• BIST 79.433
  • Altın 125,849
  • Dolar 3,0719
  • Euro 3,3449
  • Gaziantep : 11 °C
  • Adana : 17 °C
  • Ankara : 5 °C
  • İstanbul : 14 °C
  • İzmir : 16 °C

Köylüler Devlet Bahçeli'nin yolunu kesti

Köylüler Devlet Bahçeli'nin yolunu kesti
Köylüler ellerinde MHP bayraklarıyla Devlet Bahçeli'nin geçeceği yolu kapattı

İZMİR’in tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda STK’larla bir araya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, beraberindekilerle Kiraz İlçesi’ne gitmek üzere yola çıktı. Bayındır İlçesi’ne bağlı Pınarlı Köyü’nde, köylüler ellerinde MHP bayraklarıyla yolu kapattı. Makam aracından inen Bahçeli ile beraberindekiler burada köylüleri selamladı.

Yoğun ilgi gösteren köylülerin ikram ettiği çayı içen Bahçeli daha sonra makam aracına binip Kiraz’a hareket etti. Ödemiş İlçesi Kaymakçı Beldesi’nde köylüleri selamlayan bahçeliye bisküvi ve çay ikram edildi. Ardından Beydağ’da bir konuşma yapan Bahçeli, ayakkabı kutusunun nereden geldiğini anlamadıklarını dile getirdi.
Beydağ İlçesi’nde toplananlara seslenen Bahçeli, “Mahalli idareler seçimlerini yaparken 28 Ağustos 2014 tarihinde ilk defa halk tarafından seçilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri yapılacaktır. Bu önemli bir olaydır. Bunun hemen arkasından 12 Haziran 2015 tarihine kadar milletvekilliği genel seçimleri yapılacaktır. Hele hele Türkiye’nin böyle bir siyasi ve sosyal kriz ve bunalım yaşadığı bir ortamda, bu süreç çok önemlidir. Türkiye’de önemli krizlerin sebepleri vardır. Ekonomik kriz çok önemlidir, bu krizin istikrarsızlaşmaya dönüşmesi halinde Türkiye’de büyük sıkıntılar yaşanmıştır. İkinci olarak da mecliste seçilmesine rağmen Cumhurbaşkanlığı seçimi büyük bir krize yol açmıştır. Cumhurbaşkanlığı kısa sürede seçilmediği takdirde, ülkede başka türlü siyasi krizin sebebiyet verir. İşte şimdi böyle bir anlayışta dünden bugüne baktığımızda, bu milletin evlatları olarak, değişik siyasi partilerin kurucusu, destekçisi olabiliriz, birbirimizi sevip saymak ve seçim bittikten sonra da aynı şekilde devam etmeliyiz. Siyasi olayları bir krize dönüştürmeden Türkiye’yi belli bir gelişmişlik seviyesine, bin yıllık kardeşliğe taşıyabilecek bir ortamı düşünmeliyiz. 30 martta başlayıp Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri siyasetin yeniden şekilleneceği bir fırsatı verir bize. Siyaseten önündeki iki olayın bulunması hali mahalli idareler seçimlerine önem kazandırmakta ve oradan ortaya çıkabilecek bir sonuç diğerlerini de etkileyecektir. Mutlaka sandığa gitmeliyiz. Çünkü mahalli idareler seçimleri 1 oyla da kazanılır, 1 oyla da kaybedilir. Büyükşehir belediye başkanlığı 16’dan 30’a çıkmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi’ne iktidar nasip olursa, kapatılan ne kadar belde belediyesi varsa alayını açacağız. Son yasayla büyükşehirin sorumluluğu artmıştır. Beydağ’a vali kaç kez geldi, hiç görebildiniz mi? Yarın belediye başkanı da öyle olursa Beydağ’ın İzmir’e bağlanmasında bir fayda var mı? Bu nedenle Murat Taşer beyi büyükşehir belediyesine aday gösterdik. Büyükşehirle birlikte çalışması ve birbirleriyle anlaşması için de biz Beydağ Belediye Başkan adayı olarak sayın Alaeddin Topçu beyi takdim ettik” dedi.

