çünkü Boydak- FETÖ ilişkisini de araştıran ekip, Mustafa-Hacı-Memduh Boydak’ın şahsi bilgisayarlarını bile ele geçirmişti.

A+A-

Bu bilgisayarlardan ve maillerden çıkan sonuç durumu daha da vahim hale getiriyordu:

27 Aralıkta bir CEO atandı Boydak Holdinge. Çok ilginç bir atamaydı bu, zira o günden sonra Boydak’ta hiçbir FETÖ operasyonuna müsaade edilmemeye başlandı!

Neydi bu CEO gelene kadar sürdürülen FETÖ operasyonu?

Tüm Kayseri’nin konuştuğu ve ailenin tamamen temizlediğini sandığı mail kayıtları, değiştirilen bilgisayar hard diskleri ile şirket kazanlarında yakılan belgelerin bir kısmına Eylül ayında Yönetim Kurulu el koymuştu, detaylı çalışmaları yapıp Aralık ayında Kayseri’deki davanın savcısını verdi.

Savcı belgeleri görünce şok oldu, “Bende bile yok bu belgeler” dedi, çünkü Boydak- FETÖ ilişkisini de araştıran ekip, Mustafa-Hacı-Memduh Boydak’ın şahsi bilgisayarlarını bile ele geçirmişti.

Medyamit

whatsapp-image-2018-02-28-at-18_58_08.jpeg

Bu bilgisayarlardan ve maillerden çıkan sonuç durumu daha da vahim hale getiriyordu:

Boydaklara ait olan ve hala el konulamayan Mustafa Boydak’ın yönettiği Erciyes Çelik Halat, Hmp İletişim ve At&T gibi 9’a yakın şirket de el konma kapsamına giriyordu. Çünkü Mustafa Boydak dışardan her şeyi yani bütün şirketlerini yönetmeye devam ediyordu.

Bu kozmik bilgilere ulaşıldığı ortaya çıkınca, bir telaş kapladı bazı kripto FETÖ’cüleri ve 27 Aralık’ta TMSF eliyle darbe yapıldı, yeni CEO Alpaslan Baki Ertekin oldu, başkan değişti İsmail Güler oldu.

Alpaslan Baki Ertekin eski Dünya Ticaret Merkezleri İcra Kurulu üyesi ve Genel müdürü, yani İstanbul-Kayseri-Trabzon DTM genel müdürü. Peki o dönemde Alpaslan’ın Yönetim Kurulu Başkanı kimdi?

Tabi ki Mustafa Boydak, yani Kayso Yönetim Kurulu Başkanı, DTM’nin ise sahibi.

Mustafa Boydak muhteşem bir hamleyle dışardaki eski adamını tüm Boydak Holdingin başına geçiriyor.

Mustafa Boydak yayınladığımız mailde hep beraber ailece FETÖ’ye 500 Milyon yatırıp, ve ‘Allah kabul etsin’’ dediklerini ifade eden ortak.

Çiçeği burnunda CEO Alpaslan, geldiğinin 2. Günü Kayseri’de Boydak Holdingde yaptığı toplantıda, ‘’Mustafa Boydak abimdir, eski Yönetim Kurulu Başkanımdır, asla FETÖ’cü olamaz. Eski Yönetim Kurulu FETÖ’cü diye herkesi işten çıkarmış, ama ben bundan sonra müsaade etmeyeceğim’’ demiştir.

Tüm şirkette daha sonra “Mustafa Boydak FETÖ’cü değil, benim eski başkanım” ifadesini defalarca kullanmıştır.

Şimdi, Boydak’ı kurtaran FETÖ davasını kurtarır. Savaşın şekli Kayseri’de değişmiş, hatta Mustafa Boydak’ın has adamları, bu hafta Boydak’ın Enerji şirketine Genel Müdür yapılmış, hayırlı olsun!

Operasyon, geçen hafta pazartesi, tüm bu dosyaları hazırlayan ve asıl büyük dosyaları Savcıya vermeye hazırlanan, Ocak 2017’den beri 14 aydır çile çeken 3 Yönetim Kurulu üyesinin birden, Savcıyla görüşemeden 1 gün evvel sebep gösterilmeden üyelikten çıkarılmasıyla zirve yaptı.

Ocak 2017’de Boydak’a Yönetim Kurulu üyesi olarak atanan ve FETÖ ile mücadele edenler temizlendi ve şu an mevcut 3 üyenin 2’si 27 Aralık 2017’de atandı.

Peki Savcıya 2. Grup belgeler verildi mi? Tabi ki hayır.

28 Mart’ta duruşma var ve yeni CEO “Yeni belge yok. Dolayısıyla belge deklare etmeyeceğiz” demiş bile…

Dosyalar Kayseri Boydak Holding Merkezinde yatıyor.

Bizden söylemesi…

Yatan dosyalar mahkemeye deklare edilmezse, belki bu bilgilerin geldiği yoldan, yani postayla belki bize ulaştırılır, belli mi olur?

Bu haber toplam 3394 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.