1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. Fuat Bol Türkiye Gazetesi'ne veda etti

Fuat Bol Türkiye Gazetesi'ne veda etti

Türkiye Gazetesi'nin eski Genel yayın yönetmenlerinden ve AK Parti'nin 23 . Dönem İstanbul Milletvekili olan Fuat Bol, gazeteye veda etti.. Tayyip Erdoğan'ın yakın arkadaşı olan Fuat Bol istifasını , "Allah'a ısmarladık!" yazısıyla noktaladı

A+A-

Bol yazısında; "Bu da geçer ya Hu!" misali, meşhur Bab-ı ali’den bir Enver Ören (Allahü teala engin merhametiyle onu bağışlasın) gelip geçti!.. dedi.

Allah'a ısmarladık!

Ayrık otlarının sarmaladığı, zehirli çiçeklerin doluştuğu; Üstad Necip Fazıl’ın tabiriyle; "lağımların dışarıdan aktığı" meşhur Bab-ı ali’de, bardağın boş kısmı görülüp haberleştirilirken, dolu tarafını görüp haberleştiren ve refiklerinin kasvet verdiği yerde "Huzur Veren Gazete" olarak arz-ı endam eden Türkiye gazetesinin muhterem okuyucularına ve otuz seneyi aşkın bir süredir birlikte çalıştığım mesai arkadaşlarımdan helallik isteyerek (varsa, ben de hakkımı helal ederek) kendilerine veda ediyorum.

Kendisiyle, iki cihanı kapsayacak şekilde gönül bağımız olan merhum Enver Ören Ağabey, beni gazeteye davet ettiğinde, devlet memuriyetinde idim. Ardıma bakmadan istifa ettim ve çocukluğumdan beri hayalini kurduğum gazeteciliğe fiilen başladım. Geldiğimde, gazete boy atmakta olan taze bir fidan hâlinde iken; sözde profesyonel çalışanları tarafından bırakılıp âdeta ölüme terk edilmişti. (1986)

Terk edilmişlik, yokluklar ve imkânsızlıklar içinde bile yüzünden tebessümü eksik etmeyen sevgili Enver Ağabeyimizin etrafında bir avuç gönüldaş olarak kenetlendik; onun tabiriyle yek kalp, yek vücut ve yek cihet hâlinde gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık. Evi-barkı, etrafı ve dünyayı unutarak; enerjimizi son raddesine kadar işimizde tüketip, fidan hâlindeki gazeteyi Bab-ı ali’nin gıpta edilen yayın organı hâline getirdik. (1.341.000 adet satışla kırılan rekor, hâlâ Türkiye gazetesinindir)

Yanlış anlaşılmasın; elbette ki bu üstün başarı, A’dan Z’ye merhum Enver Ağabeylere aittir; bize düşen şeref ise, bu başarılı ekibin içinde bulunmaktır. Bunun için de ne kadar şükretsek azdır.

Zamanımızın bir tanesi olan o güzel insan, bize, hemen her gün yeni ufuklar çizer; aşılması güç hedefleri belirleyip önümüze koyardı. Onları bir bir aşar; doğrusu, nasıl aştığımızı biz bile bilemezdik!

O mübarek insanın (Enver Ağabeylerin) bana söylediği; "Sen benim ilk göz ağrımsın; kara gün dostumsun; dünya ahiret kardeşimsin!" iltifatlarını yegane sermayem biliyorum.

Bu meyanda, acizane bendeniz de şunu iddia edebilirim ki; kadife sesli o insandan aldığım sorumluluk zarfında, kapılarına tek bir eğri ağaç getirmedim.

Bizler, Üstad Necip Fazıl’ın tabirleriyle; "önüne gelenle değil, bizimle ölüme gelenle birlikte olduk" ve tarihe not düştük: "O irtifa, o yükseklik çıkılmaz bir nokta mıydı; bilmem! Lakin, bu inhitat, bu çöküş inilmez, dipsiz bir kuyu gibidir!"

En yüksek burçta dalgalanan Türkiye gazetesinin bayrağını tutan kutlu ekipte bulunmanın şerefini, ömür boyu taşıyacağım.

Böylece; "Bu da geçer ya Hu!" misali, meşhur Bab-ı ali’den bir Enver Ören (Allahü teala engin merhametiyle onu bağışlasın) gelip geçti!..

Ozan Rahmi Karatay’ın, o meşhur şiirinin son dizeleriyle sizlere veda ediyorum sevgili okuyucularım; Allah’a emanet olun!

Biz batakta köprü olduk, başkaları geçti nehri,

İşte geldik gidiyoruz, şen olasın Halep şehri.

Kutlu olsun gelenlere bu uğursuz konuk yeri

İşte geldik gidiyoruz, şen olasın Halep şehri.

30.01.2017

Bu haber toplam 5573 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.