“AYAKKABI KUTUSU NEREDEN ÇIKTI”

Türkiye’nin 11 yıldan buyana AKP tarafından yönetildiğini, ancak bu sürecin sonunda ülkenin kargaşa içine düştüğünü belirten Bahçeli, bu kamplaşma ve kutuplaşmanın devam ettiği takdirde Türkiye’de bir kavga ve çatışmayı da beraberinde getireceğini hatırlattı. Suriye’nin durumunu hatırlatan Bahçeli bu ülkede 130 bin insanın hayatını kaybettiğini, 2 milyon insanın Suriye’yi terk ettiğini, 700 binin Türkiye’ye geldiğini, bir kısmının da İstanbul’da dilencilik yaparak geçimini sağladığını anhlattı. Hangi partiden alınırsa olunsun Türkiye’ye sahip çıkılmasının zorunlu olduğunu bildiren Bahçeli şunları söyledi,
“Bin yıldan beri kardeşçe yaşıyoruz. Hangimiz hangi hakka sahipse Güneydoğu’daki vatandaşımız da o hakka sahip. O bölgedeki arkadaşlarımız bunlar gibi düşünmüyor. Ama birileri Kuzey Kürdistan özerk yönetimini oluşturmak için bir ihanet içine düşüyor. İhanet farkında bile değil. 3-5 tane oy için gelecekte çok büyük tehlikelere giriyoruz. Bu bölünme tehdidi yarın gelişirse Allah muhafaza Türkiye’de çok şeyler olur. Herkes aklını başına almalı. AKP bunun altından kalkamaz. Etnik temelli ve mezhep temelli bir ayrımcılık ülkeyi böler ve parçalar. Buna dikkat etmemiz lazım. Hele demokrasi adına, insan hakları adına özgürlükler adına bu yapılıyorsa bunların her biri güzel kavramlardır ama yanlış kullanılırsa her tarafa yerleştirilmiş patlamaya hazır mayındır. 17 Aralık’tan bu yana başlayan yolsuzluk ve rüşvet tartışması gittikçe geriliyor. Bu tartışmalar birbirlerine hakaret etmeye kadar Türkiye’nin istikrarı ve huzurunu bozacak bir noktaya geliyor. O sebepten dolayı yolsuzlukla mücadeleden vazgeçilmemesi lazım. Adalete güvenilmesi lazım. Kim haklı kim haksız bunu tartışmak yerine adalete gidip orada yolsuzlukla mücadeleyi sonuna kadar gitmeli. Kime kadar ulaşırsa ulaşsın gereği yapılmalı. Eğer varsa böyle bir olay cezasını çekmeli. Birileri kalkıp milyon dolarlarla havuzun içinde oyun oynamasın. Ayakkabı kutularını dolarla doldurmaya gerek yok. Bu ayakkabı kutusu da nereden çıktı bir türlü anlayamadık. Eğer para taşınacaksa başka türlü şeyler var. Ama bu ayakkabı kutusu ne anlayamadık. Bunu sandığa giderek çözeceğiz. Kim ne dese “bana komplo yaptılar montaj yaptılar' diyorsun. Ne olduğunu biz de merak ediyoruz. AKP’nin oyunu aşağıya çekmeliyiz. Bundan ders çıkartırlarsa önümüzdeki günler çok daha güzel olur. Ama çıkartamazlarsa çok kötü, felakete gidiyoruz. Diktatörler 33 yıl millete zulüm etmiş insanlar dahi yolsuzluğa bulaştıktan sonra gitmişlerdir. İşte, Mısır, işte Tunus. Türkiye böyle olmamalıdır.”

