Mutluluk Çubuğu (Penis Protezi) Nedir?

Mutluluk Çubuğu (Penis Protezi) Nedir?

Mutluluk çubuğu nedir sorusu son zamanlarda oldukça sık karşımıza çıkan sorular arasındadır.

Mutluluk çubuğu nedir sorusu son zamanlarda oldukça sık karşımıza çıkan sorular arasındadır. Penis protezi -Mutluluk çubuğu da denir- cinsel ilişki esnasında sertleşmede sıkıntı çeken erkek bireyler  için yapay bir penis yerleştirilmesidir. Genellikle önerilen ve uygulandığında başarısız sonuçlanan tedavilerden sonra uygulanan bir yöntemdir. Tercih edilen sık bir yöntem olmayan mutluluk çubuğu deneyimleyen beyler ve eşleri genellikle olumlu sonuçlar aldıklarını dile getirmişlerdir. 

Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu) Türleri

Mutluluk çubuğu nedir dediğimizde karşımıza tek bir çeşit çıkmaz. Mutluluk çubuğu şişirilebilir ve yarı sert (bükülebilir) olmak üzere iki çeşide ayrılabilir. Daha çok tercih edilir olan penis protezi türü  şişirilebilir olandır.  Şişirilebilir mutluluk çubuğu ereksiyon oluşturmak amacıyla kullanılır ve ilişkinin ardından söndürülür.

Cinsel Sorunlar

Cinsel sorunlar bireyin sağlıklı cinsel hayatına engel olan ve son zamanlarda sıklıkla rastlanan bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkar. Bu sorunların tek bir nedene bağlı olarak ortaya çıktığı söylenmez. Bireyin psikolojik, kültürel ya da sosyal sorunları nedeniyle cinsel hayatındaki rolü de şekillenir ve olumsuz koşullardan etkilenir. Cinsel sorunları ele aldığımızda bunlar başlıca kaygı, korku, çekimserlik, isteksiz olma, erkeklerin sertleşmede sorunlar yaşaması, boşalma problemleri gibi etkenlerden oluşur. Ayrıca partnerler arasındaki uyuşmazlık da cinsel hayatı etkileyen başka bir unsurdur. Daha geniş örneklendirme yapacak olursak,
Çocukluktan başlayan toplum dayatmaları
Doğru olmayan yetiştirilme tarzı
Özgüven yetersizliği
Çiftler arasındaki anlaşmazlık
Geçmişten gelen travma etkisi yaratmış olaylar
Cinsel tercihlerden ötürü ortaya çıkan problemler olarak inceleyebiliriz.
Erkeklerde İktidarsızlık Sorunları ve Tedavi Çekintisi

Erkeklerde en sık rastlanılan cinsel sorunlar arasında ilk sırada sertleşme ile ilgili problemler yer alır. Yani son zamanlarda duyduğumuz mutluluk çubuğu nedir sorularını aklımıza getirir. Erişkin erkeklerin 'inde ve 50 yaş üstündeki erkeklerde %30'unda cinsel isteklerde azalma ya da yokluğu görülmektedir. 40 yaşa yakın erkeklerin %90'ının cinsel yaşantısında en az bir defa ereksiyon problemiyle karşı karşıya geldikleri bilinir.

Daha genç erkeklerde de oranı az da olsa sertleşme sorunları görülebilmektedir. İktidarsızlık probleminin çözüm yolu belirli bir zaman birikimi ister. Bu yolda sabırlı olmak gereklidir. Cinsel hayatta bireyler çekimser ve utangaç olabildiği gibi yaşadıkları problemler söz konusu olduğunda birine danışmak ve tedavi olmakta daha da çekinik olmaktadırlar. Doktor kontrolüyle birlikte en doğru tedavi sizin için uygulanır ve böylelikle cinsel hayatınız sağlıklı forma geçer. Genelde psikolojik ya da ilaç tedavisiyle süreç başlasa da geri yanıt alınmadığı zaman mutluluk çubuğu nedir sorusuna yanıt aranır. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.