• BIST 78.333
 • Altın 127,451
 • Dolar 3,1120
 • Euro 3,4015
 • Gaziantep : 16 °C
 • Adana : 28 °C
 • Ankara : 15 °C
 • İstanbul : 14 °C
 • İzmir : 21 °C

PRIME MALL GAZİANTEP KAPILARINI AÇTI

PRIME MALL GAZİANTEP KAPILARINI AÇTI
Gaziantep ve Güneydoğu’nun en büyük alışveriş merkezi Prime Mall Gaziantep, 13 Eylül 2013 Cuma günü görkemli bir törenle açıldı

Gaziantep ve Güneydoğu’nun en büyük alışveriş merkezi Prime Mall Gaziantep, 13  Eylül 2013 Cuma günü görkemli bir törenle açıldı. International Property Awards “İş Geliştirme” ve “Mimari” kategorilerinde Türkiye’den seçilen en iyi ilk üç alışveriş merkezinden biri olan, bölgenin en büyük ve en prestijli alışveriş merkezi, Prime Mall Gaziantep’in açılışında konuşan Prime Development CEO’su Dr. Artuğ Çetin,  önümüzdeki 5 yıl içinde Türkiye’deki yatırımlarını 1 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı.

 

Dünya genelinde toplam 2,5 milyar dolar yatırımı bulunan ve Türkiye’de proje değeri 500 milyon dolardan fazla gayrimenkul geliştirmiş olan, başarılı gayrimenkul yatırım şirketi Prime Development’ın; Prime Mall İskenderun ve Prime Mall Antakya’dan sonra üçüncü ve en büyük AVM projesi olan Prime Mall Gaziantep muhteşem bir törenle açıldı. Gaziantep ve Güneydoğu’nun en büyük alışveriş merkezi olan Prime Mall Gaziantep’in açılışına katılan Gaziantep milletvekili Halil Mazıcıoğlu, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Gaziantep İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan ve Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın kurdeleyi Prime Development CEO’su Dr. Artuğ Çetin ile birlikte kesti.

 

4,5 AY ERKEN TAMAMLANDI

 

Gaziantepliler’in büyük ilgi gösterdiği açılış öncesinde Dr. Artuğ Çetin, basın mensuplarıyla biraraya geldi.

Prime Development CEO’su Dr. Artuğ Çetin, 56.000 m2 kiralanabilir alanı, 160.992 m2 inşaat alanına sahip olan Prime Mall Gaziantep’in belirlenen tarihten 4,5 ay önce tamamlandığını vurguladı. Artuğ Çetin,

İnşaat şirketimiz SMS-Linos AVM’mizi kontratlarında öngördükleri sürenin 4,5 ay öncesinde tamamlamış olup, perakendecimize daha erken ciro yapma imkanı sunmuştur ki bu, 70-80 Milyon USD’lik ek bir ticaret hacmine karşılık gelmektedir. Buna benzer bir performansı SMS-Linos, Primemall Antakya AVM’mizin yapımında da sergilemiş ve o inşaatı da 4 ay erken inşa etmişlerdi” dedi ve kendilerine bu performanstan dolayı teşekkür etti.

 

150 MİLYON DOLARLIK PROJE

 

150 milyon dolarlık yatırımla hizmete açılan Prime Mall Gaziantep’te kiralama oranlarının kısa sürede yüzde 95’e ulaştığını belirten Dr. Artuğ Çetin, “Bu orana ulaşmamızın sebebi ise, perakendecimizin Gaziantep pazarına olan inancı ve güvenidir. Dolayısıyla AVM’mizin lokasyonuna, şirketimize ve de Gaziantep pazarına olan güven bir araya gelmiş ve %95 kiralama oranı yakalanmıştır” diye konuştu.

 

MERAKLA BEKLENEN MARKALAR GAZİANTEP’TE

 

GAP, Starbucks, Mothercare, Hayal Kahvesi, Ramiz, Jeanslab, Fred Perry gibi Gaziantep pazarında ilk kez yer alacak birçok marka da adres olarak Prime Mall Gaziantep’i tercih etti.