KİRAZ'DA HALKA SESLENDİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Beydağ ziyaretinin ardından Kiraz İlçesi'ne geçti. Burada ilçenin kadın belediye başkan adayı Saliha Şengül ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Taşer ile platforma çıkıp halka hitap etti. Kiraz Kapalı Pazaryeri ve çevresinde toplanan yaklaşık 5 bin kişiye seslenen Bahçeli, "Bizim partimiz hesap partisidir. Bizde hesabını yapmasını bilenler var. Var olan iktidar 51'le gelmişse 51'le de gidebilir. Bazıları, `51'le gelen nasıl 51'le gider' diyor. Gazetelerin bir yerlerinde yazılıyor. Bunlar herhalde ilkokul okumamışlar. 51'le gelmişse 49 dışarıda kalır. Daha önce 49 alan 2 arttırırsa 51 olur ve AKP 49'a düşer. Tayyip Erdoğan'ın hesabına dönmeyelim. Başbakan Trabzon'da miting yapıyor ve konuşmasında, `Buranın fethedilişinin tarihi 1461. Trabzon'un plakası da 61. Hükümet 61'nci hükümet. O halde oylarda 61 olacaktır' diyor. Adana'da miting yapmış olsaydın ne diyecektin, Adana'nın da plakası sıfır birdir" dedi.

Türkiye'nin her geçen gün sorunlarla boğuşan bir ülke haline geldiğini savunan Bahçeli, "Eğer iç çatışmaya girilir, toplum ayaklanır ve kardeşler arasında bir kavga çıkarsa, siyasi partilerin hiçbirinin anlamı kalmaz. Siyasi partiler millete hizmet için vardır. Milleti birbirine düşürmek için olamazlar. Birinci tehdit bölücülüktür. İkinci tehdit toplumsal hastalıklar olarak bilinen rüşvet ve yolsuzluktur. Toplumun kanseridir. Bunun tedavi edilmesi lazım, ortadan kaldırılması lazım, yoksa kalıcı olursa toplumun her tarafına sirayet eder. Böyle bir durumda toplum çürür, devlet çöker. Allah muhafaza böyle bir temenni olmaz" diye konuştu.

Kiraz'ın kadın belediye başkan adayı Saliha Şengül'ü "Ege'nin Efesi" diye tanıtan Bahçeli, kadına şiddetin arttığı bir dönemde kadın adayın önemine de vurgu yaptı. Bahçeli konuşmasının ardından Ödemiş'e geçti.

ÖDEMİŞ'TE YAĞMUR ALTINDA KONUŞTU

Kiraz'da halka seslendikten sonra beraberindekilerle Ödemiş'e geçen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hükümet Meydanı'nda toplananlara yağmur altında seslendi. Bahçeli, BDP'nin özerklikle ilgili açıklamalarına dikkat çekerek, "2014 yılı özerklik yılı olacağa benziyor. PKK'nın uzantısı olan PYD denen örgüt Suriye'nin karışıklığından yararlanarak batı Kürdistan özerk yönetimini kurmuştur. `Bu çok tehlikeli. Bunun yarın Türkiye'ye yansıması olacaktır' desek de siyasi iktidar demokratik açılım zırvasında kime ne söz vermişse, Diyarbakır'da kuzey Kürdistan tabirini kullanmıştır. Şarkıcı olduğu şüpheli birini de orada kürsüye çıkartıp, taviz vermiştir. Bu taviz iki gün önce mecliste pekiştirilmiştir. Bunlar bölünme provasıdır. Türkiye'yi iç çatışmaya götürebilir. AKP bundan vazgeçmelidir. Bu tavizler veriliyorsa, bunun sonu felakettir ve bu iktidar bunun altından kalkamaz. Bunlara destek veren AKP'liler de altından kalkamaz. Efeler diyarından sesleniyorum. Türkiye'de ne bir insanımızı kaybetmeyi isteriz ne de bir karış toprağı birine vermeyi isteriz. Herkes aklını başına almalı" dedi.

