EYT'li öğretmenler için düzenleme: ‘1 yıllık süre’ şartı aranmayacak

EYT'li öğretmenler için düzenleme: ‘1 yıllık süre’ şartı aranmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı, EYT düzenlemesi ile emekli olup tekrar aynı özel okulda göreve başlayacak öğretenler için yeni düzenleme yaptı. Bakanlığın yeni düzenlemesine göre, imzalanacak sözleşmelerde ‘en az 1 yıllık süre’ şartı aranmayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), özel öğretim kurumlarında personele yönelik bazı kararlarda değişikliğe gitti. Depremden etkilenen iller başta olmak üzere tüm illere resmi yazı gönderildi.

Milli Eğitim Bakanlığı, EYT’li öğretmenler hakkında önemli açıklamalarda bulunarak emekli olmak üzere görevden ayrılıp tekrar aynı iş yerinde göreve başlayacaklar için yeni düzenleme yaptı.

EYT'li öğretmenler için sözleşme kolaylığı

Buna göre, emeklilik müracaat dilekçesinde hem işten ayrılış hem de işe başlama talebi bulunan özel okul öğretmenlerinin müracaatlarında, sözleşme hariç yeni belge talep edilmeyecek. Bu durumda olan öğretmenlerin emekli oldukları okulla yeniden sözleşme imzalamaları halinde mevzuatta yer alan ‘en az 1 yıllık sözleşme süresi’ koşulu aranmayacak.

Bakanlık, bu durumdaki personelin bu sözleşmeyi imzalayarak görevden ayrılışını takip eden ilk iş günü yeniden göreve başlatılabilmelerine yönelik düzenleme de yaptı.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.