Erdemde başarı kaçınılmaz

Erdemde başarı kaçınılmaz

"Erdem Koleji ,katıldığı ‘TÜBİTAK 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda bölge 1.’si oldu ."

Erdem Koleji ortaokul öğrencisi Ekrem Eralp YÜCEL ,Bilişim öğretmeni Vahit Koray Şenpekmezci  rehberliğinde hazırlamış olduğu ‘’Teknolojik Tasarım ‘’ana alandaki ve ‘’Robotik -Kodlama ‘’tematik alandaki ‘’Düzenli İlaç Kullanma Aygıtı ‘’projesi  Türkiye geneli  500 ‘ü aşkın  proje ile ortaokul öğrencilerinin kendi aralarında kıyasıya yarıştıkları ‘’TÜBİTAK 14. Ortaokul Öğrencileri Yarışması ‘ online sunumu oldukça başarılı  gerçekleşti.

Türkiye geneli düzenlenen yarışmada  bölgeler  arası derecelendirme  yapılarak  başvurulan   projenin   ilk 3 ‘te yer alacağı hedefleri arasındaydı. Erdemde başarı geleneği   bozulmayarak  bu branşta hazırlanan   proje ile okul öğrencisi    bölgesel  bazda derece alarak Adana Bölge 1. ‘si seçildi.

Genel Müdür M. Örfi Sönmez : ‘Erdemde başarı kaçınılmaz.
 Bu gibi projeleri tüm kademelerimizde  her zaman öğretmen ve öğrencilerimize desteklerim olacaktır. Emeği geçen danışman öğretmeni V. Koray  Şenpekmezci  ve öğrencimiz Ekrem Eralp Yücel’e  bu haklı gururu yaşattıkları için teşekkür ediyorum’ diyerek  Türkiye finallerini heyecanla beklediklerini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.