Konuşmasında 17 Aralık sürecine de değinen Bahçeli şunları söyledi:

"17 Aralık 2013 tarihi milletimiz açısından kara bir gündür. Bu yolsuzluk ve rüşvet operasyonu Türkiye'yi felakete sürüklemektedir. Sayın Recep Tayyip Erdoğan bunun üstünü örteceği yerde `Bana komplo yapıyorlar, yargı yoluyla darbe yapmak istiyorlar' gibi söylemlerle korkulara kapılmasına gerek yok. Yolsuzluk ve rüşvetle mücadele Başbakan'ın önemli bir görevidir. Senin yapacağın tek şey var yolsuzluk ve rüşvet kime kadar varıyorsa mutlaka mücadele sürdürülmeli ve sonuç alınmalıdır. Savcıları kıyarak, 8 bin polis memurunu sağa sola atarak, 28 Vali'yi dağıtarak, hakim ve savcıları kendine yandaş yaparak, nöbetçi hakimler aracılığıyla, 74'üncü gününde bir takım insanları tahliye ederek, 141 kişiden bir kişiyi tahliye etmeyerek, her gün mağduriyeti oynayarak, inlerine kadar ineceğini söylüyor. Ne demek bu. Sen inlerine kadar ineceğin yerde yolsuzluk ve rüşvetin dibine kadar inmişsin. Şimdi de kalkmış televizyonlara bir takım servet konuşmaları yansırken, `Montajdır' diyor. Neyin montajı, Başbakan olarak bunu söylemek yetmez. Devletin yönetimi sende, teknoloji buna müsait, ses mühendisleri var, uzmanlar, sanatçılar var. Şöyle bir kulak misafiri olmaları yeter, montaj olup olmadığı anlaşılır. Sonradan bakan (Fikri Işık'ı kastediyor) olmuş bir şahsiyet Başbakan'ı zulme sevk edecek şekilde orada `Montaj' var diyor. Sen ne kadar büyük adamsın ne kadar montajı anlayacak adamsın. Bunu söylüyor, TÜBİTAK'tan 7 uzmanı görevden alıyor. Neyi nereden saklıyorsunuz. Milletimiz sabırlıdır, soğukkanlıdır ama nüfusumuzun yüzde 59'unun yoksulluk içinde olması ne demek biliyor musunuz? Bu ülkede yaşayan 76 milyonun 44 milyonu açlık sınırında demektir. Yolsuz ve rüşvet kanser gibidir. Yerleşirse toplum çürür bunu bilmek için etrafa bakmak yeterli. Endonezya'dan başlayıp Tunus'a kadar göz gezdirin yeter. Bir çok ülkede bakanlar başbakanlar istifa ediyor. Yolsuzluk ve rüşveti yapanlar korunuyorsa, bu ülkede yiyenlerle yemeyenlerin kavgası başlar bu çok farklı bir olaydır. Bu iktidar yolsuzluk ve rüşvetle mutlaka mücadele etmeli aksi takdirde önümüzdeki seçimlerde bu iktidar yüzde 51'lik gücünü kaybetmeye başlarsa bunların artık `birlikte yürüyelim' şarkısı geçerliliğini kaybeder. Bunların yolu kirlidir, bunların yolu çamurlu ve dikenlidir. Tek yol vardır o da Yüce Divan'dır. Bu Yüce Divan'a gidişte, AK Parti'li kardeşlerim siz bunlara ortak olmayın. Ayakkabı kutularınız var mı? Havuzların içinde 630 milyon dolarınız var mı? İnşallah 2015'te 51'le geldiler 51'le gidecekler" dedi.

Bahçeli konuşmasının ardından Tire'nin Gökçen Beldesi'nde yaşayanlarla selamlaştı. Oradan da Tire Ticaret Odası'na geldi. Burada Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Çapkınoğlu'nu makamında ziyaret eden Bahçeli ardından yemek yedi. Bahçeli yemeğin ardından Tireliler'e seslenecek.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 301 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Haber 27 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : Türkiye Reklam Ajansı Telefonu:0 553 586 14 77
türk porno anal seks porno izle ankara escort porno Joy Istanbul Escorts
| Faks : Mail Adresi: ucarhaber@yahoo.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim