akademisyen bölüm başkanlığına atandı

akademisyen bölüm başkanlığına atandı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde öğrencilerin, taciz ve kasıtlı olarak düşük not verme gerekçeleriyle şikayetçi olduğu akademisyen Doç. Dr. Serkan Hacıcaferoğlu, Rektör Hüseyin Karaman tarafından bölüm başkanlığına atandı.

Evrensel’de yer alan habere göre Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda (BESYO) öğrenim gören çok sayıda öğrenci, Doç. Dr. Serkan Hacıcaferoğlu’ nun kendilerini sosyal medya üzerinden taciz ettiğini, mobbing uyguladığını, kasıtlı olarak düşük not verdiğini iddia ederek YÖK, Savcılık ve RTEÜ yönetimine şikayette bulunduklarını belirtti.

6 ÖĞRENCİDEN TACİZ VE MOBBİNG ŞİKAYETİ

4 kadın ve 2 erkek öğrenci, Rektörlüğe dilekçeyle başvurarak BESYO Bölüm Başkanı Doç. Dr. Serkan Hacıcaferoğlu’nun kendilerine yönelik taciz ve mobbingde bulunduğunu belirtti, sosyal medya yazışmalarının da yer aldığı bir dilekçeyi Rektörlüğe sundu.

Öğrencilerin bu şikayetleriyle beraber RTEÜ Rektörlüğü “Doç. Dr. Serkan Hacıcaferoğlu hakkında başlatılan disiplin soruşturması neticesinde herhangi bir disiplin cezasına gerek olmadığına karar verildi” cevabını şikayetçi öğrencilere gönderdi.

“ÖĞRENCİLER MEMNUN OLMAYABİLİR YAPACAK BİR ŞEY YOK”

RTEÜ Disiplinin Kurulu!nun bu kararı sonrası Doç. Dr. Hacıcaferoğlu, BESYO Bölüm Başkanlığı görevine atandı. RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, öğrencilerin şikayette bulunduğu durumla ilgili yerel bir televiyon kanalına yaptığı açıklamada Hacıcaferoğlu’nun yanında olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bazen öğretmenler bazen de öğrenciler alınan kararlardan memnun olmayabiliyorlar. Biz yasalar çerçevesinde gereğini yaptık, öğrencilerimiz memnun olmayabilirler, yapacak bir şey yok”

Öte yandan bölümde öğrenim gören başka kadın öğrenciler de Doç. Dr. Hacıcaferoğlu’nun kendilerine tacizde bulunduğunu belirterek RTEÜ Rektörlüğüne ve YÖK’e şikâyet dilekçesi verdi. Öğrencilerin dilekçede, Hacıcaferoğlu’nun uygunsuz bir dil kullandığını ve şikayetlerin ardından tehdit ve hakaret ettiğini belirtti.

Kaynak: KRT

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.