1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hüseyin Aslan CHP'den istifa etti, DSP'den aday oldu

Hüseyin Aslan CHP'den istifa etti, DSP'den aday oldu

DSP Bayraklı Belediye Başkan adayının Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan dldu

A+A-

DSP Genel Başkan Yardımcısı ve Örgüt Kurulu Başkanı Önder Aksakal, DSP Bayraklı Belediye Başkan adayının Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan olduğunu açıkladı.
DSP Bayraklı Belediye Başkan adayı Hüsseyin Aslan yaptığı açıklamada, “Geniş toplum kesimlerinden, sivil toplum örgütlerinden, sendikalardan, hemşehri derneklerinden, gönüllü kuruluşlardan, muhtarlardan, şehit ailelerinden ve gazilerden Demokratik Sol Parti’den aday olmam konusunda yoğun bir taleple ve ısrarlı istekle karşılaştım. Hizmet ve insan odaklı politikanın ancak; geniş bir toplumsal destekle yapılabileceği bilinciyle Demokratik Sol Parti’den İzmir’de en çok kentsel dönüşüme ve kentsel hizmete ihtiyaç duyulan Bayraklı’dan İlçe Belediye Başkanlığı’na aday olmaya karar verdim.
Ege-Koop Genel Başkanı olarak bugüne kadar İzmir’in 12 ilçesinde adı konmamış kentsel dönüşüm projelerinin başarıyla uygulanmasına öncülük ettim. Bu projelerden önemli biri de Bayraklı sınırları içinde Körfez Evleri ve 25.Yıl Projeleri’dir. Bugüne kadar 100 binden fazla kişinin huzur, mutluluk ve güven içinde yaşadığı projelerin düşünülmesinde, tasarlanmasında ve uygulanmasında elde ettiğim bilgi, birikimlerimi ve deneyimlerimi bu kez de Bayraklı özelinde uygulamak istiyorum. Bu kararımda uzun süredir Demokratik Sol Parti’nin her zeminde şahsıma gösterdiği sıcak ve yakın ilgi ile başarıyı özendiren politikası etkili oldu” dedi.
HÜSEYİN ASLAN KİMDİR?
Uşak ve Denizli’de yerel gazeteler ile İzmir’de Demokrat İzmir, Yeni Asır, Sabah, Habertürk ve Tercüman gazetelerinde 30 yıla yakın gazetecilik deneyimine sahip olan, (halen) Ege-Koop Genel Başkanlığı görevinin yanı sıra aralıksız olarak 23 yıl Türkiye Gazeteciler Sendikası İzmir Şube Başkanlığı görevini de yürüten Hüseyin Aslan, 1951 Uşak doğumludur.
Hüseyin Aslan Türk Kooperatifçiliğinde ve toplu konut sektöründe, EGE-KOOP gibi Türkiye’nin en büyük ve saygın sivil toplum örgütünün Genel Başkanlığı görevinde; İzmir’in 11 ilçesinde 100 bin kişinin yaşadığı modern kentleri İzmir’e kazandırmıştır. Bu konuda Türk Kooperatifçilik Kurumu’ndan takdim edilen ''şeref ödülü'' ayrı bir anlam taşımaktadır. Aslan ''eğitim'' konusuna özel bir yer ayırmış başta kendi adını verdiği özel anaokulunu hizmete açmış, tamamladığı projelerde de anasınıfları dahil ilk, orta ve liselerin yapılmasına katkı sağlamıştır.Buna paralel bir ''eğitim gönüllüsü'' olarak ''Türk Milli Eğitimi'ne katkıları nedeniyle'' de 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından ödüllendirilmiştir.Ayrıca 113 ülkeden 15 bin üyesi bulunan Ticaret Liderleri Kulübü’nce “33. İş Liderliği ve Prestij Yeni Bin Yıl Ödülü”, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin “Yılın Atatürkçüsü”, 2004 TSE ''Basın Ödülü'' ve Türk Dil Kurumu’nun 44. Dil Bayramı “Türk Dili Ödülü”ne layık görülen Aslan’ın; basın mesleğine 25 yıl hizmetinden dolayı İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nden ve çeşitli kuruluşlar tarafından verilen çok sayıda ödülü de bulunmaktadır.
Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı TÜLOV’un da Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Aslan; Türk Alman Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK) Mütevelli Heyeti Üyesi ve Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konsey Sivil Toplum Danışma Kurulu Üyesidir.
Bugüne kadar çeşitli ulusal gazetelerdeki köşesinden; ekonomi ve siyaset ağırlıklı olmak üzere insana ve hayata dair yazılar kaleme alan Aslan, halen Habertürk Gazetesi’ndeki köşesinde okurlarıyla buluşmaya devam etmektedir. Ayrıca kendi hazırlayıp sunduğu “Mercek” adlı program ise gündem yaratan farklı konu ve konuklarıyla, 15 günde bir olmak üzere bölgenin en güçlü televizyon kanalı Ege Televizyonu’ndan canlı olarak yayınlanmaktadır. Ege-Koop Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Hüseyin Aslan, Basın Şeref Kartı sahibidir.

Bu haber toplam 336 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.