1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu

Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu

Çalışan işçiler arasında ayrımcılık yapmak doğru değildir, şehitler, gaziler, vatandaşlar arasında ayrımcılık yapmak doğru değildir. Herkes Türkiye Cumhuriyeti’nin eşit vatandaşıdır.x

A+A-

SAĞLIKTA ŞİDDET

16 yıllık AK Pati iktidarında hayatını kaybeden şiddet nedeniyle hekim sayısı 11. 2011-2018 arası 68 bin 375 şiddet vakası sayısı.  2013’te Parlamento sağlıkta şiddetle alakalı araştırma komisyonu kurmuş. Güzel de bir rapor da çıkmış. Aradan geçmiş 5 yıl hiçbir şey yapılmış değil. Biz bunu Meclis’in gündemine getireceğiz bir kanun teklifiyle..

Yalan konusuna değineyim biraz. Ülkeyi yönetme pozisyonunda olan kişilerin halka yalan söylemesi çok daha büyük bir ayıptır.  Devleti yönetme mevkiinde olan insanların dinlemesi lazım. Bir belge gösteriyorsa araştırması, sorması lazım. Burada Gazi Hastanesi’nin bir belgesini göstermiştim. Sonunda ‘hayati öneme hain olan işlemlere devam edin, çünkü malzeme alamıyoruz’ diyor. Beyefendi rahatsız olmuş, vay efendim nasıl açıklarsın. Yalan olur da böylesi olur mu diyor bana.. Bir belge önüme geldiğinde hemen o belgeye sarılmam. O belge doğru mudur yanlış mıdır araştırır sonra milletin karşısına çıkarım. Benim huyum, ahlakım, inancım, topluma saygım  böyle. Bir tane belge olsa yine neyse…

'ACİLİYET GEREKTİRMEYEN AMELİYATLAR...' İDDİASI

Ordu Devlet Hastanesi… ‘’Aciliyet gerektiren hastalar hariç kalp kapak ameliyatı yapmayın, çünkü fiyatlar pahalı’’ diyorlar.

Kim yalan söylüyor? Bu belgeler yalansa bu belgelerin altına imza atanları görevden alın. Tamamı doğru. Meydanı bulmuş ya. Alkış da var. Ağzına ne gelirse söylüyor. Erdoğan’a yakışıyor yalan söylemek, makama yakışmıyor. İstanbul’da Mehmet Akif Ersoy… Onun da var genelgesi…

Devlet yönetimi ciddiyet gerektirir. Bir devletin çağdaş olup olmadığının kuralları vardır. Güç  ve yetkiler tek elde toplanmaz. Toplanırsa karmaşa çıkar.

Güç ve yetkiler tek merkezde de toplanmaz çağdaş bir devlette. Kuruluşlar olur, yasama yürütme, yargı olur. Bunlar yetki dağılımıdır.  Bugün Türkiye’de denge yok. Devlet yönetiminde açıklık ve şeffaflık gerekiyor. Bunlar da yok. Saray’ın maliyetini bilen var mı? Yok. Vatandaşın parasıyla yapıldı ama kimse bilmiyor. Devlet vatandaşının camn ve mal güvenliğini sağlamak zorundadır.  Sağlayamıyorsa organize suç kimliğine bürünmüş olur. Baskıcı bir devlete dönüşmüş olur. Hukuk devleti olmaktan çıkar. Devleti yönetenler başka kurumların işine müdahale etmemek zorundadır.

BRUNSON AÇIKLAMASI

Papaz işi var ya bunları onun için anlattım. Türkiye’nin hangi hale sokulduğuna bir bakın. Ajan, Casus, terörist dediler. Dua lakaplı bir gizli tanıkla başladı bunlar. Gizli tanık rezaleti yaşadık. Brunson’ın Türkiye cephesine bakıyoruz, noldu? 11 Ocak’ta Erdoğan ‘’Bu fakir bu görevde olduğu sürece o teröristi alamazsın’’. Erdoğan görevden ayrıldı mı? Brunson ABD’de.. Kim gönderdi? Erdoğan. Erdoğan fakir mi? Saray, efuliler, ejder meyvesi.. ne fakiri… 11 Ağustos’ta Rize ‘’Tehdit ediyor ya, yarın saat 18’e kadar göndereceksiniz. Burası Çatladıkapı ülkesi mi ya, burası Türkiye’’ diye celalleniyor. E gönderdin. Sayende oldu bunlar.  Polis Akademisi’nde konuşurken ‘’Ver papazı, al papazı dedim’’ diyor. Papaz gitti. Neredeyse Utanmasalar devlet töreni yapacaklar. Ne oldu da verdin? Sen Türkiye cumhuriyeti devletinin onuruyla nasıl oynarsın…

''VERMEM DİYORDUN NE OLDU DA VERDİN?''

Bizim papaz gitti neredeyse utanmasalar devlet töreni yapacaklar. Hani vermem diyordun ne oldu da verdin? Sen Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin onuruyla şerefiyle nasıl oynarsın? Trump tweet atıyor 'Türkiye'nin Brunson'ı tahliye etmemesi rezalet' diyor. Pence Trump adına 'Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye hükümeti size mesajım var Brunson'ı derhal serbest bırakın' diyor. Açıkça tehdit ediyor. Kimsin sen? Çakma kahramanlarla Türkiye yönetilemez. Gizli tanıklar ifadelerinden vazgeçiyorlar. Bu gizli tanıklara ne yapıldı? Hiçbir şey yapılmadı. Niye yargıyı aldatmaktan ötürü hapse atılmadı? En büyük zararı adalet gördü. Brunson'ın serbest bırakılacağını önce Amerikalılardan duyduk. Sonra 12 Ekim'de Pence tweet attı Brunson evine geliyor. Sayın Bahçeli'ye çok açık ve net çağrıda buluyorum Türkiye'nin onuru ile haysiyeti ile oynayan hala bu hükümete ve saraya destek vermeyi sürdürecek misin? Tehdide boyun eğdiler.

''TRUMP ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR EDİYOR''

Trump açıklama yapıyor uzun ve yorucu bir müzakere süreci geçirdik. Bu ülkede fidye ödemiyoruz artık en azından. Fidye ödemeyeceğiz aksi takdirde kötü şeyler olacak diyor. Erdoğan'a soruyorum ne müzakeresi yaptınız? Neyin müzakeresini yaptın? Sen fidye istedin mi? Adam sana fidyeyi vermedi vermem dedi. Bu ülke fidye vermez diyor Amerika için. Sen gittin Türkiye Cumhuriyeti'nin iradesini Trump'a teslim ettin. Senin yatacak yerin yok. Trump Erdoğan'a teşekkür ediyor. Niçin? Erdoğan serbest bıraktı ne mahkemesi. Kanacak adam mı Trump? Sarayın adliyesi adli düzenin dibine dinamit koymuştur.''

ERDOĞAN’A YALAN YANITI

Yalan konusuna değinelim biraz. Yalan bütün inançlarda günahtır. Özellikle ülke yönetme pozisyonundaki kişilerin halka yalan söylemesi çok daha bir ayıptır günahın ötesinde. Peygamberimiz bir hadisinde şöyle der, “yalandan sakının çünkü yalanla günah yan yanadır ve sizi cehenneme götürür”

Gazi Üniversitesinin belgesini açıkladık, beyefendi rahatsız olmuş. Bana diyor ki “Yalan olur da böylesi olur mu?” diyerek beni suçluyor. Şunu söylemek isterim. Bir belge önüme geldiğinde hemen o belgeye sarılmam. Önce araştırırım doğru mu değil mi ondan sonra açıklarım, benim huyum da ahlakım da inancım da topluma saygım da böyle.

BAHÇELİ'YE ÇAĞRI
-Sayın Bahçeli'ye seslenyorum. Türkiye'nin onuruyla haysisetiyle oynayanlar uluslararası arenada zor duruma sokanları hala bu hükümete destek vermeyi sürdürecek misin?

-Tehdide boyun eğdiler. Eğer bir iktidar başka bir ülkeye boyun eğiyorsa bu ülkenin değil Amerika'nın iktidarıdır. Buna dış politikada tükürüğünü yalatma politikası deniyor. Ülkemin onuru canımın da üstünde.

TUTUKLU HARP OKULU ÖĞRENCİLERİ

Harp okulu öğrencilerinin velileri burada. Ne günahı var bu öğrencilerin? Öğrenci darbe mi yapar? Yakalayacaksan komutanını tutukla. Öğrencinin ne günahı var? Mutlaka adalet tecelli edecektir. O öğrencilerin tamamı çıkacaktır.

ENFLASYONLA MÜCADELE PROGRAMI

Diyor ki 'Eylül ayı enflasyon rakamları piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleşti.' Kim söylüyor? Albayrak. Petrol doğalgaz fiyatları indi mi? Yok. Kesin pinpon topunda indirim yapmışlardır. Hangi indirimi yaptın sen kardeşim? Devlette bir görev dağılımının olduğunu söylemiştim. Enflasyonla mücadele konusu Merkez Bankası'nı konusudur. Şimdi bakan açıklıyor. Hani Merkez Bankası bağımsızdı?''

Bu haber toplam 1026 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.