1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ne zaman seçim olsa İsrail'le kavga ediyoruz

Ne zaman seçim olsa İsrail'le kavga ediyoruz

İsrail'e verilen tepkilerin suni ve etkisiz olduğunu, saldırıların sanki birilerini parlatmak üzere planlı tamamen tesadüfler (!) zincirinden ibaret olduğunu söylesem? Ne dersiniz?

A+A-

Hepimiz İsrail’in Filistin’e karşı yapmış olduğu insanlık dışı müdahalelere ve işgallerine tepkiliyiz. En sert tepkileri geçmiş dönemden itibaren Başbakan ve Cumhurbaşkanı düzeyinde verdik. BM’yi (Birleşmiş Milletler) acil gündem ile toplantılara çağırdık. Kınadık. Yürüyüşler ve mitingler yaptık. Protesto için İsrail mallarını boykot ettik. Yapılabilecek her şeyi yaptık gibi değil mi?

Ya olayların bu şekilde olmadığını söyler verilen tepkilerin suni ve etkisiz olduğunu, saldırıların sanki birilerini parlatmak üzere planlı tamamen tesadüfler (!) zincirinden ibaret olduğunu söylesem? Ne dersiniz?

Biliyorsunuz Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Ocak 2004’teki ABD ziyareti sırasında Amerikan Yahudi Komitesi’nden “cesaret madalyası” aldı. Resmiyetteki ismi “Davut Boynuzu” olan bu madalya, dünyada ilk kez Yahudi olmayan birine, hatta bir Müslüman’a verildi!

“Konumuz ile ne alakası var?” diye sormayın yazımızın sonunda cevabını bulmuş olacaksınız. Sayın Erdoğan’ın kesin zaferler ile kazandığı seçimlerin öncesi ve sonralarını gelin hep birlikte inceleyelim.

22 TEMMUZ 2007 GENEL SEÇİMLERİ

Seçimler öncesi İsrail’in Filistin müdahalesi;

Gilad Shalit isimli bir İsrail askerinin Filistinliler tarafından rehine alınmasıyla başlayan çatışmalar 28 Haziran 2006 tarihinde İsrail'in askeri bir işgal operasyonuna dönüştü. Operasyona “Yaz yağmuru Operasyonu” adı verildi. İsrail 2005 yılındaki çekilmesinden 2006 yılının Haziran sonuna kadar kendi topraklarına 757 füze atıldığını iddia ederek, operasyonun "terörist saldırıları bitirme" amacı içerisinde olduğunu ifade etti. 29 Haziran tarihinde İsrail 64 Hamas yetkilisini gözaltına aldı. Filistin içişleri Bakanlığı dahil Filistin bombalandı.

Başbakan Erdoğan İsrail'e sert çıktı. Başbakan Artvin'den İsrail'e seslendi: “Soruyorum İsrail'in derdi nedir? Filistin'i tamamen işgal etmek mi? Bunu görmek, bunu bilmek isteriz. Eğer buysa o zaman muhakkak karşılığını da tüm insanlık göstermektedir ve gösterecektir.”

MİT bir rapor yayınladı. 2007 Temmuz ayında Erdoğan’a suikast yapılacağını rapor halinde sundu. Rapor da Zeki Yurdakul Çağman ile emekli Yüzbaşı Zekeriya Öztürk’ün suikast için İstanbul’da bir daire kiraladıkları belirtiliyordu. General İbrahim lakaplı Çeçen S.D de eylemin tetikçisi olarak anılıyordu. Bu ihbar sadece duyuma dayandırılıyordu. İhbarın geniş özeti ise daha sonraları Ergenekon davaların da delil olarak kullanılacaktı.

2007 Seçimleri sonucunda AKP % 46,58 oy ile 341 Milletvekili çıkardı.

29 MART 2009 YEREL SEÇİMLERİ

Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Davos’ta 29 Ocak 2009 günü düzenlenen Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki Moon ve İsrail Cumhurbaşkanı Simon Peres’in de katıldığı "Gazze: Ortadoğu'da Barış" panelinde konuşmasının kısıtlanmasına tepki gösterdi. İsrail Cumhurbaşkanına daha fazla söz hakkı verilmesi ve Erdoğan’ın konuşmasına müdahale edilmesine Başbakan Tayyip Erdoğan sessiz kalmadı. Bu olay sonrası Tayyip Erdoğan paneli terk etti ve ‘’Benim İçin Davos bitmiştir’’dedi. Tayyip Erdoğan’ın İsrail’in yaptıkları yanlışları Şimon Peres’e yüksek bir ses tonu ile ifade etmesi hafızalara kazındı. Tartışma esnasında Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ‘’One Minute’’ diye yüksek sesle söz istemesi tartışmanın en unutulmaz anlarından oldu.

16 Mart 2009 Tekirdağ mitinginde kalabalığın arasına giren bir kişinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a silahlı saldırı düzenlemek istediği ortaya çıktı.

29 Mart 2009 Tarihin de yapılan yerel seçimlerde AKP %38,80 oy alarak 1404 Başkanlık kazandı.

12 EYLÜL 2010 REFERANDUMU

27 Nisan 2007'de Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden, daha sonra "e-muhtıra" olarak adlandırılacak bir basın açıklaması yapıldı.