Dr. Artuğ Çetin, Prime Mall Gaziantep bünyesinde toplam 165 mağaza bulunduğunu belirterek, “Kiralamalarımızı yaparken ve branş karmamızı oluştururken, Gaziantep nezdinde yapmış olduğumuz anketler neticesinde, Antepliler’in tercih ettiği bir çok markayı da halkımızla buluşturabildiğimiz için çok mutluyuz” dedi.

 

 

PRIME MALL GAZİANTEP’TE 2500 KİŞİYE İSTİHDAM

 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük ili olan Gaziantep’te hizmet vermeye başlayan Prime Mall Gaziantep, bölgenin ekonomik yaşamına da canlılık getirdi. Yaklaşık 2 milyon nüfusa sahip olan ve çevre illerden yoğun göç alan kentte açılan Prime Mall Gaziantep, yaklaşık 2500 kişiye istihdam sağlıyor. İnşaatın son 2 ayında da gerek inşaat, gerek dekorasyonu tamamlamak için sahada her gün 1500 den fazla kişi çalıştı.

Prime Development CEO’su Dr. Artuğ Çetin, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Gaziantep projemizde, bir kaç yıldır yoğun olarak üzerinde çalıştığımız, bir sürecin sonuna geldik. Proje geliştirme ve inşaat süreçlerimizi bugün tamamlamış bulunmaktayız. Ancak ‘işimiz bugün aslında daha yeni başlıyor’ demek pek yanlış olmaz. Bundan sonra artık AVM’mizin yönetimi veAntep’e yakışan hizmeti sunması için çaba göstermeye çalışacağımız yeni bir dönem başlamıştır. Buradan, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Sonuç olarak, kendilerinin vesilesiyle 2500 kişinin istihdam edileceği ve toplamda 150 milyon dolarlık bir proje hayata geçirilmiş bulunmaktadır.”

 

PRIME DEVELOPMENT’IN HEDEFİ YATIRIMLARINI 2 KATINA ÇIKARMAK

 

Türkiye’de 4 yılda 3. Alışveriş merkezini açan Prime Development, hedeflerini büyütüyor. 2 yılda 22 şehri analiz ederek, ilk yatırımını 2009 yılında İskenderun’da hayata geçiren Prime Development, 2011 yılında   Prime Mall Antakya’yı açtı. Türkiye’de toplam 500 milyon dolar değerinde varlık yaratan  Prime Development CEO’su Dr. Artuğ Çetin , Türkiye’deki yatırım hedefleriyle ilgili şu bilgileri verdi:

 “Bugünlerde içinde bulunduğumuz dünya ve Türkiye konjunktürüne bakıldığı zaman, bir çok yatırımcı grup yatırımlarını durdurma veya geri çekme kararı almışken, bizlerin hali hazırda yapmış olduğumuz yatırımlara devam edip, bugüne kadar yapmış olduğumuz gibi Türkiye’ye doğrudan yatırım hedefimizi ikiye katlama kararı almış olmamız bizi çok mutlu etmektedir. Prime Development olarak Almanya yatırımcıların kurmuş olduğu Japonya’dan İngiltere’ye kadar uzanan yaklaşık 15 ülkede 2,5 Milyar dolardan fazla gayrimenkul yatırımı bulunan bir grubun Türkiye kanadını oluşturuyoruz. Biz, Türkiye’nin gerek ekonomik ve gerekse siyasi olarak temellerinin çok sağlam olduğuna inandığımız için, yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bunun içindir ki, Türkiye yatırımlarımızı önümüzdeki 3-5 yıl içerisinde iki kat daha arttırarak toplam 1 Milyar dolara çıkartma kararı almış bulunmaktayız.”

 

 

PRIME MALL GAZİANTEP’TE 10 MİLYON ZİYARETÇİ HEDEFİ

 

Açıldığı andan itibaren ziyaretçi akınına uğraması beklenen Prime Mall Gaziantep; marka çeşitliliğiyle  fark yaratıyor. Zengin bir food court, 10 salonlu dijital sinema salonları ve eğlence kompleksi, açık ve kapalı otoparkıyla müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşınacağı alışveriş merkezinde yıllık 10 milyon ziyaretçi hedefleniyor.

 

 

 

 

 

PRIME MALL GAZİANTEP’İN MİMARİ VE TASARIMINDA YEREL UNSURLAR FARKI

 

Prime Mall Gaziantep’in tasarımında; çağdaş mimarlık anlaşıyla, zengin yerel kültürel öğelerin ortak bir potada eritilmesine önem verildi. Gaziantep’in yeni gelişmekte olan bölgesinde yapılan yatırımla, kente yeni bir yaşam merkezi sunuldu. Günümüz teknolojilerinin tüm imkanlarının kullanıldığı Prime Mall Gaziantep’te dikkat çekici en önemli unsur, proje uygulamalarında yerel motiflerin öne çıkarılması ve Gaziantep’in meşhur baklavasının dış yüzeye yansıması oldu. Prime Development’ın Türkiye’de geliştirdiği tüm AVM’lerde olduğu gibi Prime Mall Gaziantep’te de çevre duyarlılığı ön planda tutuldu ve inşaat sürecinde geri dönüşümlü malzemeler kullanılmasına hassasiyet gösterildi. Alışveriş merkezinin inşaatı sırasında, yapının uzun ömürlü olması ve enerji tüketiminin her zaman optimum düzeyde tutulabilmesine de büyük önem verildi.

 

 

 

 

EDİTÖRE NOTLAR:

 

 

RAKAMLARLA PRIME MALL GAZİANTEP

 

Toplam inşaat alanı:  160.992 m2
Kiralanabilir alan: 56.000 m2
Kat sayısı: 4 (perakende) + 3 (otopark katı)
Mağaza sayısı: 165
Eğlence alanı: Multiplex sinema, bowling, çocuk oyun alanı
Yiyecek içecek mekanları: Foodcourt, restoranlar, cafe ve barlar
Otopark kapasitesi: 1517 araç

 

 

 

ÇEKİM ALANI:

Merkez çekim alanı (0-5 dak): 166.237 kişi
Yakın çekim alanı (5-15 dak): 695.518 kişi
Uzak çekim alanı (15-30 dak): 626.222 kişi
Toplam çekim alanı (30-45 dak): 1.487.977 kişi

Perekende bazlı talep yoğunluğu: ~1.847 mil. € 
1.000 Hanehalkı başına otomobil sayısı Gaziantep: 400 (Türkiye: 391)

 

 

 

GAZİANTEP:

5600 yıl önce kurulan ve dünyanın en eski kentlerinden biri olan Gaziantep, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük, Türkiye’nin ise 8. büyük ilidir.İstanbul’dan sonra nüfusu en hızlı artan il olan Gaziantep’in 2025 yılında nüfusunun 3.000.000’a yakın olacağı tahmin edilmektedir. Çevre illerden çok yoğun bir şekilde göç alan Gaziantep’e iki buçuk saat uzaklıkta yaklaşık 17 milyon insan yaşamaktadır.

Gaziantep ili sosyal-ekonomik ve kültürel açıdan hızla gelişmektedir. Ortadoğu ülkelerine giden uluslararası yollar ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni güneye bağlayan yollar üzerinde adeta bir kavşak konumundadır. Sanayi ve ticaret altyapısı her geçen gün gelişen Gaziantep’in bugün itibariyle yıllık ihracatı 3.5 milyar doların üzerindedir. Bu rakam bölgenin tüm ihracatının % 80’ine, sanayi ihracatının ise % 92’sine karşılık gelmektedir. Gaziantep hızla bölgenin sanayi, ticaret, finans, kültür, sanat, turizm, eğitim, sağlık merkezi olma yolundadır.

 

Toplam nüfus 1.700.763 kişi

Şehir nüfus oranı:  % 86,28

Köy nüfus oranı:  % 13,72

 

 

  

    PRIME DEVELOPMENT HAKKINDA:

 

Prime Development, perakende sektöründe, üstlendiği ve yürüttüğü projeleri başarıya ulaştıracak doğru ve yaratıcı çözümler üretiyor. Alışveriş merkezi projesi geliştirme ve yönetimi konularında 10 yıldan fazla uluslararası deneyime sahip profesyonel ekibiyle tasarımı, işlevselliği, konforu, sosyal sorumluluğu ve çevreye duyarlılığı esas alan bir yaklaşımı benimsiyor.

