1. YAZARLAR

  2. Barış Yarkadaş

  3. Kılıçdaroğlu'na 'devlet komplosu' hazırlığı!
Barış Yarkadaş

Barış Yarkadaş

Gazeteci/Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kılıçdaroğlu'na 'devlet komplosu' hazırlığı!

A+A-
Kılıçdaroğlu'nun Suriye'ye yönelik provokasyonu deşifre etmesi, muktedirleri deliye döndürdü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Suriye'ye yönelik provokasyonu deşifre etmesi ve açık adres göstererek Türk Silahlı Kuvvetleri'ni uyarması, Türkiye'yi -şimdilik- kanlı bir savaşın eşiğinden döndürdü. Kılıçdaroğlu, yaklaşık on gün önce yaptığı açıklamada, TSK'yı uyarmış ve AKP'nin ''kirli savaş politikalarına alet olma'' demişti. CHP lideri, "AKP, seçim öncesi Suriye'ye yönelik bir müdahale için zemin oluşturmaya çalışıyor, TSK bu oyuna ortak olmamalı'' ifadesini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin henüz mürekkebi kurumamıştı ki; Dışişleri Bakanlığı'nda yapılan ve Türkiye'yi kanlı bir sürece sokacak olan ''savaş toplantısı''na ilişkin ses kayıtları internete düştü. Böylece, Kılıçdaroğlu'nun ne demek istediği daha iyi anlaşıldı... AKP'nin seçim öncesi Suriye'ye yönelik bir provokasyon yapıp ülke gündemini değiştirme, yolsuzluk ve hırsızlıkları unutturma atağı da boşa çıkmış oldu. AKP, kayıtlarda da görüldüğü üzere, Suriye üzerinden yaratılacak provokasyon sonrası, "milliyetçilik rüzgarı'' yaratarak, MHP'ye kayan oylarını da geri almaya çalışacaktı. Ortaya çıkan plan, AKP'nin Türk bayraklı reklamlarının da ''psikolojik zemin oluşturmak'' için çekildiğini ve yayınlatıldığını gösterdi. AKP, Türk bayraklı reklamlarıyla kabaracak olan ''milliyetçi dalga''yı kendisine kanalize edecekti... (Toplantı 13 Mart'ta yapılmış. Reklamlar ise 17 Mart'ta yayınlanmaya başladı.)

Kılıçdaroğlu'nun bu planı deşifre etmesi, ne ilginç ki; bazı komutanların tepkisini çekti. İkballerini AKP'nin varlığına bağlayan ve apoletlerine bir yıldız daha takmak için AKP'li gibi davranan bazı generaller, ses kayıtları sonrası ortaya çıkan tablodan Kılıçdaroğlu'nu sorumlu tuttu. Genelkurmay koridorlarında AKP yöneticisi gibi davranan ve bu ruh haliyle konuşan bazı generaller, "CHP tarihinde böyle bir genel başkan görülmedi. Devlet sorumluluğu nedir bilmiyor. Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlıktan devlet gücüyle koltuğundan uzaklaştırılması gerekiyor'' yorumlarını yapmaya başladı.

Görüldüğü üzere, Süleyman Şah Türbesi'ne devlet eliyle bomba attırıp ardından bunu gerekçe göstererek Suriye'ye savaş açmak "devlet sorumluluğu'', bu kirli planı ve halkları birbirine kırdıracak olan savaş senaryosunu deşifre etmek ise "gayri ciddi''lik olarak değerlendiriliyor. Kılıçdaroğlu bu yüzden, "devlet gücüyle genel başkanlıktan uzaklaştırılması gereken'' bir siyasetçi olarak değerlendiriliyor.

Hem Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın, hem de bazı AK PAŞA'ların sözleri bir araya getirildiğinde, CHP'ye yönelik yeni komploların hazırlığının yapıldığı görülüyor. Taner Yıldız, katıldığı bir programda "Kılıçdaroğlu o tapeleri biliyordu. Mutlaka ifadesi alınacak'' diyor... Bilmeyen, tanımayan; Taner Yıldız'ı o soruşturmanın savcısı sanar... Yıldız savcı değil ama belli ki önümüzdeki süreçte yürütülecek olan senaryoyu ağzından kaçırıyor...

Tüm bu olan bitenin farkında olan Kılıçdaroğlu, işte bu yüzden "Baykal'a komplo kuran ekip şimdi de benim peşimde'' diyor. Devletin çeşitli birimlerinden bilgi aldığı belli olan Kılıçdaroğlu'nun sözleri, AKP'nin CHP'yi dağıtmak, etkisizleştirmek ve güçten düşürmek için her türlü yöntemi kullanabileceğini gösteriyor... AKP, bu yöntemi Baykal'a kurulan kaset komplosunda da denemişti. Hedef; CHP'yi dağıtmak, parçalamak ve bitirmekti... Başbakan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarında "Aynı çalışmayı Kılıçdaroğlu için de yapalım'' sözü, planın merkezinin adresini de göstermesi açısından tarihi değerdeydi...

Bu yazı toplam 1316 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.