• BIST 78.844
 • Altın 125,412
 • Dolar 3,0876
 • Euro 3,3575
 • Gaziantep : 7 °C
 • Adana : 16 °C
 • Ankara : 3 °C
 • İstanbul : 16 °C
 • İzmir : 12 °C

Siyasete bayram arası

Siyasete bayram arası
Ankara’da bayramın ikinci günü siyasi partilerde bayramlaşma gerçekleşti.AK Parti,CHP,MHP ve BDP parti binalarında gerçekleşen bayramlaşmaya bir çok partili ve millet vekili katıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Kılıçdaroğlu'nun anayasada uzlaşma sağlanan 60 madde için yaptığı çağrıya ilişkin, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun yapmış olduğu çağrıya olumlu bir yanıt olarak 'Evet Meclis'teki ortak noktaya ulaşılmış olan 60 maddeyi değiştirelim, bunun devamını da sağlayalım' anlamında bir çalışma olursa bu milletimiz adına önemli bir kazanım olacaktır" dedi.

AK Parti'de partiler arası bayramlaşma başladı. Parti Genel Merkezi'nde gerçekleştirilenbayramlaşmada AK Parti heyetinde
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Kadın Kolları MKYK üyesi Radiye Sezer Katırcıoğlu, Gençlik Kolları MYK üyesi Mücahit Yılmaz yer aldı. İlk ziyareti CHP heyeti yaptı. CHPGenel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı, "Uzlaşma sağlamak için kanalların açık olması temenni ediyoruz. Zaman zaman parlamentoda tartışmaların boyutunun giderek artması, partilerin birbiriyle rekabeti ötesinde daha sert bir biçimde karşılaması, kırıcı sözler sarfetmesi vatandaşlarımız tarafından da çok hoş karşılanmıyor. Bayram günlerinde aslında bu hasretlerimizi daha fazla hatırlıyoruz. Bütün partiler, ülke ve yurttaşlar için iyi şeyler yapma hevesinde. Zaman zaman hedefe ulaşma konusunda yöntem ve yollarda farklılıklar olabilir ama hepimiz insanlarımız için çalışıyoruz. Daha çok görüş alışverişi içerisinde olmamız, birbirimizi dinlememiz, anlamaya çalışmamız çok uygun olur. Siz, iktidar olduğunuz için muhalefeti biraz daha fazla dinlerseniz daha iyi olur.

İhtiyaçların ortak akılla ortak noktada buluşmayı gerekli kıldığına dikkat çeken Kapusuz, "Zaman zaman Türk siyasetinde böyle gergin ortamların olmadığı söylenemez. İşin tabiatında rekabet olarak devam etmek. Bunun hamasete, gerginliğe ve gergin ortama çekilmesi yanlış. Elbette herkes düşüncesini, fikrini söyleyebilmeli ve olumlu anlamla her türlü tenkitini yapabilmeli. Hakarettir, ileri seviyeye taşınacak tavır ve davranışlar tercih edilmez. Hele hele bayram günleri güzel şeyler konuşmak daha uygun olur. TBMM'nin önünde bulunan yeni anayasa yapma çalışmalarını mutlaka başarıyla sürdürülmesini, en son çare olarak da Sayın Kılıçdaroğlu'nun ve Sayın Genel Başkanımızın yapmış olduğu çağrıya olumlu bir yanıt olarak 'Evet Meclis'teki ortak noktaya ulaşılmış olan 60 maddeyi değiştirelim, bunun devamını da sağlayalım' anlamında bir çalışma olursa bu milletimiz adına önemli bir kazanım olacaktır. Belki birçok şeyin sebebi olan 'temel yasa' konusunda bir mutabakat sağlamak bu millete bayram hediyesi olarak da sunulabilmeli. Biraz umutlar kırılıyor gibi, seçim yaklaştıkça bu iş yapılamaz gibi bir endişe taşınıyor ama irade ortaya konursa, istek olursa, samimi olunursa başarılamayacak hiçbir işin olduğunu zannetmiyorum. Eğer yaptığımız iş milletimiz için hayırlı bir işse o işten mutlaka sonuç alabiliriz diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Kapusuz, "Millet, eğer bu görevi değil de muhalefeti verirse 'hay hay' deriz. Bir siyasi partiye nasip olmamış başarı grafiğimiz devam ediyor. Bütün ölçümlerde AK Parti açık ara önde gidiyor. Napalım, biz CHP'yi yukarı çıkartıp da biz geri mi çekilelim. Milletin bu işi yapması için herkesin bir check-up yapması lazım" dedi.
Halıcı, AK Parti'ye oy verenlerin muhalefeti de denemesi gerektiğine işaret etti.