Proje geliştirme uzmanları, mimarlar, inşaat mühendisleri, kiralama ve finans uzmanları, alışveriş merkezi yönetimi ve pazarlaması konularında yetkin isimleri bir araya getiren kadrosuyla, başarısı garantili projelere imza atıyor.

Geliştirip tamamladığı her alışveriş merkezinin yönetimini de üstlenen Prime Development, Türkiye yatırımlarına Prime Mall İskenderun, Prime Mall Antakya’nın ardından Prime Mall Gaziantep ile büyüyerek devam ediyor.

 

 

 

 

 

 

PRIME MALL ALIŞVERİŞ MERKEZİ ÖDÜLLERİ

Prime Development tarafından projelendirilen ve yenilikçi anlayışıyla fark yaratan alışveriş merkezleri, uluslararası saygınlığa ve üne sahip International Property Awards tarafından ödüllere layık görülüyor.

PRIME MALL ANTAKYA:

·        International Property Awards, Türkiye’nin En İyi Ticari Projesi (AVM) Ödülü, Londra, İngiltere, 2009

·        International Property Awards, Avrupa’nın En İyi Ticari Projesi (AVM) Ödülü, Londra, İngiltere, 2009

·        International Property Awards, Dünyanın En İyi Ticari Projesi (AVM) Ödülü, San Diego, ABD, 2009

 

    PRIME MALL GAZİANTEP:

“İş Geliştirme” ve “Mimari” kategorilerinde Türkiye’den seçilen en iyi ilk üç alışveriş merkezinden biri olmaya hak kazandı.

 

INTERNATIONAL PROPERTY AWARDS:

International Property Awards ödülleri emlak, gayrimenkul ve yatırım sektörlerinde faaliyet gösteren, dünyanın her yerindeki tüm firmalara açık. Başarının temel kural olduğu, alanında mükemmeliğin sembolü bu prestijli ödül, verilmeye başlandığı 1995 yılından bu yana, herhangi bir kuruluştan destek almadan bağımsızlığını koruyor.

100’e yakın ülkede ödül için yarışan projeler öncelikle ulusal boyutta tasarım, imar, inşaat, proje kapsamı, proje geliştirme, mimari ve pazarlama konularında her biri farklı bir disiplinden saygın, deneyimli ve bağımsız bir jüri tarafından değerlendiriliyor. Mükemmele en yakın olduğu düşünülen, en yüksek puanı alan projeler, bağlı oldukları bölgede finale kalan diğer projelerle yarışıyor. Bölgelerinde birinciliği kazanan projeler ise ‘dünyanın en iyisi’ unvanını almak için diğer bölge birincileriyle birlikte değerlendir

Haber Merkezi

Bu haber toplam 2126 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Tartıştığı Kuzenini Bıçaklayıp Öldürdü28 Ağustos 2016 Pazar 19:42
 • Düğünü kana bulanan gelin ve damadı ziyaret edecek28 Ağustos 2016 Pazar 19:40
 • Erdoğan Gaziantep'te Konuşuyor28 Ağustos 2016 Pazar 19:36
 • HAYALİ GERÇEĞE ÇEVİRDİ24 Ağustos 2016 Çarşamba 16:52
 • Nizip’te silahlı kavga24 Ağustos 2016 Çarşamba 16:47
 • İşte Dakika Dakika Cerablus Harekatı24 Ağustos 2016 Çarşamba 16:43
 • Cerablus sadece bir başlangıç, devamı gelmeli24 Ağustos 2016 Çarşamba 16:41
 • Suriye sınırı yakınında yaşayanlara önemli uyarı23 Ağustos 2016 Salı 19:11
 • Gaziantep'te 46 polis, 18 asker tutuklandı23 Ağustos 2016 Salı 19:09
 • Kılıçdaroğlu Gaziantep'te23 Ağustos 2016 Salı 19:06
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Haber 27 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : Türkiye Reklam Ajansı Telefonu:0 553 586 14 77
  türk porno anal seks porno izle ankara escort porno Joy Istanbul Escorts
  | Faks : Mail Adresi: ucarhaber@yahoo.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim