Hür Gençliğin düzenlediği konsere halktan büyük ilgi

Hür Gençliğin düzenlediği konsere halktan büyük ilgi

"HÜDA PAR Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından, Kervan FM ana sponsorluğunda Gaziantep Şahinbey Parkı Amfi Tiyatro Salonunda 'İlahi Ezgi Konseri' düzenledi. "

HÜDA PAR Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanlığının düzenlediği "İlahi Ezgi Konseri"ne halk büyük bir ilgi gösterdi. Sunuculuğunu Recep Fidancı’nın yaptığı konser, Hafız Mahmut Şalumlu’nun okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören konserde bir açılış konuşması yapan HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, toplumda ahlaki yozlaşmaya neden olacak etkinlikleri tasvip etmediklerini ifade ederek, insanın helal dairesi içerisinde, Allah’ın rızasının olacağı çerçevede eğlenebileceğinin mümkün olduğunu belirtti.

Toplumun ve özellikle de gençlerin ifsat edici konserlere alet edilmesini doğru bulmadıklarını belirten Göçer, “Toplumun ve özellikle de gençlerimizin ifsat edici konserlere alet edilmesini, dini ve kendi kültürel değerlerinden uzaklaştırılmasını doğru bulmuyoruz. Memleketimizin dört bir yanında maalesef bu toplumun dini ve kültürel değerleri ile uyuşmayan etkinliklerle halkımız ve gençlerimiz ahlak dışı konserlere mecbur bırakılıyor. Biz bunu doğru bulmuyoruz. Yapılacak her türlü etkinliğin bu toplumun dini örfi, gelenek, görenek ve kültürel değerleri ile uyuşması gerekir.” dedi.

,

Gençlerimiz zevk ve eğlenceye yönelten materyalist düşünceye sevk eden, madde alemine hapseden ahlaki değerlere zarar verecek gayrı ahlaki ortamlar oluşturulmaya çalışılmaktadır. Yapılan bu etkinliklerle gençliğimizi ifsat etmekten başka amaç taşımamaktadır.” dedi.

Çakır sözlerine şöyle devam etti: “Hiçbir ideolojiye ve sisteme köle olmayı kabul etmiyoruz. Sadece alemlerin rabbi olan Allah’ı razı etmeye gayret ediyoruz. Bu bizim için en büyük özgürlüktür. HÜDA PAR Gençlik Kolları olarak hedeflediğimiz gençlik tasavvurumuz şu şekildedir; hem dünya hem de ahiret hayatının mutluluğunu sağlayacak bir bilinç ve şuura sahip, yaşadığı toplumu daha adil, müreffeh bir toplum haline getirmek için gayret eden, ilimle donanmış bir gençlik tasavvur ediyoruz. Hayatının merkezine Allah’ın rızasını koyan ve bu doğrultuda hareket eden bir gençlik tasavvurumuz vardır. Bir gençlik ki gözlerini fezaya dikip, yıldızları toplamaya azimli, göğe merdiven dayayıp insanlığı aklen, kalben ve ruhen madde ile kuşatılmış dünyanın darlığından kurtarıp, mana alemlerine terakki ettirecektir.”

“Tüm insanlığa ulaştırmamız gereken bir medeniyet tasavvurumuz var”

Hür Gençlik olarak hiçbir ideolojiye ve sisteme köle olmayı kabul etmediklerini belirten Çakır, “Siyasetin hamasi söylemlerinden, popülizmden ve modernite perdesinin altından gerçekleştirilen tüm dayatmalardan azade gözünü hedeften ayırmayan yolunu aydınlatacak meşaleyi asla bırakmayan, sınırlara takılı kalmayıp, gönlünde ki nur ile yalnız ülkesinde ki değil, tüm insanlık coğrafyasında ki karanlığı da aydınlatacak bir hür gençlik tasavvurumuz var. Gençlik kolları olarak sönmeyen bir aşkımız, tükenmeyen bir inancımız ve her geçen gün artan bir heyecanımız var. Hür bir davamız var ve tüm insanlığa ulaştırmamız gereken bir medeniyet tasavvurumuz var. Bütün kardeşlerimi hür gençlik çatısı altında bir olmaya, beraber olmaya, toplumun faydasına olacak işler yapmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Daha sonra Özlem Ajans Sanatçılarının sahne almasıyla başlayan coşku program sonuna kadar büyük bir coşkuyla devam etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.