• BIST 78.844
  • Altın 125,625
  • Dolar 3,0876
  • Euro 3,3575
  • Gaziantep : 15 °C
  • Adana : 17 °C
  • Ankara : 10 °C
  • İstanbul : 17 °C
  • İzmir : 18 °C

Türbanlı da mini etekli de Erdoğan için sokağa çıktı

Türbanlı da mini etekli de Erdoğan için sokağa çıktı
Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının açılması ile birlikte tüm yurtta Erdoğan yandaşları sokağa döküldü.

SİNOP’TA CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM KUTLAMALARI

Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının açılması ile birlikte Sinoplular sokaklara döküldü.
Seçim sonuçlarını AK Parti İl binasında takip eden TBMM İçişleri komisyon Başkanı Mehmet Ersoy, AK Parti İl Başkanı Cengiz Tokmak, Gençlik kolları, kadın kolları ve diğer parti mensupları saatler 20.45’i gösterdiğinde parti binasının önünde davul zurna ile kutlamalara başladı. Sinoplularında katılımı ile yaşanan kutlama sevinci bir anda büyüdü. Parti mensupları İl Başkanı Cenciz Tokmak’ı omuzlarına aldı. Daha sonra partililer ve Sinoplu vatandaşlar AK Parti İl Başkanlığı Önünden Uğur Mumcu Meydanına kadar davul zurna eşliğinde, Erdoğan tezahüratları ile birlikte yürüdü. Uğur Mumcu meydanında kutlamalara devam edildi. TBMM İçişleri komisyonu Başkanı Mehmet Ersoy, İl Başkanı Cengiz Tokmak ve vatandaşlar birlikte halay çektiler. Mehmet Ersoy yaptığı açıklamasında şunları söyledi:
“Halkımızın AK Parti kadrolarına, AK parti politikalarına ve Ak Partinin büyük, öncü, müreffeh, demokrat, lider ülke, söz sahibi Türkiye, politika ve sloganlarına ne kadar yürekten inandığını bir kez daha gösterdik. İlk turda yüzde 53 civarında bir oy ile genel başkanımız, başbakanımız Türkiye Cumhuriyetinin 12. cumhurbaşkanı oldu. Sinop bu önemli yarışta hakkettiğimiz, inandığımız ve beklediğimiz desteği nihayet bu seçimde net bir şekilde ortaya koydu. Mazlumların sesi olmak, bütün garibanların çığlığı olmak adına vücut bulmuş bu partinin samimi kadroları ’da eninde sonunda sevinmeyi hak ediyorlardı. Bugün onlara bu sevinci ve haklı gurur yaşatan bütün Sinop’lu hemşerilerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Sinop Milletvekili olduğumdan beri ilk defa oyun oynuyorum, halay çekiyorum, bu teşkilatın, bu kardeşlerimin bunu çok çok hakkettiklerine yürekten inandığım için böyle bir şey yaptım, hepsi ile gurur duyuyorum hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi.
AK Parti İl Başkanı Cengiz Tokmak ise, “Bugün Türkiye tarihi günlerinden birini yaşıyor, bizde Sinop teşkilatları olarak bu tarihi güne Sinop Genelinde yüzde 61’in üzerinde destek olarak Recep Tayyip Erdoğan’a Sinop’un inandığını, Sinop’un arkasında olduğunu göstermiş olduk. Ben bu uğurda il yönetimdeki arkadaşlarımdan, ilçe teşkilatlarımdan, kadın kollarından, gençlik kollarından, mahalle teşkilatlarından, sandık başlarında görev alan arkadaşlarımıza kadar bu seçim sürecinde destek olan tüm Sinoplulara çok teşekkür ediyor ve hepsinden Allah razı olsun diyorum. Hedef 2023” dedi. Kutlamalar gece yarısına kadar sürdü.

İSKENDERUN’DA ERDOĞAN KUTLAMASI

Hatay’ın İskenderun ilçesinde vatandaşlar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi olmayan sonuçlara göre Türkiye'nin 12'nci cumhurbaşkanı seçilmesini “Cumhurbaşkanını vermeyeceğiz” sloganlarıyla kutladı.
Atatürk Anıtı alanında ellerinde Erdoğan bayrakları ile toplanan bir grup genç, “Vermeyeceğiz, vermeyeceğiz cumhurbaşkanını vermeyeceğiz” sloganları atarak Erdoğan’ın resmi sonuçlara göre cumhurbaşkanı seçilmesini kutladı.
Gençler daha sonra “Kahrolsun İsrail” sloganları attı. İskenderun’da kutlamalara yerel Sanatçı Adem Yaldız’ın “Erdoğan” şarkısı ve havai fişek gösterileri ile devam edildi.

