Bir çadırda 23 kişi kalan afetzedeler isyan etti

Bir çadırda 23 kişi kalan afetzedeler isyan etti

6 Şubat depreminin üzerinden 1 ay geçerken Maraş'ın Dulkadiroğlu ilçesi Şeyh Şamil Mahallesi'nde bir çadırda 23 kişi kaldıklarını söyleyen depremzedeler vahim tabloyu gözler önüne serdi.

6 Şubat depreminin üzerinden 1 ay geçerken Maraş'ın Dulkadiroğlu ilçesi Şeyh Şamil Mahallesi'nde bir çadırda 23 kişi kaldıklarını söyleyen depremzedeler vahim tabloyu gözler önüne serdi. CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın’a barınma ve su sıkıntısı konusunda feryat eden depremzedeler, “Elektrik yok, su yok. Çadırların içi nemli. Küf kokuyor. 23 kişi kalıyoruz burada. İşte halimiz. Şu anda beş aile kalıyoruz. Hastayız, acile gidip geliyoruz" sözleriyle isyan etti.

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi Şeyh Şamil Mahallesi'nde vatandaşların kendilerinin kurduğu çadırlardaki depremzedeleri ziyaret etti.

Eczacı olan Erkan Aydın, şöyle konuştu:

“23 KİŞİ BİR ÇADIRDA YAŞIYOR”

“Şu anda Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi Şeyh Şamil Mahallesi’ndeyiz. Gördüğünüz alan çadırların olduğu alan ancak bir çadırkent değil. Vatandaşların çoğunun kendi imkanlarıyla ya da bireysel olarak buldukları çadırlarla oluşturdukları bir alan. 23 kişi bir çadırda yaşıyor. Hemen hemen tüm çadırlar da aynı durumda. İktidar ‘Her tarafa çadır gönderdik, ihtiyaç yok’ diyor. Ancak buraya iktidar da uğramamış. Gerçek durum öyle değil. Gelsinler burada kendileri baksınlar insanlar ne haldeler. Yemeklerini burada yapıyorlar, suları yok, elektrik yok, hijyen yok. Biraz önce çadırın altındaki brandayı çıkardılar. Her türlü hastalığın oluşabileceği bir yer. Depremin üzerinden bir ay geçmesine rağmen sıkıntılar hala çok büyük. Algı yapmak yerine gelsinler, sorunları yerinde izlesinler.”

“ELEKTRİK YOK, SU YOK”

Kendi imkanlarıyla buldukları ve kurdukları çadırlarda 5 aile, 23 kişi yaşadıklarını belirten yurttaşlar ise şunları söyledi:

“Elektrik yok, su yok. Çadırların içi nemli. Küf kokuyor. 23 kişi kalıyoruz burada.”

“HASTAYIZ, ACİLE GİDİP GELİYORUZ”

“İşte halimiz. Şu anda beş aile kalıyoruz. Hastayız, acile gidip geliyoruz. Hepimize geçmiş olsun.”

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.