1. HABERLER

  2. GAZİANTEP HABER

  3. NELER SÖYLEDİLER

NELER SÖYLEDİLER

Siyaset ve iş dünyası Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik silahlı saldırıyı lanetledi.

A+A-

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, kahraman polislerin kendisini ağlattığını belirterek, birlik ve beraberlik vurgusu yaparken Mehmet Erdoğan saldırının İzmir'deki saldırıyla benzerlik gösterdiğini söyledi ve olayın ardında NATO'nun olduğunun konuşulduğunu öne sürdü. 

* CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, bu olayın ülkede ciddi bir boşluk olduğunu gösterdiğini ifade ederken, Mehmet Gökdağ, el ele verip bu ülkeyi terör belasından nasıl kurtarmak gerektiğinin konuşulması gerektiğini dile getirdi. Ahmet Uzer, Türkiye'ye kimsenin diz çöktüremeyeceğini belirtirken, Abdulhamit Gül emniyeti tebrik etti. Abdulkadir Yüksel, saldırıyı kınadı. 

* Fatma Şahin, "Emniyeti'ne saldıran teröristlere haddini bildiren polislerimizden Allah razı olsun" dedi. Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu polisin büyük bir faciayı önlediğini söyledi. Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, teröristlere fırsat vermeyen kahraman polislerimizden Allah razı olsun" dedi.

KOÇER: POLİSLER BENİ AĞLATTI

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, birlik beraberlik vurgusu yaptı. Koçer, "Ben terörle mücadelede tüm hemşehrilerimi birlik ve beraberliğe davet ediyorum. Ancak kenetlenirsek, birleşirsek başarırız. Teröre karşı tek vücut halinde durmak zorundayız. Tüm vatandaşlarımızı teröre karşı birlik olmaya davet ediyorum. Türkiye'ye yönelik bir saldırı ile karşı karşıyayız. Birden çok terör örgütünün saldırısıyla karşı karşıyayız. Bu mücadele sonuna kadar devam edecek. Birlik beraberlik şart. Gaziantep'te başta sayın Valim, Emniyet teşkilatımız son aylarda çok kararlı bir şekilde terörle mücadelede bulunuyorlar. Ben emniyet teşkilatımızı ve kahraman polislerimizi kutluyorum, başarılar diliyorum Allah onları korusun. Onların canına hiç bir şekilde zarar gelmesin. Atlattığımız bu hain saldırıdan sonra Gaziantepli hemşehrilerimize geçmiş olsun diyorum. Sonuna kadar kararlılıkla mücadele edilecek" diye konuştu.

VİDEOYU İZLEDİM

Saldırı sırasında çekilen bir video izlediğini söyleyen Koçer, "Emniyet müdürlüğü kapısından silahını alan polis çıkıyordu. Gözlerimdeki yaşları tutamadım, bu ülkenin, bu şehrin evladı olmaktan bir kez daha gurur duydum. Çelik yelek yokken, emniyet müdürlüğü kapısından dışarıya çıkan ve ölüme meydan okuyan bu kahramanlığı ben yürekten kutluyorum" dedi.

ERDOĞAN:İZMİR'LE BENZERLİK GÖSTERİYOR

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, olayın İzmir'le çok büyük bir benzerlik gösterdiğini söyledi. Erdoğan, "Bu da ortaya metot ve izlenen terör eylemlerinin belli merkezlerden aynı şekilde uygulandığını gösteriyor. Buradaki hedeflerinin Türkiye'yi yıldırma politikası olduğunu eylemlerin arkasında NATO'nun olduğu konuşuluyor. NATO bu olayların içindeyse sormak lazım biz NATO müttefiki değil miyiz? Kendi üyelerini bölüp yutmak mı NATO'nun görevi? Terör örgütlerinin tamamı, dış güçlerin kendilerinin kurduğu tüm dünyanın kabul ettiği bir olay. NATO'nun bir an önce müttefikleriyle kurulma amacının gerektirdiği rakiplerini ayırması lazım. Düşmanlığını kendi müttefiklerinin üzerinden çekmesi lazım. Gaziantep'e geçmiş olsun diyorum. Saldırıyı önleyen, saldırganlara ders veren kahraman polislerimizi kutluyorum, alınlarından öpüyorum" diye konuştu.

EKİCİ: CİDDİ BİR BOŞLUK VAR

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, terörü lanetledi. Ekici, "Kötü bir olay. Tam bilgi alamadık. Canlı bombamı dır, siyasimidir daha bir açıklama yok. Gaziantep içinde, ülkemiz içinde kötü. Geçmişte yapılan hataların yansıması. Emniyetin önündeki bir tek kişi silahını alıp polise saldırıyorsa ciddi bir boşluk olduğunu gösteriyor. Ülke bu haldeyken, Suriye ile savaş durumdayken parlamentoda bu bir başkanlık sistemi çıkarma derdindeler. Çok yazık. Terörü kınıyor, lanetliyorum. Yaralı polisimize acil şifalar diliyorum" dedi.

GÖKDAĞ: TERÖR AZGINLAŞTI

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, terörün azgınlaştığı bir dönemi yaşadığımızı söyledi. Gökdağ, "Bir defa yapılan saldırıyı lanetliyoruz, kınıyoruz. Tamda bu dönemlerde, terörün azgınlaştığı bir dönem yaşıyoruz. Emniyete gündüzün gözüne saldırı sözkonusu. Terörün her boyutunu yaşadığımız bir dönem. Toplum olarak, millet olarak, siyasi parti farkı gözetmeden birarada olması gerek. Milleti birbirinden ayrıştırıcı yaklaşımlardan uzaklaşmak gerekir. Terörle mücadelede toplumsal birlik ve bütünlük anlayışı geliştirmek önemli. CHP olarak teröre karşı yapılabilecek ne önlem varsa varız, birliğe, bütünlüğe ihtiyacımız var. Tam bu ortamda anayasa tartışmalarından hızla çıkmak gerekir. Çünkü ülkenin birinci sorunu terörle mücadeledir. Başkanlık sistemi gibi acil bir sorunu yoktur. El ele verip bu ülkeyi terör belasından nasıl kurtarmak gerekir bunu konuşmalıyız. Yaralı polisimize geçmiş, bütün Gaziantep'e geçmiş olsun" dedi.

FATMA ŞAHİN:HADDİNİ BİLDİRDİLER

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Emniyet Müdürlüğü önünde çıkan silahlı çatışmayla ilgili yorum yaptı. Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı yorumda, "Emniyeti'ne saldıran teröristlere haddini bildiren polislerimizden Allah razı olsun" dedi. 

ÖZKEÇECİ:VARDİYALI ÇALIŞIYORLAR

Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ise huzurumuzu kimsenin bozamayacağını söyledi. Özkeçeci, "Huzurumuzu bozacak her türlü şeyler çalışıyor. Başbakan ve Cumhurbaşkanımızın dediği gibi terör örgütleri vardiyalı çalışıyorlar. Allah onları kahrettin, emellerine ulaşamayacaklar, vatanın, milletin huzurunu bozamayacaklar. Emniyet teşkilatını kutluyorum. Gaziantepimize geçmiş olsun. Yaralı polisimizin durumu çok şükür iyi. Allah memleketimizi, ülkemizi korusun" dedi. 

TAHMAZOĞLU:BAŞARAMAYACAKSINIZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gazi şehrin teröre boyun eğmeyeceğini söyledi. Tahmazoğlu, sosyal medya hesabından, "Başaramayacaksınız.! Gazişehrimiz boyun eğmeyecek, Türkiye de boyun eğmeyecek. Size inat bir olacağız, birlik olacağız. Hainlere fırsat vermeyen Kahraman polisi'imizi tebrik ediyorum" dedi.

GÜL:KAHRAMAN POLİSLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM

Ak Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül emniyeti tebrik etti. Gül, "Gaziantep Emniyet Müdürlüğüne yapılan hain saldırıyı kınıyor, yaralı polisimize acil şifa diliyorum. Kahraman emniyetimizi tebrik ediyorum" dedi.

YÜKSEL:SALDIRIYI KINIYORUM

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel, saldırıyı kınadı. Yüksel, "Gaziantep'imizde emniyete yönelik saldırıyı kınıyorum. Kahraman polisimizi tebrik ediyor, yaralı polisimize Allah'tan acil şifa diliyorum" dedi.

UZER:DİZ ÇÖKTÜREMEYECEKLER

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, Türkiye'ye kimsenin diz çöktüremeyeceğini belirtti. Uzer,"Barışın,huzurun,kardeşliğin ve sanayinin sembol kenti Gaziantep'i karıştırmayacak, Türkiye'ye diz çöktürmeyeceksiniz. Başaramayacaksınız" dedi.

FADILOĞLU:YİĞİT POLİSLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, polisi tebrik etti. Fadıloğlu, "Yaralı Polisimize Şifalar Diliyorum. Emniyet Müdürlüğümüze Geçmiş Olsun, Tebrikler Yiğit Polislerimize. Başaramayaksınız" dedi.

TİRYAKİOĞLU:POLİSLERDEN ALLAH RAZI OLSUN

Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, geçmiş olsun dileklerini iletirken,"Saldırıda yaralanan kahraman polisimize acil şifalar diliyorum.Gazi şehrimize ve tüm polis teşkilatımıza geçmiş olsun. Gaziantep Emniyet Müdürlüğüne saldıran teröristlere fırsat vermeyen kahraman polislerimizden Allah razı olsun" dedi.

KONUKOĞLU:LANETLİYORUZ

Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu polisin büyük bir faciayı önlediğini söyledi. Konukoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğüne yapılan terör saldırısını şiddetle ve nefretle kınayarak, silahlı çatışmada yaralanan polisimize Allah’tan acil şifalar temenni etti. Emniyet Teşkilatına ve şehrimize geçmiş olsun dileklerini ileten Konukoğlu, “Emniyet güçlerimiz büyük bir cesaretle saldırıya anında karşılık verdiler. Dikkatleri sonucu olası bir faciayı önleyen kahraman polislerimize teşekkür ederim. Kalleş saldırıda can kaybımızın olmaması en büyük tesellimizdir. Gaziantep Valimizi ve Emniyet Teşkilatımızı kutluyorum’’ dedi.

SUCU:GÜVENLİK EN ÖNEMLİ SORUN

CHP İl Başkanı Hayri Sucu da, saldırıyı kınayarak, "Terörü kınıyor ve lanetliyorum. Güvenlik ülkemiz için en önemli sorun haline geldi. Geçmiş olsun diyorum. Bir an önce ülkemizin bu terör belasından kurtulmasını istiyoruz. Yaralı polisimize acil şifalar diliyorum. Olayın bir an önce aydınlatılmasını bekliyoruz" dedi.

KAPLAN:  GAZİANTEP BAŞ VERİR, BAĞ EĞMEZ 

Gaziantep’i kana bulamak isteyen teröristleri kahramanca püskürten emniyet mensuplarını kutlayan GAHİB Başkanı Salahattin Kaplan saldırı sırasında yaralanan kahraman polise acil şifalar dilerken “Gaziantep baş verir baş eğmez. Kentimizi ve ülkemizi kaosa sokmak isteyen terörü ve destekçilerini şiddetle lanetliyoruz” dedi. aplan yaptığı yazılı açıklamada “Gaziantep Emniyet Müdürlüğüne yönelik iki terörist tarafından düzenlemek istenen saldırı emniyet mensuplarımızın dikkati, duyarlılığı ve kahramanca çatışmaya girmesi sonucunda püskürtülmüştür. Gaziantep’e ve Gaziantep Emniyet Müdürlüğümüze geçmiş olsun. Teyakkuz halindeki emniyet birimlerimiz bu tür girişimlere İzmir’de olduğu gibi, Gaziantep’te olduğu gibi, yurdun dört bir yanında olduğu gibi canlarını ortaya koyarak cevap vermeye devam edecektir. Bizlere de sanayici olarak, ihracatçı olarak, bu ülkenin bir vatandaşı olarak düşen en büyük görev vatanımıza, milletimize, devletimize, bayrağımıza sahip çıkmamız, bağımsızlığımızın sembolü olan bayrağımızı her koşulda zirveye taşımaya devam etmektir. Bir olmak, birlik olmak ve birlikteliğimizi koruyarak her türlü zorluğa karşı göğüs germek zorundayız. Milletçe birlikteliğimiz her türlü terör belasının üstesinden gelecektir. Gaziantep’te büyük bir facia yaşanmasını önleyen polislerimizi tekrar kutluyor, terörü ve teröre destek verenleri şiddetle lanetliyoruz. Gaziantep her zamanki gibi baş vermiş ama baş eğmemiştir” dedi.

Meral KINACILAR-Gaziantep27 Gazetesi

Bu haber toplam 1781 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.