MHP'DEN 'HOŞGÖRÜ' MESAJI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, "Bu bayram günlerinde sahip olduğumuz duyguların senin her günü devam etmesini istiyoruz. Bu anlayışın ve hoşgörünün devamından yanayız. Böyle bir ortam arzu ediyoruz. Yılın her günü birbiriyle çarpışan insanların hiç olmazsa senede bir gün de olsa, iki gün de olsa bütün bunları unutup belli bir çerçeve içinde bir arada olmaları, doğrunun ve güzelin yaşatılması açısından önem arzediyor" dedi.

Kapusuz, "Bizim en güzel günlerimiz milli ve manevi günlerimizin başında gelen Kurban ve Ramazan Bayramı ve milli bayramlarımız. Bu günlerin güzelliklerini yansıtmak, yaşatmak, hatırlamak çok güzel" diye konuştu.

BDP'DEN ÇÖZÜM SÜRECİNE VURGU

Hakkari Milletvekili Adil Zozani, Türkiye'nin çok ciddi ve önemli sıkıntıları olduğunu belirterek, "Bu sorunların hiçbirinin aşılamayacak olmadığını düşünmüyoruz. Herkes ortak hedeflerle buluştuğu andan itibaren 'Türkiye'nin çözülemeyecek sorunu yoktur' diye düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

"BARIŞ SÜRECİNİ GÖZLEMLEYEN AKİL İNSANLAR KONSEYİ'NİN KURULMASINI SON DERECE HAYATİ BULUYORUZ"

Son dönemlerde bir yalpalanmanın söz konusu olduğunu anlatan Zozani, "Bu yalpalanmayı açmak için Türkiye'nin daha önce kurulu mekanizmalarını devreye sokmak gerektiğini düşünüyoruz. Bu süreci gözlemleyecek bir mekanizmanın olması son derece önemlidir. Barış sürecini gözlemleyen bir Akil İnsanlar Konseyi'nin kurulmasını son derece hayati buluyoruz" dedi.

"İNSANLIĞIN VİCDANI DUMURA UĞRAMIŞTIR"

Siyasetin toplumsal talepleri karşılamak için olduğunu anlatan Kapusuz, "Toplumsal talebin karşılamak için ortaya çıkmış bir partiyiz. Demokratikleşmeden yana birçok adımlar atıldı. Beklentiler, tercihler farklı olabilir önemli olan birlik ve beraberliği güçlü kılmaktır. Bu noktadan harekete biz hep yapıcı olmayı, birleştiren bir atmosfer içinde sonuca gitmekten yana olduğumuzu söyledik. Asıl olan çözümden yana olmaktır. Problemden yana tavır koymak kolaycılıktır. Elini vicdanına koyan herkes bugüne kadar yapılanları takdirle karşılamalıdır. Bugüne kadar yapılanlar va bundan sonra yapılacaklar bu ülkenin birlik ve beraberliği için önemli kazanımlar olacaktır. İnsanlığın vicdanı dumura uğradı. Güçlü kabul edilen ülkeler insanlık adına büyük bir itibar kaybetmektedirler" ifadelerine yer verdi.
Bu sürecin Türkiye'nin kendi inisiyatifiyle ortaya koyduğu bir sonuç olduğunu anlatan Kapusuz, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Topluma ve toplumun bütün kesimlerine herkesi tatmin edici bir formül bulmamız zor. Zamanlamaya dikkat etmek lazım.Bazen acele etmek gerekir, ama bazen acele işe şeytanın karıştığını unutmamak da lazım. Gözyaşına, sıkıntıya sebep vermiş problemlerin çözümü zordur. İktidar olanlar ise bunun farkındayız. Kararlı olduğumuz da dünya alem tarafından görülmektedir. Türkiye'de yaşayan tüm vatandaşlarımız yüksek oranda destek vermelidir. Topluma rağmen dayatmalara girmemek lazım."

AK PARTİ’DEN CHP’YE BAYRAM ZİYARETİ

AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler başkanlığı’ndaki heyet, CHP’ye bayram ziyaretinde bulundu.

AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler başkanlığındaki heyet, CHP’ye bayram ziyaretinde bulundu. AK Parti’li heyeti, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ve Parti Meclisi Üyesi Ekrem Kerem Oktay kapıda karşıladı. AK Parti’li heyete bayram çikolatası ikram edildi.
Bayramlarda trafiklerin çok rahat olduğunu dile getiren CHP’li Nazıaka, “Geziciler olmayınca trafik çok rahatladı. Öyle diyor sizinkiler. Trafiği de Gezi olaylarıyla bağdaştırmayalım” dedi. Bunun üzerine AK Parti’li İşler de “Bugün bayram, siyasete pek girmeyelim” ifadesini kullandı.
“Keşke siyaset kurumu olarak 365 gün boyunca ortak aklı, sağduyuyu geliştirebilsek” diyen Umut Oran, “Demokrasiyi güçlendirmemiz gerekiyor. Demokrasi Paketi açıkladınız. Bizler de demokrasiyle ilgili görüşlerimizi, önerilerimizi, kanun tekliflerimizi veriyoruz. Bu paketleri hep birlikte güçlendirmemiz gerekiyor. Demokrasi sağlıklı olmadığı zaman onun üzerine hiçbir şey inşa edemiyorsun. Her şeyin başı demokrasi” diye konuştu.

LÜBNAN’DA KAÇIRILAN THY PİLOTLARI

Lübnan'da yaklaşık 1.5 ay önce kaçırılan THY pilotları Murat Akpınar ve Murat Ağca'nın durumuyla ilgili de konuşan Oran, “Dün onların kısa görüntülerini gördük. Bu pilotların bulunması, kurtarılması için ne yapılması gerekiyorsa her türlü yardıma hazırız. Sizden de beklentimiz bu konunun ivedilikle çözümünün sağlanması” dedi.
AK Parti Ankara Milletvekili İşler, “Bu konuda diplomasimiz gerekli çalışmaları yapıyor. Ancak Lübnan’daki durumu biliyorsunuz. Hükümet olarak, biz elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.CHP’nin samimi düşüncelerine teşekkür ediyorum. Yapılabilecek bir şey olursa iş birliğinde fayda görüyorum” dedi.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI

Demokrasinin güçlenmesi için sivil anayasanın zorunlu olduğunu ifade eden İşler, “Türkiye’de ihtiyacımız olan uzlaşma kültürünü sağlamamız lazım. İki senedir çalışan Anayasa komisyonu maalesef 60 madde de kaldı” şeklinde konuştu.
Demokrasiyi içselleştirmenin önemli olduğunu dile getiren Nazlıaka ise “Toplumun farklı kesimlerini ötekileştirmek değil birbirine kenetlemek gerekiyor” dedi. İşler de, “Biz demokrasiyi içselleştirdiğimiz için sivil-demokratik bir anayasa olsun istiyoruz. Burada samimi bir niyet var ve Uzlaşma Komisyonu’nda tüm partilere eşit sayıda üye verildi ve çalışmalar devam ediyor” ifadelerini kullandı.
Bir gazetecinin Ergenekon ve Balyoz tutuklularının ailelerine bir bayram mesajı olup olmadığını sorması üzerine AK Partili İşler, “Bayramda siyaset yapmayalım dedik. Onları bayram sonrası görüşelim. Tutuklulukları kimse istemez ama hukuk devletinde tutuklu olan kişiler olması doğaldır. Siyasi davalara bayram münasebeti ile girmeyelim” yanıtını verdi

Parti temsilcileri Ankara’daki trafik sorunuyla ilgili de konuştu. Sorunu çözmenin temelinin raylı sistemlerden geçtiğini dile getiren Nazlıaka, “Ankara, toplu taşımada başarılı olamadı. Gelmişken onu da söyleyeyim” dedi. Bunun üzerine de İşler’in “Muhalefetini yine yapıyorsun” demesi gülüşmelere neden oldu.

