1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Klinik Pilates Akademi: Fzt. Emre UÇAR - Fzt. Tuğçe TAŞKAYA MEMİLİ

Klinik Pilates Akademi: Fzt. Emre UÇAR - Fzt. Tuğçe TAŞKAYA MEMİLİ

(Fzt. Emre UÇAR ve Fzt. Tuğçe TAŞKAYA MEMİLİ ile yapılan görüşme sonucunda yazılmış bir rapordur.)

A+A-

(Fzt. Emre UÇAR ve Fzt. Tuğçe TAŞKAYA MEMİLİ ile yapılan görüşme sonucunda yazılmış bir rapordur.)

Terapilates Fizyoterapi-Klinik Pilates Akademi 2015 Fizyoterapist Emre Uçar ve Fizyoterapist Tuğçe Taşkaya tarafından Ankara Yaşamkent’te sağlıklı yaşam merkezi olarak kuruldu ve kısa süre içerisinde 2. Şubeyi Birlik Mahallesi’nde açarak Ankara’nın iki farklı noktasında hizmet vermeye devam etmektedirler.

Fizyoterapist Tuğçe Taşkaya, Başkent Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü mezunudur. Deneyimleri çerçevesinde özellikle insanların büyük bir kısmında ağrılara sebep olan postüral rahatsızlıklar, kifoz, skolyoz gibi vertebra (omurga) eğriliğine sebep olan hastalıkların günlük yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemesi sebebiyle kendini bu alanda geliştirmeyi hedeflemiştir. Bu esnadahuzurevlerinde geriatrik bireylere yönelik egzersiz çalışmalarını yarı zamanlı olarak sürdürmüştür. Türkiye Jimnastik Federasyonu tarafından düzenlenen Pilates Eğitmenliğinin yanında manuel terapi ve egzersiz metodları üzerine eğitimler alarak yetkin hale gelmiş ve kendini geliştirmeye devam etmektedir. Şuan da kurucusu olduğu Terapilates Fizyoterapi  ve Klinik Pilates Akademi’de Fzt. Emre Uçar ile birlikte çalışmakta ve eğitimler düzenlemektedir.

            Hacettepe Üniversitesi’nden mezun olan Fizyoterapist Emre Uçar, üniversite öğrenciliği sırasında Avrupa Birliğinin desteklemiş olduğu 6 farklı projede Türkiye’yi temsil ederek proje çalışmalarına dâhil olmuştur. Ankara Kalkınma Ajansı’nın desteklemiş olduğu Aktif Yaşam için Nesiller Arası Etkileşim Modeli projesinde Sağlıklı Yaşam için Fiziksel Aktivite modelinin yöneticisi ve uygulayıcısı olarak görev almıştır. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteklemiş olduğu Mobil Gençlik Merkezi –Gönüllü Gençlik Karavanı Projesi’nde Türkiye’nin 33 il ve 58 ilçe merkezinde gençleri gönüllü hizmetleri bilgilendirmek üzere Gönüllü Gençlik Karavanı Koordinatörü olarak çalışmıştır. Kalkınma Bankasının desteklemiş olduğu TRIANGLENET –Yaşlı Bakımında İyi Uygulama Ağı Projesi’nde Sosyal Çalışmacı olarak yer almıştır.  İş yaşantısı nedeniyle gönüllük faaliyetlerine ara veren Fzt. Emre Uçar, mesleğinin yanı sıra manuel terapi, pilates ve egzersiz metodları üzerine eğitim görerek çalışma alanını genişletmiştir. Manuel terapi ve pilates alanlarında eğitmenlik yetkisi almıştır.  İlgi alanını klinik pilates ve fizyoterapi alanlarında özelleştirerek pilates egzersizleriyle beraber fizyoterapi alanında destekleyici egzersizler üzerinde yoğunlaştı. J. Hubertus Pilates’in hayatını araştıran ve Pilates’in “Kontroloji” adını verdiği egzersiz sistemi ile fizyoterapi egzersizleriyle birleştirerek yeni bir konsept olan “Klinik Pilates” kavramını benimsedi.

Daha fazla bilgi için: https://www.terapilates.com.tr/

Bu haber toplam 1346 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.