FETÖ'nün Balyoz kumpasında skandal karar

FETÖ'nün Balyoz kumpasında skandal karar

FETÖ'nün Balyoz kumpasında skandal bir karara imza atıldı. Yargıtay 16. Ceza Dairesi beraat kararlarını bozdu.

Ceza Avukatı Hüseyin ErsözFETÖ kumpası Balyoz davası ile ilgili Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nin verdiği skandal kararları paylaştı.

"Balyoz Davası’nda, Kapatılan Özel Yetkili Mahkeme’nin Mahkumiyet Kararlarını onayan Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanı ve Üyeleri “görev suçu” kapsamında Anayasa Mahkemesi’nde (Yüce Divan) yargılanıyor. Gel gör ki, Yargıtay 16. Ceza Dairesi Beraat Kararlarını bozuyor hatta" diyen Ersöz şu belgeyi paylaştı:

m1-627.jpg

"Sahteliği sayısız bilirkişi raporu ile ispatlanmış dijital delilleri dahi tartışmaya açıyor. Bu ülkede hukuk “siyasetin” malzemesi yapılmaktan çıkmadıktan ve yargıçlar “vicdanlarına” göre karar vermeye başlamadıktan sonra benzer garabet hallere daha çok şahit olacağız" diyen Ersöz şu bilgileri verdi:

Şimdi “Yüce Divanda” (Anayasa Mahkemesi) yargılanan Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkan ve Üyelerinin savunma dahi yapmasına gerek yok kanımca. Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin Balyoz Davası’ndaki Bozma Kararı onlar için sarınılacak bir “can simidi” oldu zira.

Hatta haklarındaki soruşturma yıllardır süren polisler, İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan TÜBİTAK Bilirkişileri, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan M.Baransu hatta Yargıtay’da yargılanan Hakim ve Savcılar dahi lehlerine yaratılan garabetin farkında.

 

"BOZMA KARARININ 'CAN SİMİDİ' İŞLEVİNİ KANITLIYOR"

 

"Kanıtı da 2014 öncesinde Balyoz Davası’na bakan Özel Yetkili İstanbul 11. Ağır Ceza Mah Üyesi Ali Efendi Peksak’ın, Bozma Kararı sonrasında Beraat eden sanıkların “yeniden yargılanmalarını” talep etmesi. Dilekçesi, Bozma Kararının “can simidi” işlevini kanıtlamıyor mu?" diyen Ersöz şu bilgileri belgeleri:

m2-65.jpgm3-45.jpg

Ersöz şunları söyledi:

Hukukun ayarları ile oynamaya, “Emekli Amiraller Basın Açıklaması” hakkında içtihat yaratacağız diye alelacele karar vermeye kalkarsanız; vahim ve bir o kadar da acıklı bir durumun parçası olursunuz.

Bozma Kararı sonrasında davaya bakan İstanbul Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nin “Beraat Kararlarında Direnmesi” ve konunun “Yargıtay Ceza Genel Kurulu’na” taşınması bir kez daha önem kazandı. Yaratılan “hukuk garabeti” ancak böyle ortadan kaldırılabilir. 

Kaynak: KRT TV

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.