BALIKESİR, ERDOĞAN'IN CUMHURBAŞKALIĞI COŞKUSUNU YAŞADI

Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Balıkesir'de kutlamalar yapıldı. Havai fişeklerin atıldığı kutlamalarda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, "Reisi cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan ile daha farklı bir Türkiye olacak" dedi.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Kuvayi Milliye Meydanı'nda toplanan yüzlerce Balıkesirliye hitap etti. Otobüs üzerinden hemşehrilerine hitap eden Uğur, "Türkiye'de tarih yazılıyor. Cumhurbaşkanını ilk defa halkımız seçti. Cumhur, kendi cumhurbaşkanını seçti. Hayırlı uğurlu olsun. Allah mübarek etsin. Bakın; 30 Mart'ta büyük bir başarıya imza attık. Balıkesir'de büyükşehir ile beraber 15 belediye başkanlığını siz değerli dostlarımızın, kardeşlerimizin, parti teşkilatlarımızın, kadın, gençlik kollarımızın desteğiyle kazandık. Bu seçim 30 Mart ilk raunttu. O zaman dedik ki, ikinci raunt cumhurbaşkanlığı seçimi. Allah'ın izniyle elhamdülillah ikinci raundu da kazandık. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan 10 Ağustos'ta cumhurbaşkanı oldu. Hayırlı uğurlu olsun. Şimdi hedefimizde 2015 seçimleri var. İnşallah 2015 seçimlerini de Allah'ın izniyle kazanacağız değil mi? Durmak yok yola devam. Teşkilatımız; kurulduğumuz 14 Ağustos 2001 tarihindeki aynı heyecanla çalışmalarına devam edecek; 2015'te de bir tarih yazacağız. Öyle bir tarih yazacağız ki; Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde anayasayı değiştirecek çoğunluğu sağlayacağız inşallah. Öyle güçlü gelmemiz lazım" dedi.
Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, "Bakın görüyorsunuz bir cumhurbaşkanlığı seçimi geçirdik. Cumhuriyet Halk Partisi Kılıçdaroğlu duysun; Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli sesimizi duysun. Sesimizi Amerika'da Pensilvanya duysun. Artık milletin iktidarı var. Millet iktidarı var. Milletine hizmet eden bir devlet var. Evet dinlesinler. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi çöktü. Pensilvanya çöktü. Hepsi çöktüler. Televizyonlara çıkıp açıklama bile yapamıyorlar. Diyecek lafları yok. Bakın şimdi; tartışma başlıyor. Cumhuriyet Halk Partisi'nde tekrar kurultay. Çünkü liderleri her girdiği seçimi kaybediyor. Milliyetçi Hareket Partisi'nde de aynı tartışma. Onların lideri de kaybediyor. Yenilen pehlivan güreşe doymazmış. Bunlar güreşe doymuyor, ders almıyor" şeklinde konuştu.

"İNSANLARIN RAHAT HAREKET ETTİĞİ BİR TÜRKİYE OLACAK"
Başkan Uğur, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: "Türkiye artık yeni bir Türkiye. Eski Türkiye yok. Yeni Türkiye'de milletin devleti var. Eski Türkiye'de devletin milleti vardı. Devlet milletimize nizam veriyordu. Diyordu ki sen İmam Hatip Okullarına gidersen üniversitede katsayı var. Başın örtülü üniversiteye giremezsin. Çocuğuna Kur'an öğreteceksen belli yaştan sonra 8. sınıftan sonra Kur'an kursuna gönderebilirsin. Ne oldu? Yasakların hepsini kaldırdık. Yasaklar bitti. Yeni Türkiye yasakların olduğu Türkiye değil. İnsanların inancına göre yaşadığı, düşüncesine göre yaşadığı, insanlar arasında ayrımcılık olmayan bir Türkiye. Herkes kendisini ifade edebiliyor. Artık Alevi vatandaş ben Aleviyim diyebiliyor. Öyle mi? Böyle yeni bir Türkiye bu Türkiye. İşte reisi cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan'la daha farklı bir Türkiye olacak. Temel hak ve hürriyetlerin, demokrasinin olduğu, insanların rahat hareket ettiği bir Türkiye olacak"

ANTALYA’DA "ERDOĞAN" COŞKUSU 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı seçilmesi Antalya’da da büyük coşkuyla kutlandı.
Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından AKP Antalya İl Binası önüne toplanan kalabalık büyük coşku yaşadı. AKP İl ve İlçe Gençlik Kollarından oluşan gençler şarkılar eşliğinde Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan için sloganlar attı. Yüzlerce partili ellerinde Türk bayrağı ve Erdoğan flaması çalınan şarkılar eşliğinde büyük coşku yaşadı. Zaman zaman halayda çeken partililerin coşkusu havai fişek gösterisi ile doruğa ulaştı. Ülke genelinde açılan oy sandıklarını parti binasında takip eden AKP teşkilatı sonuçların ardından il binası önüne indi.
Partililerin sevgi gösterileri arasında konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Bugün bu ülkede, Antalya’da bir daha destan yazan büyük kahramanlar, 12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hayırlı olsun. Bugün sadece Antalya sevinmiyor, bugün sadece Türkiye sevinmiyor, bugün Filistin’de Gazze’de mazlumlar seviniyor. Bugün Suriye’deki mazlumlar seviniyor. Bugün İslam alemindeki bütün garipler seviniyor. Hayırlı olsun, uğurlu olsun. Bugün hep birlikte bir kere daha tarihe geçtik’ diyen Türel, “Bugün hep birlikte ilk defa Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy kullanarak tarihteki yerimizi aldık. Ama bugün daha da önemlisi hep birlikte yeni Türkiye’nin yeni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seçerek tarih yazdık hep birlikte” dedi.
45 ay önce belediye başkanlığını kazandığını dile getiren Türel, “Aradan 4 ay geçti, 4 aydır kapı kapı dolaştık. Bütün Antalya’yı adeta taradık ve 4 ayda, 4 ay gibi kısa bir sürede Antalya’da yüzde 36’dan yüzde 42’ye yakın bir oy aldık. Yüzde 6’lık bir oy artışıyla Başbakanımızı Çankaya’ya yolcu ettik. Bugün Sayın Başbakanımızı cumhurbaşkanı olarak Çankaya’ya uğurluyorken, Antalya olarak bugüne kadar aldığımız en yüksek oy oranı ile oy rekoru ile kendilerini Çankaya’ya uğurluyoruz. Hayırlı olsun. Bu zafer sizlerin zaferidir. Bu zafer kapı kapı dolaşan teşkilattaki kardeşlerimizin zaferidir. Bu zafer hala oy çuvallarının üzerinde seçim kurullarında bekleyen sandık görevlisi gizli kahramanların zaferidir” şeklinde konuştu.

“BÜTÜN TÜRKİYE KAZANDI”
Türkiye’nin tarihinin yeniden yazıldığını kaydeden Başkan Türel, “Yeni Türkiye tarihteki altın harflerle hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor. Milli irade milli güç hedef 2023. Biz siyasete başladığımız ilk günden beri önce Allah’a inandık, güvendik. Sonra bu milletimize güvendik, inandık. Sizler bizi mahcup etmediniz, bir kez daha tarih yazdınız. Bizim için her başarı bir başka başarı için adeta bir basamaktır. Şimdi önümüzde 2015 seçimleri var. 2015 seçimlerine kadar bizler hizmet edeceğiz, sizler çalışacaksınız, hep birlikte çalışacağız. İnşallah zafer inananlarındır, inşallah daha büyük zaferlere imza atacağız hep birlikte. Hedef 2023’te büyük Türkiye’ye büyük liderlerle bu hedefe doğru gideriz. İşte onun için siz bugün sadece tarihe geçmediniz. Aynı zamanda tarih yazdınız. Kendinizle ne kadar övünseniz azdır. Bugün Tayyip Erdoğan’a oy verenler kadar oy vermeyenler de kazandı. Bugün bütün Antalya kazandı, bütün Türkiye kazandı. Ben birkez daha milletin adamına Antalya’dan hepinizin adına kucak dolusu muhabbetle selamlıyor, kutluyorum. Cumhurbaşkanlığı hayırlı olsun. Bu büyük millete çok daha büyük hizmetler için Allah güç kuvvet versin. Bu zaferin bütün gizli kahramanlarını tek tek alınlarından öpüyorum. 12. Cumhurbaşkanımız hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

“YÜZDE 42 OY ALDIK”
Ak Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse ise 14 değil 84 parti bir araya gelse milletin gücünü hepsini yeneceğini söyledi.
Her seçimi bayram ilan ettiklerini savunan Köse, “Ne zaman bir seçim olsa biz o günün akşamında bayram yapıyoruz. Siz 30 Martta çok önemli bir karar verdiniz, mührü bastınız ve Antalya’yı hizmetle, Menderes Türel ile, Recep Tayyip Erdoğan ile buluşturdunuz. Antalya’da daha 4 ay önce aldığımız oyu yüzde 6 artırarak yüzde 42 oy aldık. Antalya’dan Recep Tayyip Erdoğan’a çok büyük bir destek gönderdiniz. Öyle bir iş başardınız, öyle bir seçim yaptınız ki, öyle doğru bir seçim yaptınız ki bütün dünyaya biz İstiklal Marşı’nı bilmeyeni Cumhurbaşkanı yapmayız, dediniz. Bu milletin adamını cumhurun başına getirdiniz” dedi.
Kepez Belediye Başkanı hakan Tütüncü’de, “Partimiz kurulduğu günden bu yana bütün seçimleri kazanan bir parti olmayı bize lütfetti. Kazandığımız bu seçim sadece Başbakanımızın kazandığı bir seçim değil milletimizin kazandığı, bütün İslam aleminin kazandığı bir seçimdir” diye konuştu.
AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç ise şöyle konuştu: “Bu zaferin mimarı sizlersiniz. Bu zaferin müjdesini aldık, 2015 seçimleri için de yarından itibaren çalışmaya başlıyoruz.”
Partililerin sevinç gösterileri geç saatlere kadar sürdü. Partililer, Erdoğan’ın balkon konuşmasını da dev ekrandan takip etti.

ELAZIĞ'DA ERDOĞAN COŞKUSU

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesi Elazığ’da coşkuyla kutlandı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesine yüzde 70 oranında destek veren Elazığ'da sokağa dökülen vatandaşlar kutlama yaptı. AK Parti Elazığ İl Başkanlığı tarafından kent meydanında hazırlanan alana gelen vatandaşlar, Erdoğan’a sevgilerini attıkları sloganlar ve açtıkları pankartlarla gösterdi. Kutlamalara AK Parti Elazığ milletvekilleri, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İl Başkanı Ejder Açıkkapı, teşkilat yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. Başbakan Erdoğan'ın, cumhurbaşkanı seçilmesine destek veren Elazığ halkına teşekkür eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, " Aziz şehrin aziz insanları bir kez daha yüreğini desteğini ortaya koydu"dedi.

SAKARYA’DA RECEP TAYYİP ERDOĞAN COŞKUSU

12’inci Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında Sakaryalılar resmi olmayan sonuçlar sonrasında cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sevgilerini göstermek için sokaklara döküldü. Sokağa dökülen Sakaryalılar “ Sakarya sizinle gurur duyuyor” sloganlarıyla Sakaryayı inletti.
Sakarya’da resmi olmayan sonuçlara göre 3 adayın kıyasıya yarıştığı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu yüzde 28.64, Selahattin Demirtaş yüzde 2.26 ve Recep Tayyip Erdoğan yüzde 69.1 oy aldı. Yine resmi olmayan sonuçlara göre 654 bin 310 seçmenin bulunduğu Sakarya’da 516 bin 42 kişi oy kullanmak için sandık başına giderken, kullanılan oyların 505 bin 224’i geçerli oy sayıldı. Seçim açıklamalarının ardından AK Partililer kutlamalara başladı. AK Parti binası önünde coşkulu partililere seslenen AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu, “Sakaryamızda güzel oranlar oldu. 10 Ağustos ülkemiz için milat dedik. Şehrimizin her yerinde bütün teşkilatlarımız canla başla ramazan demeden, sıcak demeden her vesileyle bir arada olduk. Bu kampanyayı çok önemsedik. Türkiye’nin 2023’lere, 2071’lere hazırlanması adına cumhurbaşkanlığı makamının milletin iradesini temsil edecek bir hale dönüşmesini çok büyük kazanımlar elde edeceğini Türkiye inanarak çalıştı. Sakaryamızda sıkıntısız bir oy verme işlemi gerçekleşti. Ben bütün hemşehrilerimize, sandık başına giden, bu tarihi sorumluluğu yerine getiren hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Bugün sandık başında tüm Türkiye görev yaptı” dedi.
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise, yaptığı konuşmada, “Şüphesiz ki bu partiye 13 yıldır hizmet etmiş, her şeyi yapmış birisiyle yani yerel yöneticileri mukayese etmek bile yanlış olur. Sakarya’da yüzde 70 civarında tahmin etmiştik ve yüzde 70 oy aldık. Sakarya’da katılım oranını yüksek buldum. Hava şartları, mevsim şartları, okulların tatil olmuş olması rağmen, yüzde 70 civarında bir oy müthiş bir katılımdır. Milletimizin ve ülkemiz için hayırlı olur” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından AK Partililer arabalarla şehir merkezinde sevinç turu atmayı da ihmal etmedi. Şehir turun ardından program sona erdi.

