Rektör Özaydın'dan ilk toplantı!

Rektör Özaydın'dan ilk toplantı!

"Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın basın mensupları ile bir araya gelerek rektörlüğe atanması ile ilgili açılmamalarda bulundu. "

Samimiyeti ve farklı tavrı ile dikkat çeken Rektör Özaydın, toplantıya basın mensuplarının moralinin nasıl olduğunu sorarak başladı. Cebinden cüzdanını çıkaran Özaydın, “Parası olmayanla cebimdeki paramı paylaşabilirim” diyerek toplantının yapıldığı Mavera Kültür Merkezi’nde sıcak bir hava oluşturdu. Rektör Özaydın ilk rektör yardımcısını atadığını açıklarken, rektörlüğü bir gün bırakacağı bilinci ile rektörlük yapacağına söz verdi.

Gaziantep Üniversitesi kampüsünde yer alan Mavera Kültür Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyen GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

İLK HEDEF EĞİTİM 
Birinci hedefim eğitim. Kaliteli bir eğitim sunmak istiyorum. Benim doktora tezim küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi adına Gaziantep örneği üzerine. Gaziantep’i öne çıkaran sanayisidir. Ben sanayicilerle bir araya gelip Gaziantep’in ekonomisine yönelik katkılarını şiirselleştirmek istiyorum.

DOSTÇA VE ARKADAŞÇA REKTÖRLÜK YAPMAK İSTİYORUM
Kapitalizm kıskacında insan iktisat sağlık isminde bir kitap yazdım. Gaziantep’i daha sağlıklı yaşanabilir bir kent nasıl yapabiliriz sorusuna cevap bulmaya çalışıyorum. Karamsar bir iktisatçı değilim. Şehirdeki herkesi aşağı yukarı tanıyorum. Arkam sağlam olsun istiyorum, arkadaş ve dost olmak istiyorum. Paramı, sıralarımı paylaşmak istiyorum. Ben de bir gün rektörlüğü bırakacağım. Rektörlüğü bir gün bırakacağımı bilerek rektörlük yapacağım. Hiç kimsenin haysiyeti ve şerefiyle oynamayacağım. Elimden ve dilimden emin olacağıma söz veriyorum. Haksızlıklarla mücadele edeceğim.

EN BÜYÜK SERMAYEMİZ ÇOCUKLARIMIZ
Bizim en büyük sermayemiz çocuklarımız. İyi eğitim vermek istiyorum onlara. Onları çok iyi kodlayacağız, buna hazırız ve planımız hazır.

İLK REKTÖR YARDIMCISI AYŞE BALAT OLDU
Sağlık çok önemli olduğu için öncelikle Tıp alanındaki rektör yardımcımızı hemen atadık. İlk rektör yardımcımız Ayşe Balat oldu. Bu kentin yetiştirdiği kaliteli bir bilim insanı kendisi. Bana çok benzeyen bir insan ve ben kendisinin müthiş bir bilim insanı olduğunu düşünüyorum. Diğer rektör yardımcılarımızı da tek tek açıklayacağız.

AYŞE BALAT KİMDİR?

Prof. Dr. Ayşe Balat İlk-orta-lise öğrenimini Gaziantep’te tamamlayan sayın Balat, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden dönem birincisi olarak mezun olmuş, uzmanlık eğitimini de aynı üniversitede tamamlamıştır. 

2 yıl süreyle Houston, Texas Çocuk Hastanesi’nde Çocuk Nefroloji eğitimi almış olup, aynı zamanda Çocuk Romatoloji uzmanıdır. 

Prof. Dr. Ayşe Balat Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Çocuk Nefroloji ve Çocuk Romatoloji Bilim Dallarının kurucusudur ve 17 yıl görev yapmıştır.

Ulusal ve uluslararası bilimsel derneklerde, alanıyla ilgili aktif görevler alan Balat, şu anda uluslararası “Mediterranean Kidney Society’nin eski başkanı- yeni sekreteri, “International Association for the History of Nephrology” derneğinin 2021-2024 yılları arasındaki seçilmiş başkanıdır. 

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yaptığı dönemde ulusal sempozyum ve panellere, uluslararası bir kongreye başkanlık ederek üniversiteyi en güzel şekilde temsil etmiştir.

Geçmiş söylemlerinden ve hizmet ettiği dönemden en çok akılda kalan özelliklerinden biri; her zaman “üretmek, iyi öğrenci ve iyi asistan yetiştirmek, hastalara en kaliteli hizmeti sunmak” olan Dr. Balat’ın ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayımlanmış 142 makalesi, ulusal ve uluslararası toplantılarda sunulan 164 çalışması bulunmaktadır. 

Uluslararası 17 bilimsel toplantıya davetli konuşmacı olarak katılmıştır.

Kendisine www.memohaber.com olarak yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Gaziantep Üniversitesi’ne ve Gazi şehrimize değerli katkılar yapacağına inanıyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.