Erbakan AKP için bunlar İsrail’e asker oldular derdi

Erbakan AKP için bunlar İsrail’e asker oldular derdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında eski yol arkadaşı Abdullatif Şener "İslam tarihinin en karanlık dönemi Erdoğan politikaları nedeniyle ortaya çıkmıştır" dedi.

Kanal 42 TV’de yayınlanan “Konuşmaya Değer” programının bu haftaki konuğu Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Konya Milletvekili Abdüllatif Şener oldu.

AK Parti'de bir dönem Başbakan yardımcılığı da yapan Abdüllatif Şener, Kanal 42 TV gazeteci Ali Ayata’nın sorularını yanıtladı  Abdullatif Şener eski yol arkadaşı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili “İslam tarihinin en karanlık dönemi Erdoğan politikaları nedeniyle ortaya çıkmıştır. Erbakan Hoca ‘Bunlar İsrail'e asker oldular demiştir.’ Çıkan sonuca göre Erbakan'ın o gün söyledikleri bugün doğru çıkıyor” ifadelerini kullandı.

CHP’li Abdüllatif Şener’in konuşmasının ilgili bölümleri şöyle;

"İSLAM TARİHİNİN EN KARANLIK DÖNEMİ"

“Sayın Erdoğan’ın uyguladığı orta doğu politikalarıyla nedeniyle hep kazanan açık söylüyorum İsrail’dir. Bir Ural tepelerini yutmuştur iki Kudüs’ü bölünmeksizin bir başkent olarak ilan etmiştir ve uluslararası tanıma başta ABD olmak üzere başlamıştır gittikçe yaygınlaşacağı da anlaşılıyor.

Bağırmaya çağırmaya bakmayın olan bitene bakın. Sonra Gazze açıklarından Gazze’den gözle görülecek mesafeden doğal gaz çıkarıyor. Akdeniz’de biz Suriye ile kapışırken o gaz ve petrol yataklarının peşinde koşuyor. Yani bunlar az maliyetler değil ki sonra İslam dünyasının bu dönemde çektiği acıyı ne Moğol istilalarında çekmiştir İslam dünyası ne haçlı seferlerinde istilasında çekmiştir. En karanlık dönemi Erdoğan politikaları nedeniyle ortaya çıkmıştır. Milyonlarca insan ölmüş çocukların masumiyeti kalmamış evler barklar her taraf tarumar olmuş kadınlar köle pazarlarında satılmış Müslümanlar Müslümanların şerrinden kurtulmak için Hristiyan ülkelere sığınmak için akidenizde elverişsiz botlarla Avrupa’ya geçmek için uğraşırken akidenize gömülmüşler Akdeniz mezarları olmuştur. Ne büyük bir acıdır. Bu acıların kaynağı ne politikalar İslamidir diyebilir misin?

"ERBAKAN HOCA SÖYLER Dİ..."

Erbakan hoca söylerdi bunlar İsrail’e asker oldular. Çıkan sonuca bakıyorum teşhisi o günden koymuş. Söyledikleri bugün doğru çıkıyor. Genel geçmişe doğru ne oldu bitti diye ayrıntılara boğulduğun zaman göremezsin. Ayrıntılarla kamuoyunu boğmaya çalışıyor. Bu er doğanın Ortadoğu politikaları nedeniyle Türkiye ne kazandı diye hesap yap. Bir de İsrail ne kazandı diye hesap yapın. Bir de İslam dünyası ne kaybetti diye hesap yapın o zaman göreceksiniz ki gerçekten tam bir İsrail politikası bu kadar net. Şimdi bu politikalara ben mecliste niye oy vereceğim elbette hayır vereceğim. Yanlış politikalar her yaptığı yanlış.”

Kaynak: Milli Gazete

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.