KARAMAN’DA AK PARTİLİLER SEÇİM ZAFERİNİ KENT MEYDANI’NDA KUTLADI

Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesi Karaman’da coşkuyla kutlandı.
AK Parti Karaman İl Teşkilatı kutlamalar için Aktekke Kent Meydanı’nı seçti. Burada partililer meydana kurulan dev ekrandan seçim sonuçlarını takip etti. Buradaki kutlamalara AK Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, AK Parti Karaman İl Başkanı Kerim Dereli’de katıldı. Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimleri kazanmasının kesinleşmesi meydanda bulunan partilileri sevince boğdu. Burada partililere hitap eden AK Parti Milletvekili Mevlüt Akgün, "Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanının ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Karaman olarak Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında dimdik durarak Türkiye ortalamasının üzerinde bir oy aldık. Artık yeni Türkiye’nin ilk adımını attık. Siz değerli Karaman halkına teşekkür ediyorum’’ dedi.

KASTAMONULULAR, ERDOĞAN’IN ZAFERİNİ KUTLADI
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi olmayan neticelere göre cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmasının ardından Kastamonu’da vatandaşlar, davul zurna eşliğinde kutladı.
Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi olmayan neticelere göre cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmasının ardından vatandaşlar, zaferi davul zurna eşliğinde göbek atarak kutladı. Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan kalabalık grup, bugün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası Türkiye genelinde yüzde 52 oy oranına ulaşarak ilk turda Cumhurbaşkanı seçilmesini davul zurna ve havai fişek gösterisiyle kutladı. Meydanda toplanan kalabalık gurup, ellerinde Erdoğan ve Türk Bayraklarıyla zafer gösterisi yaptı. Davul zurna eşliğinde halaylar çeken ve oyunlar oynayan Kastamonu halkı, ayrıca Kastamonu Belediyesi tarafından düzenlenen havai fişek gösterisini izledi. Büyük coşkuya sahne olan kutlamalar, gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü. 7’den 70’e her yaştan kişinin katıldığı kutlamalarda vatandaşlar, Erdoğan’a büyük sevgi gösterisinde bulundu.
Öte yandan kutlamalar çerçevesinde konvoy düzenlendi. Uzun kuyrukların oluştuğu konvoyda, vatandaşlar ellerinde Erdoğan ve Türk bayraklarıyla sevinç gösterisinde bulundu.

AK PARTİ GAZİANTEP İL TEŞKİLATINDA KUTLAMA

Cumhurbaşkanlığı seçimini büyük bir oy farkı kazanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın zaferi, Gaziantep'te havai fişek ve meşaleler yakılarak kutlandı.
Seçim sandıklarının açılmasıyla birlikte AK Parti Gaziantep İl Teşkilatı binasına gelen kalabalık grup, parti binası önünde davul zurna eşliğinde halay çekti. Daha sonra havai fişek gösterisi ve meşalelerle görsel bir şov yapıldı.
Seçim sonuçlarını değerlendiren Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Hiç bir şey tesadüf değildir. Hiçbir başarı kendiliğinden olmuyor bu başarı da emek var. Yürük var. Alın teri, gayret, inanç, azim, kararlılık var. 2002 de yola çıkarken hiçbir şey eskisi gibi olmayacak dedi. Ona inandık bu ekip güçlü aile buna inandı başbakanımızın liderliğinde bu ülkenin geleceği nokta inandı ve gazi şehir her zaman Türkiye ortalamasının çok üzerinde oy alarak Ankara’ya gitti. Yine bakın anlımız ak, başımız dik yeni bir tarih yazıyoruz. Yarın sabah güneş çok daha güzel doğacak. Aydınlık çok daha güzel olacak. Çünkü artık milli iradeye daha akim bir Türkiye var. Artık vesayet rejiminin azaldığı bir Türkiye var. Daha demokratik bir Türkiye var. Aşını, ekmeğini büyütebilen daha büyük bir Türkiye var. Öncü ve büyük bir Türkiye var” dedi.
AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer tarif edilmez bir mutluluk içinde olduklarını belirterek, “Gaziantep’teki başarı bu ekibin başarısıdır. Milletvekilleri. Belediye başkanları ilçe teşkilatı başkanları ve bütün partililerin başarısıdır. Ve bugün Allah’ın izniyle Gaziantep’te 9'uncu seçim zaferine de Allah'a şükür imza attık. Ve sayın başbakanımızı bu ülkede 12. Cumhurbaşkanı olarak seçtiler. Ben bütün hemşehrilerime canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise, seçim sonuçlarının 12 yıldan beri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yapılan faaliyetlerin tamamının, iç ve dış politikanın onayı anlamına geldiğini belirterek, “İnşallah bundan sonra Cumhurbaşkanı olarak sayın başbakanımız ülkemize hizmet etmeye devam edecek. Birde şu önemli 14 muhalefet partisinin birleşmesine rağmen yurt dışındaki güç odaklarının birleşmesine rağmen milletin adamı tek başına milletin oylarıyla hepsine galip geldi. Ülkemize hayırlı olsun” dedi.
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu da, seçim sonuçlarının iyi analiz edilmesi gerektiğine işaret ederek, “Milletimiz kadir şinaslığını göstererek milletin adamına uzun adama sahip çıktı. Ve bu beklenen sonuçtu. Diğer taraftan öbür partilere baktığımız da kendi genel başkanlarını aday gösteremediler. Çünkü bunun bir hizmet olacağını biliyorlardı. Bugün gördüğümüz tablo da hepsi bir araya geldi oran meydan da sayın başbakanımızın oranı meydan da” şeklinde konuştu.
AK Parti Gaziantep Milletvekilleri, Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak ve Mehmet Sarı’da seçim sonucunun önemli bir başarı olduğuna işaret ederek birlik ve beraberlik içinde daha iyi noktalara gelineceğini ifade etti.
Öte yandan seçim sonuçlarının açıklanmaya başlanması sırasında CHP Gaziantep İl Teşkilatı’nda hareketlilik gözlenirken, MHP İl Binası ve BDP il binalarında sessizlik hakimdi.

GÜNEYSU’DA COŞKULU CUMHURBAŞKANLIĞI KUTLAMASI 

Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın baba ocağı Rize'nin Güneysu ilçesi seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından coşkulu kutlamalara sahne oldu.
Rize’nin Güneysu ilçe merkezinde seçimin bittiği andan itibaren heyecan hat safhaya ulaştı. İlçe merkezinde toplanan yüzlerce kişi ilk önce ilçede yapılan seçim sonuçlarını öğrendi ve sonra Türkiye genelinden gelen zafer haberlerinin ardından saatlerce horon oynayarak hemşehrileri Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesini kutladılar.
Türkiye genelinde seçim sandıklarının çoğunun açılması ardından Güneysu’da coşkunun yaşanmaya başladığını ifade eden Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan, “Güneysu’muzdan yükselen bu ışık inşallah önce ülkemizi sonra Türk ve İslam aleminin en sonda insanlık alemini bir güneş gibi aydınlatacaktır. Bu tarihi seçimde Recep Tayyip Erdoğan’a verilen güçlü destekten dolayı aziz Türk milletine sonsuz saygı ve hürmetlerimizi sunuyorum. Bundan sonra Cumhurbaşkanı olarak görevine devam edecek olan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a cenabı Allah’ın yardımcı olmasını diliyorum” dedi.
İlçede yapılan seçimler sonucunda Erdoğan’a hemşehrilerinden yüzde 92 oranında oy çıktı. 2014 Mart ayında yapılan yerel seçimlerde Ak Parti Güneysu ilçesinden yüzde 82 oy alarak Türkiye birincisi olmuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1622 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Haber 27 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : Türkiye Reklam Ajansı Telefonu:0 553 586 14 77
türk porno anal seks porno izle ankara escort porno
| Faks : Mail Adresi: ucarhaber@yahoo.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim