Cumhuriyet Meydanı'nda eyleme başladı

Cumhuriyet Meydanı'nda eyleme başladı

Tiyatro oyuncusu, sanatçı Murat Aydın, Esenyurt Cumhuriyet Meydanı'nda 11 gündür oturma eylemi yapıyor. Sanat ve sanatçının yerel yönetimlerin olumsuz tutumlarına maruz kaldıklarını belirten Aydın, eyleminin ses getirmesini bekliyor, farkındalık yaratınca

Mutluhan YILDIZ / KRT WEB

Tiyatro oyuncusu, sanatçı Murat Aydın, yerel yönetimlerin sanat ve sanatçıya karşı olumsuz tutumunu protesto etmek için 11 gündür oturma eylemi yapıyor. "Esenyurt beyfendinin kendi tekeline geçmiş ve bir denetim bile yok" diyen Aydın, eyleminin 11. gününde KRT'ye açıklamalarda bulundu. 

Esenyurt'a hizmet konusunda başkan Bozkurt'un 'Meclis çoğunluğu AKP'de bahanesi'ne sığındığını söyleyen Murat Aydın, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Adalet Yürüyüşü' yaptığını hatırlatıp hakkını araması konusunda tavsiye verdi. 

İşte Murat Aydın'ın o konuşması: 

Aşağı yukarı üç üç buçuk yıldır Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt bu şehre hiçbir şey yapmadı. Bunu kendisine anlattığımızda 'Meclis çoğunluğunun AKP'lilerde olduğunu' bahanesini önümüze koyuyor. Farklı il ve ilçelerde de Meclis çoğunluğu AKP'de olan belediyeler var ama onlar hizmet götürüyorlar. Ayrıca bir önceki yönetimden kalma ihalelerdeki bütün borçları faiziyle ödüyor. Üç buçuk yıldır hiçbir şey yapmadı artık bir şey yapmalı diye düşünüyorum.

"UZUN YILLARDAN BERİ TANIYORUM"

CHP'li başkan Kemal Deniz Bozkurt'u uzun yıllardır tanıdığını söyleyen Aydın, "Kemal Deniz Bozkurt'u uzun yıllardan beri tanıyorum. Çok sevdiğim bir arkadaşımın isteği ile CHP üyesi oldum. Esenyurt beyfendinin kendi tekeline geçmiş ve bir denetim bile yok. Ben mesela oturuyorum şu anda gelsin kendisi de 'yaptırmıyorlar' diyorsa kendisi de otursun protesto etsin. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu o yaşına rağmen Ankara'dan İstanbul'a yürüdü. Mesele burada Kemal Deniz Bozkurt'un bir şey yapmaması." ifadelerini kullandı.  

11 GÜNDÜR OTURMA EYLEMİNDE

 

Bugün 11. günümdeyim ve hayatımı aksatacak herhangi bir eylem değil, basit bir eylem bu. Hayatımı aksatmıyor. İşlerimi yapıyorum. Boş zamanım olduğu zaman da çocuklarımla vakit geçirmek yerine buraya geliyorum. Bir kere yağmurun altında kaldık.

 

Dışarıdan hiçbir müdahale yaşamadım. Esnaflardan bana çay getiren oluyor. 'Karnın aç mı?' diye soran oluyor. Vatandaşlarla sohbet ediyorum. Esenyurt'tan herkes nefret eder ama ben çok seviyorum. Bana 'neden burada oturuyorsun?' diye sorduklarında 'Belediye Başkanımızı protesto ediyorum' diyerek yanıt veriyorum. Benim bu kentte kişiliğim oturdu. Bu kentte sanat hayatıma başladım. 

"AKP'Lİ BAŞKANI BİRLİKTE PROTESTO ETMİŞTİK"

Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idam yıl dönümünde Nazım Hikmet'in heykelini kaldırmışlardı. O olaydan sonra dönemin AKP'li belediye başkanı Necmi Kadıoğlu'nu şimdiki başkan Kemal Deniz Bozkurt ile birlikte protesto etmiştik.   

"KEMAL BEY BURADA OLDUĞUMU BİLİYOR"

Protestomu sosyal medya hesaplarımda bile paylaşmıyorum ama Kemal Bey kesinlikle benim burada olduğumu biliyor. Ben yaşadığım kentte iletişim halinde olduğum, diyalog halinde olduğum kişilerle ve o kişilerin Kemal Bey ile olan iletişimini bilidğim için benim durumumdan haberi vardır diye düşünüyorum.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.