Peker’in iddialarının odağındaki Mine Tozlu Sineren ilk kez konuştu

Peker’in iddialarının odağındaki Mine Tozlu Sineren ilk kez konuştu

Sedat Peker'in iddiaları ile gündeme gelen Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren ilk kez açıklamalarda bulundu. Peker'in belgelerinin doğru olduğunu belirten Sineren, 'Elimdeki belgeler onunkilerden daha fazla." dedi.

Organize suç örgütü lideri suçlamasıyla hakkında yakalama kararı olan Sedat Peker, “Deli Çavuş” adlı Twitter hesabından AK Partili Zehra Taşkesenlioğlu, eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve Serkan Taranoğlu'nun Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’den 12 milyon TL rüşvet istediğini iddia etmişti. İddiaların ardından Halk TV'ye konuşan Sineren, Peker'in belgelerinin doğru olduğunu ifade etti. Sineren, "Bunu sadece ben değil, Türkiye'de kaç tane borsa patronu varsa yaşıyor.'' ifadelerini kullandı.

Sineren'in açıklamaları şöyle;

"BANA DİYORLAR Kİ YA PARAYI YA ŞİRKETİ KOYACAKSIN"

"Bunu sadece ben değil, Türkiye'de kaç tane borsa patronu varsa yaşıyor. 2016 yılında bu şirketin yönetim kuruluna girdiğim e şirket gözaltı pazarındaydı. Benim buradaki yapmak istediğim olay, mağdur olan şirketlerin, işlem gören hale gelmelerini sağlamak. Darbe girişimin ardından kasım ayına kadar sistem çöktü ve kimse işlem yapamadı. 8 ay sonra işlem pazarına çıkardım bu şirketi. Yani şirket borsada işlem görmeye başladı.

Patronların hisselerle bir alakası olmamalı. Patron şirketine sahip çıkar, yatırımcı hissesine sahip çıkar.

Ben 13 milyon sermayeyi içeriye soktum, mağazalar açmaya başladım. Benim bu işi yapmama izin veren SPK'ydı. Hisse senetlerim benim adıma tahsis edildi. Sonra kapılar çalınmaya başladı.

Borsayla ilgili bir medya grubu var. Bunlar patronların hisselerini yükseltebilmek için haberler yapıyorlar. Birtakım gruplar kuruluyor, küçük yatırımcıyı kandırıyorlar.

Ansa olan şirketin ismini Marka Yatırım Holding olarak değiştirdim. Oluşturduğum projeyle sermaye artırımı için başvuru yaptım SPK'ya. O dönem Ali Fuat Taşkesenlioğlu, SPK başkanlığına geçti. Benim projemi anlayabilecek kişilerin incelemesini istiyorum. Sermaye artırımı talebim fiktif gerekçesiyle reddedildi. İlk alarmı orada alıyorum. Bana diyorlar ki ya parayı ya şirketi koyacaksın."

"SALİH ORAKÇI'YA VERDİĞİM PARALARLA İLGİLİ KENDİSİNE İCRA DAVASI AÇTIM"

İşlemin onay görmesi için Taşkesenlioğlu'nun uzmanları ile muhattabım. TOBB Deniz Meclis Üyesi Salih Orakçı (Binali Yıldırım'ın başdanışmanı) ile yollarımızı kesişti. Biz bir ortaklık yaptı kendisiyle. Bürokrasinin içerisinde yer aldığı için ortaklık kurdum. Salih Orakçı'ya verdiğim paralarla ilgili kendisine icra davası açtım.

''ANLATTIĞI HER ŞEY DOĞRU''

Sedat Peker'i eskiden tanıyorum ama bir süredir görüşmüyoruz. Geçmişten gelen ortak arkadaşlarımız var. Bu bilgileri nereden aldı çok şaşırdım. Bunlarla ilgili çok başvuruda bulundum. Her seferinde devlet kurumlarına bildirdim, cevap alamadım. Anlattığı her şey doğru. Elimdeki belgeler Sedat Peker'in elindeki belgelerden daha fazla.

SPK halk adına şirketleri denetleyen bir kurum. Ben bir sorun yaşadığımda SPK'ya gittiğimde SPK hangi mekanizmayı çalıştırarak bize zarar veren şirketleri cezalandırıyor?

Patronların önüne çıkan şu; vereceksin, vermezsen ilerleyemezsin, durdururuz. Paylaşmak zorundasınız. İmzalarımızı taklit ederek sahte senet düzenlediler. Jandarma kriminale gitti. Oradan bize imzaların bize ait olduğu yönünde belge geldi. Şok olduk. Hacizler başladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.