• BIST 79.037
  • Altın 126,570
  • Dolar 3,0983
  • Euro 3,3853
  • Gaziantep : 23 °C
  • Adana : 29 °C
  • Ankara : 15 °C
  • İstanbul : 13 °C
  • İzmir : 17 °C

KPSS 2014 Memur Atama Sonuçları Tıkla öğren

KPSS 2014 Memur Atama Sonuçları Tıkla öğren
KPSS 2014 Memur Atama Sonuçları Tıkla - ÖABT Sonuçları - ÖABT Atama Sonuçları Sorgula. KPSS Yerleştirme sonuçları açıklandı.

 

KPSS Atama sonuçlarını öğrenmek için tıkla. KPSS Sonuçları öğrenme. KPSS Atama sonuçları öğrenme. KPSS ÖABT Sonuçları sorgula. KPSS Öğretmenlik Atama sonuçlar burada. KPSS atamaları ne zaman ? Öğretmenlik atamaları 2014 İşte KPSS atamaları ne zaman ?

KPSS 2014 Memur Atama Sonuçları Tıkla - ÖABT Sonuçları - ÖABT Atama Sonuçları  Sorgula. KPSS Yerleştirme sonuçları açıklandı. KPSS Atama sonuçlarını öğrenmek için tıkla. KPSS Sonuçları öğrenme. KPSS Atama sonuçları öğrenme. KPSS ÖABT Sonuçları sorgula. KPSS Öğretmenlik Atama sonuçlar burada. KPSS atamaları ne zaman ? Öğretmenlik atamaları 2014 İşte KPSS atamaları ne zaman ? Öğretmenlik atamaları 2014


TIKLAYINIZ

2014 KPSS 20 Temmuz ÖABT Alan Sınavı Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? (2014-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi Cevap Anahtarı - ÖABT Puan Hesaplama).KPSS Alan Sınavı Puan Hesaplama Robotu - 2014 KPSS Alan Sınavı Puan Hesapla . 

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ÖSYM KPSS ÖABT sınav sonuçları www.haber27.com ana sayfasından öğrenebilirsiniz. ÖSYM ÖABT KPSS Lisans sınavı ve ÖABT Alan sınavı sonuçları için aktif linki tıklayınız. KPSS sınavı kontenjanlarına göre Öğretmelik sınavına giren adaylar merakla KPSS atama sonuçları için internette arama yapıyorlar. Merakla beklenen ÖABT alan sınavı sonuçları ve Öğretmenlik atama kontenjanları burada. 
 

2014 KPSS 20 Temmuz ÖABT Alan Sınavı Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? (2014-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi Cevap Anahtarı - ÖABT Puan Hesaplama) 2014 KPSS 20 Temmuz ÖABT Alan Sınavı Sınav Sonuçları Açıklandı mı? (2014-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi Soru ve Cevapları - ÖABT Puan Hesaplama) 2014 yılı için ÖABT Sınavı bugün saat 09:30 itibari ile Türkiye'de Sınav merkezleri tarafından gerçekleştirildi. KPSS Alan Sınavı Zor mu kolay mı? ÖABT 2014 Alan Sınavı soruları ve cevapları, 20 Temmuz 2014 Tarihinde gerçekleştirilen KPSS Alan sınavı soruları ve cevapları açıklandı mı? KPSS 2014 Alan Sınavı soru kitapçığı örneği yayımlandı, ÖABT Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?, KPSS ÖABT Alan Testi Sınavı Açıklandı mı ? ÖABT Soru ve Cevapları, 2014 KPSS ÖABT Alan Testi Sınavı Cevap Anahtarı KPSS ÖABT Sınav Puanı Hesaplama, ÖABT Puan Hesaplama Motoru, KPSS ÖABT Sınav Sonuçları, 2014 ÖABT Alan Sınavı soruları ve cevapları, 2014 ÖABT Alan Sınavı Soruları Tüm Branşlar ( ÖABT sınav soruları ve cevapları) 2014 ÖABT Sınav Soruları ve Cevapları 20 Temmuz ÖABT 2014 Öğretmenlik Alan Sınavı Soruları ve Cevapları Sayfası 2014 Alan Sınavı Soruları ve Cevapları 20 Temmuz KPSS 20 Temmuz ÖABT Alan Sınavı Soruları 2014 (Tüm Branşlar) için derlediğimiz bu haber turunda alan sınavı soru ve cevapları bulabilecek branş branş değerlendirmeye alabileceksiniz.
 


2014 KPSS 20 Temmuz ÖABT Alan Sınavı Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? (2014-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi Cevap Anahtarı - ÖABT Puan Hesaplama)
2014 KPSS 20 Temmuz ÖABT Alan Sınavı Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? (2014-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi Cevap Anahtarı - ÖABT Puan Hesaplama) 2014 KPSS 20 Temmuz ÖABT Alan Sınavı Sınav Sonuçları Açıklandı mı? (2014-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi Soru ve Cevapları - ÖABT Puan Hesaplama) 2014 yılı için ÖABT Sınavı bugün saat 09:30 itibari ile Türkiye'de Sınav merkezleri tarafından gerçekleştirildi.
 
KPSS Alan Sınavı Zor mu kolay mı? ÖABT 2014 Alan Sınavı soruları ve cevapları, 20 Temmuz 2014 Tarihinde gerçekleştirilen KPSS Alan sınavı soruları ve cevapları açıklandı mı? KPSS 2014 Alan Sınavı soru kitapçığı örneği yayımlandı, ÖABT Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?, KPSS ÖABT Alan Testi Sınavı Açıklandı mı ? ÖABT Soru ve Cevapları, 2014 KPSS ÖABT Alan Testi Sınavı Cevap Anahtarı KPSS ÖABT Sınav Puanı Hesaplama, ÖABT Puan Hesaplama Motoru, KPSS ÖABT Sınav Sonuçları, 2014 ÖABT Alan Sınavı soruları ve cevapları, 2014 ÖABT Alan Sınavı Soruları Tüm Branşlar ( ÖABT sınav soruları ve cevapları) 2014 ÖABT Sınav Soruları ve Cevapları 20 Temmuz ÖABT 2014 Öğretmenlik Alan Sınavı Soruları ve Cevapları Sayfası 2014 Alan Sınavı Soruları ve Cevapları 20 Temmuz KPSS 20 Temmuz ÖABT Alan Sınavı Soruları 2014 (Tüm Branşlar) için derlediğimiz bu haber turunda alan sınavı soru ve cevapları bulabilecek branş branş değerlendirmeye alabileceksiniz.
 
Kamu Personel Seçme Sınavı ÖABT sınavı 20 Temmuz 09.30’da gerçekleştirildi. Adayların karşısına 40 soruluk alan bilgisi ve 10 soruluk alan eğitimi bölümünü cevaplandırdı. Adaylar 50 soruyu 75 dakika yanıtladılar.
 
ÖABT sınavının tamamlanmasının ardından öğretmen olarak atanmak isteyen adayların en çok merak ettiği sınav sonuçlarının açıklanma tarihi oldu. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ÖABT sonuçlarının açıklanma tarihini aktifhaber.com eğitim editörleri olarak araştırdık.
 
KPSS ÖABT PUAN HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ
 
Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, coğrafya ,tarih, matematik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, almanca, İngilizce, sınıf öğretmenliği ve rehber öğretmen alanlarında uygulanan sınavın sonuçları en geç 27 Temmuz 2014 günü açıklanması bekleniyor.
 
Öğretmen Adayları için her yıl yapılan ve girilmesi zorunlu olunan KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavı Pazar günü saat 09:30 tarihinde gerçekleştirildi. Sınavlardan Sonra ise merak edilen iki soru vardı;
- KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Sınav Sonuçları
- KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Sınavı Soruları ve Cevapları
 
2014 Yılı KPSS ÖABT Öğretmen Alan Bilgisi Testi Sınav Soruları Henüz Açıklanmadı. Sınav Soru ve Cevaplarının KPSS ÖABT Öğretmen Alan Bilgisi Testi Sınav Sonuçları ile birlikte ve soruların sadece yüzde 10'unun açıklanmasını bekliyoruz.
 
Öğretmen adayları için zorlu maraton sona erdi. ÖABT puan hesaplama motoru aşağıdan hesaplayabilirsiniz. . 2014 ÖABT sorualrı ve cevapları ile ÖABT cevap anahtarı merak ediyorlar. ÖSYM bilindiği üzere ÖABT sınav sorularını az bir bölümünü yayınlıyor. Bu durumda ÖABT sorulaır ve cevapları paylaşım yapılarak ortaya çıkarılacak. Tüm Branşlar ÖABT puan hesaplama robotu, ÖABT puan hesaplama nasıl yapılır aşağıdan Genel Yetenek genel Kültür ve Öğretmenlik Alan Bilgisi doğru yanlışlarınızı girerek 2014 ÖABT puan hesaplaması yapabilirsiniz.
 
KPSS ÖABT PUAN HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ
 
ÖSYM, bu yıl geçen yıldan farklı olarak KPSS sınav sonuçlarını ÖABT yapılmadan açıkladı. Öğretmen adayları için de sürpriz olan bu durum sonrası herkesin aklında olan soru şu : ÖSYM öğretmen alan sınavı sonuçlarını da erken açıklayabilir mi? Öğretmen haberlerinin merkezi olan mebpersonelleri.com olarak bizlerin tahmini ÖABT sonuçlarının en geç Perşembe gününe kadar açıklanacağı yönünde. Biz ÖABT sonuçları için bu tarihi en geç tarih olarak görüyoruz, daha öncesinde açıklanma ihmali de güçlü bir ihtimal.
 
2014 yılı için ÖABT Sınavı bugün saat 09:30 itibari ile Türkiye'de Sınav merkezleri tarafından gerçekleştirildi.ÖABT, Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, Almanca, İngilizce, rehber öğretmen ve sınıf öğretmenliği alanlarında uygulandı.
 
KPSS ÖABT PUAN HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ
 
Saat 9.30'da başlayan sınavda, adaylara 40 soruluk Alan Bilgisi Testi ile 10 soruluk Alan Eğitimi Testi yöneltildi. Adaylara cevaplamaları için 75 dakika süre verildi.
 
ÖABT, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van illerinde gerçekleştirildi.
 
Bilindiği gibi 5 temmuz tarihindeki gk gy ve eğitim bilimlerinden oluşan sınav sonuçları ösym tarafından açıklandı. Bazı adaylar alan sınavından önce bu sonuçların açıklanması için tepki gösterdi. Böyle bir süreçten geçen ve bugün son adımı gerçekleşen ösym kpss sınavlarının sonu oluyor.
 
Bugün alan sınavı Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, Almanca, İngilizce, rehber öğretmen ve sınıf öğretmenliği alanlarında uygulandı.
 
ÖSYM, KPSS sınav sonuçlarını açıkladı. 5-6 Temmuz 2014'de yapılan KPSS sonuçları ÖSYM tarafından yayınlandı. Tıkla KPSS sonuçlarını öğren! Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), öğretmenlik ve kamudaki A ve B grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) sonuçlarını açıkladı.
 
Ağustos Öğretmen Atamaları Kontenjanları 2014 (Tahmini Branş Dağılımı)
 
Ağustos Öğretmen Atamaları Kontenjanları 2014 (Tahmini Branş Dağılımı) Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni eğitim-öğretim dönemi açılmadan, önümüzdeki aylarda okullarda 40 bini okul yöneticisi, 40 bini öğretmen olmak üzere 80 bin atama yapacak. Peki kaç öğretmen atanacak ve hangi branşa ne kadar öğretmen alınacak? İşte ayrıntılar Eğitim-öğretim döneminin bittiği 13 Haziran 2014 itibarıyla
4 yıldan fazla görev yapan ve düzenlemeden etkilenecek olan okul yöneticisi sayısı 39 bin 870. Yönetici atamalarının Haziran’ın ikinci haftası yapılması bekleniyor. Bakanlık, okul müdürleri için Yönetici Atama Yönetmeliği’ni hazırladı. Yönetmelikle, 8 yıl öğretmenlik yapmış kişilere yöneticilik hakkı verilecek. Bundan önceki dönemlerde çıkan yönetmeliklerde yöneticilik görevi olmayan kişilere okul müdürlüğü hakkı verilmiyordu. Yöneticilik görevi öğretmenlik mesleği yanında görevlendirme olarak yapılacak ve öğretmen işin merkezinde hem öğretici hem de yönetici olabilecek.
 
Devlet dairelerinde çalışmak isteyenlerin KPSS maratonu alan sınavı ile bitiyor. Şimdi memur olmak için bekleyen adaylar kendilerine ayrılacak atama kontenjanları ve atamalarla ilgili rakamları merakla beklemeye başladı. Ayrıca Öğretmenler de bu bekleyişin içerisindeki büyük bir kitleyi teşkil ediyor. Milli Eğitim Bakanı Avcı’nın 40 bin olarak ilan ettiği ve 2015 Şubat ayında da 35-40 bin arası ek atamalarda hangi branşa kaç atama olacak?çıkardığı verilerle bu yıl yani 2014 2015 eğitim öğretim sezonunda öğretmen atamaları nasıl olacak? Hangi branşa ne kadar öğretmen atanacak? Branş ve ataması yapılacak olan öğretmenlerin dağılımı nasıl olacak?
 
ATAMADA EN YAKIN TAHMİNLER
 
Geçmiş yıllar, bakanın açıklamaları, açık ve atanamayan öğretmen sayıları gibi bir çok veriyi toplayarak 2014-2015 eğitim öğretim yılında atanması beklenen toplam öğretmen sayısı içerisinde hangi branşa kaç atama yapılacağını ortaya koydu. İşte Türkiye’nin en güçlü haber portalı verilere göre bu yıl yapılması beklenenen en yakın atama rakamları:
 
BU SENE HANGİ BRANŞA KAÇ ÖĞRETMEN ATANACAK? (TAHMİNİ OLARAK)
 
İşte bu yıl, yani 2014 yazında atama yapılacak alanlar ve rakamları
 
Din kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmenliği 5500,
Özel eğitim 1000,
PD Rehberlik öğretmeni 3600,
İngilizce öğretmeni 4200,
İlköğretim matematik öğretmeni 2700,
Matematik öğretmeni 1500 atama,
Türkçe öğretmeni atanacak 2200
Beden eğitimi öğretmeni 2000,
Okul öncesi öğretmeni 1500,
Fen bilimleri öğretmeni 1700,
Bilişim Tek. Öğretmeni 1700 atama,
Edebiyat öğretmeni 1750,
Sınıf öğretmenliği 1500,
İmam Hatip Meslek Dersleri: 1750,
Müzik öğretmenliği: 1000,
Sosyal Bilgiler öğretmenliği: 1250,
Biyoloji öğretmenliği: 450 atama,
Coğrafya:400 atama,
Arapça : 300,
Diğer: 4000 atama,
Toplam : 40 bin öğretmen ataması
 
ÖĞRETMENE MÜDÜRLÜK HAKKI
 
Bakanlık, okul müdürleri için Yönetici Atama Yönetmeliği’ni hazırladı. Yönetmelikle, 8 yıl öğretmenlik yapmış kişilere yöneticilik hakkı verilecek. Bundan önceki dönemlerde çıkan yönetmeliklerde yöneticilik görevi olmayan kişilere okul müdürlüğü hakkı verilmiyordu. Yöneticilik görevi öğretmenlik mesleği yanında görevlendirme olarak yapılacak ve öğretmen işin merkezinde hem öğretici hem de yönetici olabilecek.
 
İŞTE MÜDÜR OLMA ŞARTLARI
 
Asaleten müdür ve kurucu müdür olarak görev yapmış olmak. Müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak ayrı ayrı veya toplamda en az 2 yıl asaleten görev yapmış olmak. Müdür yetkili öğretmen olarak en az 3 yıl görev yapmış olmak. Vekaleten veya geçici görevli olarak ayrı ayrı veya toplam en az 2 yıl şube müdürlüğü ve daha üstü görevlerde bulunmuş olmak Vekaleten veya geçici görevli olarak ayrı ayrı veya toplam en az 3 yıl müdür, müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı olarak görev yapmış olmak. Bakanlığın eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışındaki şef veya daha üstü kadrolarda görev yapmış olmak
 
2014 Öğretmen İlk Atamaları Ne Zaman? Ne Kadar Öğretmen Ataması Yapılacak?
 
MEB, öğretmenlerin atama ve yerdeğiştirme işlemlerine ilişkin çalışma takvimini açıklandı. Açıklanan takvime göre; yaz dönemi ilk atamalar içinbaşvurular 25-29 Ağustos 2014tarihlerinde alınacak. 01-03 Eylül 2014tarihlerinde ise atama sonuçlarıaçıklanacak. Bu atamalar için 2014 KPSSpuanları geçerli olacak.
Kamuda en çok öğretmene ihtiyaç var
 
KPSS SONUÇLARI
 
KPSS 2014 YERLEŞTİRME SONUÇLARI
 
KPSS TERCİH SONUÇLARI SORGULA
 
KPSS YERLEŞTİRME SONUÇLARI
 
KPSS YERLEŞTİRME SONUÇLARI SAYISAL BİLGİLER
 
KPSS-2014/1 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Büyük ve En Küçük Puanlar (Lisans)
 
GENEL YETENEK GENEL KÜLTÜR
 
Devlet Personel Başkanlığı (DPB) Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu, kamuda en fazlaöğretmena ihtiyaç olduğunu söyledi. Kamuda 812 bin öğretmenin görev yaptığına işaret eden Mehmet Ali Kumbuzoğlu, halen 127 bin öğretmene ihtiyaç duyulduğunu bildirdi. Kumbuzoğlu, Milli Eğitim Bakanlığının bu açığı 3 yılda gidermesini beklediklerini söyledi.
 
"4 OTURUMDA 81 İLDE YAPILDI
 
ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamada, 5-6 Temmuz'da yapılan 2014-KPSS'nin dört oturum halinde 81 il merkezi ve Lefkoşa-KKTC'de gerçekleştirildiği kaydedildi. 05 Temmuz 2014 Cumartesi günü Sabah oturumundaki Genel Yetenek Genel Kültür Testine katılacak 1 milyon 117 bin 697 aday için; aynı gün öğleden sonra oturumundaki Eğitim Bilimleri Testine katılacak 325 bin 419 aday için 06 Temmuz 2014 Pazar günü Sabah oturumundaki Alan Bilgisi (Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe) Testine katılacak 172 bin 484 aday için ve öğleden sonra oturumundaki Alan Bilgisi; Çalışma Ekonomisi ev Endüstri İlişkileri, Ekonometri, İstatistik, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler Testine katılacak 107 bin 712 aday için sınav organizasyonu yapıldığı kaydedildi. 5 bin 500 bina ve 85 bin 209 salonda uygulanan sınavda 259 bin 367 sınav görevlisinin görev yaptığı kaydedildi.
 
2014-KPSS LİSANS SONUÇLARI
 
SONUÇLAR RESMİ SİTEDE
 
Gerçekleştirilen 2014-KPSS'nin tüm sınav merkezlerinde büyük bir titizlikle uygulandığı kaydedilen açıklamada, sonuç açıklama aşamasına gelindiği kaydedildi. Sınav sonuçlarının, 18 Temmuz 2014 günü saat 18.30'da www.sonuc.osym.gov.tr adresinden adayların erişimine açıldığı belirtilirken, açıklanan sonuç belgelerinde KPSS P1-P120 arası puanların yer alacağı belirtildi.
 
ÖĞRETMENLİK VE DİN HİZMETLERİ ALAN BİLGİSİ SONRA AÇIKLANACAK
 
Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ve Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testinin (DHBT) sonuçlarını içeren P121-P124 arası puanlar ile ilgili sınavlar yapıldıktan sonra ayrı bir sonuç belgesi ile açıklanacağı vurgulandı.
 
ÖSYM, KPSS sonuçlarını yayımladı. KPSS sonuçları burada. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, 5-6 Temmuz 2014 tarihlerinde yapılan 2014-KPSS sonuçlarını açıkladı. ÖSYM, KPSS sınav sonuçlarını açıkladı. KPSS sonuçlarını öğrenmek için tıkla! ÖSYM, KPSS sınav sonuçlarını açıkladı. 5-6 Temmuz 2014'de yapılan KPSS sonuçları ÖSYM tarafından yayınlandı. Tıkla KPSS sonuçlarını öğren! Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), öğretmenlik ve kamudaki A ve B grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) sonuçlarını açıkladı.
 
KPSS SONUÇLARI
 
KPSS 2014 YERLEŞTİRME SONUÇLARI
 
KPSS TERCİH SONUÇLARI SORGULA
 
KPSS YERLEŞTİRME SONUÇLARI
 
KPSS YERLEŞTİRME SONUÇLARI SAYISAL BİLGİLER
 
KPSS-2014/1 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Büyük ve En Küçük Puanlar (Lisans)
 
GENEL YETENEK GENEL KÜLTÜR
 
ÖSYM, öğretmenlik ve kamudaki A ve B grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) sonuçlarını açıkladı.
 
ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, 5-6 Temmuz’da yapılan 2014-KPSS, dört oturum halinde 81 il merkezi ve KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da gerçekleştirildi.
 
5 Temmuz Cumartesi günü sabah oturumundaki genel yetenek ve genel kültür testine katılacak 1 milyon 117 bin 696 aday için; aynı gün öğleden sonra oturumundaki eğitim bilimleri testine katılacak 325 bin 418 aday için; 6 Temmuz Pazar günü sabah oturumundaki Alan Bilgisi (Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe) Testine katılacak 172 bin 484 aday için ve öğleden sonra oturumundaki Alan Bilgisi (Çalışma Ekonomisi ev Endüstri İlişkileri, Ekonometri, İstatistik, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler) Testine katılacak 107 bin 712 aday için sınav organizasyonu yapıldı. Sınav 5 bin 500 bina ve 85 bin 209 salonda, 259 bin 367 sınav görevlisiyle gerçekleştirildi.
 
KPSS tüm sınav merkezlerinde büyük bir titizlikle uygulandı, huzur içerisinde sorunsuz tamamlandı ve sınav bittikten hemen sonra sınav evrakı geciktirilmeden ÖSYM’ye geri ulaştırıldı. ÖSYM’ye ulaşan sınav evrakının ayrıştırılması, taranması, optik okuyuculardan geçirilmesi ve değerlendirilmesi çalışmaları da aynı titizlikle yürütülerek sonuç açıklama aşamasına gelindi. Sınav sonuçları, www.sonuc.osym.gov.tr adresinden adayların erişimine açıldı.
 
2014 Türkçe Alan Sınavı (Öabt) Soruları ve Cevapları, 2014 ilköğretim Matematik Alan Sınavı (Öabt) Soruları ve Cevapları, 2014 Fen ve Teknoloji Alan Sınavı (Öabt) Soruları ve Cevapları, 2014 Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Alan Sınavı (Öabt) Soruları ve Cevapları, 2014 Edebiyat Alan Sınavı (Öabt) Soruları ve Cevapları, 2014 Tarih Alan Sınavı (Öabt) Soruları ve Cevapları, 2014 Coğrafya Alan Sınavı (Öabt) Soruları ve Cevapları, 2014 Matematik Alan Sınavı (Öabt) Soruları ve Cevapları, 2014 Fizik Alan Sınavı (Öabt) Soruları ve Cevapları, 2014 Kimya Alan Sınavı (Öabt) Soruları ve Cevapları, 2014 Biyoloji Alan Sınavı (Öabt) Soruları ve Cevapları, 2014 Din Kültürü Alan Sınavı (Öabt) Soruları ve Cevapları, 2014 Almanca Alan Sınavı (Öabt) Soruları ve Cevapları, 2014 İngilizce Alan Sınavı (Öabt) Soruları ve Cevapları, 2014 Rehber Öğretmen Alan Sınavı (Öabt) Soruları ve Cevapları, 2014 Sınıf Öğretmenliği Alan Sınavı (Öabt) Soruları ve Cevapları ve dahası açıklandığı anda haber27.com'da olacak.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 2360 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Haber 27 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : Türkiye Reklam Ajansı Telefonu:0 553 586 14 77
türk porno anal seks porno izle ankara escort porno Joy Istanbul Escorts
| Faks : Mail Adresi: ucarhaber@yahoo.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim