1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İstanbul Özel Üniversite Ücretleri

İstanbul Özel Üniversite Ücretleri

En fazla özel üniversitenin bulunduğu şehir olan İstanbul, eğitim kalitesi ile Türkiye'nin en iyi üniversitelerine ev sahipliği yaptığı gibi, uluslararası düzeyde de en iyi üniversiteler sıralamasında İstanbul üniversiteleri yer almaktadır.

A+A-

En fazla özel üniversitenin bulunduğu şehir olan İstanbul, eğitim kalitesi ile Türkiye'nin en iyi üniversitelerine ev sahipliği yaptığı gibi, uluslararası düzeyde de en iyi üniversiteler sıralamasında İstanbul üniversiteleri yer almaktadır. Yoğun bir nüfusa sahip olan İstanbul'da, üniversite tercihlerini sadece İstanbul'da yaşayanlar değil, aksine diğer şehirlerdeki adaylar daha fazla tercih etmekte. Çünkü İstanbul'da ki eğitim kalitesi daha yüksek ve özel üniversiteler ise akrediteleri sayesinde, uluslararası düzeyde eğitim sağlamakta. Özel üniversite ücret yükseliği talebin fazla olmasından değil, vermiş oldukları eğitimin kalitesinden kaynaklanmaktadır. Akademik kadroları, uygulama atölyeleri ve bölümlerin akredite edilmesi, eğitim kalitesini göstermektedir.

istanbul-gelisim-universitesi-15_f6c5cbc771e14b828233a4b6232c65d8.jpg

Ancak başarılı adayların burs hakkı kazanarak, bu üniversitede eğitim almaları da mümkündür. Zaten özel üniversitelerin, kontenjanlarının büyük bir kısmı burslu öğrencilere ayrılmıştır. Ana hedef kaliteli ve yüksek eğitim vermek, bunu hem ücretli olarak almak isteyenlere sunmak, hemde ücretsiz olarak da başarılı öğrencilerin bundan faydalanmasını sağlamaktır. Devlet üniversitelerinde böyle bir durum olmadığı için, başarı ya da daha az başarılı öğrenciler aynı eğitime tabii tutulurlar. Son yıllarda YKS tercih kılavuzunda, özel üniversitelerin sayılarında ve bölümlerinde ciddi artış gözlemlenmiştir. İstanbul üniversiteleri tercihler arasında ilk sırada yer aldığı gibi, adaylar için özel üniversitelerin tercih edilmesi de üst sıraları zorlamaktadır.
 

Özel Üniversitede Eğitim

İyi bir özel üniversitede alacağınız eğitimin kalitesi ile birlikte, kariyer yani mesleki olarak da ciddi farklılıkları elde edersiniz. Eğitim sürecinde fabrikaları gezmek, yerinde analizler yapmak, sorunları gözlemlemek ve bunları çözmek eğitimlerin temelleri arasında yer alır. Ayrıca ortak projeler ile birlikte, takım çalışmasına ve insan ilişkilerine büyük önem veren üniversitelerde bulunmaktadır. Bu konuda yaptığımız incelemelerde, çok fazla tercih edilen ve burs olanakları çok fazla olan İstanbul Gelişim Üniversitesi,birçok adayın hedefi olmaktadır. Bölümlerinin akredite edilmesi ve uluslararası eğitimler vermelerinden dolayı, bunu bilen hem adaylar ve hemde aileler için YKS tercih sürecinde, tercih edilen üniversite olmaktadır. Üniversite ücret için internet sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

istanbul-gelisim-universitesi-26_91f914b107584cc0b60abac4d04c8798.jpg

İstanbul Gelişim Üniversitesi Bursları

İstanbul Gelişim Üniversitesi, çok fazla öğrenciye, çeşitli burslar ile eğitim alma hakkı tanımaktadır. Hatta en fazla burslu öğrenci alan üniversiteler arasında yer almaktadır. Akredite edilmiş bölümleri sayesinde, başarılı öğrencilerin burs hakkının da olması, öğrencilerin hayallerini gerçeğe dönüştürecek pencere olarak da betimleyebiliriz. Buradan alacağınız eğitim, uluslararası düzeyde olması ve İngilizce bölümlerinin de bulunması, yurt dışında da ciddi çalışma alanlarından faydalanmanızı sağlar. Çocuklarını iyi bir üniversiteye yerleştirmek isteyen aileler, özellikle çocuklarının başarılarına gölge düşürecek üniversiteleri değil, ufkunu açacak üniversiteleri tercih eder. Üniversite ücretleri böyle bir durumda geri kalır ve sadece çocuğunun iyi bir eğitim almasını sağlar.

istanbul-gelisim-universitesi-36_508af740ba044ef79d630c2dc18779fd.jpg

Vizyonu ile mezun ettiği binlerce öğrencisi bulunan İstanbul Gelişim Üniversite, öğrencilerinin branşta başarılı olmalarını sağladığı gibi, sosyal iletişimlerinin artmasını ve gözlemlerini daha doğru yapmasını da sağlar. Eğitim bölümlerini internet sitelerinde bularak inceleyebilir ve taban puanları, burs olanakları, kontenjanları ve akredite edilmiş kurumları da görebilirsiniz.

Doğru Tercih = Başarılı Kariyer

İyi bir üniversitenin, iyi bir bölümünden eğitim almanız, bu branşı seveceğiniz anlamına gelmez. Öğrenciler bu süreçte nasıl tercih yapacaklarını tam olarak bilemez. Çünkü içerisinde bulunduğu dönem, hem heyecan verici ve hemde streslidir. Bu nedenle gerek aileler ve gerekse de rehberler ile öğretmenleri, adaya yön vererek, nasıl bir seçim yapmaları gerektiğini anlatırlar. Artık internet sayesinde, daha kolay araştırma yapabiliyor ve bunun yanında, direk üniversitelerin internet sitelerinden de bilgi alabiliyorsunuz.

istanbul-gelisim-universitesi-33_419271612015487f836b134b19731f1f.jpg

Şeffaf bir şekilde her bilgiyi paylaşan üniversitelerin, üniversite ücret, kontenjan, eğitim ve akrediteleri hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Ayrıca kariyer hedeflerinize göre de açıklamalara yer veren üniversiteler, bu sayede kendinize uygun seçimi yapmanızı sağlıyor. Bu araştırmalar ve incelemeler sonrasında adayın yapması gereken sadece YKS tercih yapmak ve doğru tercih yaparak, başarıya ulaşmak olacaktır.

Bu haber toplam 826 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.