MHP’DE PARTİLER ARASI BAYRAMLAŞMA

DSP, AK Parti, BBP, SP, DP ve CHP heyetleri MHP'ye bayram ziyaretinde bulundu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel ve MYK üyesi M. Sami Uzun partilerine gelen heyetlerle bayramlaştı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) heyetini ziyareti sırasında MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, vatandaşlık konusunda AK Parti ile anlaştığınız konusunda bazı haberlerin yer aldığını bunun doğruluğu konusunda heyete sordu.

CHP heyetine Başkanlık eden Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı, “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak özgürlüklerden yanayız taviz vermeyeceğiz hususlar var bunları komisyon aracılığı ile görüşüyoruz. Vakıf olunması gerek şey şudur. İktidar partisinin önemli konularda yapacağı değişiklerde sadece bir parti ile değil bütün muhalefet ve mecliste olmayan partileri ile görüşerek toplumun kabul edebileceği değişiklikleri yapması gerekir. Bu konu da bekletti ve tavsiyemiz muhakkak uzlaşma sağlanmasıdır. Sadece siyasi hesaplarla secim hesaplarıyla atılacak adımlar ne ülkemize yarar getirir nede partiye yarar getirir. Halkımızın iyiliğini hedef alan özgürlüğü, demokrasiyi hedef alan, halkımızın refahını mutluluğunu her tür yeniliğe biz açığız” dedi.
Saadet Partisi heyetinin MHP’yi ziyaretinde ise; MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “11 yıllık iktidarları sonrasında önümüzdeki seçimde hep birlikte mücadele edeceğiz. Toplumun nefretini kazanmaya başladılar” ifadesini kullandı.

Yalçın’ın sözleri üzerine, SP heyetine Başkanlık eden Tacettin Çetinkaya, “Tayyip bey ‘Milli görüş gömleğini çıkarttı' da diyebiliriz” diye karşılık verdi.

BDP GENEL MERKEZİ'NDE BAYRAMLAŞMA

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Merkezi'nde partiler arası bayramlaşma gerçekleşti.

BDP Genel Merkezi'nde, BDP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Mutlu ve BDP Parti Meclisi Üyesi Şirin Altay, partilerine gelen heyetlerle bayramlaştı.

BDP'deki bayramlaşmaya AK Parti, CHP, DSP ve Saadet Partisi heyetleri katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 535 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • CHP'den 29 Ekim kararı20 Ekim 2016 Perşembe 17:35
 • 14 yıllım hayalim gerçekleşti!20 Ekim 2016 Perşembe 14:58
 • CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan başkanlık yorumu13 Ekim 2016 Perşembe 10:22
 • Kılıçdaroğlu'ndan Rusya anlaşmasına tepki13 Ekim 2016 Perşembe 10:18
 • Tayyip Erdoğan: Mağdur falan yok kardeşiim13 Ekim 2016 Perşembe 10:15
 • İbadi'ye seslendi: Buradakilere bakmayın12 Ekim 2016 Çarşamba 06:00
 • Bildiğimizi okuyacağız haddini bil12 Ekim 2016 Çarşamba 05:58
 • Asıl mağdur şehitlerimiz gazilerimiz12 Ekim 2016 Çarşamba 05:56
 • MHP'nin yeni grup başkanvekili Erhan Usta oldu12 Ekim 2016 Çarşamba 05:53
 • Türkiye'den Amerika'yı çıldırtacak hamle11 Ekim 2016 Salı 02:43
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Haber 27 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : Türkiye Reklam Ajansı Telefonu:0 553 586 14 77
  türk porno anal seks porno izle ankara escort porno
  | Faks : Mail Adresi: ucarhaber@yahoo.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim