AB'nin 'Türkiye' planı ifşa oldu! Erdoğan gitmeden...

AB'nin 'Türkiye' planı ifşa oldu! Erdoğan gitmeden...

Angela Merkel'in Türkiye açıklamalarının ardından muhalefetten çarpıcı iddialar yükseldi. Merkel'in sözlerinin itiraf olduğunu söyleyen CHP Sözcüsü Öztrak, "Erdoğan gitmeden anlaşma yapılacak" dedi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Türkiye'nin Avrupa Birliği sözlerinin ardından ana muhalefet partisi CHP'den dikkat çeken bir açıklama geldi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Avrupa Birliği'nin son seçimlerden önce Erdoğan gitmeden yeni bir anlaşma yapmak istediğini iddia etti.

Merkel'in sözlerinin önemli bir itiraf olduğunu kaydeden Öztrak, "Türkiye’nin AB üyesi olmasını beklemediğini ifade eden Merkel, Erdoğan’ın “Suriyeli mültecilere ev sahipliği” konusunda, olağanüstü başarı sergilediğini söylüyor." ifadeleriyle Merkel'in ağızındaki baklayı çıkardığını belirtti.

Öztrak'ın konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde::

Erdoğan Şahsım Hükümeti ve AB’nin oyunu çok farklı. Merkel’in son sözleri bu çerçevede önemli bir itiraf. 

Türkiye’nin AB üyesi olmasını beklemediğini ifade eden Merkel, Erdoğan’ın “Suriyeli mültecilere ev sahipliği” konusunda, olağanüstü başarı sergilediğini söylüyor.

Sonra da ağzındaki baklayı çıkarıyor. Bunun için, Türkiye'ye 3 milyar Avro, rüşvet verileceğini itiraf ediyor. Merkel, AB ve Erdoğan’ın hem milletimizin, hem de sığınmacıların üzerinden oynadıkları kirli siyasi oyunu, deşifre ediyor.

Bugün de Avusturya Başbakanı çıkmış, “ Afganistan’dan kaçanların Avusturya, Almanya, İsviçre’ye gelmesindense Türkiye’ye yerleştirilmesinin daha uygun olduğunu” söylüyor.

Oh ne âlâ… Tüm bölgeyi, emperyalist emelleriniz için istikrarsızlaştırın. Kan gölüne çevirin. Kabaran göç dalgasını durdurma işini de, 3-5 milyar avro rüşvet karşılığında Türkiye’ye havale edin. Bir kendinize gelin. Türkiye, Avrupa’nın göçmen gettosu değildir, olmayacaktır. Bunu hepiniz böyle bilin.

Biz, Türkiye’yi AB üyeliğinden tamamen uzaklaştıran, bizi sığınmacılar için açık hava hapishanesine çeviren, milletimizi yoksullaştıran bu senaryoya razı olamayız.

AK Partinin Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, “ Fransa’dan, Almanya’dan bakınca, Türkiye süper güç görünüyor” diyordu.

Madem öyle, Almanya’ya biz 3-5 milyar dolar verelim, bu Suriyeli ve Afgan göçmenlere Almanya baksın. Zaten bu göçmenlerin gitmek istediği yer Türkiye değil, Almanya.

Çok açık söylüyoruz; Bu mesele Türkiye’nin en önemli beka meselesidir. Ama ülkeyi yönetenler öyle kendilerinden geçmiş ki,  AK Parti’den bir Genel Başkan Yardımcısı çıkmış, bu ihaneti mazur göstereceğim diye, bu topraklara daha önce gelenler, ülkeyi önden terk etsin, Suriyelilere yol yordam öğretsin gibi bir saçmalığı geveleyebiliyor.

Kaynak: Milli Gazete

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.