Bahçeli'den Babacan'a sert sözler

Bahçeli'den Babacan'a sert sözler

Devlet Bahçeli, 'askıda ekmek' kampanyasını eleştiren Ali Babacan'a 'ekmeksiz' dedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'askıda ekmek' kampanyasını eleştiren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a partisinin grup toplantısında yanıt verdi.

Baheçli, "Milliyetçilik askıya ekmek koymak değildir diyen ekmeksiz, sen nereden biliyorsun milliyetçilliği" dedi. Bahçeli "Askıda ekmek kavgası manevi bir görevi ifa hassasiyetidir. Biz askıya ekmek koyduk, ekmeksizler saklandıkları delikten çıktı" ifadelerini kullandı.

Babacan, Bahçeli’nin başlattığı 'askıda ekmek' kampanyasıyla ilgili, "Bundan hiç utanmıyorlar mı? Adaleti, insan haklarını, demokrasiyi askıya alırsanız o ekmeği de askıya koymak zorunda kalırsınız. Bu, iktidarın bir ortağının vatandaşının ekmek parasına muhtaç kaldığını açıkça ilan etmesi demek. Söze gelince, yerli ve milli diyorlar. Milliyetçilik askıya ekmek koymak değildir" demişti.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

Manevi dayanışmayı hedefleyen paylaşmayı önceliği alan, askıda ekmek kampanyamıza yüzsüzce kulp takıp kara çalanlar utanmalarını kaybetmiş gafillerdir.

Bir elin verdiğini diğer elin görmemesine özen gösterdik. Komşusu açken tok yatan bizden değildir diyerek tavrımızı oluşturduk. Ekmek fiyatlarının zamlandığı başka dönemlerde de askıda ekmek kampanyamızı vicdani sorumluluk anlayışıyla ilan edip vatandaşlarımızla buluşturmuştuk. Biliyoruz ki bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz. 

Biz askıya ekmek koyduk, ekmeksizler birer birer saklandıkları yerden çıkmaya başladı. Askıda ekmek kampanyası siyasal bir tepki ve eleştiri değil manevi bir görevi ifadır. İnançlarımız ne diyorsa onu yaptık, devam edeceğiz.

Milliyetçilik askıya ekmek koymak değildir diyen ekmeksiz, sen nereden biliyorsun milliyetçilliği. 

Eleştirenler evinde ekmek yoksa söyleyip istesinler. Bunlar daima felaket yağsın istiyorlar.

Askıda ekmek çalışmalarına kara çalmaya çalışanlar insan onurunu kaybetmişlerdir. Mayaları lekeli, sicilleri bozuktur. Milletimizin ekmeğine bile göz koyacak kadar nankör, milli manevi hasletlere göz dikecek kadar namertsiniz. Bunlar her fırsatta ya ekonomiye, ya milletimize kötü derler. Korku pompalarlar. Ne milleti ne ekmeği tanırlar. Ama dedikodu tellallığında başı çekerler. Biz ekmek diyoruz, millet diyoruz, refah diyoruz, beka diyoruz, istikrar diyoruz.

Türkiye, Cumhur İttifakı'nın müstesna iradesi ile Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'nin muazzam imkanlarıyla tarihin arkasından koşan, gelişmeleri yedek kulübesinden izleyen bir ülke olmaktan tamamen uzaklaşmıştır.

Elimizde bir çıkış haritası yoktur. Geleceğimizin nasıl şekilleneceğini, tehdit ve fırsatların neler olacağını önceden tarihi şuuruyla öngörmek, hazırlık yapmak elimizdedir. Bölgesel ve uluslararası krizler gerçekleri görememenin, hazırlıksız yakalanmanın sonucunda ortaya çıkmıştır. Türkiye, Cumhur İttifakı'yla, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle tarihin arkasında koşan, olup bitenleri günü birlik analiz eden bir ülke olmaktan tamamen uzaklaşmıştır. Mücadele eden, müdahale eden bir ülke olarak Türkiye bölgesel ve küresel olayların aktif, etkili bir takipçisidir. Bizden habersiz bir kuşun havalanması söz konusu değildir.

Kaynak:http://www.krttv.com.tr/gundem/bahceli-den-babacan-a-sert-sozler-h50840.html

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.