Vekil Yılmazkaya: Bu ölümlerin sorumlusu kim?

Vekil Yılmazkaya: Bu ölümlerin sorumlusu kim?

"CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, bilim kurulunu dinlemeyen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne sert eleştirilerde bulundu."

Covit-19 nedeniyle yaşanan ölümlerin sorumluluğunun bilim kurulunu dinlemeyen siyasi iradede olduğunu vurgulayan Yılmazkaya, “Bir hekim olarak bu pandemi sürecini bilimle değil, siyasetle yönetmek isteyenler bu can kayıplarının birinci dereceden sorumlusudur!” ifadelerini kullandı.  

Bilim Kurulunun aldığı kararların AKP Hükümeti tarafından uygulanmadığını belirten Yılmazkaya, “Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü; "Alınan kararları biz vermedik." diyor, Cumhurbaşkanı; “Bilim Kurulu'nun tavsiyesi doğrultusunda hareket ediyoruz" diyor. “HANGİSİNE İNANALIM”

Bu Ölümlerin Sorumlusu Kim?

Yılmazkaya, Bilim Kurulu Üyesi ile Cumhurbaşkanın açıklamaları üzerine, “Bu çelişkili açıklamalar bile ülkedeki trajikomik durumu ortaya koymakta, pandemi sürecinin nasıl yönetilemediğini, kurulların ve bilimin kimsenin umurunda olmadığını, bilim kurulunun göstermelik olduğunu işaret etmektedir.

Peki o zaman bu kararları kim verdi? 

Bu ölümlerin sorumlusu kim?” diye sordu!

Bilimsel Metotlar İzlenerek Bu İşin Uzmanlarının Görüşleri Referans Alınmalıdır!

“Siyasetten arınmış bir bilim kurulu ile gerekli kararlar alınmalı, önleyici tedbirler biran önce hayata geçirilmelidir” diyen Yılmazkaya konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Hükümetin korona sürecindeki gayri ciddiyetsiz yaklaşımı binlerce insanın canına mal oldu!

Bu süreci bilimle değil, siyasetle yönetmek isteyenler bu can kayıplarının birinci dereceden sorumlusudur! 

Toplumun daha büyük bedeller ödemesinin önüne geçmek adına biran önce bilimsel metotlar izlenerek bu işin uzmanlarının görüşleri referans alınmalıdır!

Siyasetten rant devşirme uğruna insan hayatı riske atılmamalı!

Gerekli önlemler biran önce hayata geçirilmeli, toplumun geleceği birkaç siyasi senariste bırakılmamalıdır!

Siyasetten arınmış bir bilim kurulu ile gerekli kararlar alınmalı, önleyici tedbirler biran önce hayata geçirilmelidir” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.