31. Mayıs 2010 Tarihin de İsrail, “Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım” kampanyası kapsamında, Gazze'ye insani yardım malzemesi götüren 6 gemilik filoya saldırdı. Olayda 9 Türk hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı.

SYK, Yargıtay ve Danıştay’ın yapısında büyük değişiklikler yapılan 12 Eylül 2010 daha sonraları ‘Yetmez ama Evet’ referandumu diye adlandırılacak olan Anayasa Referandumu yapıldı.% 57,9 Evet çıktı.

12 HAZİRAN 2011 GENEL SEÇİMLERİ

20 Mart 2011-9 Nisan 2011 İsrail Filistin’i vurdu ve 35 Filistinli hayatını kaybetti.

2007 yılın da MİT'in yazısıyla gündeme gelen Başbakan'a suikast iddialarının tamamı hayali çıktı. Ne İstanbul Kısıklı’da kiralanmış bir ev var, ne Bulgaristan’da yaşayan emekli bir albay, ne de eylemin finansörü olduğu söylenen ve İstanbul Maslak’ta işyeri bulunan 40-45 yaşlarında Selahattin Beyazıt diye bir şahıs! Yarım bodrum şeklindeki evin caddeye bakan kısmından da iki tuğla çıkmamış. İddia da gerçek olan ise sadece ihbar notu. Suikast iddiaları asılsız çıkmasına rağmen rapor tüm ulusal Medya da konuşulan konular arasında oldu.

2011 Genel seçimleri sonucunda AKP % 49,8 oy oranı ile 326 Milletvekili çıkardı.

2014 AĞUSTOS CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

İsrail Gazze'ye yönelik saldırı başlattı. Hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 259. 1900 kişi de yaralandı.

Erdoğan, İsrail'i dünyada çocukları öldürmeyi en iyi bilen ülke olarak tanımladı ve soykırım yaptığını söyledi.

"İsrail dünyada barışı tehdit eden bir ülkedir, Ortadoğu'da barışını tehdit eden bir ülkedir. Dolayısıyla da Türkiye olarak biz kendimiz bir defa, şahsen ben bu görevde bulunduğum sürece, hiç bir zaman İsrail ile zaman olumlu bir şey düşünemem" diyen Erdoğan, maslahatgüzar seviyesinde bulunan ikili diplomatik temsil düzeyinin daha da aşağı çekilebileceği mesajını verdi.

07 Haziran 2014 tarihin de İstanbul Sultangazi'de açılışa katılan Başbakan'a silahlı saldırı planlandığı ortaya çıktı. Kalabalığın içindeki eli silahlı saldırganı fark eden korumalar, suikastı son anda engelledi. Saldırganın 32 yaşında F.Y. isimli şahıs olduğu öğrenildi.

10 Ağustos 2014 Tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimin de Recep tayip Erdoğan %51,79 ile Cumhurbaşkanı seçildi.

2015 HAZİRAN VE KASIM SEÇİMLERİ

İsrail polisi, Müslüman gençlerin Mescid-i Aksa'dan dışarı çıkmamasını gerekçe göstererek kutsal mekanın çatısına çıktı.

Mescid-i Aksa'nın avlusuna giren İsrail polisine tepki gösteren Filistinlilere ses bombası ve plastik mermilerle müdahale ettiği bildirildi.

Emniyet; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e 'suikast ihbarı' üzerine alarma geçti.

24 HAZİRAN 2018 HAZİRAN SEÇİMLERİ

İsrail'in Gazze'de ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını protesto edenlere yönelik müdahalesinde 60'tan fazla Filistinli yaşamını yitirdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek'te düzenlediği ortak basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı. Gazetecilerin "Balkanlarda size yönelik bir suikast ihbarı olduğuna yönelik iddialar var" sorusuna, "Suikast ihbarı bana geldi. Geldiği için de buradayım. Bu tür tehditler bu tür operasyonlar bizi bu yoldan alıkoymaz." dedi.

Özetlemek gerekir ise;

Her Seçim öncesi meydana gelen tesadüfler zinciri şöyle;

22 Temmuz 2007 - İsrail’in Filistin Saldırısı ,Erdoğan’a Suikast ihbarı,

29 Mart 2009 - İsrail’e ‘’One Munite’’ çıkışı.Erdoğana Suikast ihbarı,

12 Eylül 2010 - İsrail’e giden ‘’Mavi Marmara’’ olayı.

12 Haziran 2011 - İsrail’in Filistin’e müdahalesi 35ölü.Erdoğan’a suikast ihbarı,

10 Ağustos 2014 - İsrail’in Filistin’e müdahalesi 259 ölü.Erdoğan’a suikat ihbarı,

7 Haziran 2015 - İsrail’in Mescid-i Aksa müdahalesi,Erdoğan’a suikast ihbarı,

24 Haziran 2018 - İsrail’in Filistin’e saldırısı 60 ölü.Erdoğan’a suikast.

Gördüğünüz gibi bu tesadüfler(!) zinciri akılları inanılmaz karıştırmakta.

Murat Ağırel

Odatv.com

Bu haber toplam 1894 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.