Gaziantep iŞ-KUR’DA MOBBiNG iDDiASI!

Gaziantep iŞ-KUR’DA MOBBiNG iDDiASI!

Gaziantep’te uzun süre görev yapan Çalışma ve İŞ-KUR İl Müdür Siraç Ekin, bir süre önce Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından gerekçesiz olarak görevden alınarak, Kilis iline araştırmacı olarak görevlendirilmişti. Ekin’in yerine Yavuz Selim Öztü

Gaziantep’te uzun süre görev yapan Çalışma ve İŞ-KUR İl Müdür Siraç Ekin, bir süre önce Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından gerekçesiz olarak görevden alınarak, Kilis iline araştırmacı olarak görevlendirilmişti. Ekin’in yerine Yavuz Selim Öztürk atanmıştı.

Gaziantep’te uzun yıllar başarılı bir görev süresi geçiren İş-Kur İl Müdürü Siraç Ekin bir süre önce görevden alnmış ve yerine Yavuz Selim Öztürk atanmıştı. Öztürk’ün atanmasının hemen ardından kurum için bazı çalışanlara yönelik mobbing uygulandığı iddia edildi. Kurumda çalışan bazı personellerin bu nedenle istifa etmeyi bile düşündükleri öne sürülüyor.

SİRAÇ EKİN NEDEN GÖREVDEN ALINDI?

Gaziantep’te istihdama yönelik başarılı çalışmalarıyla adından bahsettiren Siraç Ekin, gerekçesiz bir şekilde görevden alındı. Ekin’in yerine ise Yavuz Selim Öztürk atandı. Bu atamanın ardından ise kurum içerisinde personel arasında huzursuzluklar başladı. Bazı personellere yönelik mobbing iddiaları ortalığı karıştırdı. Yaşanan süreçe yeni atanan il müdürünün bazı personellere Siraç Ekin’in yetkilendirdiği gerekçesiyle mobbinge maruz bırakıldıkları öne sürüldü.

Gaziantep İş-Kur İl Müdürlüğünde ismini vermek istemeyen bazı personeller yaşanan mobbing uygulamasına son vermesi için yetkililerden yardım istediler. İl Müdürü Yavuz Selim Öztürk’ün mobbing uygulamalarından bir an önce vazgeçmesini talep eden personeller yaşanan durumun sonlandırılmasını istiyorlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.