36 israil askerini öldürdük

36 israil askerini öldürdük

El Kassam, 3 gün içinde 36 İsrail askerinin öldürüldüğünü, onlarca aracın imha edildiğini duyururken işgal, askerlerin yaralandığını da kabul etti

El Kassam, 3 gün içinde 36 İsrail askerinin öldürüldüğünü, onlarca aracın imha edildiğini duyururken işgal, askerlerin yaralandığını da kabul etti

El Kassam Tugayları'nın askeri sözcüsü Ebu Ubeyde, 14 Aralık 2023 Perşembe akşamı, savaşçılarının son 72 saat içinde 72 askeri aracı tamamen veya kısmen imha ettiğini duyurdu. 

Ebu Ubeyde yaptığı basın açıklamasında aynı dönemde 36 askerin öldürüldüğünü, onlarca Siyonist askerin öldürüldüğünü ve yaralandığını, bazılarının teçhizat ve eşyalarına el konulduğunu doğruladı. 

El Kassam'ın, işgalci İsrail güçlerini füzelerle, tahkimat karşıtı cihazlarla ve şahıslarla hedef aldığını, onlarla sıfır mesafeden çatıştığını, askerlerine yönelik keskin nişancı operasyonlarının yanı sıra kurtarma ekiplerini de hedef aldığını sözlerine ekledi.

Ayrıca saha karargahı ve komuta odalarını hedef aldıklarını, havan topları ve kısa menzilli füzelerle savaşın tüm cephelerindeki askeri yoğunlaşmaları yok ettiklerini ve Siyonist yapı içindeki çeşitli hedeflere ve farklı menzillerde füze salvolarını yönlendirdiklerini belirtti.

İşgal kayıplarını duyurdu 

Perşembe akşamı İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nde Filistinli gruplarla yaşanan çatışmalar sonucunda 8 askerin "ağır şekilde yaralandığını" duyurdu.

Açıklamada şunları söyledi: "Gazze Şeridi'nin güneyindeki çatışmalarda 603'üncü Mühendis Taburu, Muharebe İstihkam Kolordusu'ndan 4 savaşçı, Golani Tugayı 12'nci Taburu'ndan bir savaşçı ve 212'nci Macellan Birliğinden iki savaşçı ağır yaralandı. .”

Şöyle ekledi: "Sar Majulan formasyonunun 82. Taburu'ndan bir subay, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki çatışmalar sırasında ağır yaralandı."

Bu arada İbrani kaynaklar, Perşembe günü Gazze Şeridi'nde meydana gelen patlayıcı madde patlaması sonucu Golani Tugayı'ndan bir tabur komutanının yaralandığını bildirdi.  

Kaynaklara göre yaralı komutan, Mescid-i Aksa Tugayı'nın başlangıcında yaralanan Golani Tugayı 12. Taburu'ndaki başka bir komutanın yerine komutayı devraldı. 

İşgal ordusu Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Golani Taburu'nun artık bir tabur olarak değil, Shujaiya'daki şiddetli çatışmalar nedeniyle ayrı birimler olarak faaliyet gösterdiğini söyledi.

Perşembe sabahı işgal ordusu, Gazze Şeridi'nin güneyinde Filistin direnişiyle yaşanan çatışmalarda bir subayın öldürüldüğünü ve bir başkasının da ağır yaralandığını itiraf etti. 

İşgal ordusu, Gazze Şeridi'nde kara operasyonunun başlamasından bu yana 116 askerin öldürüldüğünü açıklarken, geçen yıl 7 Ekim'de Mescid-i Aksa'da başlayan selden bu yana işgal ordusunun ölü sayısı 445 askere yükseldi.

İsrail işgal ordusu, geçtiğimiz 7 Ekim'den bu yana Gazze'de yıkıcı bir savaş yürütüyor; Çarşamba günü itibarıyla çoğu çocuk ve kadın olmak üzere 18.608 şehit ve 50.594 yaralı, altyapının büyük yıkımı ve "eşi benzeri görülmemiş bir 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.