Putin'den doğal gaz açıklaması: Türkiye'de gaz merkezi kurabiliriz

Putin'den doğal gaz açıklaması: Türkiye'de gaz merkezi kurabiliriz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, doğal gaz krizine ilişkin yaptığı açıklamada “Avrupa için Türkiye’de büyük bir merkez kurabiliriz” diye konuştu. Putin, "Rusya, kışın dahil Avrupa’ya enerji sevkiyatına hazır, top onların sahasında." dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, enerji kriziyle ilgili açıklamalarda bulundu. Putin, "Türkiye'de Avrupa için büyük bir doğal gaz merkezi kurabiliriz" diye konuştu.

Putin, "Petrol piyasalarına yönelik hiçbir müdahale, hiçbir rezerv kullanımı enerji sorununu çözemez" ifadelerini kullandı.

Putin'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Küresel ekonomi ve enerji piyasaları şiddetli bir krizin içerisinde. Bundan dolayı fiyatlar artıyor.

Kuzey Akım'a yapılan sabotaj bir uluslararası terör eylemi. Tamamen insanları ucuz enerjiden mahrum etmekle ilgili. Bu saldırılar tehlikeli emsaller. Kırım Köprüsü'ndeki terör eyleminin arkasında Ukrayna özel servisi var.

Rusya ve Avrupa arasındaki ilişkilere zarar vermek isteyenler Kuzey Akım'a yapılan sabotajın arkasında. ABD şimdi daha yüksek fiyatlara enerji tedarik edebilir. Avrupa'yı kendi sıvılaştırılmış doğal gazını (LNG) almak için zorlayabilir.

Rusya daha fazla enerji tedarik ederek Avrupa'ya yardım etti. Kuzey Akım projeleri siyasi değil. Bu projenin kaderine Rusya ve AB karar vermeli.

Petrol piyasalarına yönelik hiçbir müdahale, hiçbir rezerv kullanımı enerji sorununu çözemez

Kuzey Akım'ı onarmak mümkün. Kuzey Akım 2'deki bir hat hala sağlam. Rusya bu hat üzerinden gaz tedarik etmeye hazır. Top AB'nin sahasında. Kış aylarında ek hacimde gaz tedarik etmeye hazırız. Yenilenebilir enerji siyasallaştırılmamalı. Sıradan Avrupalılar yüksek enerji faturalarından muzdarip. Rusya'nın bununla bir ilgisi yok. Yüksek fiyatlar yerel işletmeleri öldürüyor."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.