1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Akşener'in başdanışmanı Selda Tandoğan Demirel oldu

Akşener'in başdanışmanı Selda Tandoğan Demirel oldu

Akşener'in başdanışmanı Selda Tandoğan Demirel olduKaynak: Akşener'in başdanışmanı Selda Tandoğan Demirel oldu

A+A-

Selda Tandoğan Demirel yaptığı açıklamada "Sayın Genel Başkanımızın şahsıma tevdi ettiği ,büyük onur olan Genel başkan Başdanışmanlığı görevi için takdirlerine şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

KEVSER SELDA TANDOĞAN DEMİREL KİMDİR?

Kevser Selda Tandoğan Demirel 5 Kasım 1977 yılında Eskişehir’in Mahmudiye ilçesinde 4 çocuklu ailenin 2. çocuğu olarak dünyaya geldi.

İlk,orta ve lise eğitimini Adıyaman da tamamladı.

Üniversite eğitimini 1994 yılında girdiği Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde tamamladı.ikinci lisans olarak iktisat Fakültesi Uluslararası ilişkiler mezuniyeti ile birlikte Bilgi Üniversitesi'nde İşletme MBA'i yapmıştır.

2000 yılında memleketi Adıyaman’a dönerek, serbest eczacı olarak mesleğini sürdürdü. O günden bu yana tam 17 yıldır eczacılık mesleğine devam etmektedir.Yıllar içinde mesleki birikimleri gereği girişimci ve yatırımcı kimliği ile öne çıkmıştır.

Ancak Kevser Selda Tandoğan Demirel Eczacılık mesleğinin yanı sıra, içinde bulunduğu topluma faydalı olmayı kendisine ilke edinmiş bir kişiliğe sahiptir.

Bu yönü kendisini özellikle kadın ve sağlık ,Türkiye'nin demokratikleşmesi konularında yeni projeler üreterek, uygulamaya yöneltti.

2000-2002 yılları arasında Diyalizle Güzel Yaşam Derneği’nin Başkanlığını üstlendi. Türkiye genelinde 81 ilde faaliyette bulunan Adıyaman Yerel Eşlik Eylem Planında yer alan Stratejik planların hazırlanmasında aktif rol almıştır. Bu projenin Daraltılmış Komite Başkanlığını yürütmüştür. Bütün bunların yanı sıra TOBB’nin Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı görevini de 8 yıldır başarıyla sürdürmektedir .

2013-2016 yılları arasında ayrıca 9 ilin bağlı olduğu TOBB KGK Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Adıyaman ile ilgili bir başka konu olan “Turizm” e dikkat çekmiştir.

Adıyaman’ın turistik ve tarihi öğelerinin korunması-geliştirilmesi ve turizmin çeşitlendirilmesine yardımcı olmak amacıyla “Capitol of The Sun Commagene “ Projesinin yürütülmesi için çalışmalarını yürütmüştür .

Bütün bu çalışmaları da Turizm Tanıtım Formu Genel Sekreterliği görevi çerçevesinde yapmıştır.Tandoğan ayrıca,Adıyaman Üniversitesi Destekleme Vakfı kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu üyesi,Ankara merkezli Demokrasi ve Katılım Derneği kurucu üyesi ve Başkan vekili, İpekyolu Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu üyesi ,Adıyaman Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Danışma Kurulu üyesi,KAGİDER üyesidir.

2011 yılında yeni anayasa çalışmalarına destek vermek için kurulan Denge Denetleme Ağının kurucuları arasında olup 2013-2015 yılları arasında sözcülük görevini yürütmüş ,hali hazırda koordinasyon kurulu üyesidir.

Meslek sendikası olarak kurulmuş TEİS üyesidir.

TEB Melek yatırım platformu üyesidir.

Kevser Selda Tandoğan Demirel ‘i daha yakından tanımak için ailenin geçmişine de bir göz atmak gerekir. Ailenin kökleri Bağdat’a dayanır. Büyük Asım dedeleri çok eğitimli bir din alimi olarak bilinir.

Tasavvuf şiirlerinden oluşan iki kitabı vardır. Aile aynı zamanda 40 yıldır siyaset ile iç içedir. Ziya Tandoğan ise Adıyaman’ın 2. Belediye Başkanıdır.

Bu haber toplam 4779 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.