• BIST 78.739
 • Altın 127,036
 • Dolar 3,1105
 • Euro 3,3880
 • Gaziantep : 16 °C
 • Adana : 20 °C
 • Ankara : 10 °C
 • İstanbul : 12 °C
 • İzmir : 18 °C

Operasyonun Türkiye'ye maliyeti 25 milyar dolar

Operasyonun Türkiyeye maliyeti 25 milyar dolar
Çelik’in açıklamalarının satırbaşları şöyle

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, katıldığı televizyon programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunuyor.Bakan Çelik,operasyonla ilgili ''Bir bakan çıkıp ben partimi rahatlatmak istiyorum diyerek istifa ederse o ayrı ama ben bakan toto oynamıyorum'' diye konuştu.

“Operasyonunun yapıldığı ilk gün bu memleketin kaybı 25 milyar Türk Lirası’dır. Biz bakan toto oynamıyoruz. Başbakan buna karar verecek. Bir bakan çıkıp ben partimi rahatlatmak istiyorum diyerek istifa ederse o ayrı ama ben bakan toto oynamıyorum.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, 4 bakanın istifa dilekçesi verdiğini ve Başbakan Erdoğan'ın da istifaları kabul ettiği iddialarını yalanladı.
Habertürk TV'de Başkent Gündemi programında Nilgün Balkaç ile Erdal Şen'in sorularını yanıtlayan Hüseyin Çelik, çocukları yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında gözaltına alınan bakanlar da dahil 4 bakanın istifa dilekçesi verdiği, Başbakan Erdoğan'ın da istifaları kabul ettiği yönündeki iddialarının doğru olmadığını ifade etti. Çelik, "Bakanlar istifa etti, istifaları da kabul edildi' iddiaları külliyen yalan. Başbakan zaten bir kabine revizyonu yapacaktı. Sayın bakanlar Sayın Başbakan'ın elini rahatlatmak için ne yapılması gerekiyorsa yapacaklarını zaten söylemişlerdir. Bu arkadaşlar yargılansa bile ki; şu an yargılanmıyorlar, biz bu insanları peşinen suçlu kabul edemeyiz. Biz bakan toto oynamıyoruz. Buna karar verecek olan Başbakan'dır. Bir bakan arkadaşımız çıkıp da 'Ben Başbakan'ı, hükümeti rahatlatmak için illa da istifa etmek istiyorum' o başka. Ama biz bakan toto oynayamayız” dedi.

"BAŞBAKAN TELEVİZYONDAN ÖĞRENİYOR"
Türkiye'de ilk kez emniyet müdürü ve valinin haberi olmadan operasyon yapılmasına şahit olduklarını anlatan Çelik, “Böylesine büyük çapta ekonomik boyutu olan bir operasyon yapılıyor ve ülkenin Başbakanı, ülkenin İçişleri Bakanı bunu televizyondan öğreniyor. Operasyonun yanlış tarafı, haberdar olması gereken kişilerin, Başbakan'ın haberdar edilmemesi” diye konuştu.

"TOPYEKÜN CEMAATİ VE HOCA EFENDİ'Yİ SUÇLAMAK YANLIŞ"
AK Parti’nin büyük bir camia olduğunu kaydeden Hüseyin Çelik, “Bu büyük camia içerisinde yanlış yapan insanlar olabilir. Eğer gerçekten suçları kanıtlanmışsa hedef alabilirsiniz. Ama topyekün olarak onları itham etmek olmaz. Cemaat dediğiniz de bir inanç, ahlak ve eğitim hareketidir. Cemaat de çok büyük bir kitledir. Cemaat içinde de birileri yanlış yapabilir. Biz topyekün cemaati suçlayamayız. Cemaat içinde yanlış yapan varsa ona gerekli müeyyideyi uygulamak gerekir. Birileri cemaatin adını kullanarak bir şey yapıyorsa, cemaatin öncelikle ona sahip çıkmaması gerekiyor. Bazı adamlar ona buna şantaj yapıyor, haysiyet cellatlığı yapıyor, soruyorum cemaatin adamlarına 'bunun bizimle alakası yok' diyorlar. Pekiyi diyorum 'bu arkadaşa niye itibar ediyorsunuz', 'efendim şöyle oldu, böyle oldu' diyorlar. Eğer yapılan hatalar cemaate ve Hoca Efendiye mal edilirse bu Allah'ın da beşerin de nazarında olmaz. Bakıyorsun cemaatle hiç ilgisi olmayan bir adam sosyal medyada hükümete, Başbakan'a, Başbakan'ın eşine demediğini bırakmıyor. Aynı şekilde AK Parti ile ilgisi olmayan adamlar da bunu yapıyor” ifadelerini kullandı.

