Ahmet Çelik,Vatan Partisi Başı Şi Perinçek'in ihanetine cevap

Ahmet Çelik,Vatan Partisi Başı Şi Perinçek'in ihanetine cevap

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in İYİ Parti grup toplantısında yaptığı konuşmanın ardından Uygur Türkü Nursiman Abdurraşid'i ve Meral Akşener'i hedef almasına sert tepki gösterdi.

Çelik, "milliyetçi" bilinen çevrelerin bu güruhla aynı siyasi ittifaklar içinde yer alıp kendi soydaşlarına yapılan zulme suskun kaldığına dikkat çekti.

Uygur Türkü Nursiman Abdurraşid'in İYİ Parti Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşma ilgi odağı olurken, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve kendisine yakın yayın organları Abdurraşid ile Meral Akşener'i hedef aldı.

Konu ile ilgili İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik'ten sosyal medya hesabından dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
Çelik yaptığı açıklamada, "Asıl şaşırdığımız, bunlar görevlerini yaparken "milliyetçi" bilinen çevrelerin bu güruhla dolaylı da olsa aynı siyasi ittifaklar içinde yer alıp kendi soydaşlarına yapılan zulümlere karşı bile suskun kalması." dedi.

Çelik, "Nursiman Gül Abdurraşit'in Doğu Türkistan'daki soykırımı ve katliamı Meclis kürsüsünden dünyaya haykırmasının ardından malum "milliyetçiler" sus pus oturmayı sürdürürken onların Çin muhibi ittifak ortakları, İYİ Parti ve lideri Meral Akşener'i hedef aldı."  ifadeleri kullandı.

Çelik, açıklamanın son bölümünde ise şöyle dedi; 
"Ey Çin muhiplerinin Türkiye borazanı Perinçek;
Seni de, liderimiz sayın Akşener'i de bu millet çok iyi bilip tanıyor...
Yalan ve iftiralarınla Doğu Türkistan'daki soydaşlarımıza uygulanan zulmü saklayamayacaksın!..
İYİ Parti ve liderimiz sayın Akşener bu davanın takipçisi olarak her defasında, her platforma yalanlarınızı tokat gibi suratınıza çarpacaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın." 

Çelik'in açıklamasının tamamı şu şekilde;

Tarih boyunca düşmanı ve haini eksik olmayan bir millet olduğumuz için günümüzde de bunların temsilcilerinin ortaya çıkmasına şaşırmıyoruz. Asıl şaşırdığımız, bunlar görevlerini yaparken "milliyetçi" bilinen çevrelerin bu güruhla dolaylı da olsa aynı siyasi ittifaklar içinde yer alıp kendi soydaşlarına yapılan zulümlere karşı bile suskun kalması.

Bu acı gerçekle son olarak İYİ Parti lideri sayın Meral Akşener'in TBMM'deki grup toplantısında Doğu Türkistan'daki Çin zulmünü anlatması için kürsüyü Nursiman Gül Abdurraşit adlı Uygur Türkü kızımıza bırakmasıyla yüzleştik. 

"DÜNYANIN HİÇBİR ÜLKESİNDE KENDİ SOYDAŞLARINA SOYKIRIM YAPAN BİR ÜLKEYİ SAVUNAN BİR PARTİ YOKTUR"

Nursiman Gül Abdurraşit'in Doğu Türkistan'daki soykırımı ve katliamı Meclis kürsüsünden dünyaya haykırmasının ardından malum "milliyetçiler" sus pus oturmayı sürdürürken onların Çin muhibi ittifak ortakları, İYİ Parti ve lideri Meral Akşener'i hedef aldı. 
Dünyanın hiçbir ülkesinde üstelikte kendi soydaşlarına soykırım yapan bir ülkeyi savunan bir parti yoktur. Bu sadece Türkiye'de olur, üstelik bu parti de iktidar ittifakının ortağıdır.

Çin Muhipleri (dostları) Cemiyeti ve Vatan Partisi'nin başı Şi Perinçek, İYİ Parti'nin Çin zulmünü dünyaya duyurmasından o kadar rahatsız oldu ki, kontrolündeki yayın organlarıyla yalan ve iftira taaruzuna geçti.
Dış güçlerin maşaları, Kurtuluş Savaşı döneminde de İstanbul'da İngiliz Muhiplerı Cemiyeti'ni kurup Kuvayı Milliye ve Mustafa Kemal önderliğindeki kurtuluş hareketini engelme faaliyetine girişmişlerdi.

Bu hainler, İngiliz hükümetinin maddi desteğiyle yurt genelinde örgütlenip Osmanlı İmparatorluğu'nun İngiltere'nin mandası (sömürgesi) olması adına çalışmışlardı. İhanetlerini meşrulaştırıp savunmak, taraftarlarını arttırmak için de İngilizlerin finans desteğiyle "İstanbul" adlı bir gazete yayınlamaktaydılar.

Kurtuluş mücadelemiz bütün bu ihanetlere rağmen zaferle sonuçlanıp Türkiye Cumhuriyeti ile taçlandı. Ancak hainler hiç bir zaman hainliklerinden vazgeçmedi.

1960'lı yıllarda kapitalist ABD ile komünist Rusya'nın emperyalist emellerle dünyaya hakim olma savaşı sürerken Asya'da Mao Tse Tung önderliğinde kurulan komünist Çin Halk Cumhuriyeti de bu yarışa katıldı. Rusya ve Çin'in hedefleri arasında Türkiye'de komünist bir devrim yaparak kendilerine bağlı komünist bir yönetim oluşturup ülkemizi işgal ederek sömürge düzeninde yönetmek de vardı.

Ülkemizde kendilerine taraftar bulmakta zorlanmadılar. Fakat karşılarına hiç de hesapta olmayan; Türkiyenin bağımsızlığını bütünlüğünü savunan Türk milliyetçisi Ülkücüler çıktı. "Ne Amerika, ne Rusya ne Çin,  her şey Türklük için" diye her türlü emperyalizme karşı ortaya koydukları kesin çizgi ve bedenleriyle kurdukları mücadele hattı ile dış güçlere ve yerli uşaklarına geçit vermediler. 

"YALANLARI UTANMADAN SÖYLEYEBİLİYOR"

Rus muhipleri Sovyetlerin dağılmasından sonra ortalıktan yok oldular. Ancak Çin muhipleri bugün de Türkiye üzerindeki kirli emellerinden vazgeçmiş değillerdir. Bugün Çin muhipleri, Şi Perinçek başkanlığında Vatan Partisi çatısı altında teşkilatlanmıştır. Yayın organları da var. Son yıllarda komünizmi savunmuyorlar. Zulmüne ortak oldukları Çini savunuyorlar.

Çin, Uygur Türklerine nazi soykırımı yapıyor, toplama kamplarında hapishanelerde katlediyor, Uygur kızları Çinli erkekle evlilik baskısıyla tecavüze uğruyor, Uygur evlerine bir Çinli erkek yerleştiriyor.

Son yüzyılın en büyük etnik operasyonu yapılırken Türkiye'de Şi Perinçek'in liderliğini yaptığı Çin muhipleri partisi; Müslüman Uygurların terörist olduğunu, Çin'de zulüm ve katliam olmadığını, hatta Uygurların çok mutlu oldukları yalanlarını utanmadan söyleyebiliyor.

"SOYDAŞLARIMIZA UYGULANAN ZULMÜ SAKLAYAMAYACAKSIN"

Bu da yetmezmiş gibi; insanlık dışı zulmü TBMM kürsüsüne taşıyan İYİ Parti ve onun lideri Meral Akşener'e yönelik alçakça iftira ve saldırılarda bulunabiliyor...

Ey Çin muhiplerinin Türkiye borazanı Perinçek;
Seni de, liderimiz sayın Akşener'i de bu millet çok iyi bilip tanıyor...
Yalan ve iftiralarınla Doğu Türkistan'daki soydaşlarımıza uygulanan zulmü saklayamayacaksın!..
İYİ Parti ve liderimiz sayın Akşener bu davanın takipçisi olarak her defasında, her platforma yalanlarınızı tokat gibi suratınıza çarpacaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın.
Şunu da iyi bilin ki, Türk milliyetçileri Doğu Türkistan konusunda hiçbir zaman meydanı Çin muhiplerine bırakmayacaktır.

Kaynak Yeniçağ: 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.