1. HABERLER

  2. GAZİANTEP HABER

  3. Tekkeli Global başarısıyla zirveye ismini yazdırdı

Tekkeli Global başarısıyla zirveye ismini yazdırdı

Yumbir Derneğinin Antalya’nın Kemer İlçesinde 7-10 Kasım tarihleri arasında düzenlediği 4.Yumurta Zirvesine Tekkeli Global damga vurdu.

A+A-

Gerçekleştirilen zirvede sektörün sorunları ve çözüm yöntemleri ele alınırken Tekkeli Global’in başarısı ise büyük takdir topladı. Zirvede Sektörün ciddi bir sıkıntılı süreçten geçtiğini, bu zirve ile sektör temsilcilerine önemli bir moral ve motivasyon oldu

Gala Gecesi  Sponsoru olan Tekkeli Global  geceye ilk önce Urfa Sıra Ekibi sonrada ünl sanatçı Petek Dinçöz sahne aldı. Türkiye genelinden toplamda 700 kişinin katılım sağladığı zirvede sektörün bugünü ve yarını ele alındı. Birçok üreticinin de yer aldığı zirvenin açılışını ise Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Gürdal gerçekleştirdi. Gaziantep’ten de 15 firmanın yer aldığı zirve, birçok sektörel üretim yapan iş adamlarının da gözdesi oldu. Tekkeli Global’ın sponsor olduğu 4. Yumurta Zirvesi Galasına ünlü şarkıcı Petek Dinçöz de katılarak davetlilere unutulmaz anlar yaşattı. Zirvede ayrıca başarılı işadamlarına da plaketleri verilerek başarıları taçlandırıldı. Yumurta Zirvesi, yoğun katılımla gerçekleştirilen galada İzmir Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

 

0-1(143).jpg
TEKKELİ GIDA’NIN TÜRKİYE GURURU
Faaliyetlerini bağlı olduğu mütevazilik, dürüstlük, çalışkanlık ile devam eden, Tekkeli Gıda 2019 yılında Fortune dergisinin yaptığı "Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi" listelerinde 259. sırada yerini aldı. Yönetim merkezi Gaziantep olan Tekkeli Gıda, Türkiye ve Dünyada üretim ve depolama faaliyetlerini, 3 bölge ve 10 tesiste sürdürüyor. 10 ülkeden ürün tedariki ve 40'den fazla ülkeye ihracat yaparak faaliyet alanını genişleten Tekkeli Gıda, Tarım ve Gıda ticareti yapan uluslararası  şirketler arasında yerini aldı.

 

TEKKELİ GIDA BAŞARILARIYLA ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR
Türkiye'nin özel sektördeki en  büyük 5 tarım İhracatçısı firmalarından birisi olan Tekkeli Gıda 5 Limanda faaliyet gösterirken Türkiye'den 40 ülkeye ihracat da yapıyor. Yıllık 1 milyon ton işlem hacmi gösteren Tekkeli Gıda , yine 200 bin ton yem üretimi, yıllık 250 milyon USD ticaret hacmi ile de ülke ekonomisine değer katıyor.

tekeli3.jpgtekeli3.jpg

TEKKELİ GIDA YATIRIM VİZYONLARI İLE TİCARET DÜNYASINDA FARK YARATIYOR
Tekkeli Gıda tarım alanında dünyanın en büyük tahıl, yumurta ve yağlı tohumlar üreticisi, ihracatçısı ve tedarikçisi konumunda. Büyüme stratejisi yalın organizasyon yapısı, dinamik insan kaynağı ve güçlü mali kaynaklara dayalı bölgesel lider olma vizyonuna dayanan Tekkeli Gıda, tarımsal ticaret alanında, kendi sektörü ve iş yaptığı bölgenin kurumsal değerlerine uyum sağlayacak etkin bir risk yönetim ekibi ve sistemi ile çalışmalarını aktif olarak devam ettiriyor. Tekkeli Gıda kurumsallaşma ve finansal yeterlilik gerektiren yurtiçi ve bölgesel lider olma vizyonu çerçevesinde, çeşitli ülkelerde yatırımları bulunan finansal yatırımcı firmalarla görüşmeler yaparak büyüme vizyonunu sürekli olarak ileriye taşımaya devam ediyor.

DOĞRU ÜRÜNLERİ DOĞRU ZAMANDA  DOĞRU LOKASYONDA TEMİN EDEREK ÜRÜNLERİMİZE DEĞER KATIYORUZ
Tekkeli Gıda’nın ticaret anlayışı ve sektörel büyüme sürecini değerlendiren Katırlı, “Yarim asır önce Vakkas Katırlı tarafından Gaziantep'te kurulan Tekkeli Gıda bugün  yumurta, tahıl, yem ve yağlı tohumlar gibi tarım ürünlerini işleyerek değer katan, tedarik zincirini verimli yöneten, Türkiye'de sektörünün en büyük ticaret şirketlerinden biri. Şirketin II.kuşak temsilcisi Yakup Katırlı 25 yıl önce babasından bayrağı devralarak şirketin buraya kadar gelmesinde çok büyük katkı sundu.  Tekkeli, dünyanın birçok ülkesinde temel gıda ve yem hammadde gereksinimlerini karşılamak üzere doğru ürünleri, doğru zamanda, doğru lokasyondan temin ederek ve ürünlere değer katarak tedarik zincirini yönetiyor” ifadelerinde bulundu.

BÜYÜMEYİ SİSTEMLİ HALE GETİRİYORUZ
Tekkeli Gıda olarak sistemli bir büyüm sergilediklerinin altını çizen Katırlı, “Tekkeli kârlı büyümesini sürdürmek için dünyadaki gelişmeleri, sektörü ve dinamiklerini çok yakından takip etmektedir. Diğer önemli sektörlerde olduğu gibi tarım sektörü de kendi içinde uzmanlaşmaya, yaratıcı ürünlere ve yeni iş alanlara yatırım yapmaktır. Başarılı iş sonuçlarımız, uzun vadeli stratejik bakış açımız, riskleri etkin şekilde yönetilmesi, tüm paydaşlarımızın çıkarlarını koruma hedefi ile, artarak devam eden finansal gücümüz ve kurumsal yönetime verdiğimiz önemin Tekkeli’nin şirket değerini artırdığını memnuniyetle görüyoruz” açıklamalarına yer verdi.

ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ TÜKETİCİNİN SOFRASINA SAĞLIKLI ÜRÜN TEMİN EDEBİLMEK
Öncelikli hedeflerinin kaliteyi arttırmak olduğunu söyleyerek tüketicinin sofrasına sağlıklı ve kaliteli ürünler temin ettiklerini dile getiren Katırlı, “Tüm bunları, çalışanlarımız, iş ortaklarımız iyi ilişkilerimizi yapısal bir şekilde devam ettirme, ana hedeflerden sapmadan gerçekleştiriyoruz. Tarım ticareti işinde pazar tüm dünyadır. Çiftçiden tüketiciye tedarik zincirinin etkin bir şekilde yönetilmesi, tarım ürünlerinin tüketicinin sofrasına zamanında ve kaliteli bir şekilde ulaştırılması en öncelikli hedefimizdir. Bu amaca ulaşmamızda en büyük değerlerimiz başta çalışanlarımız ve paydaşlarımızdır. Onlardan aldığımız güçle kendi alanında Türkiye’nin en büyük kurumsal Gıda ve Tarım şirketi olmayı hedefliyoruz.Tekkeli’nin bu başarının arkasında temellerinin sağlamlığı yanında, büyük hayalleri, vizyoner kadrosu bu işe tutkusu ve doğru yerde, doğru zamanda, insan odaklı çalışması yer almaktadır” dedi.

Haber merkezi

Bu haber toplam 558 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.