"CEMAATE DE BÜYÜK HAKSIZLIK YAPILIYOR"
Gezi olaylarına değinen Çelik, “Gezi olayları masum bir çevre hareketiydi değil mi? Sonra hangi şekiller aldığını biliyorsunuz. Dershaneler meselesini de milimetrik bilen bir insanım. Ben ilgili kurullarda, MYK'da, Sayın Başbakan ile şahsi görüşmelerimde bildiğimi, düşündüğümü hiçbir kaygı duymadan söylemiş bir insanım. Sonra karar aldık, 2 yıl süre verdik. Bu kadar masum bir mesele nerelere gitti. Burada cemaate de büyük haksızlık yapılıyor. Cemaat de şaibe altında kalıyor. Biz cemaatle aynı ruh ve mana ikliminin insanlarıyız. Bu insanlar bizim potansiyel tabanımızdır. Herkes akıllı olacak, itibar cellatlığına alet olmayacak. Herkes şahsi meselesini AK Parti'li ise AK Parti'nin, cemaatten ise cemaatin meselesi haline getiriyor” dedi.

"GEMİCİK MESELESİ TERBİYESİZCE GÜNDEMDE”
Başbakan Erdoğan’ın oğluna haksızlık yapıldığını anlatan Çelik, “Bir gemicik meselesi var. Başbakan'ın oğlu da, bakanların oğlu da, milletvekillerinin oğlu da serbest ticaret ortamında iş yapabilir. Önemli olan o işi doğru mu yapıyor, usule, kanuna uygun mu yapıyor... Ama terbiyesizce sürekli bu konu gündeme getiriliyor” diye konuştu.

"14 AY BEKLEMEYECEKSİN"
Soruşturmayı başlatan Zekeriya Öz’ü medyadan tanıdığını ifade eden Çelik, şunları söyledi:
“Ona karne verecek değilim. Bir ülkede darbecilerle hesaplaşıyorsa ben elbette onu alkışlarım. Ama usul ve esas hatası yaptığında da bunu söylemek lazım. 14 ay önce birinin hata yaptığını görüyorsunuz, tespit ediyorsunuz ve onun hata yapmasına göz yumuyorsunuz. Polisin bir görevi de insanları suçtan alıkoymak, caydırmaktır. Birini suç işlerken yakaladıysan ensesine bineceksin, 14 ay beklemeyeceksin. Kim olursa olsun, bakan çocuğu da olsa ensesine bineceksin. Ama 14 ay bekliyorsan, birbirinin uzaktan yakından ilgisi olmayan 3 parçayı bir araya getirerek, tesirini artırmak istiyorsan, insanların bazı şeyleri sorgulamasına da engel olamazsın."

BUNDAN SONRASI YARGIYA AİTTİR

“Bu zanlılarla ilgili olarak bütün her şey getirilmiş savcılıklara teslim edilmiş. Şimdi gereği neyse yapılıyor. Bundan sonra emniyet müdürlerini de görevden alsanız bir şey değişmez. Kolluk gereğini yapmıştır. Bundan sonrası yargıya aittir. Bu tür soruşturmalar bizatihi başsavcılığın emrinde olmalıdır. Başsavcının haberi yok, valinin haberi yok, içişleri bakanının haberi yok. Ülkenizde 25 milyar TL’lik, eski rakamla 25 katrilyonluk kayba yol açan bir ekonomik deprem yaşanıyor, başbakan bu olayı televizyondan öğreniyor. İtiraz edilen budur. Yoksa yolsuzluğun üzerine hep beraber gidelim.”

KAOS YARATMAYA ÇALIŞILIYOR

“İlk duyduğumda anlamaya çalıştım önce. Böyle bir olay olduğunda parti sözcüsü sıfatıyla kimi ararsınız. İçişleri Bakanını. Onu aradım. Oğlunu almışlar İstanbul’da. Medyadan haberi olduğunu söyledi. Önümüzdeki 3 seçimle ilgili birileri kaos yaratmaya çalışıyor, Ak Parti’yi vurmaya çalışıyor. Yolsuzluk varsa üstüne gitmeyelim mi diyoruz?”

AK PARTİ BÜYÜK BİR CAMİADIR

“Ak Parti büyük bir camiadır. 325 milletvekilimiz var. 2,5 milyon kişiden oluşan bir teşkilatımız ve 8 milyon üyemiz var. Bu kadar büyük bir camianın içinde yanlış yapanlar olabilir. Bu kişilerin suçları yüzde yüz ispatlanırsa onları cezalandırırsınız. Cemaat de çok büyük bir kitledir. Cemaat için de birileri yanlış yapabilir. Peki Cemaat için mi yanlış yapar? Ben bunu söyleyemem. Cemaat’in de bu yanlış yapan kişileri cezalandırmalıdır. Birileri Cemaat’in adını kullanarak, Cemaat’e dayanarak yanlış bir şey yapıyorsa, Cemaat de bunun yanlış olduğunu söylüyorsa, Cemaat’in buna sahip çıkmaması lazım. Birileri itibar cinayeti işliyor. Soruyorum Cemaat’in değerli mensuplarına. Bun kişiye niye itibar ediyorsunuz diyorum. Topyekün Cemaat’in mensuplarını birileri itham ederse bu Allah’ın da beşerin de adaletine sığmaz. Son günlerde dershaneler konusunda bir sıkıntı meydana geldi. Böyle bir konuda bir grup muhalefet sergileyebilir. Demokrasi bu değil mi? Ama bu bir savaş haline dönüşmemeli. Bakıyorsun Cemaat’le ilgisi olmayan bir adam AK Parti’ye başbakana, eşine ağız dolusu hakaret ediyor. Bakıyorsun bizim taraftan da bazıları bu tahriklere ram oluyorlar. İş başka taraflara gidiyor.

BİZE SİTEM ETME HAKLARI VAR

Bu memleket için Ak Parti ve Recep Tayyip Erdoğan çok büyük şanstır. Türkiye bir ivme yakalamıştır ve istikbale doğru gidiyor. Cemaat mensuplarının bize sitem etme hakkı vardır. Biz sizin hükümetiniziz. Gidip de Merkel’e, Putin’e sitem edecek değilsiniz. Ama bu hizmet hareketi birileri tarafından zehirlenmemelidir. Bazı şahinler var bakıyorsunuz bir savaş hali varmış gibi hareket ediyor. Türkiye’de bir çok güzellikler oldu. Kimse bu güzellikleri baltalamamalıdır. Bakın yolsuzluk iddialarının üzerine gidilmeli ama operasyonun bu şekilde yapılmış olması 25 katrilyon bu ülkenin kaynağına mal olmuştur. Gezi olayları masum bir çevre hareketiydi değil mi? Bir masum çevre hareketi sonra hangi şekiller aldı bunu biliyorsunuz. Dershaneler konusunun ne olduğunu milimetrik bilenlerden biriyim. Netice itibariyle hepimiz konuştuk, tartıştık, dedik ki 2 yıllık bir süre verelim. Hükümet teşvik paketini açıklasın. Bunun uygulamasını görelim. Sınav sisteminde değişikler yapılır. Bunu baskıyla, inatla çözemeyiz dedik. Bu kadar basit bir konu bakın nerelere gitti. Cemaat’e de haksızlık yapılıyor. Cemaat’e gönül veren binlerce insanla benim gönül bağım var. Bu Cemaat paylaştığı değerlerle bizim tabanımızdır. Ama birileri çıkmış kaset şantajı yapıyor. Herkes akıllı olacak, olumsuzlara, pisliklere, itibar cellatlığına alet olmayacak.”

HATAM VARSA BEDELİNİ ÖDERİM

“Cemaat’in yurtdışında açtığı okullar bizim medarı iftiharımızdır. Devlet büyüklerimizin yurtdışına gittiğinde resmi işlerinin ardından ilk gittiği yerler buralarıdır. Cemaat’e söylemediğini bırakmayan CHP, şimdi komşuda pişer bana da düşer mi diyerek, iktidarla bunları daha çok çarpıştırabilir miyim hesabı yapıyor. Bu operasyonu yapan arkadaşlar vatanı, milleti düşünen, Türkiye’nin temizlenmesini isteyen insanlardır da onların amiri, valisi, başbakanı düşünmüyor diye bir yaklaşım olabilir mi? Hakkıyla görevini yapan amir, memur bütün polis kardeşlerimiz başımızın tacıdır. Onlar adeta hayatlarıyla bur işin içindedirler. Her an bir kör kurşuna kurban gitme riskiyle görev yapıyorlar. Sizin Ankara temsilciniz, genel yayın yönetmeminiz bilmiyor ama Ankara’da büroda bir grup muhabiriniz, mizanpajı yapanlar bir gece manşeti değiştiriyor. Genel yayın yönetmeni de ertesi gün görüyor. Böyle bir şey olsa siz ne yaparsınız? Bakın ‘ismet’ sıfatı, hatasızlık sıfatı peygamberlere mahsustur. Biz kuluz. Tekrar söylüyorum, bir hatam varsa bunun bedelini öderim. Partim, ülkem benden çok daha önemlidir.”

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 460 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fitch ülkelerin büyüme tahminlerini açıkladı04 Ekim 2016 Salı 02:37
 • Digitürk harika fırsatları ayağınıza getiriyor24 Eylül 2016 Cumartesi 17:55
 • En yüksek bonus veren bahis siteleri09 Eylül 2016 Cuma 23:22
 • En Güvenilir Türkçe Bahis Siteleri09 Eylül 2016 Cuma 23:19
 • 7/24 Paykasa İle Ödemelerinizi Güvenle Yapın07 Eylül 2016 Çarşamba 16:27
 • Yeni yılda PIRLANTA küpeler02 Eylül 2016 Cuma 13:41
 • Mimarlık robotunun yeni bölümleri20 Ağustos 2016 Cumartesi 03:04
 • Turkcell faturası07 Ağustos 2016 Pazar 13:50
 • Tektaş Pırlanta Fiyatları!03 Ağustos 2016 Çarşamba 04:25
 • Ticarileştirme01 Ağustos 2016 Pazartesi 09:40
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Haber 27 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : Türkiye Reklam Ajansı Telefonu:0 553 586 14 77
  türk porno anal seks porno izle ankara escort porno Joy Istanbul Escorts
  | Faks : Mail Adresi: ucarhaber@yahoo.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim