• BIST 79.433
 • Altın 125,714
 • Dolar 3,0724
 • Euro 3,3451
 • Gaziantep : 17 °C
 • Adana : 24 °C
 • Ankara : 9 °C
 • İstanbul : 15 °C
 • İzmir : 18 °C

Tayyar,Sonunu düşünen kahraman olmaz dedi

Tayyar,Sonunu düşünen kahraman olmaz dedi
Ülke gündemindeki gelişmelerin yanı sıra, yerelde de farklı söylemleriyle siyaset ve iş dünyasının odak noktası haline gelen Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, yerel seçimler öncesinde de risk almaktan kaçınmadı

'Seçimleri kazanamazsam bölgede siyaset yapmam' diyerek iddialı bir çıkış yapan Tayyar, ''Ak Parti adayları içerisinde bir rekabet var. Rakibimiz yok. Siyasette hep risk aldım. Çünkü sonunu düşünen kahraman olamaz'' dedi.

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Ay Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Güneş Gazetesi İmtiyaz Sahibi İbrahim Ay'ı ziyaret etti. Ziyarette ülke gündeminden 30 Mart yerel seçimlerine kadar yaşanan tüm detayları değerlendiren Tayyar, Gaziantep merkezde çıkar odaklarına müdahil olduğu için, istenmeyen adam ilan edildiğinin altını çizdi. İslahiye ve Nurdağı'nda bu odakların oyununu bozarak büyük bir zafere imza atacaklarına dikkat çeken Tayyar, '' İslahiye benim doğup büyüdüğüm yer. Milletvekiliği döneminde önemli hizmetleri bu bölgeye getirdik. İslahiye siyasetini etkisi altına alan ve dertleri koltuk olan odaklarla mücadele ediyorum.  Siyaset olarak önümde bir risk olmamasına rağmen, tüm herşeyi göze alarak seçimi kazanmak istiyorum'' dedi.

Güneş Gazetesi'ne yaptığı özel açıklamalarda, siyasette yaşadığı krtik dönemleri ve genelden yerele kadar uzanan tüm gelişmeleri anlatan Tayyar, 30 Mart yerel seçimlerinin yerellikten öte genel manada büyük bir önem taşıdığına vurgu yaptı.

İSLAHİYE VE NURDAĞI HAVZASI CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Biz Nurdağı ve İslahiye'yi birlikte düşündük. Gaziantep merkeze sıkıştı. Çevreye açılması gerek. En yakın alan Nurdağı ve İslahiye havzası. Şuan Bahçeli, Nurdağı ve Nurdağı, Gaziantep hızlı tren  İprojesi hayata geçiyor. Hassa'dan Dörtyola 17 Km'lik tünel ve viyadük projesi var. Kilis sıınırından Polateli'ne kadar duble yol projesi var. İslahiye denize 40 kilomerte olacak. Bu bölge cazibe merkezi haline gelecek

PROJECİ İSİMLERLE YOLA ÇIKTIK

İki adayımızda ziraat mühendisi ve projeci isimler. Nurdağı'nda Gap'ta proje uzmanı olan Mehmet Yıldırır, İslahiye'de Ticaret Odası Başkanı Kemal Vural'ı aday gösterdik.  Bölgede 48 kilometrelik  su kanalı inşa ettik. 40 yıllık bir rüya idi. Benim siyaseti bırakırım dediğim projelerden birisi de buydu. Biz su ile Nurdağı ve İslayiye'yi birbirine bağladık. Bir anlamda denizi getirdik. Bu tür değişimler elbette sancılı olur. Risk almak gerekiyordu risk aldık. Halkta destek verdi. Şuan Nurdağı'na yüzde 60-65, İslahiye'de ise yüzde   55-60 oranında bir oy alırız. İslahiye'de seçimleri kazanırsak, sadece belediye başkanları seçilmeyecek. Şamil Tayyar'ı siyasetten silmek isteyenlerde gerekli cevabı alacaktır. 

GAZİANTEP MERKEZ SİYASETTE BENİ İSTEMEYENLER VAR

Gaziantep merkez siyasetinde beni istemeyenler var. Bunlar bizi kasaba siyasetine mahkum etmek istiyorlar. İslayiye'de sorun oluşturuyorlar ve merkeze gelmemizi istemiyorlar. Bu kirli oyunu bozacağız. 30 Mart'ta bizi siyasette silme planı yapanlarla uğraşmaya ve gerekli dersi vermeye devam edeceğiz. Bizi yıpratmak isteyenlerle mücadelemiz sürecektir. Ben bugüne kadar rant paylaşımlarına dur dedim. Nerede yanlış varsa müdahil oldum. Dinleme konusundan imar konularına kadar her alanda, oluşan tezgahları yıkmak istedim. bu yüzden siyaseti bırakmamı isteyen gruplar var.

CEMAAT TABANINDAN OY ALIRIZ

Cemaatin tabanından ciddi oy alacağız. Diğer yandan Ak Parti'nin cemaatle yakın olması nedeniyle uzaklaşan farklı dini gruplar, bugün Ak Parti'ye  dönüyor. Giden olabilir ama gelen dahada fazla.

Halkın kafası karışık değil. Olup bitenleri çok iyi çözümlüyorlar. Miting meydanlarının dolup taşması bunun iyi algılandığını gösteriyor. 17 Aralık'tan sonra yaşanan gelişmelerin bir yolsuzluk operasyonu olmadığı aksine bir siyasi operasyon olduğu ve bir darbe girişimi ile Recep Tayyip Erdoğan'sız bir Türkiye projesinin hayata geçirilmek için kullanılmış olduğunu vatandaş biliyor. Bu nedenle vatandaş meydanlara koşarak hem Başbakan'a hem de Türkiye'nin geleceğine sahip çıkmak istiyor. Meydanların bu şekilde dolması başka türlü açıklanamaz. Başlangıçta tereddütler yaşanmış olabilir ama genel olarak toplum meseleyi iyi algılıyor. 2002'den itibaren sandıktan çıkamayacağını görenler bu sürecin Ak Parti'nin aleyhinde kullanacağını düşünüyorlar. Fakat yine bir hüsrana uğrayacaklar. Kamuoyu yoklamaları vatandaşın kafasının çok berrak olduğunun bir kanıtı. Yoklama da oylar yüzde 45 ile 50 arasında değişiyor. 2009 da aldığımız oy yüzde 38.8'di. Şimdi 45- 50 aralığına gelmiş olması meselenin artık bir yerel seçim boyutundan çıktığını son dönemlerde yaşananların bir siyasi operasyon olduğunun algısı ile başbakan ve Türkiye'ye sahiplenme olduğunu ortaya koyuyor. 

MENFAAT GRUPLARIYLA MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Gaziantep'te arazi rantı üzerine kurulu bir menfaat yapısı var. Garip bir şey. Gaziantep sanayi şehri olaralk bilinir. Ama Banka kredileri sanayi yatırımda değil, arsa alımlarında kullanılıyor. Sam ve Erikçe projesine karşı çıktım. 30 milyon metrekare alanı kapsıyordu. Gaziantep'i 43 milyon olarakl kabul edersek, yeni br Gaziantep kurma planı yapılıyordu. Buradan iş adamları krediler çekmiş ve arsa almış. Yani imar planları şeffaf yapılmalı. İnsanların ellerinden habersiz arazileri toplanmamalı. İkdidar partisi vekili olarak bir ranta muhalefet ediyorum. Bana destek vermesi gereken CHP karşı çıkıyor. Güneydoğubirliği'nde yerinde müdahil oldum. 10.5 milyon olan satış, 24 milyona çıktı. Bu tür rantlara çomak sokarsanız elbet sizi istemezler. Şamil Tayyar'ı Gaziantep merkezde istemeyenler işte bu yüzden istemiyorlar. Bende olsam istemem. Aynı oyunu şimdi İslahiye'de yapmak istiyorlar.

CİDDİ TEHDİTLER ALDIM

Samimi olmak gerekirse tabiki bir can taşıyorsunuz, etkilendiğim zamanlar oldu. ilk zamanlar evimizde dolaylı olarak operasyonlar yapıldı. Sabah evimiz basıldı. Ciddi sağlık problemleri yaşadık. Sonra aracımı her gün kontrol ederek bindim. Buralar kolay gelmedik. Sonra Star Gazetesi'nde bir yazı yazdım. 'Öldürtmezseniz namartsiniz' başlıklı yazım sonrası Dünya'nın her yerinde müthiş olumlu destek aldım. Hepsini okudum ve cevap yazdım. Bu yazı sonrası Canı veren Allah diyerek, ruhsal durumumu düzelttim ve rahatladım. İnsan inandığı yolda doğru bir yola çıkınca Allah yolunuzu örüyor ve hedefe uşlaşıyorsunuz. Önemli olan ilkeli olmak. toplumun vicdanına hitap etmek gerek. Benim fikirlerimi beğenmeyenler proğramlarımı en çok izleyenlerdir.

DİNLEME OLAYINI GÜNDEME GETİRMİŞTİM

Gaziantep'e siyaset girdikten sonra fark ettik. Şahsımın ve birçok kişinin telefonlarının dinlendiğini. İlgisiz yerlere servis edildiğini tespit ettim. Daha sonra dönemin emniyet  müdürüne usulsüz dinlemeler olduğunu ve dinlemelerin hukuk kılıfına uydurulduğunu ilettim. Bir kısmını kabul etti ve bir kısmını geçiştirdi. Kötü çarkın içinde yer alan ekibi sahiplendi. Vali'ye gittim ve durumu anlattım üzerine çok fazla düşmedi. Emniyet Genel Müdürü'ne durumu bildirdim. O zamanda İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e söyledim. Gündeme getirdiğimiz iddialar ciddiye alınmadı. Yaşadıklarımız kamuoyuna paylaşılmaya başlanınca polis müfettişi görevlendirildi. Bu kişilerde hukuk dışı dinleme olmadığını belireten bir rapor sunarak gittiler.

GEÇ FARK EDİLDİ

Yaklaşık 2 yıl geçti. Özellikle 17 Aralık operasyonundan sonra Türkiye'nin her yerinde hücre tipi örgütlenmiş bir yapının Türkiye'yi nasıl esir almaya çalışıldığı görüldü. Bu fark edilince Gaziantep'te 2 yıl önce gündeme getirdiğimiz iddiaların önemi fark edildi. o zaman şunu söylemiştik: ''Dinlemeler üzerinden emniyetteki yargıdaki ekipler arası işbirliği ile Gaziantep sanayisinin, ticaretinin, bürokrasinin, devlet mensuplarının ve toplum hayatının biçimlendirilmeye çalışıldığını ifade etmiştik. Üzerine gidilmedi. Yarım kaldı. 2 yıl sonra olup bitenlerin fark edilmiş olması mutluluk verici.

Gaziantep Milletvekili olduğum için burası üzerinden sorunları tespit ederek çözüm üretmeye çalıştım. Zaman içerisinde Gaziantep'te ki o kirli yapının Türkiye'nin her yerinde kurulduğu ortaya çıktı. Sorunu yerelde çözemeyince diğer yerlere de el atamadık. Gaziantep'te ki olayların üzerine gidilseydi bir çorap söküğü gibi tehlikenin bütün boyutları ortaya çıkabilirdi. 17 Aralık da İstanbul'da başlamadı mı? İstanbul'dan başlayarak Türkiye geneline yayılan bir süreç doğdu.  Süreç Gaziantep'ten başlasaydı en az şiddet ile kapatabilirdik.

UYARILARIM DİKKATE ALINSAYDI BİR ÇOK ŞEY YAŞANMAZDI

O dönemde Gaziantep ölçeğinde daha ciddi operasyonlar yapılabilseydi. 17 Aralık'ta bu kadar şiddetli olmazdı diye düşünüyorum. Bu süreçte emniyet müdrü, istihbarat müdürü gitti.  Yargı ayağında gerekli düzenlemeler yapılamamıştı. Başsavcı da gerekli hassasiyeti göstermemişti. Başsavcının görevden alınmasının yeni süreçte Gaziantep'teki organize yapı ile mücadele içinde olduğunu düşünüyorum. Giden başsavcı da bu hassasiyeti göstermedi. O dönemde Gaziantep'te müdahil olmasaydık. 17 Aralık'ta İstanbul'da yaşanan olayların bir kısmı Gaziantep'te de yaşanabilirdi. Gelinen nokta bizi haklı çıkardı. Feryadımızı bugün değil daha önce duysalardı bu durum yaşanmazdı.

TÜM PLANLAR TEK TEK BOZULUYOR

Ak Parti'den kurtulmak isteyenler hiddetle saldırmaya devam ediyorlar. Amaçları Aralık Ayı'nın 28'inde hükümetin yıkılması ve Ocak Ayı'n da yeni bir hükümetin kurulmasını planlıyorlardı. CHP, MHP, İşçi Partisi ve Ak Parti'den istifa edecek olan Milletvekillerin'den oluşacak koalisyon hükümet planlıyorlardı. 6 ay içinde halkı seçime götüreceklerdi. bu mümkün olmadı. Şubat Ayı'na ertelediler planı. Şubat Ayı'nda da gerçekleşmeyince montaj bir kayıt yayınladılar. Başbakan'ın oğlu ile arasında geçtiği iddia edilen kayıt. Kayıta baktığın zaman hem teknik olarak hem içerik olarak elden düküldüğünü görüyorsunuz. 30-40 tane başbakanımıza ait olan kelimeler cımbızla çekilmiş. Orada 3. ses var. Sanal ortamda yeni sesler üretilmiş. Bu kamuoyuna servis edildi. Teknik olarak bakıldığında bunun montaj olduğu anlaşılıyor. İçerik olarak baktığınızda da sözüm ona sayın başbakan 1 milyar dolar parayı sıfırlayın diyor. 1 milyar doların kağıt ağırlığı 11 tondur. Bu kadar parayı hesaplanız 3 oda dolusu bir para yapar. Sonra Bilal Erdoğan diyor ki 30 Milyon Euro kaldı diyor. Başlangıçta dolar diyorsunuz sonra Euro kaldı deniliyor. Dolar mı Eoru mu? montaj olduğu için kendi içinde de teknik hatalar var. O kadar paranın taşınabilmesi için koca bir tır gerekiyor. O tırı 1 saat içerisinde transfer edilmesinde en az 40 işçiye ihtiyaç var. Düşünün ki bir ülkenin başbakanı bu parayı saklayacak ve operasyon sabahı parayı yok edin diyecek.

MONTAJLAR YAPILIYOR

Başbakan zaten dinlenildiğini biliyor. Bunu da kamuoyuna söyledi. Bunu da bile bile bir başbakanın konuşması beklenemez. 4 ayrı ses kaydı var. Birinin kaydına baktım 15.39'da. Başbakanın Ürdün Başbakan'ı ile görüşmesine denk geliyor. Diğeri ise Konya'da uçağa bindiği saate denk geliyor. Orada saat dilimleri de uymuyor. ama başbakan ve aile ilgili yolsuzluk algısı oluşturmak. Toplumun en hassas olduğu bir dönemde. Bunun üzerinden de birşey olmadı. Şimdi 25 Mart'ı bekleyin dediler. Yukarıdan Meteor'da düşse artık bu satten sonra yayınlanacak hiçbir kaydın siyaset algısının değişeceğine asla inanmıyorum. Toplum bunu bir darbe girişimi olarak görüyor ve bunu sahipleniyor.

BU BİR SİYASİ OPERASYONDUR

Tweeter Merkezi'inin Türkiye Cumhuriyeti Kanunları'nı yok sayması bile bu siyasi operasyonlardan bağımsız olduğu düşünülemez. Mısır'da darbeyi sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiler. Ukrayna'da darbe böyle gerçekleşti. Mısır'da öldürülen yüzde 80 insan doğrudan ateşli silah ile öldürülmüş. Ama oraya darbe denmedi. Ölen insanlar ciddiye alınmadı. Ama Türkiye'de sokak eylemlerinde polisin sıktığı gaz bombalarının açısı problem oldu. 45 derecelik açı ile gaz bombaları sıkıldı diye Türkiye'ye ultimatom verdiler. Mısır'da 5 binde fazla insan kafasına kurşun sıkılarak öldürüldü. Ukrayna'da 150 insan öldü. Yine bunu mesele yapmadılar. 2 yerde de Avrupa Birliği, İsrail ve Amerika istedği iktidarları oluşturmak için sokaklar üzerinden proje ürettiler. Türkiye'de ise gezi olaylarında bunu denediler. Olmayınca 17 aralık'tan sonra bunu hızlandırdılar. 

OLAY ÇARPITILIYOR

Tweeter Merkezi'nin Amerika'dan 697 şikayet başvurusu var. Bunların yüzde 75'ini karşılamış. İçeriklere erişme engellenmiş. Ayrıca Fransa'da Yahudi Alektarlığı ile ilgili yayınların şikayetleri değerlendirilip erişimleri engelleniyor. Almanya'da ise nazilerin yayınların engellenmesi iç.in girişimlerde bulunuluyor ve engelleniyor. Taleplere karşılık vermediği yer ise sadece Türkiye. Burada gezi olaylarının başladığı süreçte tweet operasyon merkezi oldu. Sosyal ağlar bu tür operasyonel girişimlere doğru tavır alırsa bu darbeleri gerçekleştirmek mümkün olmaz. Türkiye mahkeme kararını ortaya koyuyor ve gereğini yapın diyor. Onlar da TC Kanunları bizi ilgilendirmez diyor. Yani Amerika, İngiltere, Fransa, Almanya bunların namusu şerefi önemli de Türkiye halkının ki mi önemli değil. Malesef Türkiye'de darbe girişimlerinin desteklenmesi için Tweeter'ın da bu sürece dahil olduğunu görüyoruz.  AYDIN AKYÜREK-Gaziantep Güneş

Bu haber toplam 487 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Tartıştığı Kuzenini Bıçaklayıp Öldürdü28 Ağustos 2016 Pazar 19:42
 • Düğünü kana bulanan gelin ve damadı ziyaret edecek28 Ağustos 2016 Pazar 19:40
 • Erdoğan Gaziantep'te Konuşuyor28 Ağustos 2016 Pazar 19:36
 • HAYALİ GERÇEĞE ÇEVİRDİ24 Ağustos 2016 Çarşamba 16:52
 • Nizip’te silahlı kavga24 Ağustos 2016 Çarşamba 16:47
 • İşte Dakika Dakika Cerablus Harekatı24 Ağustos 2016 Çarşamba 16:43
 • Cerablus sadece bir başlangıç, devamı gelmeli24 Ağustos 2016 Çarşamba 16:41
 • Suriye sınırı yakınında yaşayanlara önemli uyarı23 Ağustos 2016 Salı 19:11
 • Gaziantep'te 46 polis, 18 asker tutuklandı23 Ağustos 2016 Salı 19:09
 • Kılıçdaroğlu Gaziantep'te23 Ağustos 2016 Salı 19:06
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Haber 27 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : Türkiye Reklam Ajansı Telefonu:0 553 586 14 77
  türk porno anal seks porno izle ankara escort porno Joy Istanbul Escorts
  | Faks : Mail Adresi: ucarhaber@yahoo.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim