• BIST 79.933
  • Altın 125,211
  • Dolar 3,0841
  • Euro 3,3545
  • Gaziantep : 16 °C
  • Adana : 17 °C
  • Ankara : 4 °C
  • İstanbul : 14 °C
  • İzmir : 17 °C

Meteoroloji'den yoğun kar ve kuvvetli yağmur uyarısı!

Meteoroloji'den yoğun kar ve kuvvetli yağmur uyarısı!
Türkiye son günlerde yağmur ve kar yağışına teslim oldu. Afyon-Konya karayolunda yoğun kar yağısı nedeniyle yüzlerce araç mahsur kaldı.

Mahsur kalanlar telefonlarla ve internet üzerinden yardım ulaştırılmasını istiyor. Bazı yolcular da yetkili bir kuruma ulaşamadıklarını ifade ediyor.

Afyon-Konya karayolunda kar yağışı nedeniyle yüzlerce araç mahsur kaldı. Küçük çocukların da bulunduğu çok sayıda aracın yakıtı bitmek üzere.

Karayolu üzerinde denetimlerini sürdüren bölge trafik ekipleri, zincir takmayan ve kar lastiği olmayan araçların geçişine izin vermiyor.

Konya Valiliği yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezindeki 3 ilçe ile birlikte 18 ilçede eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı. Tatil TEOG sınavını kapsamıyor.

 

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu; Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Afyonkarahisar, Kütahya ve Isparta çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu bölgesinin güneyinde yağmur ve sağanak, iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde gerçekleşmesi beklenen yağışların; Güneydoğu Anadolu bölgesi, Sakarya, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Konya, Karaman, Aksaray, Kırşehir, Yozgat, Düzce, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari ile Kocaeli'nin doğu ve Bolu'nun batı kesimlerinde yer yer kuvvetli ve yoğun olacağı tahmin ediliyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara, Ege ile Batı Akdeniz'de kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

UYARILAR
YOĞUN KAR ve KUVVETLİ YAĞMUR UYARISI: Kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu bölgesinin güneyinde yağmur ve sağanak, iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde gerçekleşmesi beklenen yağışların; Güneydoğu Anadolu bölgesi, Sakarya, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Konya, Karaman, Aksaray, Kırşehir, Yozgat, Düzce, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari ile Kocaeli'nin doğu ve Bolu'nun batı kesimlerinde yer yer kuvvetli ve yoğun olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, ulaşımda aksamalar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR, BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Batı bölgelerimizde kuzey yönlerden kuvvetli rüzgar (30-60 km/sa), iç ve doğu bölgelerde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı, Trakya, İç Ege, İç Anadolu, ve Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde zirai don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu; bölgenin doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, bölgenin yüksek kesimleri ile Balıkesir, Bursa ve Bilecik çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde gerçekleşecek olan yağışların Sakarya çevreleri ile Kocaeli'nin doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu; bugün (Çarşamba) aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların genellikle yağmur, sabah saatlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde gerçekleşmesi bekleniyor. 8

BURSA Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların genellikle yağmur, sabah ve gece saatlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde gerçekleşmesi bekleniyor. 9

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8

YALOVA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

EGE
Parçalı ve çok bulutlu; Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Çarşamba) aralıklı hafif kar yağışlı 3

AYDIN Parçalı bulutlu 15

İZMİR Parçalı bulutlu 11

UŞAK Parçalı ve çok bulutlu 7

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu; bölgenin doğusu ile Isparta çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin yüksek kesimleri ile Isparta çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde gerçekleşecek olan yağışların Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde yer yer kuvvetli ve yoğun olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin batı kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu; bugün (Çarşamba) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 14

ANTALYA Parçalı bulutlu 14

ISPARTA Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Çarşamba) aralıklı hafif kar yağışlı 4

MERSİN Parçalı ve çok bulutlu; bugün (Çarşamba) ilk saatlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 14

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu; bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Karla karışık yağmur ve kar şeklinde gerçekleşecek olan yağışların Konya, Karaman, Aksaray, Kırşehir ve Yozgat çevrelerinde yer yer kuvvetli ve yoğun olması bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Çarşamba) hafif olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Çarşamba) hafif olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5

KIRIKKALE Parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 3

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı 2

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu; bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerinde yağmur, bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde gerçekleşmesi beklenen yağışların Düzce ile Bolu'nun batı kesimlerinde yer yer kuvvetli ve yoğun olacağı tahmin ediliyor.

BARTIN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 8

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; bugün (Çarşamba) öğle saatlerinde batı kesimlerinde yoğun olması bekleniyor. 3

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların; bugün (Çarşamba) yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 5

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 7

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu; sabah saatlerinde Orta Karadeniz ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak, bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde gerçekleşmesi bekleniyor.

AMASYA Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6

ÇORUM Parçalı ve çok bulutlu; bugün (Çarşamba) aralıklı kar yağışlı 4

RİZE Parçalı ve çok bulutlu; bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 13

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu; bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 12

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer kuvvetli ve yoğun olması bekleniyor.

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 1

KARS Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı 0

MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı 5

VAN Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı 5

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu; yer yer kuvvetli ve yoğun olmak üzere bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; güney kesimlerinde yağmur ve sağanak, bölgenin kuzey ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

ADIYAMAN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bugün (Çarşamba) yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 10

BATMAN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 9

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; bugün (Çarşamba) yer yer kuvvetli ve yoğun olması bekleniyor. 7

ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bugün (Çarşamba) yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 11

DENİZLERDE HAVA

Batı Akdeniz'in batısında sabah fırtına, Batı Karadeniz'in batısı, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu, yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, batısı akşam saatlerine kadar 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4, batısı kuzeydoğudan, akşam kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Orta ve Batı Karadeniz 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu, yağmurlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, akşam 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzeydoğudan 5 ila 7, öğleden sonra 4 ila 6, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7, akşam 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 8, öğleden sonra 5 ila 6, gece 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, sabah doğusu güneydoğudan, akşam batısı kuzeybatıdan 3 ila 5, sabah saatlerinde 6 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m, doğusu ila akşam geneli 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı, Rüzgâr: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında zayıf.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 477 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Haber 27 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : Türkiye Reklam Ajansı Telefonu:0 553 586 14 77
türk porno anal seks porno izle ankara escort porno Joy Istanbul Escorts
| Faks : Mail Adresi: ucarhaber@yahoo.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim